نقد و بررسی قانون جذب همیشه یک قسمت مهم برای درک بهتر این قانون قدرتمند الهی بوده است. اشکالات قانون جذب و رد قانون جذب به عناوین مختلف نه تنها مانعی برای رسیدن به خواسته ها از این طریق نیست، بلکه با پاسخ درست به این ایرادها و نقدها ما می توانیم بهتر درک کنیم با چه ساز و کاری به اهداف خود خواهیم رسید. ما در این بخش قصد داریم پاسخ به یکی از انتقادهای مهم قانون جذب را داشته باشیم و نشان دهیم این قانون همیشه جواب می دهد و درست است.

رد قانون جذب با در نظر گرفتن دو هدف مخالف برای دو شخص مختلف

نقد و بررسی قانون جذب

یکی از اشکالات قانون جذب و موردی که با آن به رد قانون جذب می پردازند این است که اگر دو نفر بخواهند از قانون جذب استفاده کنند ولی خواسته های آنها مخالف همدیگر باشد، یعنی یکی چیزی را بخواهد که دیگری خواسته اش نرسیدن نفر اول به آن خواسته باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ و چگونه قانون جذبی که ادعا می شود همیشه پاسخ می دهد اینجا به هر دو نفر پاسخ خواهد داد؟

در ابتدا و ظاهرا اینطور نمایان می شود که اینجا قانون جذب یک نقص اساسی دارد و نمی شود به آن اطمینان کرد. و عده ای هم با برجسته کردن این حالت به خیال خودشان این قانون را خیلی منطقی رد کرده اند. در حالیکه پاسخ این مورد هم قانون جذب را تایید می کند و هم درک ما را عمیق تر می کند.

پاسخ به نقد و بررسی قانون جذب و درک بهتر عملکرد این قانون

طبق قانون جذب اگر شما در مدار و فرکانس خواسته خود ( حس و حال خوب رسیدن به آن) بصورت پیوسته و قدرتمند، یعنی بدون شک و تردید باشید، آنگاه معادل این حس و حال بصورت اتفاقاتی در زندگی شما پدیدار خواهد شد که در واقع همان جوهره اصلی خواسته و آرزوی شماست. در واقع وقتی شما به مرحله باور حقیقی می رسید و اجازه ورود شک و تردید را به خود نمی دهید طبق این قانون قدرتمند الهی شما حتما به خواسته خود خواهید رسید.

با یاداوری این موضوع حالا به این موضوع نگاه کنیم که آیا اگر دو نفر خواسته ای مخالف داشته باشند می توانند هر دو خود را به مرحله باور برسانند؟ اینجا نکته ای تامل برانگیز وجود دارد که منتقدان در رد قانون جذب  اصلا حرفی از آن نمی زنند.

چرا در این حالت دو نفر نمی توانند به مرحله باور برسند و یکی شک می کند؟

از آنجاییکه همه هستی و کائنات به هم وصل و مرتبط است پس باور حقیقی رسیدن به یک خواسته خاص فقط و فقط می تواند در یک نفر باشد. و زمانی که شخصی خود را به مرحله باور می رساند و آنجا می ماند دیگر کسی نمی تواند به آن مرحله خود را برساند و زود دچار شک و تردید می شود.

و این یعنی درست است که دو شخص مختلف شاید به ظاهر نشان بدهند که اقدام به استفاده از قانون جذب برای رسیدن به خواسته خود کردده اند، ولی کسی موفق است که به مرحله باور حقیقی رسیده است و شخص دوم، زمانی که خواسته او مخالف خواسته نفر اول است، حتما دچار شک و تردید می شود. پس در واقع می بینیم که فقط در حرف می شود این موضوع را مطرح کرد و با آن به رد قانون جذب پرداخت ولی در عمل و در این حالت خاص دو شخص مختلف نمی توانند هر دو به درستی از قانون جذب استفاده کنند.

رد قانون جذب

پاسخ به اشکالات قانون جذب با درک عمیق تر این قانون الهی قدرتمند

ما یک باوری داریم که کاملا رشد کرده و کاملا نتایج آن مشهود است. و یک باوری هم هست که عموم مردم فکر می کنند باور است ولی در حقیقت فقط بذر باور است که کاشته شده است و هنوز به قدرت و رشد واقعی خود نرسیده است. و در صورت تعذیه درست و ادامه مسیر این به اصطلاح باور در ذهن مردم به باور حقیقی تبدیل خواهد شد. و آنگاه نتایج خود را هم نشان می دهد.

حالا در نظر بگیرید دو نفری که در قسمت بالا اشاره شد یکی باور حقیقی دارد و دیگری در ابتدای راه است و بذر باورش تازه کاشته شده است. اینجا واضح است که آن کسی به خواسته خود می رسد که باور حقیقی و کامل برایش دارد و نفر دوم بازنده است. حالا نکته این است که شخص دوم اگر خود را بازنده بداند بذر باور او دیگر رشد نخواهد کرد. ولی اگر به دید تجربه و درس موفقیت به آن نگاه کند آن بذر رشدش ادامه پیدا می کند و به مرحله اصلی می رسد که نتیجه حالا قطعا موفقیت است. و در این مدت آن نفر اول که در ابتدا باوری حقیقی داشت و موفق شده بود، حالا آن باور را از دست می دهد و در این مورد دچار شک و تردید شده و مغلوب می شود.

پاسخ نقد و بررسی قانون جذب در حالتی که دو نفر یک خواسته مشترک دارند

یکی دیگر از اشکالات قانون جذب که مطرح شده و خیلی هم روی آن تاکید دارند و از آن برای رد قانون جذب استفاده می کنند حالتی است که دو یا سه نفر و حتی بیشتر می خواهند از قانون جذب استفاده کنند و به یک هدف خاص برسند. طبق این حالت افرادی که این قانون را نقد می کنند می گویند این قانون اینجا نمی تواند به همه جواب بدهد، پس نمی شود آن را روشی مطمئن برای رسیدن به خواسته ها دانست. و در نتیجه این قانون غلط است و باید از آن دور شد. ولی باز مثل قسمت قبل این فقط ظاهر ماجرا است و وقتی بیشتر این قانون را درک می کنیم پاسخ زیبای آن برایمان مشخص می شود.

شناخت بیشتر جوهره اصلی خواسته های ما برای پاسخ به نقد و بررسی قانون جذب

در نقد و بررسی قانون جذب از طرف کسانی که ناآگاهانه آن را رد می کنند آرزوهای ما همیشه فقط می توانند در یک فرم و شکل باشند. و برای همین هم آنها این حالت را جزو اشکالات قانون جذب می دانند. در حالیکه آرزوهای ما یک روح و یا جوهره اصلی دارند که آن در همه شرایط خواسته و مطلوب ماست و از طرفی هم آن روح خواسته ما می تواند در فرمها و شکلهای مختلف ظاهر شود؛ که باز هم همان خواسته ماست ولی در شکلی دیگر.

مثلا اگر جوهره خواسته شما نشان دادن ارزش بالایتان باشد، این خواسته می تواند با ارتقای شغلی شما، درامد بالاتر، تحصیلات بالاتر، تولید یک اختراع توسط شما، رهبری یک عده و باعث پیشرفت شدن آنها، آوردن یک مقام و رتبه خوب و … خودش را نشان دهد. و همه اینها هم در واقع همان چیزی هستند که شما می خواهید. پس ما می بینیم که کائنات و خداوند همیشه دستش برای ظاهر کردن آرزوهای ما باز است و محدودیت فقط در ذهن خود ماست.

اگر دو نفر با استفاده از قانون جذب مثلا بخواهند صاحب یک خانه خاص شوند چه خواهد شد؟

همانطور که در قسمت قبل دیدیم افراد زیادی که حتی بعضی از آنها اشخاص برجسته ای هم هستند، در نقد و بررسی قانون جذب این حالت را یکی از اشکالات قانون جذب می دانند. در حالیکه قانون جذب، کائنات و یا خداوند به راحتی این حالت را مدیریت می کنند. و هر کس به اندازه باوری که داشته به نتیجه قطعی خودش می رسد.

به عنوان مثال اگر دو نفر یک خانه خاص را بخواهند و باوری قدرتمند برای دریافت آن داشته باشند ممکن است این حالت از بی نهایت حالتی که می تواند اتفاق افتد پدیدار شود که یکی به همان خانه برسد و دیگری خانه ای دیگر پیدا کند که حتی از خانه اول هم برایش خواستنی تر باشد و به آن برسد. و اینجا هر دو نفر بخاطر داشتن باور حقیقی به خواسته خود رسیدند و کاملا هم راضی شدند. ولی در ابتدا به ظاهر این مورد یک بن بست برای قانون جذب بود. در ضمن دوباره یاداور می شویم که قدرتی که به ایمان و باور ما پاسخ می دهد هیچ راهی برایش بسته نیست و از بینهایت فرم مختلف می تواند خواسته ما را براورده کند.

لطفا ویدئوی پاسخ به نقد و بررسی قانون جذب را تماشا کنید.

تماشای این فیلم در یوتوب

پاسخ به دیگر انتقادها از قانون جذب در بخشهای زیر داده شده است:

  1. موفقیت در زندگی با تلاش و کوشش یا با قانون جذب؟ ( اینجا )
  2. آیا قانون جذب با تمرکز بر جذب مادیات، سعادت آخرت ما را نابود می کند؟ ( اینحا )
اشتراک
اظلاع از
guest
20 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
یلدا
یلدا
10 months ago

سلام و خسته نباشید
استاد می دونم وقتتون پره و فرصت نمیکنید به همه سوالات جواب بدید
اما استاد شما از سه تا سوال من به یکیش جواب دادید،
اونم به فایلهای کانال اشاره کردید ،

ممنون میشم به دو تا سوال دیگمم توجه و جواب بدید …
اگه جواب ندید ، دیگه سوالی نخواهم پرسید…
امیدوارم جواب بدید چون منتظر اطلاعاتت مفیدتونم 🙏

یلدا
یلدا
10 months ago

ممنون خانم نسرین
اما من توجیه نشدم،
چون تصور کنید من با یه آقا ازدواج کردم و آزاد هم گذاشتمش که به اجبار با من نمونه،
همین احساس و دید باعث میشه اون آدم احساس راحتتری داشته باشه که بی مسوولیت باشه چون اینو حق خودش میدونه..
در حالیکه در کنار این آزادی فردی ، تعهد و مسوولیت باعث میشه اون مرد هر جا که احساس دلزدگی یا فشار زندگی کرد راحت رابطه رو ترک نکنه .
و بفهمه در کنار آزاد بودنش ، چیزی به اسم تعهد نسبت به انتخاباش و زندگی دیگران داره

نسرین
نسرین
Reply to  یلدا
10 months ago

سلام دوست عزیز.خواهش میکنم .من تنها چیزی که خوب متوجه شدم این که فقط به خواستم توجه کنم و حس ترسو از خودم دور کنم.شما میتونید مدام به خصوصیات همسر دلخواهتون که یکی از آنها داشتن تعهد توجه کنید وتوجهتون رو از این اماها و اگر ها بردارید.دنیا و کائنات آدم خوبی رو سر راهتون میزاره .و رابطه ی شما روز به روز بهتر و بهتر میشه و این باور رو داشته باشید خدا مردی رو سرراه من میزاره که برای من بهترین و رابطه ی ما روز به روز بهتر میشه و روز به روز بیشتر عاشق هم میشیم و کنار هم حس خوبمون بیشتر و بیشتر میشه نه اینکه اگر من آزادش بزارم شاید احساس خستگی و فشار کنه شاید بره با کس دیگه و هزار تا از این اما ها و اگرها چون اگربه اینها توجه کنید براتون واقعی هم میشه؛و شما هم توجه کنید چقدر ذوج هایی ودند و هستند که سالیان سال با هم همراه با عشق و آزادی و تعهد دارن زندگی میکنند و خوشبخت هم هستند.و اجازه میدم ما بقی جواب سوالاتتون رو آقای تقوی زاده بدند.

Selena Abbott
Selena Abbott
10 months ago

ATTN: khodvakhoda.com / نقد و بررسی قانون جذب – پاسخ به رد قانون جذب – اشکالات قانون جذب INTERNET SITE SERVICES
This notification EXPIRES ON: Apr 09, 2020

We have actually not gotten a repayment from you.
We’ve attempted to contact you but were not able to reach you.

Please Browse Through: https://bit.ly/2V5LRDR ASAP.

For details as well as to make a discretionary payment for services.

۰۴۰۹۲۰۲۰۰۳۲۵۴۸٫

یلدا
یلدا
10 months ago

سلام به استاد عزیزمون
خسته نباشید …
استاد کجایید !
ما شاگرداتون این همه سوال فرستادیم و منتظر جوابتون هستیم😄..
خدا رو شکر که از دانش شما ما هم استفاده میکنیم

دعای من واسه عزیزانم و همچنین شما که باعث آگاهی بیشتر همه ما شدید اینه ،
که هر جا هستید تنتون سالم و دلتون شاد باشه…

یلدا
یلدا
11 months ago

سلام استاد
ازتون ممنونم به خاطر این همه اطلاعات مفید که واسه موفق شدنمون به ما آموزش میدید..
اما از شما یه گله هم دارم ،
در چندین فایلتون این مطلب و شنیدم که اگه کسی رو دوست داریم باید طرفمون آزاد باشه، چون که اگه خودمون از عشق و محبت غنی باشیم محتاج به عشق یه نفر نیستیم و دنیا پر از فراوانیه چون به منبع عشق وصلیم.
حالا سوال من اینه که تعهد و داشتن چهار چوبها اخلاقی بین دو نفر رو در اینجا چطور میشه توضیح داد؟
اگه به فرض من با کسی هستم که میبینم همزمان با چند نفر دیگه هم هست به فرض اگه من آزاد بزارمش و حتی این غنی بودن من از عشق درون ، باعث جذب یه همچین آدم أزادی بشه
چطور میشه انتظار داشته باشم که خیانتکار نیست و بتونه یه خانواده واقعی تشکیل داد که اون فرد هم همسر متعهد و هم پدر دلسوز واسه فرزندش باشه؟
و به فرض من با این انتخاب بعدها مسول زندگی خودم و فرزندانم میشم که پدرشون آدم آزادیه و دید من باعث مشکلات زیادی در زندگیم بشه!

چون کسی که عادت به روابط آزاد داره نمیتونه متعهد باشه..
آزادی با تعهد در این مثال چطور قرار میگیره؟
ممنون میشم جواب بدید چون احتمالا بعضی ها هم شاید همین سوال و داشته باشن .
با تشکر از زحمت شما

نسرین
نسرین
Reply to  یلدا
10 months ago

سلام دوست عزیز.من فکر میکنم شما موضوع آزادی رو کمی بد متوجه شدین.زمانی که میگیم طرف رو آزاد میزاریم به این معنا و مفهوم این نیست که با مردی وارد رابطه بشی که تعهد نداره.نه اگر توی مسیر زندگیت کسی اومد که تو رو نخواست و خواست بره شما اجازه میدین که بره و آزادش میزاری و راه رو باز میزاری برای عشق متعهد و یک عشق دوطرفه که هردو حس خوبی دارین.و نکته دوم هم در مورد آزادی اینه که ما گاهی با کسی وارد رابطه میشیم و میخوایم اونو تغییر بدیم اونطور که ما دوست داریم رفتار کنه لباس بپوشه ‌.این کار و کنه و اون کارو نکنه یعنی اسیرش کنیم و به بند بکشیم .اینجاست که میگن عشق حقیقی همراه با آزادی اجازه بدی اون شخص خودش باشه.و اینکه این نیروی عشق و دوستداشتن که دونفر به هم متعهد میکنه نه بند کشیدن پس اینجاست که میگن همو آزاد بزارید.نه اینکه طرف با هرکس وارد رابطه شد شما عین خیالت نباشه.
استاد شرمنده من جای شما جواب دادم.احساس کردم میتونم کمکی کنم.

یلدا
یلدا
Reply to  نسرین
10 months ago

ممنون خانم نسرین
اما من توجیه نشدم،
چون تصور کنید من با یه آقا ازدواج کردم و آزاد هم گذاشتمش که به اجبار با من نمونه،
همین احساس و دید باعث میشه اون آدم احساس راحتتری داشته باشه که بی مسوولیت باشه چون اینو حق خودش میدونه..
در حالیکه در کنار این آزادی فردی ، تعهد و مسوولیت باعث میشه اون مرد هر جا که احساس دلزدگی یا فشار زندگی کرد راحت رابطه رو ترک نکنه .
و بفهمه در کنار آزاد بودنش ، چیزی به اسم تعهد نسبت به انتخاباش و زندگی دیگران داره

گروه
Reply to  یلدا
10 months ago

با سلام
سوال شما در تاریخ ۹۹/۱/۳۱ در کانال تلگرام خود و خدا پاسخ داده شد ( اینجا )

یلدا
یلدا
11 months ago

با سلام به استاد عزیزم
خسته نباشید
استاد من یه سوال دارم ، در چند جا شنیدم که ما قبل از ورود به این دنیا با آگاهی کامل خودمون شرایط زندگی روی این کره خاکی ، پدر و مادر و شرایطمونو انتخاب کردیم ،
که در اون شرایطی که انتخاب کردیم به کمال برسیم و رشد کنیم
و بعد از ورود به این دنیا این آگاهی رو فراموش کردیم که این به حکمت و خواست خدا بوده که ما به یاد نیاریم از کجا و چرا امدیم …
استاد این مطلب درسته؟
چون اگه درست باشه رو دیدم به زندگی و مشکلاتش خیلی اثر متفاوتی داره…
ممنون میشم جواب بدید
با تشکر فراوان

Anonymous
Anonymous
11 months ago

استاد لطفا جواب بدید

یلدا
یلدا
Reply to  Anonymous
10 months ago

سلام استاد
خسته نباشید
جواب همه رو دادید اما جواب سوالهای منو ندادید!!!!!!
لطفا جواب منو هم بدید
خیلی وقته منتظر جوابتون بودم…😕

Anonymous
Anonymous
11 months ago

استاد جواب بدید لطفا 🙏🙏🙏🙏🙏🙏

یلدا
یلدا
11 months ago

با سلام مجدد به تنها کارشنای که واقعا پر از دانش و اطلاعاته ،
خسته نباشید
کانال های زیاد و مطالب زیادی خوندم ،اما هیچ کدوم به کامل و پر محتوا بودن دانش شما نبوده،
ازتون خیلی ممنون و ایشالا کار خیرتون چندین برابر بهتون برمیگرده…
استاد من چند وقت پیش یه سوال فرستادم اما جوابمو ندادید ،
منتظر جوابتونم ،
تمام ویس های شما رو گوش میدم و با تکرار چندین باره…
ازتون بی نهایت ممنونم …
لطفا جواب سوالمو بدید چون من هر روز چک میکنم و اما خبری نشده🌹
با سپاس از شما
امیدوارم یه روز حضوری ملاقاتتون کنم…

گروه
Reply to  یلدا
11 months ago

سلام و تشکر از شما همراه عزیزمون
سوال شما چندین بار هم در فایلهای آموزشیمون و هم در فایل پاسخ به سوال ها پاسخ داده شده
لطفا حوصله به خرج بدید و گوش کنیدشون…قطعا به جواب خواهید رسید…..(حس خوب ممتد به نتایج و شرایط خوب خواهد رسید هر چند که به ظاهر در ابتدا بعضی چیزها خراب بشن)

یلدا
یلدا
11 months ago

با سلام به استاد عزیزم ،
خلاصه میگم که وقتتون گرفته نشه…
من از روی کنجکاوی و یه کشش درونی ، زمانی که در ارتباطم مشکل ایجاد شد با قانون جذب اشنا شدم ،
به اطلاعات و آگاهی های کمی دست پیدا کردم و در همان زمان رابطه ام را که الان متوجه شدم رابطه درستی نبودو فقط من وابسته بودمو از دست دادم ، در همان بحبوحه شغلم رو با سابقه ۱۰ ساله هم از دست دادم ، شغلی که هیچ احساس خوبی بهش نداشتم و از سر ناچاری و نیازم بود .
در آخرقسمتی از سلامتیمو هم به خاطر این همه فشار و ناراحتی از مسایل پیش آمده از دست دادم و تمام این اتفاقات در مدت ۴ ماه اتفاق اتفاد ، اتفاقات بدی که البته می دونم چیزایی بودن که من با تحقیر خودم و از سر ناچاری حفظشون کرده بودم ،
سوالم از شما استاد اینه چرا بعد از به دست اوردن اون اطلاعات و آگاهیها تمام اونچه که من داشتم و از دست دادم و الان یک سال گذشته و هنوز جایگزینی براشون وارد زندگیم نشد ،
گاهی میترسم که این آگاهیها باعث از دست دادن چیزاهای بیشتری از زندگیم نشه…
لطفا منو راهنمایی کنید که الان باید چکار کنم منی که الان در نقطه صفر زندگی هستم و به ۱۵ سال قبل برگشتم بدون اینکه چیزی به دست آورده باشم.

مالک
مالک
Reply to  یلدا
11 months ago

سلام خسته نباشید ممنون از لطف شما و سپاسگزارم بابت این همه اطلاعات درست و خوبی ک در اختیار ما قرار میدید. آقای تقوی زاده ی سوال دارم. توی ی سوالی که قبلا از داشتم و شما هم جواب دادید و در اون پاسخ شما گفتی ک فعلا تا این حد بدونید ک ما جزعی از کل خودمون هستیم اگ نیاز باشه کاملش رو توضیح میدم. در واقع سوال من این بود ک چرا یادم نمیاد کی انتخاب کردم که اینجا با این پدر و مادر و این کشور ب دنیا بیام. ک شما پاسخ دادید و توی اون پاسخ گفتید که ما یادمون نمیاد الان ولی در ی جای دیگه در یک زمان دیگه یادمون میاد چون الان ی جز کوچیک از کل خودمون هستیم. حالا من از شما میخوام راجع به اون کل و کامل بودنمون ک کی بوده و چ زمانی بوده و چرا الان جزعی هستیم. شاید دقیقا شبیه اون گفته های شما رو نتونستم بگم ولی ی چیزی شبیه به این موضوع بود ک گفتید. خواهش میکنم این هدف کلی ب دنیا اومدن مون بگید و صحبت کنید. چون فقط جوابهای شما خیلی کامل و منطقی و درست هست. من خواهش می کنم راجع به این موضوع صحبت کنید. ممنونم و سپاسگزارم

گروه
Reply to  مالک
11 months ago

سلام و تشکر از لطف شما
به امید خدا راجع به این موضوع در زمان مناسب خودش صحبت خواهیم کرد ولی نکته مهم در حال حاضر برای همه ما در این دنیا در هر شرایط و موقعیتی که هستیم اینه که به سمت حق، زیبایی، ثروت، عدالت و قدرت حرکت کنیم و اینها رو در زندگیمون بیشتر کنیم.

trackback
ایراد قانون جذب و پاخ به ان - سعادت اخرت و قانون جذب - پاسخ به نقد قانون جذب
1 year ago

[…] داده ایم. یکی تقابل تلاش و کوشش با قانون جذب بود و دیگری زمانی که چند نفر یک خواسته را بخواهند. و حالا عده ای ایراد قانون جذب را خراب کردن سعادت آخرت […]

گروه
2 years ago

Visitor Rating: 5 Stars