متکی به خود بودن یک عامل مهم و اساسی در موفقیت

متکی به خود بودن ویژگی بسیار مهمی است که عده کمی از مردم به آن مجهز هستند. و بقیه مردم وابسته به عوامل بیرونی هستند. این وابستگی در همه موقعیتهای مهم آن ها را مایوس می کند. در حالیکه متکی به خود بودن هرگز و تحت هیچ شرایطی ما را مایوس نمی کند و همیشه بهترین نتایج را برایمان ایجاد می کند که مردم عادی، که فاقد این ویژگی هستند، بسیار با آن فاصله دارند.

متکی به خود بودن عامل اصلی پیوسته نگه داشتن حس خوب

متکی به خود بودن

در مبحث قانون جذب و رسیدن به خواسته ها همانطور که قبلا در مورد آنها گفته ایم داشتن حس خوب و پیوسته بهتر کردن آن عامل مهم اصلی می باشد. حالا به این موضوع توجه کنید که عامل حس خوب شما در چیست؟ آیا شما بخاطر شغلتان، سلامتی اتان، همسرتان، موقعیت اجتماعیتان و… حس خوبی دارید؟ یعنی آیا چیزی که در شما حس خوب ایجاد می کند وابسته به یک یا چند مورد در دنیای فیزیکی است؟

برای اکثریت مردم به این صورت است. از آنجائیکه دنیای فیزیکی ما همواره در حال تغییر و تحول است و هیچگاه هیچ چیزی ثابت نمی ماند، وابستگی آنها به عوامل بیرونی همیشه آنها را بی نتیجه می گذارد.

به عنوان مثال شما یک تکه جواهر را در اتاقی نورانی بسیار براق و درخشنده می بینید. ولی همان جواهر در اتاقی تاریک هیچ نور و درخششی از خود ندارد. خیلی از انسانها هم به همین صورت هستند. یعنی در زمانی که شرایط بیرونی برای آنها مساعد و خوب است حس خیلی خوبی دارند و اتفاقات خوبی را تجربه می کنند. ولی اگر آن شرایط تغییر کند حس خوب آنها به کلی نابود می شود و تمام نتایج خوبشان هم از بین می رود. مثلا زمانی که شریک احساسی و زندگی شما تصمیم به ترک کردن شما می گیرد و به علت وابستگی موجود در شما حس بد تمام درون شما را پر می کند.

آیا در شرایط سخت و دشوار می توانید به خود مسلط باشید؟

متکی به خود بودن

با یک تحقیق ساده متوجه می شوید افرادی که ثروتمند شده اند و می شوند کسانی هستند که هرگز ترس از بی پولی ندارند. و در دوره ای آن را به خوبی تجربه کردند و تجربیات بسیار ارزشمندی از آن دارند که فهمیده اند علت اصلی رشد و پیشرفت کجاست. در کل حس خوب این افراد وابسته به پولی که دارند نیست. و اگر این پول از آنها گرفته شود آنها به کلی همه چیز را از دست نمی دهند. برعکس به گفته خود آنها اگر ثروتشان در شرایطی از دستشان برود آنها قادر هستند دوباره حتی بیشتر از قبل ثروت را بدست آورند.

این مورد فقط در مورد پول و ثروت صدق نمی کند. بلکه شما در روابط هم به خوبی همین اصل مهم وابسته نبودن به اشخاص را می بینید که عامل اصلی موفقیت افراد در رابطه است. البته منظور به هیچ عنوان این نیست که این افراد از چیزهایی که در دنیای بیرونی خود دارند لذت نمیبرند و قدردان انها نیستند و یا بود و نبود آنها برایشان فرقی نکند. بلکه اصل ماجرا وابسته نبودنشان به عوامل بیرونی است که اگر این عوامل از بین برود آنها هم همراهشان از بین بروند. بنابراین آنها وابستگی و اتصالشان به جای دیگری است که هیچگاه انها را مایوس و ناامید نمی کند.

شما مرغ تخم طلا را می خواهید یا تخمهای طلا را؟

تمام آنچه که در دنیای بیرونی ما برایمان خوشایند و خوب است مثل همان تخمهای طلا هستند. خیلی ها مرغی که این تخمها را می گذارد نمی بینند و فقط با یک دید بسته به دنبال آن تخمهای طلا هستند. و خیلی روشن است که آنها مرغی که تولیدکننده این تخمها است را فدا می کنند برای بدست آوردن چند تخم بیشتر. و بعد از مدتی همه چیز را با هم از دست می دهند.

ولی بعضی ها هستند که این نیروی خالق درونی، که دقیقا مثل همان مرغ تخم طلا است، را پیدا کرده اند. بنابراین آنها کاملا وابسته و متکی به خود هستند. آنها هرگز وابسته بیرون از خود نمی شوند و با از دست دادن چیزی در بیرون از خود غمگین و ناراحت نمی شوند. آنها می دانند داشتن مرغ تخم طلا یعنی همیشه و در هر شرایطی داشتن تخمهای طلا.

این دسته به خوبی می دانند که متکی به خود بودن یعنی آزادی و قدرت و کسی که آزاد و قدرتمند است صاحب همه چیز خواهد بود.

متکی به خود بودن

در ضمن ما با کمی دقت و توجه متکی به خود بودن را در سطح اعلای خودش در خداوند می بینیم. چون خداوند فقط و فقط متکی به خود است و از همه چیز بی نیاز. به خاطر همین هم در جایگاه خدایی و فرمانروایی تمام هستی قرار گرفته است. و هر کسی هم که به سمت بیشتر کردن این ویژگی در خود حرکت کند به همان نسبت صاحب همه چیز خواهد شد.

آیا شما متکی به خود هستید یا وابسته به موارد مختلف در دنیای بیرون خود؟

متکی به خود بودن

اجازه دهید در اینجا یک راز بزرگ را که شاید شما تا به امروز بارها آن را در اشکال و درجات مختلف تجربه کرده اید مطرح کنیم. شما به هر چیزی در دنیای بیرون خود وابسته و وصل شوید با آن نابود خواهید شد. چون همه چیز در دنیای بیرون ما دیر یا زود فانی خواهد شد. البته به ظاهر فانی می شود و ذات پشت آن همیشه جاودانه است و در فرمی دیگر دوباره متولد می شود. ولی بیشتر مردم به اشتباه خود را به این ظاهر فانی گره می زنند و با آن نابود می شوند. به چند مورد زیر لطفا توجه کنید:

وابستگی به یک انسان دیگر، به پول، به یک راه خاص برای گرفتن نتیجه، به یک محیط و مکان خاص، به یک مهارت یا تخصص، به جسم و جان، به زندگی در این دنیا و…

کاملا روشن است که تمامی موارد بالا و موارد مشابه آن همیشه فانی و متغیر خواهند بود و از اول هم در طول تاریخ برای همه همینطور بوده اند. پس اگر شما به اینها وابسته هستید شما از خود نوری ندارید و با رفتن اینها شما در تاریکی به سر خواهید برد.

ولی خبر خوب این است که شما در اینجا متوجه این موضوع مهم شدید و می توانید در جستجوی نیروی جاودانه مولد همه اینها در خود باشید. آن را بیشتر و بیشتر ببینید و وابسته آن شوید تا همیشه و همه جا همه چیز داشته باشید. که در این حالت شما فقط و فقط متکی به خود یا به عبارت دیگر متکی به خدا هستید.

لطفا ویدئوی آموزشی متکی به خود بودن را تماشا کنید.

متکی به خود بودن

حجم فایل: 52 MB

متکی به خود بودن

متکی به خود بودن

راز

حجم فایل: 11 MB

صفحات اجتماعی

اینستاگرام

نظر شما درمورد این مطلب
Sending
User Review
66.67/100 (3 votes)