آیا اینطور نیست که اگر منبع و ریشه ثروت را بشناسیم و مستقیم به سراغ آن برویم درنهایت ثروتمند خواهیم شد؟ به نظر شما علت اینکه بسیاری می‌خواهند ثروتمند شوند و تلاش هم می‌کنند ولی ثروتمند نمی‌شوند همین نیست که ریشه و راه اصلی را گم کرده‌اند؟ به نظر شما آیا راز به‌دست‌آوردن ثروت اول از همه در شناخت منبع و ریشه ثروت نیست؟ فکر می‌کنم شما هم با ما موافق هستید که برای به‌دست‌آوردن هرچیزی و نگه‌داشتن آن باید ریشه آن را شناخت و یا ایجاد کرد. و این قاعده درباره جذب ثروت هم کاملا صدق می‌کند. و هرگز اینطور نیست که به‌طور شانسی بشود ثروتمند شد و یا ثروتمند ماند. قطعا میبایست منبع ثروت را شناخت و به سراغ آن رفت تا جریان ثروت در زندگی ما به‌وجود بیاید.

عده‌ای برای ثروتمند شدن کاملا در مسیری اشتباه هستند. و شاید خود شما هم در همین لحظه جزو آنها باشید. و واقعا از خود نپرسیده باشید که پول از کجا می‌آید؟ مبدا ثروت کجاست؟ بسیاری فقط و فقط ظاهر پول و یا کارهایی که دیگران برای به‌دست آوردن پول می‌کنند را می‌بینند. و نگاه نمی‌کنند پشت این دنیای مادی رنگارنگ چه‌چیزی بوده که همیشه تبدیل به ثروت شده و همچنان هم می‌شود. که روی آن سرمایه‌گذاری کنیم و نه ظاهر فریبنده پول.

منبع و ریشه ثروت

شناخت و پیدا کردن منبع و ریشه ثروت یکی از قدم‌های اصلی در ثروتمند شدن

بیایید با هم کمی ریشه ای به اصل و مبدا ثروت نگاه کنیم. آیا منبع و ریشه ثروت در سخت کار کردن است؟ در کارهای آسان انجام دادن است؟ در داشتن تخصصی خاص است؟ در شانس داشتن است؟ در داشتن منابع و ابزارهاست؟ در بودن در موقعیتی خاص است؟ در داشتن علم و اطلاعات فراوان است؟ در جستجو کردن و کاویدن زمین و آسمان‌هاست؟ در قدرت‌های ماورایی داشتن است؟ در به ارث بردن پول و ثروت از گذشتگان است؟ و… .

لطفا کمی به موارد بالا فکر کنید، آیا با آنها موافق هستید؟ آیا به نظر شما ریشه ثروت در آنهاست؟ اگر به عقیده شما منبع ثروت در یکی از موارد بالا یا همه آنهاست پس چه پاسخی برای هزاران موردی دارید که این شرایط و فاکتورها برایشان فراهم است ولی ثروتمند نیستند؟ مثلا افرادی که سخت کار می‌کنند ولی فقیر هستند، تخصص دارند ولی فقیر هستند، خوش‌شانس هستند ولی بی‌پول اند، علم و اطلاعات بالا ولی بدهکار و … . اینها نشان می‌دهد که ریشه ثروت به‌صورت صددرصد در این موارد نمی‌تواند باشد.

حالا سوال اصلی این است: واقعا منبع و ریشه ثروت کجاست؟

به نظر شما ریشه ثروت چیست که اگر آن خشک شود ثروت هم ناپدید می‌شود؟

همانطور که می‌دانیم اگر ریشه چیزی را خشک و نابود کنیم خود آن هم نابود خواهد شد. و حالا بیاییم با این قاعده باز به موارد بالا نگاه کنیم و آنها را مورد بررسی قرار دهیم. تا بهتر اصل و مبنای ثروت را بشناسیم. برای این منظور لطفا دنیایی را تصور کنید که موارد بالا در آن نیست، آیا در چنین دنیایی ثروت وجود نخواهد داشت؟ مثلا دنیایی که در آن تخصص‌های بالا و خاص نیست ثروت ندارد؟ جواب قطعا منفی است. چون در گذشته همواره ثروت وجود داشته است. درحالی‌که انسان‌ها فاقد تخصص‌های بالا بوده‌اند. و به همین حالت می‌شود موارد دیگر را هم بررسی کرد.

ولی اگر  ثروتمندترین شخص دنیا را در دنیا تک و تنها کنیم سریعا ثروت او ناپدید و بی‌ارزش خواهد شد. آیا واقعا اینطور نیست؟ ریشه ثروت به دیگران برمی‌گردد  . بدون حضور دیگر انسان‌ها به‌هیچ‌عنوان ثروتی وجود نخواهد داشت. درحقیقت تمام ثروت‌ها از دیگران است که البته خود ما را هم شامل می‌شود. و تمام این ثروت‌ها در حضور و بودن دیگران ارزشمند است. و شما هرگز نمی‌توانید ثروتی را در جایی بیابید که وابسته به دیگران نباشد. مثلا هیچ اسکناس و پولی نیست که فقط برای یک نفر باارزش باشد. و بعد او با جمع کردن آن اسکناس‌ها ثروتمند شود. حتما میبایست دیگران هم آن را باارزش تلقی کنند.

چطور ریشه پول به دیگر انسانها برمی‌گردد؟

آنچه که ما به‌عنوان پول می‌شناسیم درواقع یک قرارداد است برای دریافت پاداشی که نتیجه ارائه خدمات به دیگران است. یعنی هرکدام از ما که بتواند خدماتی را برای دیگران فراهم کند در ازای آن از دیگران چیزی را دریافت می‌کند که پول نام دارد. و همینطور دیگران هم در ازای خدماتی که به ما می‌دهند از پولی که ما به آنها پرداخت می‌کنیم استفاده می‌کنند. و دوباره این پول می‌تواند تبدیل به خدمات برای صاحب آن شود. پس درواقع منبع و ریشه پول خدماتی است که برای دیگران فراهم می‌شود. ایجاد این خدمات از راه‌های گوناگونی می‌تواند باشد که ظاهر کار است. و عده زیادی این قسمت‌ها را به اشتباه ریشه پول می‌دانند.

یعنی اگر ما تمرکز خود را روی هزارن راه متفاوت و متنوع بگذاریم، که به‌اصطلاح خیلی پول‌ساز هستند، ولی درنهایت خدمات مناسبی از جانب ما به دیگران ارائه نشده باشد نتیجه قطعا ثروت نخواهد بود. و چقدر زیادند افرادی که می‌خواهند اینگونه به ثروت برسند و هرگز هم نمی‌رسند. از طرف دیگر اگر تمرکز ما روی تولید و یا گسترش چیزی باشد که برای دیگران یک نیاز و یا یک خدمت است، آنگاه چه بخواهیم و چه نخواهیم ثروتمند خواهیم شد. و این بخش مهمی از راز خلق و جذب ثروت است. در این نگرش متعالی، در اطراف ما اقیانوسی از ثروت نهفته است. و هرگز لازم نیست بخواهیم برای به‌دست آوردن پول به شدت رفابت کنیم. زیرا در این روش پول آماده خلق شدن و بیشتر شدن است.

ایده‌های پول‌ساز از کجا می‌آیند؟

لطفا این قسمت را با دقت بیشتری بخوانید. تمام آگاهی‌های عالم به‌صورت غیرفیزیکی و نامرئی در عالمی غیرفیزیکی و غیبی وجود دارد. ما انسان‌ها با ذهن خود، که فرستنده و گیرنده ارتعاش و آگاهی است، با این عالم در ارتباط هستیم. و ایده‌هایی را دریافت می‌کنیم. سپس اگر با این ایده‌ها موافقت کنیم یعنی به آنها عمل کنیم در زندگی خود شاهد واقعی شدن آنها خواهیم بود. این یعنی بی‌نهایت ایده و یا راه مثبت و منفی در این عالم غیب وجود دارد که ما انسان‌ها در حال دریافت‌شان هستیم، که بیشتر مواقع عادت‌ها و باورهای ما به‌طور خودکار این کار را برایمان انجام می‌دهند. ولی اگر ما با کنرل توجه و تمرکز خود روی جواب و راهی خاص بمانیم آرام آرام آگاهی‌های آن را دریافت خواهیم کرد.

منبع و ریشه ثروت

چطور ایده‌ها و الهام‌ها که منبع و ریشه ثروت هستند وارد دنیای مادی و فیزیکی می‌شوند

اگر تنبلی نکنیم و جسارت اقدام کردن را هم داشته باشیم این ایده‌ها را در دنیای فیزیکی واقعی خواهیم کرد. که در این مرحله آن ایده مثبت تبدیل به ثروت خواهد شد. به‌عنوان مثال کارخانه‌ای را در نظر بگیرید که از تولیدات اتومبیل خود ثروت زیادی به‌دست می‌آورد. این کارخانه دقیقا از همین راه و مسیر استفاده کرده و همچنان هم می‌کند. زیرا برای به‌دست آوردن ریشه و منبع ثروت، ما باید به این عالم غیب رجوع کنیم. و با ایمان خود آن ایده‌ها را از آنجا به دنیای فیزیکی بیاوریم. (مثلا ایده ساخت اتومبیل). و بعد محصول ما نیاز دیگران را برطرف می‌کند که درنهایت برای ما تولید ثروت شده است.

اگر کمی دقت کنید این فرمولی بسیار مطمئن برای خلق ثروت است. ولی میبایست به نکات زیر در آن توجه داشت:

  1. به دنبال رفع نیاز بقیه مردم و دادن خدمات به آنها باشید نه به دنبال اینکه فقط صاحب پول شوید.
  2. نیازهای بسیار متنوع دیگران را در اطراف خود ببینید و به آنها به چشم پتانسیلی بیکران از ثروت نگاه کنید.
  3. بدانید تمام راه‌حل‌ها و جواب‌ها در عالم غیب و نامرئی وجود دارد. و ما باید با ذهن‌مان از آنجا آن ایده‌ها را دریافت کنیم.
  4. روی خواسته خود متمرکز بمانید. و سپس الهام‌ها و هدایت‌های دریافتی را با جسارت و سرعت عملی کنید. تا به محصول نهایی که همان ثروت است برسید.

لطفا برای توضیحات و درک بیشتر، ویدیوی زیر را تماشا کنید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
راحیل
راحیل
7 ماه قبل

سلام. عالی بود استاد،مقاله های شمارو تا حالا از زبون کسی نشنیدم خیلی نابند،درجه یک!

Sh@hrz@d
Sh@hrz@d
1 سال قبل

وقتی ذهن دایما در گیره قبل از ایده پول سازی باید پاکسازی کرد بعد ایده در سر بپرورانیم

3/5 - (6 امتیاز)