قدرت درون

کاملا واضح است که قدرت درون به درون ما برمی‌گردد و نمی‌شود آن را در جایی بیرون از خود پیدا کرد. برای دست‌یابی به آن باید درون خود را شناخت و با این شناخت، قدرت موجود همیشگی را در آنجا دید و از آن استفاده کرد. مورد اول را می‌توان در شخصیت موجود در خودمان دید. این‌که ببینیم این شخصیت از کجا به وجود آمده و چطور شکل گرفته است. برای پیدا کردن قدرت درون لازم است شما بدانید که خود واقعی شما، شخصیتی که دارید نیست. و باید این تفکر را با به‌یادآوردن چهار دلیل مهم زیر در خود عوض کنید.

  1. این نوع رفتار و شخصیت ایجادشده در ما ریشه در مکانیزمی بسیار قدیمی برای زنده ماندن و بقای ما داشته و نه برای موفقیت، پیشرفت و زندگی خوب داشتن.
  2. این نوع رفتار و فکر کردن ما که آن را شخصیت (personality) می‌نامیم درواقع براساس تفکر یک کودک ایجاد شده و گسترش پیدا کرده است.
  3. ما در طی سالیان نسبتا طولانی توسط بایدها و نبایدهای موجود در محیط خود شرطی شده ایم. و اطلاعات آنها در نوار ذهن ما ضبط شده‌اند.
  4. این طرز فکر و رفتار ما به هیچ عنوان خود واقعی ما نیست. خود واقعی ما جای دیگری است.

شناخت قدرت درون با شناخت خود واقعی

شما آن نوار ضبط‌شده نیستید. شما آب درون لیوان نیستید، شما ذهن‌تان نیستید. بلکه شما خود آن نوار و دستگاه پخش هستید. شما خود آن لیوان هستید و اینکه شما فراتر از ذهن خودتان هستید. و ذهن شما مثل یک ابزار در اختیار خود واقعی شماست. و راز اصلی برای دستیابی به قدرت درون و اسرار قدرت درون این است که بتوانیم تفاوت قائل شویم بین ذهن خود و خود واقعی که هستیم. و این دو را یکی در نظر نگیریم. در این حالت شما متوجه می‌شوید که ذهن خود نیستید و طوری از آن فاصله می‌گیرید که بتوانید مثل یک ناظر از بیرون به آن بنگرید. و زمانی که برای اولین بار به‌طور صحیح این کار را کردید خواهید توانست آن صدای همیشگی درون ذهن خود را ببینید و به آن گوش کنید. به‌طوری‌که آن صدا باعث توقف شما از مسیر درست موفقیت نشود.

در این حالت، شما برای اولین بار از انتخاب واقعی خود استفاده می‌کنید. و مثل گذشته با آن برنامه‌ها و عادت‌های از قبل ذخیره‌شده در خود تصمیم نمی‌گیرید و عمل نمی‌کنید. ما به این حالت هوشیاری می‌گوییم و این همان قدرت درون است.

در این مرحله ما تصاویر و احساساتی که در درون‌مان ایجاد می‌شوند را مثل حباب‌هایی می‌بینیم که از زیر آب بیرون می آیند و زود هم از بین می روند. بنابراین ما دیگر مثل گذشته تصمیم‌های خود را براساس آن حباب‌های زودگذر نمی‌گیریم. و در دام همیشگی آنها نمی‌مانیم.

شرطی کردن ذهن برای داشتن حس و حال خوب

تحقیقات نشان می‌دهد که مغز ما دارای دو بخش است که بخش پایینی را بصل‌النخاع (در انگلیسی: medulla) می‌نامیم. بصل‌النخاع در واقع قدیمی‌ترین بخش مغز ماست. و تنها وظیفه این بخش مغز ما تلاش برای بقاست. و این نشان می‌دهد فیلتر اصلی ما که تمام اطلاعات از آن عبور می‌کنند درواقع برپایه بقا نصب شده. و به‌خاطر همین ما در همه موارد در زندگی خود در ترس زندگی می‌کنیم. و اگر شما به این صدای همیشگی موجود در ذهن خود با دقت گوش کنید متوجه خواهید شد که هیچ حرف درست و قشنگی برای گفتن ندارد. چون وظیفه او خوشحال کردن و پیشرفت شما نیست. بلکه وظیفه آن فقط و فقط حفظ زندگی شما و بقاست.

بنابراین شما برای ورود به یک زندگی موفق و شاد از دو راه می‌توانید ذهن خود را آماده کنید. یکی اینکه به مرور زمان آن نوار را با پیام‌های بهتر و قوی‌تر پر کنید و دوم اینکه با متصل شدن به خود واقعی خود آن طوری زندگی کنید که بهترین نوع خودش برای شماست. و خبر خوب برای آنهایی که نمی‌دانند خود واقعی آنها کجاست که به آن دسترسی پیدا کنند این است که این خود واقعی همیشه با شما بوده و همچنان هم هست. و لازم نیست شما به جایی بروید تا آن را پیدا کنید.

راه اصلی برای دستیابی به قدرت درون

راه اصلی و راز اصلی اسرار قدرت درون فقط در این است که ما آن صدای مزاحم همیشگی را ساکت کنیم. و به آن توجهی نداشته باشیم. آن صدایی که همیشه در ذهن ما از احتمال افتادن بدترین اتفاق‌ها می‌گوید. در این زمان که ما با آگاهی خود از توجه کردن به این صدای مزاحم عبور کردیم آن‌گاه گویی پرده را کنار زده‌ایم. و به قدرتی برتر که جهان را خلق کرده دسترسی پیدا کرده‌ایم. قدرت درون که سرتاسر جهان را در برگرفته و افراد مختلف برای آن اسم‌های مختلفی گذاشته‌اند. مثل آگاهی برتر، خود برتر، هوشمندی کیهانی و یا خداوند.

ما به محض اتصال و ارتباط با این نیروی شگفت‌انگیز آرام‌تر، خوشحال‌تر، آگاه‌تر و موفق‌تر خواهیم بود. و این همان راهنما و نیرویی است که دیگر وظیفه‌اش صرفا حفظ بقای ما نیست. بلکه وظیفه‌اش تبدیل ما به مانند خودش است. و این همان دسترسی به قدرت درون واقعی است.

در کلیپ زیبا و آموزنده قسمت پایین از تی هارو اکر (به انگلیسی: T Harv Eker ) که در حساب اینستاگرام خود و خدا است شما می توانید بهتر این مطلب را درک کنید.

Subscribe
Notify of
guest
3 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
jalal
jalal
3 months ago

کاش کاملش رو اینجا میذاشتید. این تیکه تیکه های اینستا اصلا خوب نیست

کیوان
کیوان
9 months ago

سایت و کانال شما مطالب بسیار سودمندی ارائه میده.امیدوارم همیشه شاداب و سلامت بلشیدگتشکر از حضورتون توی زندگیمون که باعث آگاهی ما شدید