اگر به دنبال شناخت قانون جذب و فهم آن هستید مطالب موجود در این بخش بسیار به شما کمک خواهد کرد. زیرا ما توضیحاتی را ارائه می‌دهیم که عمیقا شما را با این قانون زیبا آشنا می‌کند و می‌توانید با داشتن آگاهی از آن زندگی خود را آنگونه که می‌خواهید پیش ببرید. در واقع اولین علتی که معمولا افراد به دنبال قانون جذب می‌روند این است که می‌خواهند توسط قدرت خودشان زندگی دلخواهشان را بسازند. و این خبر خوش که ما قادریم به اهدافمان برسیم و یا آنها را جذب کنیم به زیبایی در تار و پود قانون جذب خودنمایی می‌کند.

جای‌جای کائنات منظم و قانون‌مند است

برای درک قانون جذب بهتر است ابتدا از خود بپرسیم که آیا ما در جهانی قانون‌مند و منظم زندگی می‌کنیم یا جهان ما بدون قانون و بر اساس هرج و مرج پیش رفته و می‌رود؟ اگر در حال حاضر فکر می‌کنید جهان بر اساس شانس و احتمال پیش می‌رود پس از خود لازم است سوال کنید که چرا این جهان نابود نشده؟ مگر سیستم و مجموعه‌ای به این عظمت می‌تواند بر اساس شانس همواره رشد و پیشرفت کند؟

حال اگر کمی تامل کردید و به نظر شما آمد که جهان نمی‌تواند بی‌قانون و بی‌نظم پیش رود، آماده شده‌اید برای شناخت قوانین کائنات که قانون جذب یکی از آنهاست و بسیار می‌تواند آگاهی‌بخش باشد در راستای شناخت خود، جهان و دستیابی به اهداف.

شناخت قانون جذب ریشه در شناخت ماهیّت کائنات دارد

قانون جذب در ذهن عموم بصورت کاملا سطحی و ناقص اینگونه تعریف شده که فکر کردن و تجسم کردن هرچیزی مساوی با جذب آن خواهد شد. درحالیکه ما نیاز داریم برای پاسخ به سوال مهم قانون جذب چیست از کائنات و ماهیّت آن آگاهی بدست آوریم.  این آگاهی که پیش‌روی چشمان همه ما هست ولی ما غالبا به آن بی‌توجه هستیم “زنده بودن” جهان و کائنات است. در جهان ما هرآنچه که هست در حال جنب و جوش و حرکت است. و هرگز هیچ چیز بی‌حرکت و مرده نیست. هرآنچه که به نظر ما بی‌حرکت می‌آید در واقع در سطحی دیگر کاملا در حال حرکت و تغییر و تحول است.

جهان از انرژی، حرکت و یا همان ارتعاش تشکیل شده

امروزه علم به ما نشان می‌دهد که ماهیّت وجودی همه چیز از انرژی و جنب و جوش است. و در واقع قوانین حاکم برجهان همان قوانین حاکم بر انرژی و ارتعاش هستند. طبق این قوانین انرژی‌های مشابه و نزدیک به هم جذب یکدیگر می‌شوند و متفاوت‌ها از یکدیگر دوری می‌کنند. در واقع قانون جذب در تعریف اینگونه است که در سرتاسر کائنات همواره مشابه‌ها به سمت یکدیگر جذب شده و می‌شوند. و اگر نوع این انرژی و ارتعاش در آنها متفاوت باشد قطعا از هم دوری خواهند کرد.

توجه داشته باشید که منظور ما از شباهت، جنب و جوش و حرکت و یا انرژی در سطح ظاهری نیست بلکه قانون جذب از عمق وجود هرچیز آن را با مشابه خود همنشین می‌کند و از متفاوتش دور می‌کند.

قانون جذب

چند مثال از جذب مشابه‌ها و دفع متفاوت‌ها

قانون جذب را می‌توان در همه جا و همه چیز مشاهده کرد تا باور ما تقویت شود که جهان بدون اینکه ما بخواهیم مرتب و منظمش کنیم بصورت خود به خودی طبق قوانین خودش به تناسب و تعادل می‌رسد. مثلا زمانی که ما در یک جمع می‌بینیم افراد ثروتمند جذب یکدیگر می‌شوند و آنهایی که سطح پایین‌تری دارند همدیگر را پیدا می‌کنند و بیشتر با هم می‌جوشند. یا مثلا زمانی که می‌بینیم بخار آب به سمت آسمان و ابرها حرکت می‌کند زیراکه آنها مشابه هم هستند. و یا در پیوند اعضا باید حتما گروه‌های خونی دوطرف با هم شباهت داشته باشد تا عضو پیوندی بتواند در بدن گیرنده به خوبی پذیرش و جذب شود.

درباره دفع متفاوت‌ها هم می‌توانیم مثال‌های بسیاری را پیدا کنیم. مثلا یک انسان ثروتمند نمی‌تواند در منطقه‌ای ساکن شود که افراد فقیر آنجا ساکنند و خود به خود از آن مناطق دفع می‌شود. و یا انسانی متشخص و موءدب نمی‌تواند با کسانی ارتباط بگیرد که شخصیتی بسیار پایین دارند و هر دو طرف بدون اینکه نیرویی از خارج آنها را به دور شدن از هم وا دارد از همدیگر جدا و دفع می‌شوند. که باز هم قانون جذب را در عمل می‌بینیم که مشابه‌ها جذب و متفاوت‌ها از هم دفع می‌شوند.

ارتباط و نزدیکی فاکتور اصلی در قانون جذب

تمام جهان را انرژی، جنب و جوش و حرکت در برگرفته و بی‌نهایت انرژی و فرکانس مختلف دقیقا براساس اصولی ثابت در دنیا تغییر و تحول ایجاد می‌کنند. درباره جذب مشابه‌ها و دفع متفاوت‌ها تا حدودی صحبت کردیم اما لازم است این قانون را هم ببینیم و بدانیم که اگر دو متفاوت به هر نحوی در مجاورت هم و یا مرتبط با هم قرار بگیرند در نهایت شبیه به هم خواهند شد. در واقع قانون به اینصورت خواهد بود که نزدیک به هم‌ها و مرتبط‌ها مشابه هم هستند یا اگر نباشند طبق قانون جذب مشابه هم خواهند شد.

بسته به میزان قدرت و بزرگی هرکدام از متفاوت‌ها میزان تغییر و اثرپذیری هم متفاوت خواهد بود. به اینصورت که بزرگ‌تر و غالب‌تر همواره در روند شبیه شدن با متفاوت خود کمتر تغییر می‌کند و اثر می‌پذیرد و بیشتر تغییر می‌دهد و اثرگذار است بر روی ضعیف‌تر و کوچک‌تر از خود. به عنوان مثال یک جمع از افراد غمگین و یک نفر انسان شاد و خوشحال را در نظر می‌گیریم. این دو در حالت عادی می‌خواهند از هم دور شوند زیراکه شباهتی با هم ندارند. اما اگر مجبورشان کنیم که در کنار هم بمانند بعد از مدتی خواهیم دید آن فرد خوشحال فقط کمی توانسته اثرگذاری بر روی آن جمع داشته باشد ولی آن جمع اثر بزرگ‌تر و بیشتری روی آن فرد داشتند و او را هم مثل خودشان غمگین کرده. که در واقع این نشان می‌دهد که ارتباط و نزدیکی چگونه اثرگذار است.

قانون جذب

چگونه فهم قانون جذب زندگی ما را متحول می‌کند

اگر جهان از انرژی و حرکت ساخته شده و ما انسان‌ها و اتفاق‌های زندگی ما هم بخشی از این جهان هستند پس یعنی قوانین حاکم بر این انرژی‌ها کاملا بر زندگی ما هم حاکمند. چه خود ما از آنها آگاه باشیم و چه نباشیم. اگر بصورت فرضی به میزان ارتعاش و فرکانس هر فرد یا هر اتفاق عدد بدهیم خواهیم دید کاملا منطبق بر قانون جذب همواره مشابه‌ها به سمت هم می‌روند و در کنار هم هستند. اینگونه که اگر مثلا به فردی عدد ۱۰ را بدهیم خواهیم دید افکار او، کلام او، باورهایش، نتایجش، تصمیم‌هایش، دوستان و نزدیکانش، میزان سلامتی‌اش و… همگی نزدیک و متناسب با ۱۰ هستند.

بنابراین قانون جذب همانند یک تعادل و تناسب عمل می‌کند که احساس درونی و قلبی خوب را به اتفاق‌ها و شرایط خوب پیوند می‌زند و احساسات بد و منفی را به شرایط و اتفاق‌های بد. و اگر کمی عمیق تامل کنیم خواهیم دید همواره این قانون در زندگی همگی ما حاضر و موثر بوده و هیچ کس نمی‌تواند خلاف آن را در واقعیت نشان دهد.

خبری خوش برای ساختن زندگی دلخواه و دستیابی به اهداف

با وجود قانون جذب در زندگی و انتخاب و اختیاری که هر فرد برای خود دارد ما قادر هستیم کاملا به سمت زندگی دلخواه خود با ضریب اطمینان کامل پیش رویم. زیرا ما قادریم باتوجه و تمرکز خود به هرآنچه که می‌خواهیم متصل و مرتبط شویم. ( در بخش بالا توضیح دادیم که با وجود ارتباط و اتصال انرژی‌ها روی هم اثرمی‌گذارند و شبیه هم می‌شوند ) و اگر آگاهانه تمرکز خود را به مواردی بدهیم که مرتبط و همجنس خواسته‌های ما هستند به‌ واسطه این ارتباط ما از آنها تاثیر خواهیم گرفت و اصطلاحا شبیه‌شان خواهیم شد. و در نتیجه با با تغییر احساس درونی ما و وجود قانون جذب بدون اینکه ما کاری انجام دهیم خود به خود جنس اتفاق‌ها و شرایط در اطراف ما متناسب با ما تغییر و بهبود پیدا خواهد کرد.

بطور خلاصه تمرکز ما روی هر چیزی متناسب با احساسی ( انرژی و ارتعاش ) که به ما می‌دهد کاملا تعیین کننده اتفاق یا اتفاقاتی است که ما به زودی با آنها برخورد خواهیم کرد. و در نهایت کلید طلایی اینطور خود را نمایان می‌کند که هر فرد قادر است با کنترل خود و احساسش آن را آگاهانه همسو با هدفش حفظ کند و مطمئن باشد از هرجایی و هرشرایطی که هست به علت وجود قانون جذب صددرصد به سمت همان خواسته و یا همجنس آن خواهد رفت و یا اصطلاحا آن را جذب خواهد کرد. که معمولا در این حالت گفته می‌شود ما در مدار خواسته خود قرار گرفته‌ایم و قطعا با آن برخورد خواهیم کرد.

تماشای ویدئوی بخش پایین یا گوش کردن به فایل صوتی آن می‌تواند قانون جذب را برایتان به خوبی تشریح کند

قانون جذب به جان و انرژی کلام ما پاسخ می‌دهد

برای آگاهی بیشتر در اینباره ویدئوی زیر را تماشا و یا به فایل صوتی آن گوش دهید

آیا قانون جذب در ایران جواب نمی‌دهد؟

برای دریافت پاسخ این باور اشتباه ویدئوی زیر را تماشا یا به فایل صوتی آن گوش دهید

جذب خواسته‌ها باید راحت و روان باشد

اگر در مسیر جذب خواسته خود موانع زیادی دارید فایل زیر پاسخ شماست

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
787878
787878
6 ماه قبل

سلام . خدمت دکتر تقوی زاده
من جدیدا توی یوتیوب با شما آشنا شدم. خیلی وقته که با قانون جذب آشنا شده بودم و آموزشهای رایگان خیلی از اساتید را هم شنیدم ولی برای من هیچکدام از آموزشهای مثا آموزش شما روشنی بخش نبود و باور آنها برام سخت بود ولی شما چون از راه منطق و علم توضیح میدید خیلی قابل باور میشه و آدم با به دید باز و در روشنایی قدم می‌گذارد و چیزی در تاریکی نمی‌ماند یا حداقل کمتر میماند . خیلی دوست دارم از آموزشهای ویژه هم استفاده کنم برام دعا کنید . یه قسمت از آموزشهای میگید شما باید رفتار تون شبیه اون کسی بشه که دوست دارید بهش تبدیل بشید .خوب من که دوست دارم ثروتمند بشم الان چه جوری شبیه اون رفتار کنم ؟ مثلاً موقع خرید چه جوری میتونم با وضعیت الآنم مثل یه ثروتمند رفتار کنم ؟فعلا امکانش نیست که من میوه گرونتر بخرم یا مواد غذایی زیاد بخرم یا به کسی کمک کنم یا لباس گرون بخرم . در این مورد بیشتر توضیح دهید .

امید نظری
امید نظری
1 سال قبل

از شما سپاسگزارم که اینقدر دقیق و علمی مبحث قانون جذب رو برامون تشریح کردید. من با این مباحث از گذشته آشنا هستم اما اقرار می‌کنم که توضیحات شما خیلی جامع و موثر بود.

3/5 - (6 امتیاز)