پاسخ به یکی از انتقادها و اشکالات در مورد قانون جذب

نقد و بررسی قانون جذب همیشه یک قسمت مهم برای درک بهتر این قانون قدرتمند الهی بوده است. اشکالات قانون جذب و رد قانون جذب به عناوین مختلف نه تنها مانعی برای رسیدن به خواسته ها از این طریق نیست، بلکه با پاسخ درست به این ایرادها و نقدها ما می توانیم بهتر درک کنیم با چه ساز و کاری به اهداف خود خواهیم رسید. ما در این بخش قصد داریم پاسخ به یکی از انتقادهای مهم قانون جذب را داشته باشیم و نشان دهیم این قانون همیشه جواب می دهد و درست است.

رد قانون جذب با در نظر گرفتن دو هدف مخالف برای دو شخص مختلف

نقد و بررسی قانون جذب

یکی از اشکالات قانون جذب و موردی که با آن به رد قانون جذب می پردازند این است که اگر دو نفر بخواهند از قانون جذب استفاده کنند ولی خواسته های آنها مخالف همدیگر باشد، یعنی یکی چیزی را بخواهد که دیگری خواسته اش نرسیدن نفر اول به آن خواسته باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ و چگونه قانون جذبی که ادعا می شود همیشه پاسخ می دهد اینجا به هر دو نفر پاسخ خواهد داد؟

در ابتدا و ظاهرا اینطور نمایان می شود که اینجا قانون جذب یک نقص اساسی دارد و نمی شود به آن اطمینان کرد. و عده ای هم با برجسته کردن این حالت به خیال خودشان این قانون را خیلی منطقی رد کرده اند. در حالیکه پاسخ این مورد هم قانون جذب را تایید می کند و هم درک ما را عمیق تر می کند.

پاسخ به نقد و بررسی قانون جذب و درک بهتر عملکرد این قانون

طبق قانون جذب اگر شما در مدار و فرکانس خواسته خود ( حس و حال خوب رسیدن به آن) بصورت پیوسته و قدرتمند، یعنی بدون شک و تردید باشید، آنگاه معادل این حس و حال بصورت اتفاقاتی در زندگی شما پدیدار خواهد شد که در واقع همان جوهره اصلی خواسته و آرزوی شماست. در واقع وقتی شما به مرحله باور حقیقی می رسید و اجازه ورود شک و تردید را به خود نمی دهید طبق این قانون قدرتمند الهی شما حتما به خواسته خود خواهید رسید.

با یاداوری این موضوع حالا به این موضوع نگاه کنیم که آیا اگر دو نفر خواسته ای مخالف داشته باشند می توانند هر دو خود را به مرحله باور برسانند؟ اینجا نکته ای تامل برانگیز وجود دارد که منتقدان در رد قانون جذب  اصلا حرفی از آن نمی زنند.

چرا در این حالت دو نفر نمی توانند به مرحله باور برسند و یکی شک می کند؟

از آنجاییکه همه هستی و کائنات به هم وصل و مرتبط است پس باور حقیقی رسیدن به یک خواسته خاص فقط و فقط می تواند در یک نفر باشد. و زمانی که شخصی خود را به مرحله باور می رساند و آنجا می ماند دیگر کسی نمی تواند به آن مرحله خود را برساند و زود دچار شک و تردید می شود.

و این یعنی درست است که دو شخص مختلف شاید به ظاهر نشان بدهند که اقدام به استفاده از قانون جذب برای رسیدن به خواسته خود کردده اند، ولی کسی موفق است که به مرحله باور حقیقی رسیده است و شخص دوم، زمانی که خواسته او مخالف خواسته نفر اول است، حتما دچار شک و تردید می شود. پس در واقع می بینیم که فقط در حرف می شود این موضوع را مطرح کرد و با آن به رد قانون جذب پرداخت ولی در عمل و در این حالت خاص دو شخص مختلف نمی توانند هر دو به درستی از قانون جذب استفاده کنند.

رد قانون جذب

پاسخ به اشکالات قانون جذب با درک عمیق تر این قانون الهی قدرتمند

ما یک باوری داریم که کاملا رشد کرده و کاملا نتایج آن مشهود است. و یک باوری هم هست که عموم مردم فکر می کنند باور است ولی در حقیقت فقط بذر باور است که کاشته شده است و هنوز به قدرت و رشد واقعی خود نرسیده است. و در صورت تعذیه درست و ادامه مسیر این به اصطلاح باور در ذهن مردم به باور حقیقی تبدیل خواهد شد. و آنگاه نتایج خود را هم نشان می دهد.

حالا در نظر بگیرید دو نفری که در قسمت بالا اشاره شد یکی باور حقیقی دارد و دیگری در ابتدای راه است و بذر باورش تازه کاشته شده است. اینجا واضح است که آن کسی به خواسته خود می رسد که باور حقیقی و کامل برایش دارد و نفر دوم بازنده است. حالا نکته این است که شخص دوم اگر خود را بازنده بداند بذر باور او دیگر رشد نخواهد کرد. ولی اگر به دید تجربه و درس موفقیت به آن نگاه کند آن بذر رشدش ادامه پیدا می کند و به مرحله اصلی می رسد که نتیجه حالا قطعا موفقیت است. و در این مدت آن نفر اول که در ابتدا باوری حقیقی داشت و موفق شده بود، حالا آن باور را از دست می دهد و در این مورد دچار شک و تردید شده و مغلوب می شود.

پاسخ نقد و بررسی قانون جذب در حالتی که دو نفر یک خواسته مشترک دارند

یکی دیگر از اشکالات قانون جذب که مطرح شده و خیلی هم روی آن تاکید دارند و از آن برای رد قانون جذب استفاده می کنند حالتی است که دو یا سه نفر و حتی بیشتر می خواهند از قانون جذب استفاده کنند و به یک هدف خاص برسند. طبق این حالت افرادی که این قانون را نقد می کنند می گویند این قانون اینجا نمی تواند به همه جواب بدهد، پس نمی شود آن را روشی مطمئن برای رسیدن به خواسته ها دانست. و در نتیجه این قانون غلط است و باید از آن دور شد. ولی باز مثل قسمت قبل این فقط ظاهر ماجرا است و وقتی بیشتر این قانون را درک می کنیم پاسخ زیبای آن برایمان مشخص می شود.

شناخت بیشتر جوهره اصلی خواسته های ما برای پاسخ به نقد و بررسی قانون جذب

در نقد و بررسی قانون جذب از طرف کسانی که ناآگاهانه آن را رد می کنند آرزوهای ما همیشه فقط می توانند در یک فرم و شکل باشند. و برای همین هم آنها این حالت را جزو اشکالات قانون جذب می دانند. در حالیکه آرزوهای ما یک روح و یا جوهره اصلی دارند که آن در همه شرایط خواسته و مطلوب ماست و از طرفی هم آن روح خواسته ما می تواند در فرمها و شکلهای مختلف ظاهر شود؛ که باز هم همان خواسته ماست ولی در شکلی دیگر.

مثلا اگر جوهره خواسته شما نشان دادن ارزش بالایتان باشد، این خواسته می تواند با ارتقای شغلی شما، درامد بالاتر، تحصیلات بالاتر، تولید یک اختراع توسط شما، رهبری یک عده و باعث پیشرفت شدن آنها، آوردن یک مقام و رتبه خوب و … خودش را نشان دهد. و همه اینها هم در واقع همان چیزی هستند که شما می خواهید. پس ما می بینیم که کائنات و خداوند همیشه دستش برای ظاهر کردن آرزوهای ما باز است و محدودیت فقط در ذهن خود ماست.

اگر دو نفر با استفاده از قانون جذب مثلا بخواهند صاحب یک خانه خاص شوند چه خواهد شد؟

همانطور که در قسمت قبل دیدیم افراد زیادی که حتی بعضی از آنها اشخاص برجسته ای هم هستند، در نقد و بررسی قانون جذب این حالت را یکی از اشکالات قانون جذب می دانند. در حالیکه قانون جذب، کائنات و یا خداوند به راحتی این حالت را مدیریت می کنند. و هر کس به اندازه باوری که داشته به نتیجه قطعی خودش می رسد.

به عنوان مثال اگر دو نفر یک خانه خاص را بخواهند و باوری قدرتمند برای دریافت آن داشته باشند ممکن است این حالت از بی نهایت حالتی که می تواند اتفاق افتد پدیدار شود که یکی به همان خانه برسد و دیگری خانه ای دیگر پیدا کند که حتی از خانه اول هم برایش خواستنی تر باشد و به آن برسد. و اینجا هر دو نفر بخاطر داشتن باور حقیقی به خواسته خود رسیدند و کاملا هم راضی شدند. ولی در ابتدا به ظاهر این مورد یک بن بست برای قانون جذب بود. در ضمن دوباره یاداور می شویم که قدرتی که به ایمان و باور ما پاسخ می دهد هیچ راهی برایش بسته نیست و از بینهایت فرم مختلف می تواند خواسته ما را براورده کند.

لطفا ویدئوی پاسخ به نقد و بررسی قانون جذب را تماشا کنید.

دانلود فایل صوتی این فیلم

حجم فایل: ۱۸ مگا بایت

تماشای این فیلم در یوتوب

پاسخ به دیگر انتقادها از قانون جذب در بخشهای زیر داده شده است:

  1. موفقیت در زندگی با تلاش و کوشش یا با قانون جذب؟ ( اینجا )
  2. آیا قانون جذب با تمرکز بر جذب مادیات، سعادت آخرت ما را نابود می کند؟ ( اینحا )