اتاق 8فیلم کوتاه اتاق ۸ یک فیلم بسیار مفهومی و زیباست که گوشه ای از یک راز بزرگ جهان را به ما نشان می دهد. این فیلم در سال ۲۰۱۳ به نویسندگی و کارگردانی جیمز دبلیو گریفتس ساخته شده است. و همچنین برنده بهترین فیلم کوتاه بریتانیا هم بوده است. ما در این بخش قصد داریم مفهوم و منظور فیلم اتاق ۸ را که بسیار مفهوم زیبا و قدرتمندی است با هم بررسی کنیم. و در این مفهوم زیبا پی به رازی ارزشمند و عمیق در مورد خودمان و جهان هستی ببریم. در تحلیل فیلم اتاق ۸ شما به شباهت بسیار زیاد این فیلم با دنیای واقعی خودمان پی خواهید برد و مسیر خود را با این آگاهی بسیار روشن خواهید دید.

تحلیل فیلم اتاق ۸ و نمایان شدن رازی عظیم

در فیلم اتاق ۸ ما می بینیم که شخصیت اصلی داستان که یک زندانی است در سلول خود یک جعبه قرمز رنگ پیدا می کند و زمانی که در آن را باز می کند و به درون آن نگاه می کند با کمال تعجب خودش و سلولی که در آن قرار داشت را می بیند. و متوجه می شود که وقتی دست خود را به درون جعبه می برد، یک دست خیلی بزرگتر از بالای سر خودش به سلول وارد می شود.

نقد فیلم اتاق 8

در ابتدا ممکن است منظور فیلم اتاق ۸ برای عده ای گنگ و تخیلی باشد ولی در واقع این فیلم کوتاه در حال نمایش بخشی از حقیقت داستان زندگی خود ما است. در واقع همه ما انسانها هم دنیایی در درون خود داریم که مثل همان جعبه جادویی فیلم اتاق ۸ است و یک دنیای بیرونی که بازتاب کامل همان دنیای درون خود ما می باشد. و اگر ما در این دنیای درونی تغییرات لازم را ایجاد کنیم، مطابق همان تغییرات دنیای بیرونی ما هم تغییر خواهد کرد و درست خواهد شد.

آن جعبه جادویی در فیلم اتاق ۸ در زندگی خودمان کجاست و چه چیزی است؟

مردم دنیا برای تغییر زندگی خود و رسیدن به خواسته هایشان بسیار در حال تلاش هستند. ولی در واقعیت عده کمی از آنها به نتایج عالی می رسند و بقیه خود را خسته و ناکام می بینند. به نظر شما آیا این اتفاق از روی شانس است؟ اگر فکر کنیم که شانس عامل این اتفاق است ما هم با تلاش زیاد در انتها خود را ناکام خواهیم دید. ولی اگر به یاد بیاوریم که دنیای ما چه دنیای منظم و حیرت آوری است و همه چیز دارای دلیل است آنگاه به دنبال دلیل زیبای این مسئله خواهیم رفت و با پیدا کردنش ما در دسته آن انسانهای با نتایج عالی قرار خواهیم گرفت.

موضوع از این قرار است که بیشتر انسانها تمام دنیا را به دنبال جوابها و خواسته هایشان می گردنند و در نهایت فقط به سراب می رسند. و از این راز بزرگ غافل هستند که دنیای آنها بازتاب دنیای درونی خودشان است. و این یعنی تا زمانی که ما به سراغ دنیای درون خودمان نرفتیم (آنجایی که فقط خودمان هستیم و خودمان)، و آن را اصلاح نکرده ایم در دنیای بیرون هیچ تغییری را نخواهیم دید. و در واقع آن جعبه قرمز رنگ جادویی در فیلم اتاق ۸ دقیقا دنیای درون خود ما می باشد.

منظور فیلم اتاق 8

هر کس در دنیایی است که دقیقا خودش برای خودش ساخته است

رابطه کائنات و جهان هستی با ما دقیقا همانی است که ما در خود با خودمان داریم. و دقیقا همان چیزی به ما میرسد که خودمان فرستاده ایم. در فیلم اتاق ۸ شما دیدید که شخصیت اصلی داستان وقتی در جعبه را باز کرد سقف سلول هم باز شد و این کاملا نشان دهنده این مفهوم عمیق است که عمل ما دقیقا عکس العملی متناسب با خودش را برایمان خواهد داشت. حالا اجازه دهید با مثالهایی این قانون را در زندگی خودمان ببینیم:

 • اگر شما در دنیای درون خود، خودتان را موفق و با ارزش ببینید دنیای بیرون شما هم همین را به خودتان منعکس می کند. یعنی شما واقعا موفق و با ارزش می شوید.
 • اگر شما در درون خود بگویید که از دنیا بدم می آید آنگاه دنیا هم به عناوین مختلف به شما نشان می دهد که او هم از شما بدش می آید.
 • اگر شما در دنیای درون خود آرزوهای زیادی را از دنیا بخواهید دنیای شما هم از شما کارهای زیادی را طلب خواهد کرد.
 • اگر شما در دنیای درونتان از خود بپرسید که چه کاری را امروز برایت باید انجام دهم و آن کار را انجام دهید، دنیا هم دقیقا به سمت انجام کارهایی می رود که خواسته شما را فراهم می کند.
 • اگر شما در دنیای تنهایی خودتان به همه انسانها و موجودات عشق بورزید آنها هم در واقعیت و دنیای خارجی شما عاشقتان خواهند بود. یعنی طبق اصول گفته شده در مبحث مدارها شما اصلا با انسانهای بد برخوردی نخواهید داشت.

تحلیل فیلم اتاق ۸ به ما در مورد دنیای خودمان چه می گوید؟

تحلیل فیلم اتاق 8

در فیلم اتاق ۸ شخص زندانی برای رهایی از زندان اول میبایست با هم سلولی خود به توافق برسد و یا اینکه از شر او خلاص شود. در هر حالت دیگر چون هم سلولی او مثل خودش در مقیاسی بزرگتر حضور دارد کار او را خراب خواهد کرد. همانطور که در انتهای فیلم دیدیم، آن هم سلولی او را به راحتی اسیر کرد. در زندگی خود ما انسانها هم قانون دقیقا همین است. شما نمی توانید اجازه حضور یک نیروی پلید را در خودتان بدهید و در دنیای بیرون خود زیبایی ها را ببینید. در ابتدا شما باید یا او را بکشید و از شرش خلاص شوید یا اینکه آن را با خودتان هماهنگ و همسو کنید.

اجازه دهید با یک مثال دیگر ماجرا را بهتر روشن کنیم:

یک اقیانوس با آن همه عظمت و قدرتی که دارد نمی تواند کشتی ها را در خود غرق کند. مگر اینکه آن کشتی ها اجازه نفوذ آب را به درون خود بدهند. و از طرفی اگر آب اقیانوس به درون آنها نفوذ کرده باشد حرکت برایشان بسیار سخت خواهد بود. و اولین کار آنها باید خارج کردن آب و جلوگیری از نفوذ مجدد آب باشد.

ما هم مثل فیلم اتاق ۸ اسیر و زندانی خودمان هستیم و کلید آزادی در دست خودمان است

منظور فیلم اتاق ۸ در واقع به طور خلاصه نمایش این است که نیروی خیر و شری که در دنیای خارجی ما به سمت ما می آیند در واقع از درون خودمان خلق شده اند و هر آنچه را که ما در دنیای بیرون خود نمی خواهیم ببینیم از درون خود باید حذفش کنیم. حالا اجازه دهید برای اینکه منظور فیلم اتاق ۸ را بهتر بشناسیم به موارد زیر اشاره کنیم و ارتباط زیبای آنها را ببینیم.

 1. خداوند در قرآن می فرماید ما سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهیم مگر به خواست خود آنها. و یا اینکه در جای دیگر می فرماید تمام شر و بدیهایی که به سر شما می آید فقط و فقط از جانب خودتان است.
 2. پادشاهی خداوند در درون شماست. ( سخنان حضرت مسیح (ع))
 3. اگر در درون شما آن دو به توافق برسند و یکی شوند آنگاه اگر به کوه بگویید جابجا شو، کوه جابجا خواهد شد. ( سخنان حضرت مسیح (ع) که در بخش راز اعداد تکراری متقارن ۱۱:۱۱ توضیح داده ایم)
 4. هر آنچه در درون است در بیرون هم هست و هر آنچه که آن بالا قرار دارد در همین پایین هم یافت می شود. ( as within so without as above so below) ( یکی از بزرگترین رازهای زندگی کشف شده در یک سنگ قبر متعلق به زمان ۳۰۰۰ سال قبل از تولد حضرت مسیح (ع))
 5. پیامرسان و رسول اصلی خداوند در درون شماست.
 6. این جهان کوه است و فعل ما ندا   سوی ما آید نداها را صدا    (مولانا)

منظور فیلم اتاق 8

موارد بالا و ده ها مورد دیگر همگی به زیبایی و به اشکال مختلف در حال برملا کردن این راز بزرگ هستند که ما با آن چیزی روبه رو می شویم که خودمان ساخته ایم.  که مفهوم عمیق قانون زیبای جذب هم همین است.

لطفا ویدئوی آموزشی تحلیل فیلم اتاق ۸ را تماشا کنید.

دانلود فایل صوتی این فیلم

حجم فایل: ۲۲ مگا بایت

تماشای این فیلم در یوتوب

اعلان
به من اعلان کن
guest
7 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] هر برخوردی که ما با افراد پایین تر از خود داشته باشیم اف… […]

Zari

خیلی تفسیر سطحی بود!!!,

masood paydar

باسلام و احترام خدمت استاد بزرگ ایران
من دو ساله شما رو دنبال میکنم هم در سایت و تلگرام اینستاگرام یوتیوب و آپارات من خیلی تغییر کردم اول یه کارگر ساده بودم با کار سخت روزی چهل هزار تومان درآمد داشتم که خرج ام هم درنمیومد و همش بدهکار بودم
ولی با کمک شما الان درحال حاضر در دوبی هستم کارم خیلی راحت شده روز فقط چهار ساعت کار میکنم روزی دویست هزار تومان درآمد دارم و برام روشن است که بزودی چند برابر میشود
میخواستم از شما تشکر کنم یه دنیا الماس ازت سپاسگزارم
یک سوال دارم
در قرآن آمده هفت طبقه زمین و هفت طبقه آسمان
آیا اینها همان جهان های موازی هستند
چون من احساس میکنم موجوداتی بجز ما روی زمین زندگی میکنند هر وقت احساسشون میکنم تمام سر و بدنم مور مور میشه و یه ترس کوچیکه حس میکنم و احساس میکنم دارم میبینمشون ولی بیاد نمیارم

اللَّهُ الَّذِی خَلَقَ سَبْعَ سَماوَاتٍ وَمِنَ الْأَرْضِ مِثْلَهُنَّ (طلاق/ ۱۲)
و…

آرمین

نمیدونم، از طریق استاد تقوی زاده بود یا کسی دیگه!!!! که با این فیلم اتاق ۸ آشنا شدم !!! و نسخه زیرنویس فارسی اون رو از یه سایتی دانلود کردم و دیدم. واقعا برام فیلم عمیق و زیبایی بود و به صورت گذرا فکر کردم که این فیلم یعنی چی و چه معنی عمیقی میتونه داشته باشه؟!! البته بعد از دیدنش، حدود ۳-۴ دقیقه بهش فکر کردم و رفتم پی کار و بارم 🙂 برام خیلی خیلی خوشحال کننده است که هنوز ۳ هفته نشده، استاد تقوی زاده این فیلم رو، روی سایت قرار دادن و در واقع کائنات به همون فکر چند دقیقه ای من پاسخ داد و من جواب اون پرسش ذهنی رو دریافت کردم. . خدایا شکرت به خاطر این دنیای جالب و هیجانی 🙂