چگونه به سمت خواسته خود با همان چیزی که هستیم حرکت کنیم؟

استفاده از تصویر سازی ذهنی ، تجسم خلاق یا تخیل خلاق در واقع ابزاری است قدرتمند برای ایجاد احساس واقعی رسیدن به خواسته. وقتی همه چیز انرژی است و انرژی‌های مشابه همدیگر را جذب می کنند، یعنی اگر ما در حس و حال واقعی موفقیت باشیم حتما به موفقیت  می‌رسیم.  و یا اینکه اگر ما در حس و حال واقعی رسیدن به خواسته و یا آرزوی خود باشیم، که در واقع همان ارتعاش و فرکانس خواسته ماست، طبق قانون حتما به خواسته خود خواهیم رسید.

تصویر سازی ذهنی

تصویر سازی ذهنی، تجسم خلاق، تخیل خلاق

برای رسیدن به خواسته خود، کار ما فقط ماندن در حس و حال رسیدن به آن خواسته است، بطوریکه گویی چیزی را که می خواهیم از قبل به ما رسیده  و در تملک ماست و میدانیم که صد در صد قرار است با آن رو به رو شویم. در این حالت ما باور داریم که به آن رسیده ایم یا خواهیم رسید، که نتیجه در واقعیت هم رسیدن به آن خواسته و آرزو خواهد بود، که در اغلب اوقات از راهی اتفاق می افتد که تصورش در ابتدای راه برای ما غیر ممکن است. برای اینکه ما در این حس و حال وارد شویم و بمانیم روشهایی وجود دارد که یکی از قویترین آنها استفاده از تصویر سازی ذهنی و قدرت تجسم خلاق و تصور خلاق  است.

با استفاده از تخیل و تجسم خلاق ما می توانیم احساس واقعی رسیدن به آن هدف را در درونمان ایجاد کنیم. این احساس در واقع همان انرژی است که مشابهش که همان خواسته و آرزوی ما است را جذب میکند‌.

اهمیت اجرای درست و اصولی تصویر سازی ذهنی و تخیل خلاق

تصویر سازی ذهنی درست و اصولی که نکات بسیار مهمی در آن باید رعایت شود همیشه ما را در جهت و مسیر رسیدن به خواسته ها هدایت میکند. در واقع ما در تجسم خلاق درست و اصولی قدرت ذهنمان را در جهت رسیدن به خواسته خود هدایت می کنیم و یک نظم قدرتمند  به آن میدهیم تا به چیزی جز نتیجه دلخواه نهایی توجه نکند تا با ماندن در این حالت با قدرت عظیمی که در همه ما وجود دارد به جواب برسد و راه را نشان دهد و یا شرایط مناسب را فراهم کند، که این قسمت واقعا مثل یک جادو اتفاق می افتد.

نکاتی که در تخیل خلاق و تصویر سازی ذهنی باید رعایت شوند

  • در تصویر سازی ذهنی ما فقط باید روی نتیجه دلخواه نهایی که خواسته ماست متمرکز شویم.
  • تکرار و تمرین اصل اساسی است و باید با حوصله  تا آنجایی پیش رفت که تصویر ذهنی ما کاملا برایمان واقعی و بدیهی باشد.
  • ذهن ما مدام میخواهد از آن قسمت نهایی که تمرکز ماست فرار کند، ولی ما باید مدام و پیوسته فقط به آن قسمت برگردیم.
  • تصویری که می بینیم می بایست لحظه یا لحظات رسیدن به خواسته ما باشد.
  • این تصاویر در تجسم خلاق ما می بایست کاملا واقعی دیده و حس شوند.
  • ما تا جایی که امکان دارد باید رنگها، صداها، مزه ها و حس ها را در تصویر سازی ذهنی خود تجربه کنیم.
  • نباید به این توجه کنیم که در چه زمانی به آن خواسته خواهیم رسید، چون ما همین حالا در حال تجربه آن بصورت واقعی هستیم.
  • اینکه ما از چه راهی به خواسته خود رسیده یا خواهیم رسید هم نباید مورد توجه ما قرار گیرد. فقط تمرکز بر نتیجه نهایی.

چگونه تصویر سازی ذهنی ما را به هدف و خواسته مان میرساند؟

طبق قانون جذب ما اگر به مرحله باور برسیم کار تمام است و حتما خواسته ما واقعی خواهد شد. اگر دقت کنید می بینید که ما در مورد چیزهایی که باورشان داریم خیلی راحت تصویرسازی می کنیم و ذهن ما هیچ مقاومتی نشان نمی دهد. چون هسته اصلی آن توسط ما پذیرفته شده است. ولی در مورد آرزوهایمان چون آنها هنوز برای ما به مرحله باور نرسیده اند و درواقع از ما دور هستند، ذهن ما کلی مقاومت می کند و فقط برای مدت کوتاهی می توانیم آن را واقعی مجسم کنیم. در تصویر سازی ذهنی و تجسم خلاق ما با تجسم نتیجه دلخواه نهایی و تکرار آن در حال نزدیک شدن به مرحله باور آن هستیم.

دیدن یک موضوع در واقعیت و یا تجسم آن بصورت واقعی از لحاظ انرژی یکسان است

ما اگر اتفاقی را در واقعیت مشاهده کنیم، بعدا آن را در ذهن خود به یاد خواهیم آورد؛ که این همان تصویر سازی ذهنی است. و جالب اینکه اگر ما اتفاقی را در ذهن خود بصورت واقعی و پیوسته ببینیم، طبق قوانین قدرتمند جهان هستی و کائنات، آن اتفاق در واقعیت دنیای ما منعکس خواهد شد. یعنی مثل خیلی دیگر از قوانین هستی، اینجا هم یک رابطه دو طرفه وجود دارد.  این قانون قدرتمند را همه انسانهای موفق در سطح بالا می دانند و همیشه در حال استفاده از آن هستند.

انسانهای فقیر و ضعیف مدام در حال تصویر سازی ذهنی فقر و ضعف هستند

دوباره با کمی دقت متوجه حضور این قانون قدرتمند در همه جا خواهیم شد. مثلا انسانهای فقیر در مورد چه چیزهایی تصویرسازی و تجسم می کنند؟ جواب این است که آنها معمولا بصورت ناخوداگاه در حال تصویر سازی ذهنی و تخیل خلاق منفی در مواردی مثل فقر و کمبود هستند. و آنها را در واقعیت زندگی و تجربیات خود پررنگتر می کنند. چون این افراد فقر و کمبود را باور کرده اند و پیوسته در حال به یاد آوردن شرایط سخت و کمبود و یا آینده ای اینچنین برای خودشان هستند. و این همان توجه به چیزهایی است که ما نمی خواهیم ولی خودمان خلقشان می کنیم.

تصویرسازی فقر

تغییر ذهن و تصاویر ذهنی موجود در آن همیشه با تغییرات متناسب بیرونی همراه است

تمام تصاویر ذهنی ما فرمی از انرژی هستند و در درونشان قوه جذب وجود دارد که مشابه خود را به سمت خودشان بکشانند. وقتی ذهن ما با تصویر سازی ذهنی مثبت و تجسم خلاق شروع به پر شدن از تصاویر مثبت، که انرژی مثبت هم دارند، می کند. قوه جاذبه مثبت آن تصاویر و ذهن ما شروع به جذب اتفاقات و شرایط مثبت متناسب با خودش می کند. و این، یعنی تغییر جنس و محتوی تصاویر ذهنی و افکار ما، همیشه نتجه اش تغییر شرایط بیرونی ما در واقعیت زندگی خودمان متناسب با آن تغییر درونی خواهد بود.

لطفا ویدئوی اموزشی تصویر سازی را تماشا کنید

تصویر سازی ذهنی

حجم فایل: 64 MB 

تجسم خلاق

تخیل خلاق

راز

حجم فایل: 12.9 MB

صفحات اجتماعی

اینستاگرام

امتیاز شما به این مطلب
Sending
User Review
2.5 (2 votes)