افتادن اتفاقها در زندگی ما مسئله‌ای بسیار مهم است که از دید عموم تعیین‌کننده سرنوشت است. یعنی عده زیادی بر این باور هستند که اتفاقها به‌صورتی کاملا اتفاقی و شانسی برای افراد می‌افتند. و حالا اگر کسی خوش‌شانس باشد و اتفاق خوبی برایش بی‌افتد خب مسلما به جای خوبی خواهد رسید. و اگر بدشانس باشد و اتفاق و یا اتفاقهای بدی برایش بی‌افتد سرنوشت بدی را خواهد داشت. درواقع اصل و مبنای این تفکر و عقیده که در بین افراد زیادی هم وجود دارد شانسی بودن این دنیا و اتفاقهای درون آن است.

حال یک سوال مهم از شما دوست عزیز. آیا شما همین اعتقاد را دارید که دنیا و اتفاقهای آن شانسی است؟

اجازه دهید به شما بگوییم که داشتن پاسخ مناسب و درست برای این سوال می‌تواند شما را حاکم و خالق بی چون و چرای زندگی‌تان کند. ( البته منظور ما آگاهانه و عمدی است. چون همه ما خالق زندگی خود هستیم. ولی غالبا ناخودآگاه و با حواسی پرت). پس از شما می‌خواهیم با دقت این مطالب را دنبال کنید. چون با درک آن کاملا متفاوت از قبل به خودتان و اتفاقها نگاه خواهید کرد. و اتفاق هایی را برای خودتان رقم خواهید زد که از افتادن آنها لذت می‌برید.

همه چیز در دنیای ما تابع قوانینی زیبا و قدرتمند است، حتی کوچکترین اتفاقها

اتقاقها

اگر بخواهیم این باور اشتباه را قبول کنیم که دنیای ما دنیای شانس‌ها و اتفاق‌های اتفاقی است به تناقض‌های بسیار پرتعداد و قدرتمندی برخورد خواهیم کرد. مثلا اینکه چرا همیشه همه هواپیماها و پرنده‌ها با قوانین ثابت پرواز پرواز می‌کنند. و انتظار نداریم به یکباره و شانسی هواپیماها دیگر پرواز نکنند؟ آیا این به این خاطر نیست که در پرواز قوانین حاکم هستند و نه شانس‌ها و اتفاقها؟

و یا مثلا چرا انتظار نداریم وقتی به آب حرارت می‌دهیم به جای آب‌جوش، قالب یخ را تولید کنیم؟ و یا مثلا چرا همیشه نور تاریکی را محو می‌کند و نمی‌شود که نور تولید تاریکی کند؟ آیا اینها که هزاران مورد مشابه دیگر هم می‌شود برایشان مثال زد دلایل روشنی نیستند که ما در دنیایی که قوانینی ثابت در آن حاکم هستند زندگی می‌کنیم؟ و هیچ اتفاقی اتفاقی نیست.

دلیل اینکه ما اتفاقها را شانسی و یا غیرطبیعی تلقی می‌کنیم چیست

چرا پس عده‌ای عقیده دارند که اتفاقها در زندگی ما شانسی و اتفاقی هستند؟ جواب خیلی ساده است، چون آنها نمی‌توانند دلایل را ببینند. و فقط بخشی را می‌بینند که در دنیای فیزیکی ظاهر شده است. به‌عنوان مثال اگر ما به هزار سال قبل سفر کنیم و با استفاده از تلفن همراه پیامی را به شخصی در جایی دیگر منتقل کنیم، مردمان آن زمان یا باور نمی‌کنند یا می‌گویند این شانسی بوده است. چون هرگز نمی‌توانند بفهمند چنین دستگاهی می‌تواند وجود داشته باشد. و به‌صورت نامرئی و از فاصله دور پیام‌ها را رد و بدل کند. ولی ما در دنیای خودمان با آگاهی که اینجا وجود دارد به‌خوبی این موضوع را پذیرفته‌ایم و هرگز آن را شانسی و یا غیرمعمول نمی‌دانیم.

حال باید بدانیم که مشابه همین مثال در زندگی امروز ما و اتفاق‌های موجود در آن هم وجود دارد. یعنی هیچ اتفاقی بی‌دلیل نیست. و همه آنها چه خوب و چه بد به‌خاطر وجود دلیل و دلایلی می‌افتند که قصد داریم اینجا آنها را بهتر بشناسیم.

همه اتفاقها حاصل توافق عاملی در دنیای غیرفیزیکی با دنیای فیزیکی است

ریشه کلمه اتفاق به متفق شدن و هماهنگ شدن برمی‌گردد. یعنی به نوعی یک قول و قرار و موافقت. و این یعنی اتفاقها نمی‌توانند به خودی خود و یک‌طرفه ایجاد شوند. برای افتادن هر اتفاقی نیاز به این متفق شدن و موافقت وجود دارد که بدون آن هرگز اتفاقی هم نخواهد افتاد. حالا سوال این است که کدام موافقت؟ متفق شدن چه کسانی و یا چه چیزهایی با هم؟

برای پاسخ این سوال لازم است کمی بهتر به دنیای خود نگاه کنیم. ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که دارای دو بخش فیزیکی و غیرفیزیکی است. دنیای غیرفیزیکی نامرئی و بی‌انتهاست. و جایگاه علت‌ها و عوامل است. و دنیای فیزیکی به نسبت بسیار کوچک‌تر و محدود و جایگاه نتایج و محصول‌هاست. که افتادن اتفاقها مشروط به توافق این دو است که با مثال زیر کاملا متوجه منظور خواهید شد.

اتفاقها اتفاقی نیستند

اتفاقها اتفاقی نیستند

مثالی از توافق در دنیای فیزیکی و غیرفیزیکی که باعث افتادن یک اتفاق می‌شود

در دنیای غیرفیزیکی و نامرئی که جایگاه ایده‌ها و الهام‌های بی‌نهایت مثبت و منفی است، ایده ساختن خانه را در نظر می‌گیریم. ( توجه داشته باشید در این دنیا که خیلی از ما آن را دنیای ذهنی می‌نامیم همه نوع ایده و الهام وچود دارد، مثل ساختن کشتی، یک اکتشاف، پیدا کردن درمان یک بیماری، ایده سرقت و… که همگی آنها می‌توانند به ذهن ما خطور کنند و ما آنها را دریافت کنیم). حالا این ایده ساخت خانه به ذهن ما رسیده. ولی هیچ اتفاقی در دنیای ما با این ایده تنها نمی‌افتد. ولی به محض اینکه ما با این ایده متفق می‌شویم و موافقت می‌کنیم اتفاق‌های متناسب و هماهنگ با آن شروع می‌شوند. و درنهایت آن خانه در دنیای فیزیکی ما ظاهر می‌شود. که موافقت ما اینجا عملی کردن آن ایده است.

دقت داشته باشید ساخته شدن یک خانه مثالی از اتفاقها در دنیای فیزیکی ماست. که فقط با این موافقت و توافق ایجاد شد. و اگر این متفق شدن نبود هرگز به وجود نمی‌آمد. یعنی اگر ما می‌خواستیم کاری بکنیم ولی ایده‌ای نبود. و یا آن ایده بود و ما آن را انجام نمی‌دادیم. بودن هر دوی آنها برای محصول نهایی لازم است. و حالا ما می‌خواهیم بگوییم تمامی اتفاق‌های ریز و درشت زندگی ما به همین صورت ایجاد می‌شوند. یعنی وجود ایده و علتی در دنیای غیرفیزیکی و موافقت ما در دنیای فیزیکی.

چطور می‌توانیم جلوی افتادن اتفاق‌های بد را بگیریم و درعوض باعث افتادن اتفاق‌های خوب شویم

طبق تعریف بالا اگر ما با ایده و افکار منفی مشابه اتفاقهای بد موافقت نکنیم هرگز نمی‌تواند اتفاق بدی برایمان بی‌افتد. یعنی فقط اگر من و شما بپذیریم که اتفاقهای بد هستند و برای ما خواهند افتاد آنگاه خودمان چه خودآگاه و چه ناخودآگاه اسباب آن را فراهم خواهیم کرد که واقعی شوند. و درصورتی‌که به‌هیچ‌عنوان با هیچ فکر منفی در درونمان موافقت نکنیم آنگاه خواهیم دید اتفاقهای بد هم ناپدید می‌شوند.

با کمی دقت در خودتان و یا دیگران خواهید فهمید اتفاق‌های بد همیشه زمانی افتاده‌اند که ما برای مدتی از قبل در مدار و فرکانس بدی بوده‌ایم. و نتیجه این شده است که در دنیای فیزیکی ما اتفاق بدی افتاده است.

درباره اتفاق‌های خوب هم باز قانون به همین صورت است. یعنی کافیست شما یک ایده خوب را بگیرید و با آن حرکت کنید. یعنی با آن متفق شوید. سپس خواهید دید آن ایده مثبت خودبه‌خود شما را به سمت اتفاق‌های خوب متناسب با خودش هدایت خواهد کرد. لطفا توجه کنید که بودن شما در مکان و زمان مناسب هرگز شانسی نیست. و به این برمی‌گردد که شما از قبل در چه مداری بوده‌اید. ولی دیگران از بیرون چون فقط آن نتیجه فیزیکی را می‌بینند برچسب شانس را به آنها خواهند زد.

بعضی از ویژگی‌های ایده‌ها و نداهای مثبت و منفی از دنیای غیرفیزیکی

اینکه ایده‌های مثبت و منفی از کجا می‌آیند و چرا به ذهن بعضی‌ها می‌رسند و به ذهن بعضی دیگر نه یک بحث بسیار شیرین و گسترده است که در دوره آموزشی ۹۰ روزه استفاده از قدرت توضیح داده شده است. ولی در اینجا کافیست بدانیم که این افکار و ایده‌ها در هر دو دسته مثبت و منفی تا بی‌نهایت وجود دارند. و ذهن ما که یک گیرنده ارتعاش و فرکانس است می‌تواند آنها را دریافت کند.

نکته مهم این است که ایده‌های منفی همیشه پرسروصدا هستند. و می‌خواهند شما به آنها توجه کنید. و توجه شما به آنها همان موافقتی است که باعث حرکت شما به سمت اتفاق‌های مشابه می‌شود. درحالی‌که ایده‌های مثبت آرام هستند و شما باید کمی دنبال آنها بگردید تا پیدایشان کنید و سپس آنها را دنبال کنید. یعنی آن ایده‌ها باید شما را متحول کنند و در این راه شما باید محکم و سریع عمل کنید. نه اینکه انتظار داشته باشید شما راکد و بی‌حرکت باشید (مثل عادت‌های همیشگی و قبلی خود باشید) و نتیجه بگیرید. اگر شما به‌درستی دست در دست یک الهام و یا ایده مثبت بگذارید و از آن جدا نشوید. اتفاق‌های خوب یکی پس از دیگری مثل جادو برای شما خواهند افتاد.

لطفا ویدئوی آموزشی زیر را با دقت تماشا کنید تا این مبحث مهم برای شما بهتر و بیشتر روشن شود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
16 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
علی
6 ماه قبل

سلام استاد دیدهگاها ونظرات شما برایم جالب وتازه است . خسته نباشیدوهمیشه سلامت وموفق باشید.

هادی گرمابی (قرچگ)
هادی گرمابی (قرچگ)
1 سال قبل

هادی گرمابی (قرچگ)
دوستان منظور از دنیای درون با دنیای بیرون این مبحث در فایل تصویری بالا همون ذهن منطق یا ذهن خودآگاه هر شخص میباشد ک نشانه هایی از این توافق در دنیای بیرون است ک یکی اول ازهمه احساس آرامش وتکرار اعداد متقارن میباشد
من بشخصه ب نقطه ای رسیدم ک هیچ سوالی رو از استاد یا اساتید دیگر سوال نمیکنم من خودم رو ب جریانی یا نیرویی یا انرژی اندیشمند سپردم ک تمام مسیر هدایت میشم ب خواسته هایی ک توذهنم است و کل سوالات من ازطریق کتاب فایل یا غیره بهم بصورت واضح انتقال داده میشه.
پیشنهاد بنده ب کسی ک این نوشته رو میخونه اینه ک اگ میخوای ب موفقعیت برسی ینی بنز سوار بشی و اون بنز آرزوت نباش نیازت باش توصیه میکنم ب مطالب و آموزشهای استاد سید سعید تقوی زاده اول از همه ایمان وباور کرده وبعد ادامه وعمل تمارین
باتشکر فروان

عبدالحق فاضل زاده
عبدالحق فاضل زاده(@abdulhak)
1 سال قبل

سلام ، خیلی عالی بود، فکر میکنم که برای استفاده از این قوانین ،پیرو یگان دین خاصی بودن شرط و ضروری نیست

فاطمه
فاطمه
1 سال قبل

خیلی عالی توضیح دادین 👌👌👌

Roya
Roya
1 سال قبل

سلام استاد یک سوال.. ارتعاشاتی ک میفرستیم کی جوای میده؟ و سوال بعدی این که آیا ما الان داریم فرکانس هایی که در گذشته فرستاده ایم را تجربه میکنیم؟

اكرم ذاكري
اكرم ذاكري
1 سال قبل

با سلامً خیلی جالب وواضح بود واقعا تازه به نتیجه رسیدم که ارتعاشات مثبت چه نتایج عالی داره

جواد صفری
جواد صفری
1 سال قبل

سلام
مطلب بسیار جالب ، روشنگر و قابل استفاده ای است از استاد گرامی و گروه خود و خدا سپاسگزارم

آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط گروه خود و خدا
محبوبه
محبوبه
1 سال قبل

بسیار عالی بود.سپاسگزارم

میلاد
میلاد
1 سال قبل

عالی

اسدی
اسدی
1 سال قبل

عالی مثل همیشه..

ملیکاحسینیان
ملیکاحسینیان
1 سال قبل

آفرین

لیلا محمدی
لیلا محمدی
1 سال قبل

بسیار عالی مثل همیشه

راحیل
راحیل
1 سال قبل

سلام خدمت گروه خود وخدا.مطلب خیلی جالب بود،مخصوصا قسمتی که به ریشه واژه اتفاق اشاره شده بود.تا الان از این دیدگاه نه شنیده بودم نه فکر کرده بودم.

4.5/5 - (13 امتیاز)