داستان موفقیت جیم کری بسیار جالب توجه است و درس‌های بسیاری می‌توان از آن گرفت.

جیم کری که در خانواده‌ای کاملاً معمولی و از نظر اقتصادی، سطح پایین رشد کرد توانست با استفاده از قدرت باور و قانون جذب و اصول تصویرسازی ، به رویاهای خود رنگ واقعیت ببخشد. و به موفقیت های بی‌نظیری دست یابد.

ماجرای چک ۱۰ میلیون دلاری و موفقیت جیم کری

جیم کری قبل از این‌که در فیلم ماسک بازی کند برای خودش یک چک ۱۰ میلیون دلاری می‌نویسد. و تاریخ آن را برای ۵ سال دیگر تنظیم می‌کند و آن چک را چند سال در جیب خود نگه می‌دارد. و هر روز به آن چک نگاه می‌کند.

او درست قبل از روز شکرگزاری سال ۱۹۹۵ متوجه می‌شود که قرار است مبلغ ۲۰ میلیون دلار دستمزد بگیرد. و در انجام تصویرسازی ذهنی به یک موفقیت بزرگ می‌رسد.

جیم کری از پدر خود درس موفقیت گرفت

او درمورد پدرش می‌گوید: “پدرم نه‌تنها بامزه‌ترین فرد جمع بود، بلکه یک نوازنده‌ی ساکسیفون فوق‌العاده هم بود”.

پرسی کری، پدر جیم کری ، قبل از این‌که او متولد شود در شهر تورنتوی کانادا یک ارکستر داشت. ولی برای موقعیت‌های بهتر و رسیدن به موفقیت به‌همراه خانواده‌ی خود به امریکا مهاجرت کرد. ولی او برای این‌که بتواند از خانواده حمایت کند نتوانست رویاهای خود را دنبال کند. و تبدیل به یک حساب‌دار ساده شد. و این موضوعی بود که روحیه‌ی او را بسیار خراب کرده بود. اوضاع برای او بدتر هم شد. او در سن ۵۱ سالگی از کار بی‌کار شد و خانواده‌ی جیم کری مدتی بی‌خانه‌مان شدند.

جیم کری از پدر خود درس عبرت گرفت و برای رسیدن به موفقیت از آن استفاده کرد. او می‌گوید: “من از سرنوشت پدرم آموختم که نباید از خواسته‌های خود کوتاه آمد. چون وقتی برای چیزی از خواسته‌های خود کوتاه می‌آیی و در آن چیز شکست می‌خوری بسیار دردناک است. وقتی در چیزی که دوست داری شکست می‌خوری دردش بیشتر هم می‌شود”.

خود واقعی‌ات را پیدا کن و آن را زندگی کن

وقتی خودت را خلق می‌کنی تا آن را بسازی، یا باید اجازه بدهی آن خلقت، مسیر خودش را طی کند و شانس خودت را برای دوست داشته شدن یا مورد نفرت واقع شدن برای شخصی که واقعاً هستی امتحان کنی. یا باید آن شخصی که واقعاً هستی را بکشی. و درحالی‌که به آن شخصیتی که هرگز نبوده‌ای چسبیده‌ای وارد قبر شوی.

بسیاری از ما مسیرمان را براساس ترسی که در نقاب واقع‌بینی مخفی شده است انتخاب می‌کنیم. خواسته‌ی واقعی ما کاملاً دور از دسترس به نظر می‌رسد. بنابراین ما هرگز به خودمان جرات نمی‌دهیم که آن را از کائنات درخواست کنیم. جیم کری می‌گوید: “من اثبات این ادعا هستم که می‌توان آن خواسته را از کائنات درخواست کرد و به موفقیت رسید”.

برای گوش دادن به صحبت‌های جیم کری لطفا ویدیوی زیر را که از حساب آپارات خودوخدا است تماشا کنید. همراه با زیرنویس فارسی.

دانلود این فیلم - حجم: ۴۶ Mb

ممکن است به این مطالب هم علاقه‌مند باشید:

علایق خود را دنبال کنید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

5/5 - (1 امتیاز)