توجه و تمرکز و قوانین آنها

توجه کردن ما به هر موضوعی در طول شبانه روز، بسیار در نتایجی که می گیریم موثر است. در واقع رسیدن به هدف، چیزی جز هدایت درست توجه و تمرکز ما به سمت خواسته هایمان نیست. قانون توجه به ما اینگونه میگوید که توجه ما روی هر موضوعی که باشد، یک پل ارتباطی بین ما و هسته آن ایجاد میشود تا آن موارد بتوانند بیشتر وارد زندگی ما شوند. و این اصل بصورت قانونی همیشگی در زندگی همه افراد وجود داشته و دارد.

تمرکز

قانون توجه و تمرکز به ما چه می گوید؟

در کل قانون توجه می گوید: به هر چیزی توجه کنید آن را در زندگیتان بیشتر و پررنگتر خواهید کرد. ما با فکر کردن، به یادآوردن، صحبت کردن بیرونی و درونی، گوش کردن، تصویرسازی کردن و … همگی در حال توجهکردن و تمرکز به موضوعی هستیم که اگر آن موضوع، هسته مثبتی داشته باشد ما قطعا در حال گسترش دادن آن و دعوت کردن از آن موضوع ها در زندگی خود هستیم. و اگر ما در هر مرحله ای از زندگی به موضوعی توجه نکنیم، آن موضوع از زندگی ما شروع به ناپدید شدن خواهد کرد.

تمرکز بر خواسته ها به جای تمرکز و توجه بر نا خواسته ها

قانون توجه

مشکلی که اکثر مردم دارند این است که بیشتر توجه خود را معطوف به چیزهایی میکنند که نمی خواهند و طبق این قانون قدرتمند، آنها ناچار هستند بخاطر توجهی که قبلا به این جنس موضوعات داشته اند با آنها روبه رو شوند و در واقع با دست خودشان مسائل منفی زیادی را برای خودشان در اطرافشان فراهم میکنند. تمرکز بر خواسته ها یعنی ما آگاهانه توجه و تمرکز خودمان را به چیزهایی بدهیم که خواهانشان هستیم، تا آنها به ما حس خوب بدهند و ما را در مدار موفقیت وارد کنند؛ که در این حالت ما دیگر قادر به توجه کردن و تمرکز بر روی چیزهایی که نمی خواهیم نیستیم و بخاطر این کار، اتفاق بسیار سودمندی برای ما می افتد.

تمرکز نکردن بر روی موارد منفی، راه کمتر کردن آنهاست

طبق این قانون، روی برگرداندن از مسائل منفی و در عوض توجه کردن به موارد و موضوع هایی که خلاف آنها باشند باعث محو شدن آن موضوعات منفی در زندگی می شود؛ که این مطلب واقعا راز بزرگی است که کمتر کسی آن را میداند و درست به ان عمل میکند. طبق قانون توجه و تمرکز ، ما به هر موضوعی توجه کنیم آن را گسترش می دهیم؛ و خب این طبیعی است که اگر به آن بی توجهی کنیم آن موضوع و یا حالت، مجبور به کمرنگ شدن در زندگی ما خواهد شد.

چطور به موارد منفی بی توجهی کنیم؟

اگر ما بخواهیم به موضوعی منفی مثل سردرد توجه نکنیم، خواه ناخواه ما بر روی آن تمرکز می کنیم. چون در بحث توجه و تمرکز ، “نمی خواهم” معنی ندارد و شما می بایست بگویید من می خواهم به سلامتی توجه کنم. در اینجا شما بصورت خود به خود در حال بی توجهی کردن به سردرد هستید؛ که طبق قانون جذب یا قانون توجه آن موضوع منفی در زندگی شما کمرنگ خواهد شد. تمرکز بر خواسته ها هم دقیقا همینطور است که ما مدام از راه های مختلف به چیزهایی توجه می کنیم که هم جهت با آرزوی ما هستند. و در نتیجه از مخالفهای آنها روی برمی گردانیم. و قطعا با این کار در حال نزدیک تر شدن به آرزوها و خواسته های خود هستیم.

لطفا ویدئوی آموزشی قانون توجه را تماشا کنید

دانلود این فیلم با لینک مستقیم

حجم فایل: ۵۲ مگا بایت

دانلود فایل صوتی این فیلم

حجم فایل: ۱۰ مگا بایت

تماشای این فیلم در یوتوب

مطالب مرتبط:

راز بزرگ کائنات در کنترل توجه ( اینجا )

[wp-review]