مدار و قوانین مربوط به آن

هر موجودی در هستی در یک مدار و مسیری است و با چیزهایی رو به رو میشود که در آن مدار یا مسیر قرار دارند و یک مسیر رفت و برگشتی را مدام تجربه و تکرار میکند. ما این موضوع که در لایه های بسیار کوچک در همه هستی وجود دارد را هم میتوانیم ببینیم. مثلا در اتم همیشه الکترونها به دور هسته اتم در حال چرخش هستند. وقتی موجودی در یک مدار است و در آن در حال حرکت است، پس باید با چیزهایی که در آن مدار و مسیر هست برخورد کند؛ که این همان نکته اصلی بحث ما در اینجاست و مربوط به موفقیت و نتایج مثبت ما می شود.

مدار

ما انسانها در مدار مخصوص خود هستیم

ما انسانها هم همگی در مدارهای مختص خودمان هستیم و زمانی که ما در یک مدار و مسیر درست قرار میگیریم، مجبوریم با اتفاق های مثبت و مواردی که در آن مدار است رو به رو شویم و برخورد کنیم. چون ما در آن مدار قرار گرفته ایم و در حال حرکت در آن هستیم. و به همین صورت اگر ما در مسیر درست نباشیم، مجبوریم با اتفاقات منفی رو به رو شویم.  این یک قانون همیشگی است و رسیدن به خواسته ها فقط با بودن در مسیر درست امکان پذیر است.

تعداد مدارهای ما انسانها در مجموع چقدر است؟

در سرتاسر هستی فقط یک راه وجود دارد که ما یا با آن هم جهت هستیم و به سمت نور می رویم، یا اینکه در خلاف جهت آن حرکت میکنیم و به سمت تاریکی نزدیک می شویم. در هم جهت بودن ما در این مسیر، بی نهایت زیرشاخه از آن وجود دارد که ما با نام مدارهای مثبت می شناسیم. مثل مدارهای ثروت، قدرت، علم و اگاهی، زیبایی، نزدیکی به خدا و… این مدارها همگی همان مسیر درست هستند و رسیدن به خواسته ها از طریق بودن در آنها صورت می گیرد. و همچنین زمانی که ما در خلاف جهت حرکت می کنیم هم بی نهایت مدارهای منفی با نامهای جهل، فقر، ترس، زشتی، تنهایی، ضعف و… وجود دارند.

تفاوت دو مدار مخالف در کل چه می باشد؟

همه چیز در هستی دارای دو وجه است و اگر شما در هر کدام از آنها باشید، آن یکی که مقابلش است از شما دور است و دیگر در آن نقطه مقابل نمی توانید باشید. مثلا زمانی که شما در ترس هستید، شجاعت در دورترین فاصله از شماست و بالعکس. در مبحث مدارها هم دقیقا به همین صورت است. یعنی مثلا بودن در مسیر ثروت، باعث برخورد با احساس ثروت، ایده های ثروت ساز، انرژی بالا و شادی، انسانهای ثروتمند و خود ثروت می شود. در حالیکه در مسیر فقر هیچ کدام از اینها نیستند و در عوض احساس فقر، انسانهای فقیر، غم و اندوه و خود فقر موجود است؛ و همانطور که می بینید دقیقا نقطه مقابل همدیگر هستند.

چطور برای رسیدن به خواسته خود، به مسیر درست آن دست پیدا کنم؟

حس خوب ، نشان دهنده بودن در مسیر درست است، که رسیدن به خواسته ها در آن اتفاق می افتد؛ و حس بد نشان دهنده بودن در مدارهای مخالف اهداف ماست، که در آنها ما هرگز به خواسته های خود نخواهیم رسید. پس ما باید در مسیری باشیم که در آن، غالب حس ما مدام در حال بهتر شدن است. نکته بسیار مهم در اینجا این است که بدانیم بخاطر خاصیت تکاملی هستی، ما نمی توانیم یکدفعه از مدارهای منفی به مدارهای مثبت نقل مکان کنیم و می بایست مدام در حال رفتن به سمت مدارهای بالاتر باشیم. چون هیچ محدودیتی نیست و توقف به معنای ثابت بودن نیست، بلکه به معنای پسرفت است.

از کجا بفهمیم در حال حاضر در چه مداری قرار داریم؟

با کمی دقت در جهت افکار و عقاید، احساس غالب درونی و همچنین اعمال و نتایجمان، می توانیم بفهمیم در چه مداری و یا در ترکیب چه مدارهایی هستیم. مثلا من اگر مدام به بدشانسی فکر میکنم و بیشتر اوقات هم شانس بد، روبروی من است، خب بدیهی است که من در مدار بدشانسی، که یکی از همان بی نهایت زیر شاخه های مدار تاریکی است، قرار دارم؛ و همانطور که گفته شد، من تا زمانی که در این مسیر در حال حرکت هستم با مخالفهای آن، که خوش شانسی است برخورد نخواهم کرد. و یا مثلا اگر من در مدار شب باشم، مدام تاریکی را خواهم دید، چون روزها در خواب هستم؛  در حالیکه ما می دانیم روشنایی هم وجود دارد. ولی من چون در مدار روشنایی نیستم نمی توانم آن را تجربه کنم. به عبارت دیگر، زمانی که آن هست من نیستم.

آرزوها و خواسته های ما در کدام مدارها هستند؟

در مدار فعلی زندگی ما، آرزوهای ما وجود  ندارند، بلکه در اینجا آنها فقط در حد آرزو و رویا هستند و ما اگر ۱۰۰ سال در همین مدار فعلی باقی بمانیم باز هم آنها در همان حد آرزو باقی خواهند ماند و هرگز واقعی نمی شوند. ولی زمانی که ما مدارمان را تغییر میدهیم و به سمت مدارهای بالاتر حرکت می کنیم، در آن صورت با واقعیت آرزوهای خود رو به رو خواهیم شد و این همیشه یک قانون است. زیرا ما باید به مداری برسیم که متناسب با خواسته ماست، سپس باید در آن مدار بمانیم تا با واقعیت آرزوی خود رو به رو شویم.

آیا من می توانم مسیر درست رسیدن به خواسته ام را پیدا کنم و در آن قرار بگیرم؟

شما دوست عزیزی که در حال مطالعه این مطالب در سایت خود و خدا هستید. باید بدانید که از همینجا تغییر مدار شما شروع شده است. و هر چقدر شما توجه بیشتر به این گونه مطالب نشان دهید و آنها را بیشتر دنبال کنید، خود به خود به مدارهای بالاتر هدایت خواهید شد. چون این اطلاعات در واقع جهت افکار و عقاید غلط را عوض می کنند؛ و این یعنی همان قرار گرفتن در مسیر درست. در ضمن همیشه ما در هر مسیر و مداری که باشیم، با نتایجی رو به رو خواهیم شد. اینجا هم تجربه کردن نتایج متفاوت و مثبت، خود عاملی است قدرتمند برای بالاتر رفتن و هدایت شدن بیشتر به سمت مسیر درست . پس بدانید که می توانید و انجام دهید تا ببینید.

لطفا ویدئوی آموزشی مدارها را تماشا کنید

دانلود این فیلم با لینک مستقیم

حجم فایل: ۵۸٫۳ MB

دانلود فایل صوتی این فیلم

حجم فایل: ۱۰٫۶ MB

تماشای این فیلم در یوتوب

مطالب مرتبط:

مفهوم زیبای سرعت و فرکانس در مبحث قانون جذب و مدارها ( اینجا )

[wp-review]