شاید عنوان این قسمت برای شما خیلی عجیب باشد و با خود بگویید آیا واقعا میتوان از شیطان چیزی آموخت که به درد ما بخورد؟ ولی براستی این امکان وجود دارد و اتفاقا عده زیادی از مردم سراغ این موارد نمی روند و از آنها می ترسند؛ در حالیکه مطالب مهم و ارزشمندی درون آنها قرار دارد.

اگر بخواهیم صادقانه به شیطان نگاه کنیم خواهیم دید کهشیطان در کار خودش بسیار موفق است. او دشمن قسم خورده انسانهاست و توانسته مردم زیادی را در سختی و بدبختی نگه دارد و این نشان می دهد که او واقعا در کار خودش استاد است.

ولی از آنجائیکه ما در دنیایی زندگی می کنیم که قوانین ثابت برای همه وجود دارد پس شیطان هم در چهارچوب همین قوانین به موفقیت می رسد. یعنی او کار خاصی را به نحوی خاص انجام می دهد و نتیجه مطلوبش را بدست می آورد. و ما در این بخش قصد داریم ببینیم شیطان از کجا و با چه روشی موفق می شود که ما از او یاد بگیریم و همان سازوکار را برای مغلوب کردن خودش استفاده کنیم.

محل کار شیطان یکی از اسرار مهم در موفقیت او

شیطان

یکی از اسرار مهم موفقیت شیطان این است که او کجا مشغول به کار خودش است. ما با کمی دقت متوجه می شویم که شیطان در دنیای فیزیکی و مادی ما هیچ جای مشخصی برای کار خودش ندارد. مثلا او در دفترکار مشخصی کار نمی کند. بلکه او در دنیای درون ما یا همان عالمی که نامرئی است مشغول کار خودش است. علت هم در این است که شیطان به خوبی می داند که دنیای مادی و فیزیکی ما محصول و نتیجه این دنیای نامرئی درونی است. یعنی علت در دنیای درون است و اگر او بخواهد ما را در دنیای فیزیکی در بدبختی قرار دهد حتما باید روی آن علت همیشگی درونی کار کند. به همین علت محل کار شیطان در دنیای درونی است.

حالا اگر ما برای رسیدن به موفقیت و نتایج بیاییم و مدام در دنیای بیرون خود کار کنیم آیا به نتیجه مطلوبمان خواهیم رسید؟ جواب این است که هرگز. زیرا ما هر چقدر هم که بخواهیم نتایج را تغییر دهیم، مادامیکه علت اصلی همچنان سر جای خودش است موفق نخواهیم بود. مثلا شما هر چقدر هم که بخواهید در درون یک فریزر یخ را آب کنید موفق نمی شوید. چون یخ محصول سرمای درون فریزر است و باید ابتدا یخ را به یک جای گرم منتقل کنید تا آب شود.

سماجت، تکرار بی پایان و استفاده از راههای مختلف عامل مهم دیگر در موفقیت شیطان

شیطان

شیطان به خوبی می داند که قوانین دنیا به این صورت است که همیشه مشابه مشابه خود را جذب می کند ( قانون جذب ) این یعنی شیطان هرگز نمی تواند بدی را در زندگی ما وارد کند در حالیکه خوبی در درون ماست. بنابراین او با سماجتی بی پایان با زمزمه های منفی خود در حال وارد کردن این شر و بدی در درون خود ماست؛ که اگر این اتفاق بیفتد خود به خود بخاطر وجود قوانین دنیا، او به خواسته خود خواهد رسید.

درست است که شیطان را در دنیای بیرون، جایی در حال کار کردن نمی بینیم ولی او در دنیای درونی ما بی وقفه در حال کار کردن است. چون او می داند این سماجت و تکرار از راههای مختلف بالاخره باعث نفوذ آنها در ما خواهد شد و او به هدفش خواهد رسید. حالا ما هم با همین مکانیزم می توانیم کاملا موفق شویم. یعنی کار کردن بی پایان در دنیای درون خود. یعنی همیشه اولویت در کار کردن درونی ماست که جایگاه باور و توجه ما می باشد. وقتی این دو به خوبی رهبری و هدایت شدند کارهایی که در دنیای بیرون باید انجام دهیم خود به خود مشخص می شوند. به همین علت است که تقریبا از همه افراد موفق می شنویم که مدت نسبتا زیادی روی خودشان (درونشان) کار کرده اند و همچنان هم کار می کنند.

شیطان در هر شرایطی چه خوب چه بد در درون شما ترس و بدی را زمزمه می کند

شیطان

اگر دقت کنید به خوبی متوجه می شوید که شیطان اصلا متکی و وابسته به شرایط نیست. او همیشه به دنبال هدف خود است که ما را نابود کند. بنابراین با کوچکترین اتفاق بد به شدت ما را می ترساند که اتفاقات به شدت بدتری در راه هستند و در شرایط بسیار خوب هم می گوید این شرایط به زودی از بین خواهد رفت و تو در حسرت آنها خواهی ماند. یعنی او همیشه در حال القا کردن حس بد و ترس در وجود ماست. چه شرایط خوب باشد و چه بد. حال، ما از همین مکانیزم باید استفاده کنیم تا به نتیجه دلخواه خود برسیم. یعنی هم در شرایط خوب و هم در شرایط بد مدام در درون خود به دنبال توجه به نتایج خوب خود باشیم. به عنوان مثال در شرایط خوب بسیار شکرگزار و خوشحال باشیم و مدام آن را در خود تکرار کنیم و در شرایط بد هم بخاطر تجربه ای که بدست آوردیم و قوی تر شدنمان حس خوب را در خود تقویت کنیم و اینچنین همیشه در حال حرکت باشیم. و با این کار بعد از مدتی خواهیم دید که اصلا اتفاق بدی وجود ندارد و اتفاقات بد همان نوع نگاه اشتباهی است که شیطان در ما القا کرده است.

هیچ قدرتی به غیر از قدرت خداوند که سرتاسر خیر و خوشی است وجود ندارد

شیطان

عده زیادی از انسانها به شدت اسیر ترس هستند و نگران افتادن اتفاقات بد در زندگی خود. آنها از قانون بیخبر هستند که هیچ خیر و شری در زندگی ما وارد نمی شود مگر آنهایی که خودمان از قبل ایجاد کرده ایم. برای درک این قانون به این مثال زیبا توجه کنید که اقیانوس بیکران به هیچ وجه قادر نیست یک قایق کوچک را در خود غرق کند مگر اینکه آن قایق اجازه نفوذ آب را در درون خود بدهد. به همین صورت شیطان هم قادر به ایجاد هیچ اتفاق بدی در زندگی ما نیست مگر اینکه در ما نفوذ کند و ما باور کنیم که اتفاق بدی منتظر ماست. که در این صورت طبق قانون زیبای جذب ما خودمان خالق و جذب کننده آن اتفاق خواهیم بود.

همچنین به سادگی می توان صحت این مورد را با دقت به این نکته که شیطان مدام در ما زمزمه افتادن اتفاقات بد را می کند فهمید. اگر او قدرتی در دنیای فیزیکی علیه ما داشت به راحتی می توانست بجای اتلاف وقت در درون ما، آن اتفاق را برای ما رقم بزند. نه اینکه او نخواهد، چون او دشمن ماست و به شدت خواهان ایجاد شرایط بد برای ماست، ولی موضوع این است که نمی تواند. چون قوانین ثابت دنیا اجازه این کار را به او نمی دهد.

لطفا ویدئوی آموزشی “چگونه از شیطان، قوانین موفقیت را یاد بگیریم” را تماشا کنید.

تماشای این فیلم در یوتوب

Subscribe
Notify of
guest
3 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
احسان
احسان
1 year ago

سلام استاد من یک انتقادی در مورد پاسخ به یکی از سوالاتتون داخل کانال تلگرام مختص به شیطان داشتم به نظرم از مثال خوبی استفاده نکردین.هرکس که شیطان و شیطنت داره کوچک و هرکس که آروم و وقار داره بزرگ.یعنی انسانهای بازیگوش کوچک هستند و نادان؟

یوسف
یوسف
1 year ago

سلام خدا قوت
من یک سوال داشتم شاید با این موضوع زیاد مرتبط نباشه ولی سوالم اینه ایا موکل ها ( اجنه ی که به خدمت انسان در امده اند) میتوانند اینده ی انسان ها رو ببینند؟ ایا استفاده از این موارد دخالت در کار خدا نیست؟ اگر با این موارد میشه اینده رو پیش بینی کرد پس قدرت خدا و قانون کائنات چی میشه؟ قدرت اجنه بیشتره یا قانون کائنات
ممنون از شما