مدار ثروت و مدار فقر هر دو در دنیای ما برای همه وجود دارند. و هرکس با توجه به اینکه در کدام مدار و یا راه در حرکت است نتایج متناسب با آن را دریافت خواهد کرد. ولی بیشتر مردم دلیل ثروتمند شدن یا فقیر بودن را در بودن در مدارهای اینها نمی بینند. مثلا آنها می گویند ثروتمند شدن بخاطر شانس، تحصیلات، مهارت بالا، کار کردن زیاد، هوش و استعداد فوق العاده، انجام کارهای خلاف، سن و جنسیت، خانواده و محیط، پارتی و…. است. درحالیکه به ظاهر این موارد خود را خیلی قوی نشان می دهند که دلیل ثروتمند شدن افراد باشند ولی به راحتی با یک تحقیق ساده می توان آنها را رد کرد.

اگر دقت کنیم می بینیم در هر کدام از موارد بالا افراد بسیار زیادی بوده اند و همچنان هم هستند که با نبود آن ویژگی به ثروت رسیده اند. مثلا بدون تحصیلات، بدون مهارت، بدون هوش و استعداد بالا، بدون پارتی، بدون چند شیفت کار کردن و… بنابراین این عوامل ظاهری نمی توانند پدید آورنده ثروت برای افراد باشند. در حالیکه باور خیلی ها اینطور است. و افراد معمولی چون علتهای اصلی را نمی بینند و آنها را اشتباه گرفته اند نمی توانند به مدار ثروت وارد شوند.

علت رفتن یا نرفتن به مدار ثروت در جایی بسیار نزدیک به خودمان است

مدار ثروت

یکی از قوانین ثابت و قدرتمند جهان هستی قانون جذب است که می گوید مشابه ها همدیگر را جذب و متفاوتها همدیگر را دفع می کنند. بنابراین طبق این قانون، بودن و ماندن پول در زندگی ما بخاطر شباهتی است که وجود دارد. و اگر تفاوت وجود داشته باشد علی رغم تلاش فیزیکی و بیرونی ما پول از ما فراری خواهد بود و همیشه جای خالی پول در زندگی ما خود را نشان می دهد (درباره مفهوم این شباهت و تفاوت در ادامه بیشتر صحبت خواهیم کرد).

به عنوان مثال شما در خلا، جایی که اکسیژن و هوا وجود ندارد، نمی توانید آتش روشن کنید و اصلا هم مهم نیست که چقدر در حال زحمت کشیدن هستید. چون دنیا طبق قوانین ثابت خود اداره و هدایت میشود. در مورد ثروتمند شدن یا فقیر شدن هم به همین صورت است. یعنی اگر شما علتهای لازم را برای ورود به مدار ثروت یا مدار فقر ایجاد کنید و داشته باشید دیگر فرقی نمی کند که شما چقدر تلاش می کنید که از آن دوری کنید. با وجود همه تلاش های شما، آن نتیجه حتما اتفاق خواهد افتاد.

نگاهی کوتاه به خاصیت چندبعدی دنیا

انسانهایی که با کمبود پول رو به رو هستند همیشه علت پولدار شدن را اشتباه می بینند و بخاطر همین هم ثروتمند نمی شوند. ولی سوال مهم این است که آیا آنها واقعا متوجه اشتباه خود نمی شوند؟ و جواب این است که آنها تا ندانند خاصیت دنیا چیست هرگز نمی توانند علت اصلی را ببینند. چون دنیای ما اصلا ثابت و بسته نیست، دنیای ما چند وجهی و پر از جنب و جوش و حرکت است. بنابراین هرکس از دنیا چیزی را می بیند که متناسب با زاویه دید او و یا باور اوست. یعنی چند نفر با چند باور مختلف و زاویه دید متفاوت می توانند به دنیا نگاه کنند و هر کدام چیزی کاملا متفاوت از بقیه را ببینند.

مدار ثروت

به عنوان مثال در تصویر بالا شما از یک زاویه حرف T از زاویه ای دیگر حرف M و از بالا یا پایین حرف H انگلیسی را خواهید دید. در حالیکه از هر سه زاویه به یک چیز نگاه می کردید. بنابراین افراد فقیر هم بخاطر جایگاهی که در زندگی دارند و نوع باور و دیدشان، به روشنی و به وضوح عوامل ثروتمند شدن را همانهایی می بینند که در بالا توضیح دادیم. در حالیکه در مدار فقر، این دلایل، خود را اینطور نشان می دهند و در مدار ثروت دلایل ثروتمند شدن کاملا متفاوت است.

باور و دیدن فراوانی، یکی از دلایل مهم برای رفتن به مدار ثروت

برای اینکه بتوانیم بفهمیم یک فرد ثروتمند چه زاویه دید و باوری دارد که ما هم مثل او در همان جایگاه قرار بگیریم و بتوانیم ثروتمند شویم (که این قانون است یعنی اگر شما مثل یک فرد ثروتمند ببینید و باور کنید حتما ثروتمند خواهید شد) کافی است فرض کنید شما در حال حاضر کلی پول و دارایی دارید. ( تصویرسازی ذهنی ) . در این فضا بمانید، آن را واقعی ببینید و به آن شاخ و برگ بدهید. با انجام این کار به زودی متوجه وفور پول در اطراف خود خواهید شد. شما بیش از نیازتان پول دارید و تازه می دانید بسیار بسیار پول بیشتری در دنیا وجود دارد که هنوز به آنها نرسیده اید و حتی از توان شما خارج است که بخواهید همه آن پولها را داشته باشید. یعنی در ذهن و دیدگاه شما پول مساوی است با فراوانی. این چیزی است که شما وقتی ثروتمند هستید می بینید و باور دارید.

مدار ثروت

حال به مدار فقر برویم. در این مدار افراد فقیر چه می بینند و مدام راجع به چه چیزی حرف می زنند و فکر می کنند؟ کاملا روشن است که آنها مدام درباره کمبود پول فکر می کنند و آن را می بینند. بخاطر همین هم در مدار ثروت نیستند و ثروتمند هم نمی شوند. چون اصلا شبیه این مدار نیستند و کاملا مخالف آن هستند.

یک فرد فقیر چطور از جایی که فقط کمبود پول را می بیند و باور دارد می تواند به مدار ثروت برسد؟

بعضی از این افراد فقیر هرگز حاضر نیستند زاویه دید خود و به دنبال آن باور خود را عوض کنند. آنها با همان باور و عادت قبلی، محکم سر جای خودشان می ایستند و می گویند دنیا پر از کمبود پول است. چون این دقیقا همان واقعیتی است که در این مدار خود را نشان می دهد. و این دسته به آن استناد می کنند.

ولی بعضی دیگر حاضر هستند با وجود کمبود پیش رویشان جور دیگری ببینند و فکر کنند. آنها با این جسارت و حرکت خود کمی زاویه دیدشان تغییر می کند و به همان نسبت تغییر کم نشانه هایی هم می بینند. سپس باورشان تقویت می شود و بیشتر حرکت می کنند و بیشتر نتیجه می گیرند تا جاییکه آرام آرام به مدار ثروت نزدیک می شوند و واقعا فراوانی پول و ثروت را در اطراف خود می بینند. پس لازم است یک حرکت درونی پیوسته دنبال شود تا از مدار فقر به مدار ثروت کوچ کرد و واقعیت آن را هم دید.

دوره آموزشی ثروت بیکران یک دستورالعمل جامع و کامل برای رسیدن به مدار ثروت

باور به وفور پول و ثروت فقط یکی از دلایلی است که شما را در مدار ثروت قرار می دهد. دلایل دیگری هم مثل ایجاد ارزش درونی، شهامت و جسارت، حس خوب ثروت، رابطه خوب با پول داشتن و بد ندانستن آن، شناخت ویژگیهای پول خوب و…. وجود دارند که اگر آنها در شما نباشند شما به تنهایی با یکی از علتها نمی توانید کامل به مدار ثروت برسید.

این دلایل در دوره آموزشی پیشرفته ثروت بیکران بصورت کامل با تمرینهای متعدد تشریح شده اند تا شما بتوانید با فهم آنها خیلی مطمئن و محکم از هر جایی که هستید به سمت جریان و مدار ثروت حرکت کنید.

لطفا ویدئوی آموزشی آشنایی با مدار ثروت را تماشا کنید.

تماشای این فیلم در یوتوب

اشتراک
اظلاع از
guest
25 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Negar
Negar
8 months ago

سلام ما چگونه در مدار خواستمون قرار بگیریم؟
خودمون رو با اون خواسته تصور کنیم؟ نشانه های اینکه در مدار هستیم چیست؟

هلن
هلن
9 months ago

سلام روز بخیر استاد؛امیدوارم که حالتون عااالی باشه.در توضیحات بازی فراوانی شما گفتید نمیشه اون پول رو پس انداز کنیم ؛میخواستم ببینم یعنی طلا نمیشه باهاش خرید؟چون طلا خودش یک نوع پس انداز

احسان
احسان
11 months ago

سلام من یه سوال دارم
خیلیا میگن که برای خواستت راه تعیین نکن یعنی اگه پول میخوای نگو حتما باید از این راه باشه و بزار کاینات خودش بهترین راه رو واست بیاره در صورتی که حس میکنم اگه بدونم از چه راهی قراره درامدم افزایش پیدا کنه بهتره خوشحال میشم راهنماییم کنید مرسی

R.k
R.k
Reply to  احسان
11 months ago

با سلام و خسته نباشی به تمام اعضای گروه خود و خدا میخواستم بگم که توضیحاتتون درباره سرپیچی شیطان از خدا کافی نبود چون شما دارید از خدایی حرف میزنید که بین بنده هاش فرق میزاره و یکی رو بالاتر از اون یکی قرار میده اگه شیطان به انسان سجده نکرده کارش اشتباه نبود و اون جمله شیطنتی که شما گفتی برگرفته از خوده شیطانه و اگه اسم شیطان یه چیز دیگه بود معنی اون کلمه هم عوض میشد…..من یه مثال براتون میزنم شما یک پدر هستید و پنج فرزند دارید حالابه خاطر اینکه یکی از فرزدانتون رو بیشتر دوست دارید به اون چهارتا میگید که دست اون فرزند رو ببوسن و اگه کسی سرپیچی کنه اونو از خونه بیرون میکنید حالا مشکل از شماست یا فرزندی که اعتراض کرده هیچ انسانی همچین منطقی نمیپذیره حالا خدا با اون عظمتش همچین کاری میکنه

شهرزاد
شهرزاد
11 months ago

سلام آقای تقوی زاده خسته نباشید من کانال شما یه گروه گیاخواری در مورد اعداد صحبت می‌کردید دیدم و فایل شما گوش دادم خیلی عالی بودن من دوره پیشرفت ثروت بی کران میخواستم تهیه کنم منتهی متاسفانه هزینه اش نداشتم با توجه به اینکه خودم سرپرست خانوادم و کار میکنم تو ارایشگاه ولی متاسفانه خرج و مخارج اجازه خرید بهم نمیده یه راهنمایی کنید چطور میتونم از این وضع در بیام و به پول و ثروت برسم خیلی سخت دارم زندگی میکنم و برام سخته حدود چهل سال سن دارم و جدا شدم زندگیم میگزرونم یه سوال دیگه که داشتم در مورد عدد که زیاد میبینم و عدد ۹٫۵ کف دست که حکم اسم خدا داره یه توضیح بدید که رمز این دو عدد چی هست و هم عدد کف دست ممنون از شما برادر گرامی ای کاش قیمت پاینتر بود من دوره شما میتونستم تهیه کنم ولی هر بار میخوام پس انداز کنم مجبور به زخم کاری بزنم
در هر صورت موفق باشید

امیر
امیر
1 year ago

سلام خسته نباشید آقا سعید شما فوقالعاده هستید یک سوال داشتم شما از طریق قانون جذب آیا به خواستهایتان رسیدید ؟

پریسا
پریسا
1 year ago

سلام اقای تقوی زاده..واقعا ازتون ممنونم بخاطر توضیحات عالیتون….من تازه وارد کانالتون شدم و یه سوالی دارم که خیلی وقته تو ذهنمه و از چندنفر پرسیدم و هرکی یجور جواب داده و خیلی گنگ شدم و الان انرژیم پایینه….
من الان هیچ شغل و منبع درامدی ندارم و میخوام که از لحاظ مالی به سطح ایده الم برسم…اون خونه ایده ال و درامد ایده ال وثروت و ماشین و …
من چندروزی تجسم های بزرگ میکردم و واقعا حسم خوب میشد و خداروشکر میکردم و ذوق داشتم و حتی نشونه هم چندروز دیدم…
از وقتی بهم گفتن باید تجسمت کوچیک شه تابه بزرگ برسی دیگه حسم خوب نمیشه و خیلی گنگ شدم…
البته بعضیهام گفتن هرجوری میتونی تجسم کنی ولی باید حست خوب شه…
میخواستم ببینم من با این شرایط الانم میتونم تجسم بزرگ و ایده ال داشته باشم یا غلطه؟؟؟
از وقتی بهم اینجوری گفتن نمیتونم تمرینی انجام بدم و حسم خوب نمیشه…
با تجسم کوچیک نمیتونم حس خوب بگیرم…

صنم
صنم
Reply to  پریسا
11 months ago

سلام استاد خوشحالم که افتخار اینو داشتم که از ابتدای مجموعه شاگرد شما بودم.یه یوال برام پیش اومده امیدوارم بتونم منظورمو کاملا درست و قابل تفهیم بیان کنم.سوال من این هستش که مثلا تصویر سازی میکنیم که ذهنمون رو آماده کنیم.برای باور گاهی انقدر زیباست که باورش میکنیم.و رو تو رویا انگار یه زندگی دیگه ای داریم .و واقعیت یه زندگی دیگه حالا تو واقعیت اوایلش یه چیزایی اتفاق میافته و تغیراتی پیش میاد.ممکنه ما بیشتر دچار این بشیم که تو اون رویا زندگی کنیم.تا واقعیت؟اصل سوالم اینه ما ضمیر ناخواگاه رو گول میزنیم یا اونم ممکنه ما رو گول بزنه؟؟؟

الهام
الهام
1 year ago

سلام ممکنه راهنمایی بفرمایید چطور باید مدارمون رو بالاتر ببریم؟
راهکاری وجود داره؟

امیر
امیر
1 year ago

سلام و احترام خدمت شما جناب تقوی زاده عزیز من مدتی هست با سایت شما اشنا شدم و از قبل به فایل های مشابه فایل های شما گوش داده بودم اما واقعا به جرات میگم بهترین و واضح ترین توضیحات راجب این مسایل رو شما داده بودین واقعا عالی و دقیق و با اثبات و درک بود .خسته نباشید

Anonymous
Anonymous
1 year ago

Visitor Rating: 100/100

Anonymous
Anonymous
1 year ago

Visitor Rating: 100/100

Amin
Amin
1 year ago

سلام و خسته نباشید بابته کانال بسیار بسیار مفیدتون اول بهتو تبریک و دوما ازتون تشکر ویژه دارم….
من سوال داشتم از کجا بفهمم که در حال تکامل و پیشترفت هستم یعنی باید چه چیزهای رو ببینم که متوجه بشم الان من رشد کردم و مدارم تغییر کرده و به مدار بالاتر رفتم خیلی برام این قضیه مهمه من خیلی وقته دارم کانال رو کاملا همراهی میکنم ولی الان تو این ضمینه مشکل دارم ممنون میشم اگه توضیح بدید..
با تشکر فراوان و قدر دانی

نسرین
نسرین
1 year ago

با عرض سلام خدمت جناب آقای تقوی زاده.
در ابتدا، میخواستم از شما و ویدئو های خوبتون تشکر کنم. مرسی برای آموزشهای عالیتون.
سوال من برای قرار گرفتن در مدار ثروت:
نظر شما برای گرفتن حقمان چیست؟ به عنوان مثال:
– به عنوان کارمند، ماهی مثلا دو تا سه ساعت اضافه کاری میکنم، ولی روم نمیشه از مدیرم تقاضای پول کنم، در صورتی که همکارام اینکار رو میکنن.
– من از همسرم جدا شدم و تو قرار داد، خرج های بزرگ بچه ها رو باید نصف کنیم. ولی خیلی وقتها، ایشون به روی خودشون نمیارن و من به سختی این تقاضا رو میکنم.
من همه حرف های شما رو قبول دارم و خوشبختانه رابطه خوبی با پول و پول دارها دارم. به فراوانی پول در جهان و ….هم مطمئنم. حالا سوال من اینه که: خوبه که حتی حقم رو هم نمیگیرم؟؟؟ چون من در این شرایط بین دو حس ۱) من احتیاج به این پول ندارم و خدا از راههای دیگه این پول رو به من میده یا ۲) حس شاید بد اینکه، پول که ارزشی نداره….چرک کف دسته هستش، گیر کردم. چون یه جا خوندم که نباید این حس دوم رو داشته باشم و نمیدونم درستش چیه؟؟؟
لطفا راهنماییم بفرمائید.
من اولین بار هست که سوال میفرستم، جواب رو از طریق ایمیل برام میفرستید؟؟؟
پیشاپیش کمال تشکر رو از شما دارم.
نسرین افضلی

Anonymous
Anonymous
1 year ago

Visitor Rating: 0/100

Anonymous
Anonymous
1 year ago

Visitor Rating: 100/100