مدار ثروت، مدار فقر و چگونگی بودن در آنها

مدار ثروت و مدار فقر هر دو در دنیای ما برای همه وجود دارند. و هرکس با توجه به اینکه در کدام مدار و یا راه در حرکت است نتایج متناسب با آن را دریافت خواهد کرد. ولی بیشتر مردم دلیل ثروتمند شدن یا فقیر بودن را در بودن در مدارهای اینها نمی بینند. مثلا آنها می گویند ثروتمند شدن بخاطر شانس، تحصیلات، مهارت بالا، کار کردن زیاد، هوش و استعداد فوق العاده، انجام کارهای خلاف، سن و جنسیت، خانواده و محیط، پارتی و…. است. درحالیکه به ظاهر این موارد خود را خیلی قوی نشان می دهند که دلیل ثروتمند شدن افراد باشند ولی به راحتی با یک تحقیق ساده می توان آنها را رد کرد.

اگر دقت کنیم می بینیم در هر کدام از موارد بالا افراد بسیار زیادی بوده اند و همچنان هم هستند که با نبود آن ویژگی به ثروت رسیده اند. مثلا بدون تحصیلات، بدون مهارت، بدون هوش و استعداد بالا، بدون پارتی، بدون چند شیفت کار کردن و… بنابراین این عوامل ظاهری نمی توانند پدید آورنده ثروت برای افراد باشند. در حالیکه باور خیلی ها اینطور است. و افراد معمولی چون علتهای اصلی را نمی بینند و آنها را اشتباه گرفته اند نمی توانند به مدار ثروت وارد شوند.

علت رفتن یا نرفتن به مدار ثروت در جایی بسیار نزدیک به خودمان است

مدار ثروت

یکی از قوانین ثابت و قدرتمند جهان هستی قانون جذب است که می گوید مشابه ها همدیگر را جذب و متفاوتها همدیگر را دفع می کنند. بنابراین طبق این قانون، بودن و ماندن پول در زندگی ما بخاطر شباهتی است که وجود دارد. و اگر تفاوت وجود داشته باشد علی رغم تلاش فیزیکی و بیرونی ما پول از ما فراری خواهد بود و همیشه جای خالی پول در زندگی ما خود را نشان می دهد (درباره مفهوم این شباهت و تفاوت در ادامه بیشتر صحبت خواهیم کرد).

به عنوان مثال شما در خلا، جایی که اکسیژن و هوا وجود ندارد، نمی توانید آتش روشن کنید و اصلا هم مهم نیست که چقدر در حال زحمت کشیدن هستید. چون دنیا طبق قوانین ثابت خود اداره و هدایت میشود. در مورد ثروتمند شدن یا فقیر شدن هم به همین صورت است. یعنی اگر شما علتهای لازم را برای ورود به مدار ثروت یا مدار فقر ایجاد کنید و داشته باشید دیگر فرقی نمی کند که شما چقدر تلاش می کنید که از آن دوری کنید. با وجود همه تلاش های شما، آن نتیجه حتما اتفاق خواهد افتاد.

نگاهی کوتاه به خاصیت چندبعدی دنیا

انسانهایی که با کمبود پول رو به رو هستند همیشه علت پولدار شدن را اشتباه می بینند و بخاطر همین هم ثروتمند نمی شوند. ولی سوال مهم این است که آیا آنها واقعا متوجه اشتباه خود نمی شوند؟ و جواب این است که آنها تا ندانند خاصیت دنیا چیست هرگز نمی توانند علت اصلی را ببینند. چون دنیای ما اصلا ثابت و بسته نیست، دنیای ما چند وجهی و پر از جنب و جوش و حرکت است. بنابراین هرکس از دنیا چیزی را می بیند که متناسب با زاویه دید او و یا باور اوست. یعنی چند نفر با چند باور مختلف و زاویه دید متفاوت می توانند به دنیا نگاه کنند و هر کدام چیزی کاملا متفاوت از بقیه را ببینند.

مدار ثروت

به عنوان مثال در تصویر بالا شما از یک زاویه حرف T از زاویه ای دیگر حرف M و از بالا یا پایین حرف H انگلیسی را خواهید دید. در حالیکه از هر سه زاویه به یک چیز نگاه می کردید. بنابراین افراد فقیر هم بخاطر جایگاهی که در زندگی دارند و نوع باور و دیدشان، به روشنی و به وضوح عوامل ثروتمند شدن را همانهایی می بینند که در بالا توضیح دادیم. در حالیکه در مدار فقر، این دلایل، خود را اینطور نشان می دهند و در مدار ثروت دلایل ثروتمند شدن کاملا متفاوت است.

باور و دیدن فراوانی، یکی از دلایل مهم برای رفتن به مدار ثروت

برای اینکه بتوانیم بفهمیم یک فرد ثروتمند چه زاویه دید و باوری دارد که ما هم مثل او در همان جایگاه قرار بگیریم و بتوانیم ثروتمند شویم (که این قانون است یعنی اگر شما مثل یک فرد ثروتمند ببینید و باور کنید حتما ثروتمند خواهید شد) کافی است فرض کنید شما در حال حاضر کلی پول و دارایی دارید. ( تصویرسازی ذهنی ) . در این فضا بمانید، آن را واقعی ببینید و به آن شاخ و برگ بدهید. با انجام این کار به زودی متوجه وفور پول در اطراف خود خواهید شد. شما بیش از نیازتان پول دارید و تازه می دانید بسیار بسیار پول بیشتری در دنیا وجود دارد که هنوز به آنها نرسیده اید و حتی از توان شما خارج است که بخواهید همه آن پولها را داشته باشید. یعنی در ذهن و دیدگاه شما پول مساوی است با فراوانی. این چیزی است که شما وقتی ثروتمند هستید می بینید و باور دارید.

مدار ثروت

حال به مدار فقر برویم. در این مدار افراد فقیر چه می بینند و مدام راجع به چه چیزی حرف می زنند و فکر می کنند؟ کاملا روشن است که آنها مدام درباره کمبود پول فکر می کنند و آن را می بینند. بخاطر همین هم در مدار ثروت نیستند و ثروتمند هم نمی شوند. چون اصلا شبیه این مدار نیستند و کاملا مخالف آن هستند.

یک فرد فقیر چطور از جایی که فقط کمبود پول را می بیند و باور دارد می تواند به مدار ثروت برسد؟

بعضی از این افراد فقیر هرگز حاضر نیستند زاویه دید خود و به دنبال آن باور خود را عوض کنند. آنها با همان باور و عادت قبلی، محکم سر جای خودشان می ایستند و می گویند دنیا پر از کمبود پول است. چون این دقیقا همان واقعیتی است که در این مدار خود را نشان می دهد. و این دسته به آن استناد می کنند.

ولی بعضی دیگر حاضر هستند با وجود کمبود پیش رویشان جور دیگری ببینند و فکر کنند. آنها با این جسارت و حرکت خود کمی زاویه دیدشان تغییر می کند و به همان نسبت تغییر کم نشانه هایی هم می بینند. سپس باورشان تقویت می شود و بیشتر حرکت می کنند و بیشتر نتیجه می گیرند تا جاییکه آرام آرام به مدار ثروت نزدیک می شوند و واقعا فراوانی پول و ثروت را در اطراف خود می بینند. پس لازم است یک حرکت درونی پیوسته دنبال شود تا از مدار فقر به مدار ثروت کوچ کرد و واقعیت آن را هم دید.

دوره آموزشی ثروت بیکران یک دستورالعمل جامع و کامل برای رسیدن به مدار ثروت

باور به وفور پول و ثروت فقط یکی از دلایلی است که شما را در مدار ثروت قرار می دهد. دلایل دیگری هم مثل ایجاد ارزش درونی، شهامت و جسارت، حس خوب ثروت، رابطه خوب با پول داشتن و بد ندانستن آن، شناخت ویژگیهای پول خوب و…. وجود دارند که اگر آنها در شما نباشند شما به تنهایی با یکی از علتها نمی توانید کامل به مدار ثروت برسید.

این دلایل در دوره آموزشی پیشرفته ثروت بیکران بصورت کامل با تمرینهای متعدد تشریح شده اند تا شما بتوانید با فهم آنها خیلی مطمئن و محکم از هر جایی که هستید به سمت جریان و مدار ثروت حرکت کنید.

لطفا ویدئوی آموزشی آشنایی با مدار ثروت را تماشا کنید.

دانلود فایل صوتی این فیلم

حجم فایل: ۱۵ مگا بایت

تماشای این فیلم در یوتوب