تکنیک ساده اما قدرتمند ای اف تی می تواند هر شخصی را با نتایجش شگفت زده کند. این تکنیک تقریبا در هر مسئله ای کارایی دارد و خیلی سریع فشار مسئله و بعد هم خود مسئله را برطرف می کند. شما می توانید با چند دقیقه انجام این تکنیک که چیزی جز زدن ضربه با دست خودتان به قسمتهایی از بدنتان و گفتن جملاتی ساده نیست، به احساس رهایی و در ادامه به نتایج خیلی خوبی برسید. تکنیک ای اف تی و یا تکنیک ضربه در دردهای جسمانی و همچنین مسائل غیر جسمی کاربرد دارد و نتایج عالی به جا می گذارد. ما در این بخش آموزش ای اف تی را هم برای شما قرار خواهیم داد.

تکنیک ضربه

تکنیک ای اف تی و یا همان ضربه، ریشه در کجا دارد؟

تکنیک ای اف تی به دوران چین باستان برمی گردد و ریشه مشترکی در Acupuncture  و یا همان طب سوزنی دارد. در واقع ریشه و بنای این روشها در این است که در بدن انسان جریانهای انرژی در حال چرخش و رفت و آمد است. و اگر این انرژی در مسیر خود دچار مشکل و مانع شود این اختلال خود را به صورت دردهای جسمانی و غیر جسمانی نشان می دهد. و زمانی که این جریان به حالت نرمال بر می گردد و مانع بر طرف می شود آن دردها هم ناپدید می شوند.

تا مدتها دانشمندان بر این باور بودند که گفته های چینیان باستان حقیقت نداشته و دروغ بوده تا اینکه با آزمایشهای پیشرفته آنها توانستند واقعا ببینند که در بدن ما انسانها ورودی و خروجیهای انرژی وجود دارد که البته غیر قابل دیدن است. ولی این انرژی کاملا در بدن ما و احساس ما موثر است و همواره در حال رفت و آمد و چرخش.

ای اف تی چگونه و بر چه مبنایی درد را از بین می برد و باعث بهبودی سریع می شود؟

در دنیایی که ما زندگی می کنیم همه چیز با هم ارتباط دارند و بر روی هم اثرگذار هستند. شاید این ارتباطات و اثرات آنها خیلی مستقیم و مشهود نباشد ولی آنها همیشه بوده اند و همچنان هم هستند. مثلا ما انسانها با هم مرتبط هستیم و روی یکدیگر اثر می گذاریم و از طرفی ما روی کره زمین و بقیه موجودات هم اثر می گذاریم و آنها هم بر روی ما. طبق قانون زیبای جذب مشابه ها به سمت هم می روند و کنار هم قرار می گیرند و متفاوتهایی که در اطرافشان هستند را از خود دور می کنند. این بدان معناست که هیچ چیز منفرد و تنها نمی تواند باشد و همیشه مجموعه ارتباطهایی با دیگران هم دارد که اگر این ارتباط قطع شود آن هم از بین خواهد رفت یا تغییر شکل خواهد داد.

در بدن و درون ما هم دقیقا این مکانیزم وجود دارد و در حال کار است. یعنی تمام اجزای وجودی ما مثل احساس، خاطرات، افکار و باورها، ضعف و یا قدرت جسمی و… همگی با هم مرتبط هستند و روی هم اثر می گذارند. مثلا سلامتی شما با افکار و عقاید سالم شما، محیط سالم و حس سلامتی که در شما هست مرتبط است و از آنها انرژی می گیرد. و همینطور وجود یک درد با قسمتهای دیگر که مشابه و هم جنس خودش هستند مرتبط است و اگر این ارتباط قطع شود آن موضوع هم ناپدید خواهد شد.

ای اف تی یا همان تکنیک ضربه با تخلیه و کاهش احساس بد موجود در ما که مرتبط با درد ماست، آن درد را از بین می برد. زیرا اگر آن احساس بد، که انرژی است، از آن درد گرفته شود دیگر حمایت و تاثیری هم نخواهد بود که آن درد بتواند ادامه داشته باشد.

آموزش ای اف تی و یا همان تکنیک ضربه تراپی

برای انجام این تکنیک ساده اول میبایست نقاطی که به آنها ضربه می زنیم را بشناسیم. در بخش زیر این نقاط به ترتیب نام برده شده اند و در تصویر هم مشخص هستند.

ای اف تی

 1. قسمت نرم کنار کف دست ( نقطه ای که کاراته بازها با آن آجر و بلوکهای چیده شده را می شکنند ). هر دست یک نقطه
 2. بالای بینی در ابتدای جایی که ابروها شروع می شوند. دو نقطه
 3. کنار چشم نزدیک ناحیه گیجگاه. دو نقطه ( هر سمت یک نقطه )
 4. قسمت پایین چشمها و قسمت بالایی گونه. دو نقطه
 5. وسط لب بالایی دقیقا زیر بینی. یک نقطه
 6. زیر لب پایینی در مرکز چانه. یک نقطه
 7. روی قفسه سینه در مرکز کمی پایین تر از دو برآمدگی استخانی ابتدای گردن. دو نقطه
 8. حدود ده سانتی متر پایین تر از زیر بغل در هر دو طرف. دو نقطه
 9. بالای سر مرکز کاسه. یک نقطه

بعد از یادگیری نقاطی که به آنها ضربه می زنیم نوبت به مسئله و دردی می رسد که می خواهیم آن را برطرف کنیم. شما می بایست درد خود را مشخص کنید و با توجه به آن ببینید که چقدر برایتان آزار دهنده است و به آن بر اساس شدت درد از ۱ تا ۱۰ نمره بدهید. یعنی اگر درد خیلی شدید است نمره ۹ یا ۱۰ و اگر متوسط است ۵ یا ۶ و اگر کمتر است نمرات پایین تر به آن بدهید. سپس در چند دقیقه با زدن ضربات همانطوری که در ویدئوی آموزشی در پایین همین صفحه نمایش داده شده است، تکنیک انجام می شود و شدت درد کاهش می یابد. و در دورهای بعدی انجام این تکنیک به صفر می رسد.

چند نکته مهم در اجرای تکنیک ضربه یا ای اف تی EFT

 • در بعضی از اوقات درد شما ممکن است با موارد منفی دیگر مرتبط باشد و ناگهان شما احساس درد بیشتر و یا حس بدی را پیدا کنید. اگر این حالت اتفاق افتاد نگران نباشید و کار خود را به درستی ادامه دهید تا تمام آن احساسات منفی انباشته شده از گذشته در شما کاملا تخلیه شود. اگر لازم بود در این حالت از یک دوست برای زدن ضربات کمک بگیرید.
 • سعی کنید به دور از چشم دیگران این تکنیک را انجام دهید. حتی می توانید قبل از خواب در هنگامی که روی تخت خود خوابیده اید بصورت ذهنی جملات را بگویید و ضربات را بزنید.
 • ترتیبهای دیگری برای ضربات در تکنیک ای اف تی وجود دارند و این ترتیبی که ما اینجا به شما آموزش داده ایم حالت کلی و استاندارد آن است.
 • شاید در ابتدا برای پاک کردن موارد و احساسات منفی لازم باشد برای مدتی نسبتا زیاد هر روز و هر بار چندین دفعه این تکنیک را انجام دهید. چون موارد زیادی در وجود شما انباشته شده است. آنها را با حوصله پاک کنید و به زودی نیاز کمتری را برای انجام تکنیک احساس خواهید کرد.
 • این تکنیک را در ابتدا می توانید برای هر دردی که در زندگی خود دارید به کار ببرید و نتیجه بگیرید. ولی انتظار نداشته باشید تا آخر عمر تمام مسائل شما به این روش حل شوند. راههای زیبای دیگری نیز هستند که در جای خود به خوبی به شما در گرفتن نتایج مثبت کمک می کنند. و ما در مجموعه آموزشی خود و خدا آنها را در اختیارتان قرار میدهیم.

لطفا ویدئوی آموزش ای اف تی را با دقت تماشا کنید و آن را به درستی اجرا کنید.

تماشای این فیلم در یوتوب

اعلان
به من اعلان کن
guest
5 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

Google

The data mentioned within the post are a few of the most effective obtainable.

Online cialis

Thanks so much for the post.Really thank you! Great.

Anonymous

با درود و احترام
در مورد استفاده از تکنیک ای اف تی آیا میتوان در مورد بدست اوردن یا رسیدن به خواسته ها مانند رسیدن به آرامش درونی و بیرونی ؛ کسب ثروت یا افزایش فروش در کسب و کار از تکنیک مورد نظر استفاده کرد و عملا بهره برد.؟
با سپاس فراوان از شما

بتول حساویان

با سلام و خدا قوت به شما استاد عزیز و گرامی استاد من اول بار که فایل شما را شنیدم از ناحیه دست مشکل داشتم عصبش مشکل داشت و انجام دادم و نتیجه خیلی خوبی گرفتم به طوری که ورم دستم به کل از بین رفت ولی بعد از چند ماه درددستم دوباره عودپیدا کرد و باز هم شروع به شنیدن فایل مجدد کردم و تمرینات را انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم خواستم بپرسم علتش چی بود طوری که مجبور شدم به دکتر مراجعه کنم و تا الان هم درد زیادی دارم می خواستم با استفاده از این تکنیک دوباره درمان کنم و دستم را از بین ببرم مثل سری اول راهنمایی بفرمایید

فاطمه

دوست عزیز بخاطر اینکه در انتهای فیلم ایشون فرمودند بعد از چند مدت دیگه اثر نداره و شما این حرف و پذیرفتی، ولی اگر مطمئن باشید و باور کنید که همیشه موثره، پس همیشه موثر هست.