آیا تا به حال به این دقت کرده اید که تمام آن چیزهایی که شما در حال حاضر می خواهید همان هایی هستند که در بهشت موجود هستند؟ آیا توجه کرده اید تمام خواسته های شما به شما حس و حال خوب  می دهند و در بهشت ، ما به  نهایت این حس و حال خوب می رسیم؟ سوال بعدی اینکه چرا ما به سمت این خواسته ها و آرزوها کشش داریم؟ چرا نمی توانیم بدون آنها آرام بگیریم؟

آیا می دانید طبق قانون جذب فقط مشابه مشابه خود را جذب می کند ( اینجا ) و متفاوتها همدیگر را دفع می کنند؟ و این یعنی اگر شما مدام به آرزوهای زیبای خود فکر می کنید و حس خوب آنها را حس می کنید، زمانی پیش همانها بوده اید؟ داستان آدم و حوا هم اشاره به همین دارد که خانه ما بهشت بود و از آن جایگاه تنزل کردیم و حالا جز با برگشتن به خانه خود چیزی ما را آرام نمی کند. ( ما ز بالاییم و بالا می رویم )

ما در حال حاضر در جایی هستیم که پایین تر از جایگاه ابدیمان است و بخاطر همین هم سختی و رنج را تجربه می کنیم. ولی به خاطر وجود راهنمای درونی و خارق العاده ما از همینجا می توانیم راه خود را به خانه پر از زیبایی و آرامش خود پیدا کنیم.

حس و حال خوب

حس خوب یعنی… معنا و مفهوم حس و حال خوب

هرآنچه که در جایگاه ابدی ما بهشت وجود داشته و دارد به ما حس و حال خوب  فوق العاده می دهد. در این جایگاه پایین تر یعنی کره خاکی مواردی شبیه به همان چیزهایی که در بهشت ما هست قرار داده شده که ارتباط ما با اینها هم تولید حس و حال خوب برایمان می کند. و دوری از آنها تولید حس و حال بد می کند. بنابراین حس خوب یعنی راهنمای مطمئن شما به سمت خوبی ها و در نهایت آن رسیدن به بهشت .

زمانی که شما حس و حال خوب دارید می توانید مطمئن باشید در مسیر رسیدن به خوبی های بیشتر قرار دارید. چون این چیدمان عالم است که هر خوبی به خوبتر و هر بدی به بدتر متصل است. پس اگر شما در این لحظه حس و حال خوبی دارید باید بدانید مسیر حرکت شما کاملا درست است و تا زمانی که این حس خوب قطع نشده شما شاهد پدیدار شدن خواسته هایتان و اتفاقات زیبا در اطراف خود خواهید بود. و اگر حس بدی دارید و آن را قطع نمی کنید و از آن جدا نمی شوید در حال رفتن به سمت اتفاقات بد هستید. این یکی از همان قوانین محکم و پایدار جهان ما بوده و هست.

آیا فرمولی برای بدست آوردن حس و حال خوب برای همه وجود دارد؟

جواب این سوال هم بله است و هم خیر. علت هم در نسبی بودن همه چیز است. ما در عالمی زندگی می کنیم که از هر جهت بی انتهاست و هر آنچه که وجود دارد فقط می تواند با اطراف خودش قیاس شود و قضاوت و قیاس ما همه جا درست نخواهد بود. بنابراین نمی توان فرمولی ارائه داد که مثلا با یک تکنیک خاص همه همیشه حس و حال خوب بدست آورند. زیرا همه در یک جایگاه و یک مسیر نیستند. ولی فرمولی واحد وجود دارد که همه متناسب با آن می توانند بفهمند در چه جهتی در حال حرکت هستند و چه مسیری را باید ادامه دهند تا به حس و حال خوب و در نهایت به بهشت برسند.

این سیستم فوق العاده قدرتمند درونی همان پیامی است که حس درونی ما به ما می دهد. در واقع  شما با نگاه کردن، فکر کردن، صحبت کردن، تصویرسازی کردن، انجام دادن و توجه کردن به هر چیز، حسی را از آن می گیرید. ما در بسیاری از مواقع وقتی حس بدی از چیزی می گیریم، که موقتی هم نیست، آن را رها نمی کنیم و باز هم آن را ادامه می دهیم (که این کار ما دلایل زیادی هم دارد). و به همین دلیل نتایج بد را بدست می آوریم و بعد می گوییم ای کاش یک راهنمای خوب داشتیم. در حالیکه راهنمای درونی ما خیلی بهتر از یک راهنمای “فقط خوب” است و مشکل این است که ما آن را نمی شناسیم و از آن استفاده نمی کنیم.

چه مواردی را می توان برای رسیدن به حس و حال خوب انجام داد؟

بهشت

در این بخش به مواردی اشاره خواهیم کرد که حس و حال شما را خوب خواهند کرد. ولی با این توضیح که همه در گرفتن نتایج یکسان نیستند و ممکن است مورد اول به شما بهترین حس و حال خوب را بدهد ولی برای دیگری این اتفاق نیفتد. و یا اینکه برای خود شما در زمانی دیگر این مورد اول تکراری و عادی شود و نیاز به حرکت و انجام کاری متفاوت باشد. بنابراین در نظر داشته باشید که همه چیز نسبی و قابل تغییر است و ما باید آنچه را که با خود ما سازگار است پیدا کنیم و انجام دهیم.

  1. تشنه یادگیری بودن و همیشه در حال بالا بردن مهارت و علم بودن. البته اولویت با آن شاخه ای از علم است که ما کشش درونی به آن داریم و از آن خسته نمی شویم.
  2. نوع نگاهی متفاوت به نتایج منفی و پیدا کردن طلای درون آنها که اسمش تجربه است. در واقع نترسیدن از شکست و دیدن آن به عنوان اتفاقی لازم برای بالا بردن آگاهی و قدرت ما برای پیروزی و نتایج مثبت.
  3. عدم ارتباط و توجه در همه سطوح با هر آنچه که حس بدی به شما می دهد. ( فکر، صحبت، خاطره به یادآوردن، تماشا کردن و…)
  4. ایجاد ارتباط و زیاد کردن آن با هر آنچه که به شما حس خوبی می دهد. بودن و ارتباط داشتن با انسانهای شاد و موفق، بودن در طبیعت و مشاهده زیبایی، تحسین و تمجید زیبایی چه در زندگی خود و چه در زندگی دیگران و …
  5. شکرگزار بودن برای تمام خوبی هایی که داشته و داریم و آنهایی که قرار است داشته باشیم.
  6. انجام کار و وظیفه ای که هر روز خودمان می دانیم که بر دوشمان است و فرار نکردن از آن.
  7. اینکه به یاد آوریم که جایگاه ابدی ما بهشت بوده و هدایتگر درون ما دوباره ما را به همانجا خواهد رساند.

ریشه حس و حال خوب و بد بطور خلاصه در چیست؟

حس خوب یعنی

زمانی که شما حس و حال خوب دارید به سمت خواسته های خود در حال حرکت هستید و رشد می کنید. در واقع حس خوب یعنی درک و دیدن بزرگی و بی انتها در زندگی. در حالیکه حس بد ما دقیقا زمانی ایجاد می شود که ما محدود شده ایم با روزهای تکراری، نتایج تکراری، آدمهای تکراری و… که همگی به نوعی یک محدودیت و قفس برای ما هستند و باعث ایجاد حس و حال بد می شوند. بنابراین هر وقت حس و حال شما بد شد بدانید به نوعی بزرگی خودتان و عالم و فراوانی در آن را فراموش کرده اید و یا اینکه در جایگاهی هستید که آن را نمی توانید ببینید.

حس خوب یعنی برخورد با اتفاقات خوب و دوری از تمام آنهایی که ما نمی خواهیم

در مبحث اهمیت داشتن حس خوب ( اینجا ) و قوانین مدارها ( اینجا ) اشاره کرده ایم که حس و حال خوب ما چگونه می توانند ما را در مسیر خوبی ها قرار دهند و فقط کافی است شما با یک تصمیم از هر جایی که هستید به سمت احساسات بهتر حرکت کنید تا این سیستم راهنمای فوق العاده درونی، شما را به نتایج عالی برساند که در حال حاضر احتمالا برایتان مثل خیال است. فقط کافی است به حس درونی خود اطمینان کنید و هر آنچه که با حس خوب درونتان هماهنگ نبود را فارغ از اینکه چقدر واقعی و محکم به نظر می رسد دور بریزید و به آن چیزی بچسبید که حس خوب برایتان دارد.

مثلا به دو جمله زیر توجه کنید و ببینید کدامیک به شما حس خوبی می دهد و به اصطلاح با قلب شما سازگار است؟

  • در زندگی هیچ راه فراری از سختیها و کمبودها نیست و باید آنها را تحمل کرد.
  • فقط کسانی که در جهل و نادانی مانده اند مدام سختی می کشند. انسانهایی که به دنبال آگاهی بوده اند همیشه زندگی راحت تری برای خودشان خلق کرده اند.

لطفا ویدئوی آموزشی حس و حال خوب و ارتباط مستقیم آن با بهشت را تماشا کنید.

تماشای این فیلم در یوتوب

مطالب مرتبط:

اهمیت داشتن حس خوب و فرکانس بالا ( اینجا )

چرا ما از بهشت رانده شده ایم؟ ( اینجا )

اشتراک
اظلاع از
guest
14 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
سعیده فیضی
سعیده فیضی
5 months ago

چه قدر خوب و عالی وبسیار سرجمع این قانون رو توضیح دادید …
خیلی از متنهای مفیدتون متشکرم…موفق باشید…
در پناه حق…

ندا
ندا
10 months ago

سلام استاد .سپاسگذارم از آموزش هاتون.من خیلی روی توجه و حس و حالم دارم کار میکنم که حسم روز به روز بهتر کنم ولی همچنان اون حس و حال بد توی یک زمان ها و روزهایی سراغم میاد مثلا توی یک روز ۸ ساعت حسم خوبه بعد از ۸ ساعت ۳ ساعت حس بد میاد سراغم.چرا این اتفاق میفته و پیوسته حس خوب تو وجودم نمیمونه و چکار کنم ؟

مالک
مالک
1 year ago

سلام. ب دنیا اومدن من انتخاب کیه؟ اگ انتخاب من هست چرا یادم نمیاد؟ اگ انتخاب خداس پس این که اجبار میشه. ممنون میشم از لطفتون. آ

مالک رضایی
مالک رضایی
1 year ago

سلام خسته نباشید، سوال من اینه که؛ آیا زندگی بعد از این دنیا یا قبل این دنیا وجود دارد یا نه؟ اگر هست ما چطوری میتونیم برای زندگی بعد در دنیای بعد تلاش و اقدام و عمل مثبت کنیم؟ و اگر قبل این دنیا بوده چرا یادمون نمیاد؟

Amir
Amir
1 year ago

با عرض سلام
برای اینکه به خواسته مون برسیم باید حسمون همیشه خوب باشه یا فقط نسبت خواسته مورد نظرمون ؟؟

سایه
سایه
1 year ago

سلام آقای دکتر روزتون خوش
از راهنمایی های شفاف و روانی که ارائه میدید واقعا ممنونم
من گاهی دچار یک مسئله ای میشم که نمیدونم چطور حلش کنم.مثلا تو یه دوره ای هستم که همه چی خوبه حس و حالم خوبه همه چی هم داره خوب پیش میره اما فقط در حد چند ثانیه یه فکر منفی میاد سراغم که نکنه اشتباهی کنم که این حال خوب خراب شه.این چند ثانیه و یه حس نگرانی که اونم فقط چند لحظه زمان میبره متاسفانه باعث میشه که خیلی زود ناراحتی پیش بیاد و اون حس و حال خوب رو خراب کنه.حالا از شما راهنمایی میخوام که چیکار کنم که اون حس منفی سراغم نیاد و اگر اومد چیکار کنم؟
ممنونم از راهنماییهاتون

مسعود
مسعود
1 year ago

پس کی جواب این سوال من میدی

مسعود
مسعود
1 year ago

سلام به استاد عزیزم آقای تقوی زاده ممنون از فایلهای ارزشمند شما که هم در سایت و هم در کانالهای دیگه قرار دادید. من فایل حس و حال خوب شما رو چندین بار گوش کردم و لذت بردم سوالی که برام هست اینه که حال خوب الکی یعنی چی.؟ یعنی اگه شرایط زندگی برام خوب نیست نباید بگم حالم خوبه؟ یعنی حال خوب = اتفاق خوب نیست. یا اینکه شرایطی تو ذهن خودمون ایجاد کنیم مثل افکار یا باور. یا اینکه شرایط از بیرون برامون اتفاق بیفته که این موضوع شما رد کردید که گفتید همه اتفاقات باید در درون شما باید اتفاق بیفته با تشکر از شما

Asghar
Asghar
1 year ago

سلام یعنی کسایی که تو کمبود و سختی حس بد زندگی میکنن به بهشت نمیرن؟

زهره
زهره
1 year ago

با سلام
من این فایل رو شنیدم و تقریبا یکسالی هست که در این راه پا گذاشتم و به قانون جذب اعتقاد کامل دارم ولی هنوز خوب نمی تونم قانون رو تو زندگی ام اجرا کنم ، برای داشتن حس خوب و کردن روی اون می خواستم ببینم کدام محصول آموزشی تون رو بخرم و آیا در محصولاتتون تمرین هم هست که ما بتونیم قانون رو تو زندگی مون کم کم به کار ببریم ؟؟وآگاهی از قدرت درون ٢ چیه ؟ و شماره ١ آن کجاست چون تو محصولات من پیدا نکردم؟؟
با تشکر فراوان