همه انسانها به دنبال موفقیت هستند ولی عده کمی هستند که معنای واقعی موفقیت را می دانند و آن را به درستی دنبال می کنند. و یا از طرفی دیگر بسیاری می دانند که با داشتن باور می شود هر کاری را کرد. ولی آنها دوباره شناخت کافی از معنی باور ندارند و به همین علت چیزی را به جای باور در خود ایجاد می کنند که معنی باور آن نیست. بخاطر همین هم نتیجه مطلوب را نمی گیرند.

ما در این بخش قرار است تا حدودی این دو مفهوم مهم و اساسی را برای شما تشریح کنیم تا به دنبال موفقیت و باوری بروید که نتیجه دلخواه شما در آن است.

معنی باور و مفهوم موفقیت در چیست؟

برای اینکه بتوانیم معنی باور را بهتر درک کنیم به این نگاه می کنیم که مثلا چرا یک مهندس با اطمینان و خودباوری یک پروژه را قبول می کند؟ آیا این اطمینان در او در همان لحظه ایجاد شده؟ آیا او فقط در آن لحظه با یک انتخاب توانسته به خودباوری برسد که می تواند آن پروژه را انجام دهد؟ پرواضح است که اطمینان او از گذشته او سرچشمه گرفته است. زمانی که او بارها و بارها آموزش دیده، کار اساتید خود را از نزدیک مشاهده کرده و خودش هم بارها این کار و مشابهش را انجام داده است. حال این سابقه به او خودباوری می دهد و او بدون شک و تردید قدم در انجام آن کار می گذارد.

موفقیت

معنی باور هم بسیار با این مثال هماهنگ و نزدیک است. شما نمی توانید سابقه خود را که در آن بارها و بارها مخالف آنچه که برای موفقیت نیاز دارید را دیده و شنیده اید را به یکباره حذف کنید و بگویید من باور رسیدن به خواسته خود را دارم. شما باید برای مدتی بر روی خود کار کنید؛ به درون خود نظم و هماهنگی بدهید تا به توافق درونی برسید که همان ریشه اصلی کلمه موفقیت است. سپس در این حالت، شما واقعا حرکت خواهید کرد و به خواسته خود خواهید رسید. در حالیکه قبل از آن بخاطر نداشتن توافق درونی و خودباوری نمی توانستید حرکت کنید.

موفقیت به معنی توافق و هماهنگی درونی

همانطور که در بالا اشاره شد موفقیت به معنی توافق و هماهنگی درونی است. و نتیجه این حالت وجود خودباوری است که شما مطمئن هستید به نتیجه می رسید. چون همه وجود خودتان با شما هماهنگ است و شک و تردیدی در شما نیست. و شما برای رسیدن به این مرحله مدتی را روی خود کار کرده اید و همچنین خود را مدام به خوبی رهبری می کنید تا این توافق شکسته نشود که شما شکست بخورید. در واقع ما اینجا متوجه می شویم که شکست و موفقیت کاملا یک حالت درونی است. و چیزهایی که مردم در ظاهر زندگی می بینند و اسم آن را موفقیت و شکست می گذارند محصول این حالات درونی است.

و اما سوال مهم این است که چرا همه این توافق درونی را ندارند و نمی توانند ان را ایجاد کنند؟ آیا واقعا کار سختی است؟ در پاسخ باید بگوییم برای موفقیت ، شما باید بتوانید خود را خوب رهبری کنید. هر کدام از ما دارای سطوح مختلفی هستیم. بخاطر همین هم هست که همیشه یکسان نیستیم. مثلا در بعضی از روزها و بعضی از ساعات حس و حال بهتری داریم و در بعضی دیگر نه.

برای اینکه ما بتوانیم حرکت کنیم و به خواسته خود برسیم باید همه قسمتهای وجودی ما یا اکثریت آنها با تصمیم ما موافق باشند. در غیر اینصورت مخالفت آنها جلوی حرکت ما را می گیرد.

چه عواملی بر هم زننده توافق درونی ما برای رسیدن به موفقیت است؟

همانطور که قبلا گفته شد ما دارای بخشهای متفاوتی هستیم. در نظر بگیرید که گویی از شما چندین نسخه دیگر در خودتان وجود دارد که همگی دور یک میز بزرگ تصمیم گیری نشسته اند و باید برای حرکت همگی با هم به توافق برسید. هر کدام از این افراد نماینده بخشی از شما هستند. نماینده گذشته شما، نماینده حال و نماینده آینده شما.

معنی باور

در زمان حال، شما در زندگی چیزی را می بینید که به شدت خواستار رسیدن به آن هستید ولی در گذشته، شما به مخالف آن توجه کرده اید و آن را باور کرده اید. مثلا شما به عنوان یک خانم خواستار ازدواج هستید ولی این باور که مرد متعهد در این دوران پیدا نمی شود در شما نفوذ کرده است. بنابراین شما برای ازدواج در خود توافق ندارید. و یا اینکه مثلا شما برای معلم بودن آفریده شده اید (آینده شما) ولی در حال حاضر می خواهید یک تاجر باشید. باز هم اینجا عدم هماهنگی و توافق درونی شما برایتان مشکل ساز خواهد بود.

برای رسیدن به خودباوری و موفقیت چه راهی را باید طی کنیم؟

خودباوری

شما باید با حوصله و آرامش در درون خود مثل یک رهبر قدرتمند و مهربان توافق را ایجاد کنید. یعنی مخالفتهای درونی و شک و تردیدها را بشنوید و ببینید و با آنها جنگ نداشته باشید. سپس به دنبال حل کردن آنها باشید. خیلی از این مخالفتها با بالا رفتن آگاهی شما ناپدید خواهند شد. چون باورهای غلط و اشتباه ما همگی ریشه در کمبود آگاهی ما دارند. مثلا زمانی که شما از بی پولی رنج می برید و فکر می کنید پول کم است در واقع دید و آگاهی کم شما اجازه دیدن اقیانوس عظیم ثروت را در اطرافتان نمی دهد. وقتی این اقیانوس بزرگ را دیدید دیگر آن باور غلط گذشته با جذب پول و ثروت توسط شما مخالفتی نمی کند.

خیلی از این مخالفتهای درونی شما بخاطر اشتباهات قبلی خودتان است. مثلا تصمیمی گرفتید و قولی به خودتان دادید که آن را عملی نکردید و حالا وقتی شما تصمیم به حرکت کردن می گیرید آن قسمت از وجود شما با شما همراهی نمی کند. باید از خودتان معذرت خواهی کنید تا توافق را در این قسمت بدست آورید.

در بعضی مواقع دیگر شما باید با وجود مخالفت درونی کاری را که می دانید درست است انجام دهید تا به نتیجه مثبت آن برسید. سپس با دیدن آن نتیجه مثبت، قسمتهای بیشتری در شما شروع به هماهنگ شدن با شما می کنند که این معنی باور ساختن و باور بدست آوردن است.

لطفا ویدئوی آموزشی معنی باور و موفقیت را تماشا کنید.

تماشای این فیلم در یوتوب

مطالب مرتبط:

باورهای ما خالق شرایط بیرونی ما ( اینجا )

اشتراک در
اطلاع از
guest
16 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
وحید
وحید
1 سال قبل

سلام خدمت شما آقای سید سعید تقوی زاده
من یه سوال داشتم و ازتون خواهش میکنم درست و قانع کننده جواب بدین
شما خیلی از ویدیو ها تون رو به طور رایگان در اختیار مردم قرار میدین دیگه درسته،ولی روی بعضی از ویدیو ها تون قیمت گذاشتین واقعا چرا؟
خود شمایی که به خدای یکتامون اعتقاد دارین و این علم و آگاهی رو اونه که به لطف و رحمت خودش در وجود شما قرار داده تا در اختیار مردم قرار بدین و خیلی ها رو از جهل و نادانی نجات بدین دیگه درسته؟ حالا بنظر شما اونیکه نمیتونه هزینش رو پرداخت کنه باید از بعضی دانستنی ها و رازهای حق و درست و حقیقتی غافل بمونه؟ ودر سطح پایین تری باشه فعلا. بخاطر پول درحالی که اگر بخشندگی و مهربانی و اراده قوی در این قضیه بود هرگز چنین اتفاقی نمی افتاد .
درست شما خیلی زحمت واسه ویدیو های رایگانتون گذاشتین و من از خدا میخوام جواب این خوبیتون رو بده اما شما اون هایی رو که واسش قیمت گذاشتین ادامه و تکامل های قسمت های قبل هستن و قسمت های قبلی با اونا تکمیل تر میشن .
من کلا ده روزه یا کمتر با شما و مباحث تون و راه تون که راه حق هست آشنا و خیلی میپسندمش و ازتون ممنونم .
خواهشا زود جواب بدین با تشکر.

امیرحسین
امیرحسین
1 سال قبل

با سلام خدمت شما جناب آقای تقوی زاده و تشکر بابت مطالب آموزنده و علمی زیبایی که پیرامون مسائل موفقیت بیان می دارید. سوالم از شما این است:

۱- آیا بین شکل گیری باور بد با شکل گیری باور خوب و مثبت از حیث مدت زمان تفاوتی است؟ مثلاً باور فقر سریع تر در انسان شکل می گیرد یا باور ثروت و یا این که تفاوتی نیست؟ چون شما در صحبت های خود اشاره کردید باورها یک شبه ایجاد نمی شوند و نیاز به زمان دارند پس چرا افرادی که سال های خیلی زیادی در فقر زندگی کردند پس از آشنایی با قانون جذب و عمل به آن در مدت خیلی کمتر و با سرعت بیشتری نسبت به گذشته به ثروت نزدیک می شوند؟
۲- سریع ترین راه برای از بین بردن یک باور غلط و ایجاد باور خوب چیست؟ و این که از چه راهی می توانیم باورهای غلط درون خود را شناسایی کنیم؟

سپاس از شما.

فاطمه
فاطمه(@fatima)
1 سال قبل

سلام،
سال نو رو به آقای تقوی زاده و تیم خود و خدا تبریک میگم، سالی پر از جذبهای عالی براتون از خدا خواهانم.
من سوالم این هست که خودم همواره به موفقیت و جذبهای عالی فکر می کنم، مالی و معنوی و به خیلی از معنویات رسیدم که ارزش بسیار بالایی دارن. اما در مورد مسائل مالی با اینکه خودم رو شایسته میبینم اما ضمیر ناخودآگاه ام میگه اگه به جایی برسی فاصله ات با خواهر برادرات زیاد میشه اونا گناه دارن، پس اونا چی؟؟ این افکار انقد زیاده که باعث شده واقعا توی دامی بیفتم که برای خودم جذبهای مالی مورد علاقه ام به تاخیر بیفته و فقط برای اطرافیانم جذب دارم. عادتی هم که دارم اینه که همیشه اول برای دیگران دعا میکنم و خودمو توی دعاهام کمرنگ میکنم. لطفاً راهنماییم کنید. راهنماییم کنید از این افکار نجات پیدا کنم.

trackback
نقد و بررسی قانون جذب - پاسخ به رد قانون جذب - اشکالات قانون جذب
1 سال قبل

[…] آنجاییکه همه هستی و کائنات به هم وصل و مرتبط است پس باور حقیقی رسیدن به یک خواسته خاص فقط و فقط می تواند در یک نفر […]

trackback
مدار ثروت - مدار فقر - چگونگی قرار گرفتن در آنها با درک مفاهیم و قوانین
1 سال قبل

[…] از دنیا چیزی را می بیند که متناسب با زاویه دید او و یا باور اوست. یعنی چند نفر با چند باور مختلف و زاویه دید متفاوت […]

یوسف
یوسف(@farshid)
2 سال قبل

سلام به استادگرامی..ضمن تشکر از شما بابت کانال و فایلهای سازنده.سوالی خدمت شما داریم….من مشکلی دارم که سالهاست با آن دارم دست و پنجه نرم میکنم.من ۴۳سالمه هرگز ازدواج نکردم اما نمیدونم چرا کائنات دراین خصوص بمن کمک نمیکند..و برای رونده این امر خداپسندانه کارهایم را تسهیل نمیکند..و مانع از سر راه برداشته نمیشود..اگر من به هر دلیلی از خانمی خوشم بیاد یک با چند مانع سرراهم قرار میگیرید که من با اون خانم اشنا نشم…مانع پشت مانع…که من بافرد مورد نظر ارتباط نگیریم…ممنون میشم منو راهنمایی بفرماید که چکار کنم موانع ازدواج از سراه براداشته شود و کیس مورد نظر را بدست اورم..???

Maede
Maede(@maede)
2 سال قبل

سلام روز ب خیر،ضمن عرض تشکر از شما استاد عزیز،سوالی در رابطه با باور داشتم،من قبلا احساس باارزش بودن تا داشتم طوری که همه میگفتن تو اعتماد ب نفس عالی داری تا اینکه وارد روابطی شدم که به طور مشابه ناکام تموم شد و من رو به این باور رسوند که هیچ فردی نیست که برای داشتن تو خیلی تلاش بکنه و اول همه میان سمتت ولی میرن،تا اینکه بعد اشنایی با مطالب شما سعی در تغییر باورم داشتم،اما چون نتیجه ای حاصل نمیشد ی صدایی توی من همش میگفت الکی داری تلاش میکنی دیدی هیچی نمیشه،و در اخر همون باور قبلی قوی تر میشد،ممنون میشم لطفا راهنمایی کنین با تشکر

پریسا
پریسا(@mahi-qermez)
2 سال قبل

سلام استاد.سوال من در رابطه با اینه که ایا ما برای قوی تر شدن باور و تجسممان حتما باید از خودهیپنوتیزم استفاده کنیم؟چون من در کانال های موفقیت دیگه وقتی تجربه کاربرها رو میبینم میگن از تکنیک خود هیپنوتیزم هر روز استفاده کردیم.ولی من طبق گفته های شما عمل میکنم که فرمودین باید از تجسمی شروع کنید که بتونید باورش کنید و به تدریج ارتقاش بدین و سعی میکنم فقط هر چی واقعی و واقعی تر تصور کنم حتی وزش نسیم عطر ها و سردی و گرمی یا موزیک رو هم بهش اضافه میکنم..و نگاه میکنم به حسم و ندای درونم .از شما استاد عزیز بی نهایت سپاسگزارم که به شدت در باور های من موثر بودین و خیلی اطلاعاتم با کمک شما بالا رفته توی یه هفته اخیر که دارم تمام وویسهاتون رو از بالا تا پایین در تلگرام گوش میدم.یعنی فقط میتونم بگم که خدا خیرش رو در دنیا و اخرت بهتون بده.انشاالله به زودی با خبرای خوش
همینجا خدمتتون میرسم

مهسا
مهسا(@mahsa)
2 سال قبل

سلام وقت بخیر استاد گرامی یه سؤال داشتم از خدمتتون راجع به بحث باور، برای موفقیت گفته شد که باید باورهای مخرب رو تغییر داد و باورهای اصلاح کننده رو جایگذین کرد الان سوالی که برای من مطرحه اینکه که ما نباید خود مسئله رو حل کنیم تا اینکه صورت مسئله رو حذف کنیم؟برای مثال من برای رسیدن به هدفی مثلا ازدواج با شخصیت مورد نظرم این باور رو دارم که به اندازه کافی ارزشمند نیستم و باید خودمو ارتقا بدم و موقعیت اجتماعی بهتری بدست بیارم مثلا با قوی تر کردن زبان انگلیسی و … الان سوال من دقیقا اینه که من بایم زبانم رو بر فرض قوی کنم و سایر مهارت ها رو کسب کنم که بیام این ارزشمندی رو توی خودم به وجود بیاورم یا اینکه بیام این باور رو تغییر بدم من الان بدون موقعیت اجتماعی دلخواه ارزشمندم و نیازی نیست خودمو ارتقا بدم این دوگانگی در من بوجود اومده که این باعث میشه من تغییری در خودم بوجود نیارم ،میشه راهنمایی بفرمایید. تشکر

2.5/5 - (4 امتیاز)