اگر می‌خواهی موفق شوی،‌ کاری که به شما شوروشوق می‌دهد را پیدا کن. همان کاری که هرروز صبح وادارت می‌کند از تخت‌خواب بلند شوی و به سرکار بروی. به‌عبارت دیگر، کاری که دوست داری و عاشقش هستی را پیدا کن و آن را انجام بده.

کاری را انجام بده که عاشقش هستی، تا نیروی فزاینده به‌دست آوری

کاری را انجام بده که عاشقش هستی و خودت را وقف آن کار بکن. دراین‌صورت،  نیروی فزاینده (به انگلیسی: momentum) به‌دست خواهی آورد. شما برای موفقیت به این نیروی فزاینده نیاز خواهی داشت. و با به‌دست آوردن این نیروی فزاینده،‌ هر موفقیت،‌ موفقیت دیگری را خلق می‌کند.

در زندگی خود باید همواره بررسی کنید و ببینید که آیا همچنان این نیروی فزاینده را دارید یا نه. البته بدون آن هم می‌شود به مسیر خود ادامه داد و چیزهای جدید یاد گرفت و کارهای خوب انجام داد. ولی باید نسبت به این نیروی فزاینده آگاهی داشته باشی.

کاری را انجام بده که عاشقش هستی، تا هرگز شکست نخوری

اگر کاری را انجام دهی که آن را دوست داری، هیچ‌وقت شکست نمی‌خوری. چون بارها و بارها و بارها آن کار را تکرار می‌کنی تا درنهایت موفق شوی.

اگر عاشق کارت باشی، احساس کار کردن به شما دست نمی‌دهد

عاشق کارت باش تا هیچ‌وقت احساس خستگی نکنی و حتی احساس نکنی که داری کار می‌کنی. بنابراین، ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته آن کار را انجام خواهی داد. و در انتهای سال،‌ اصلا به این فکر نمی‌کنی که داشتی کار می‌کردی.

ولی وقتی کاری که دوست داری را انجام نمی‌دهی، و یا از روی اجبار، کاری که دوست نداری را انجام می‌دهی، آن اسم‌اش کار است؛ کار سخت و خسته‌کننده.

پس تا جایی که می‌توانی، کاری را انجام بده که عاشقش هستی. سخت کار کن و هیچ‌وقت تسلیم نشو. و دراین‌صورت، به موفقیت های بزرگ خواهی رسید.

در ویدیوی زیر که از حساب آپارات خودوخدا است می‌توانید به صحبت‌های دونالد ترامپ درمورد “انجام دادن کاری که عاشقش هستی” همراه با زیرنویس فارسی گوش دهید:

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments