همه ما به خوبی می دانیم نقش یک راهنمای مطمئن در رسیدن به هدف و مقصد چقدر مهم است. حال سوال این است که آیا از هدایت الهی و هدایت خداوند هدایتی مطمئن تر را سراغ دارید؟ البته باید ذکر کنیم منظور ما از از این خداوند و هدایتش خدایی است که ما هر چه به او نزدیکتر می شویم زیبا تر، ثروتمندتر، خوشحال تر، قدرتمند تر و آرام تر می شویم. زیرا خداهای تقلبی بسیاری با شباهتهایی با خدای یگانه وجود دارند که هرگز این ویژگیها را به شما نمی دهند و اتفاقا هر چه بیشتر با آنها در ارتباط می مانید این ویژگیها را بیشتر از دست می دهید.

در مبحث هدایت الهی ما به هدایتی مجهز می شویم که به طور کامل و بی نقص همه چیز را می داند، و اینجا منظور ما خداوند است. او به طور کامل همه چیز را می داند، یعنی هم از گذشته، هم از آینده و هم از هر آنچه که هست و در حال حرکت است. کافی است کمی به این موضوع فکر کنید که او همه چیز را می داند و ما در مقابل او هیچ نمی دانیم. حالا در این حالت آیا هدایت او برای ما فوق العاده نخواهد بود؟

برای دریافت هدایت الهی ، اول باید باور و اعتقاد درستی به خدا داشت

هدایت الهی

برای اینکه هدایت الهی را در بهترین حالات خودش دریافت کنیم میبایست باورهای درستی داشته باشیم. این باورها باعث بودن و ماندن شما در مدار دریافت این هدایت قدرتمند می شوند.

اول اینکه بدانید خداوند در همه جا حاضر است و مخصوصا در خود شما. یعنی شما همیشه و همیشه در درون او هستید، پس نمی توانید او را نداشته باشید. و اگر فکر می کنید او را گم کرده اید این فقط یک فکر اشتباه در ذهن شماست.

دوم اینکه بدانید خداوند همه چیز را کامل می داند و شما به این آگاهی توسط او دسترسی دارید. پس هرگز نباید نگران چیزهایی باشید که در حال حاضر نمی دانید؛ چون اتصال با او در زمان خودش جواب را به شما می رساند.

سوم اینکه بدانید او عاشق این است که شما به خواسته هایتان برسید و در این صورت شما به او نزدیکتر شده اید و خود او بوده که این آرزوها و خواسته ها را به شما داده است. پس هرگز شک نکنید که او شاید نمی خواهد من به خواسته ام برسم. تنها موضوعی که هست این است که خداوند طبق عدالتش در زمان مناسب شما را به چیزی که می خواهید می رساند و در خیلی از اوقات چیزی که خداوند برای ما می خواهد بسیار بزرگتر از آن چیزی است است که ما خودمان برای خود می خواهیم. بخاطر همین شک می کنیم که شاید خدا نمی خواهد.

فرمانبردار و تسلیم بودن شرط مهمی در گرفتن نتایج عالی از هدایت الهی

هدایت الهی

خداوند شما را همواره هدایت می کند به سمت آنچه که بهترین بهترینهاست. ولی آیا شما تسلیم هدایت او هستید؟ آیا فقط و فقط تمرکزتان روی راهی که او نشان می دهد و حرکت در آن هست؟ آیا او را همه جا و در همه احوال حاضر می دانید؟ آیا می دانید که همه چیز در همه جا تحت فرمان اوست؟

مسئله ما این است که ظاهر دنیا سریعا این موارد را از ما می گیرد و ما فراموش می کنیم که راه بلد اصلی خداوند است و خیلی زود ارتباط خود را قطع می کنیم و به آن چیزی روی می آوریم که خودمان فکر می کنیم درست است؛ و این یعنی تسلیم او نبودن.

او راه را نشان می دهد ولی ما بخاطر اختیاری که داریم می توانیم آن سمت نرویم و خب طبیعتا نتیجه اصلی را هم نخواهیم گرفت. ولی شرط اصلی برای دیدن نتایج فوق العاده هدایت الهی این است که فقط و فقط فرمانبردار او باشیم و ذوق و شوق داشته باشیم برای حرکت در مسیر حیرت آوری که او ما را به آن سمت هدایت می کند.

با یک مثال از دنیای خودمان هدایت الهی و تسلیم بودن در مقابل او را بهتر درک کنیم

هدایت خداوند

در دنیای امروز ما بیشتر اتومبیل ها از سیستمهای مسیر یاب و هدایت کننده ماهواره ای استفاده می کنند که طرز کار و هدایت آنها بسیار شبیه به هدایت الهی یا همان هدایت  درونی است. در این سیستمها درون اتومبیل فرستنده و گیرنده ای وجود دارد که با دستگاه با فرستنده و گیرنده دیگری که در آسمان یا فضا است مرتبط است. آن فرستنده و گیرنده درون فضا از بالا به همه جا اشراف دارد و به خوبی مکان اتومبیل مورد نظر، مقصد او، نزدیکترین و سریعترین راه برای رسیدن به آن مقصد را می بیند و می داند. بنابراین وقتی شما از داخل اتومبیل خود مقصد را به این سیستم می دهید، این سیستم موقیعت فعلی شما و مقصدتان را بررسی می کند و شما را به بهترین راه هدایت می کند. و شما فقط و فقط کافیست از مسیر مشخص شده بروید تا در زمانی که اعلام شده به مقصد برسید.

حال اگر شما از مسیر مشخص شده حرکت نکنید سیستم به شما هشدار می دهد و اگر شما توجهی نکنید در بهترین حالت دیرتر به مقصد خواهید رسید. چون سریعترین راه همانی بود که سیستم مسیریاب برایتان مشخص کرده بود و در بعضی مواقع هم هرگز به مقصد نخواهید رسید و گم می شوید.

شباهتهای سیستم هدایت ماهواره ای با هدایت الهی

  • همانطور که شما با خداوند مدام در ارتباط هستید، در سیستم هدایت ماهواره ای هم دستگاه درون اتومبیل شما با ماهواره درون فضا در ارتباط است.
  • خداوند سریعترین و بهترین راه را می داند و آن را نشان می دهد که همین موضوع در سیستم هدایت ماهواره ای هم وجود دارد.
  • برای هدایت همیشه باید اتصال داشته باشید، هم در هدایت خداوند و هم در هدایت ماهواره ای.
  • هر دوی این سیستمهای هدایتگر همیشه در صورت بودن اتصال، موقعیت فعلی شما و هدفتان را می شناسند و می بینند. و بهترین راه را هم می شناسند.
  • برای گرفتن نتیجه از هر دو سیستم هدایتی باید تسلیم بود و مو به مو موارد را اجرا کرد.

هدایت الهی را چگونه دریافت می کنیم؟

هدایت الهی

هدایت خداوند از بی نهایت راه مختلف خود را نشان می دهد. ولی اصلی ترین قسمت آن الهام های درونی است که شما سریعا متوجه آنها خواهید شد. منتهی برای بهتر دریافت کردن این الهام ها می بایست باورهای درستی را که قبلا به آنها اشاره کردیم در خود داشته باشید. نشانه بودن این باورها در شما وجود حس خوب و اطمینان درونی است. بطور خلاصه حس خوب شما هر چقدر بیشتر شود به خواسته خود نزدیکتر شده اید. و بر همین اساس وقتی شما با تمرکز و حواس جمع مراقب احساس خوب خود هستید و فقط آن را دنبال می کنید به راحتی به شما الهام می شود و شما متوجه می شوید که در هر لحظه چه کاری را باید بکنید و چه کاری را نباید بکنید، تا آن احساس قوی تر شود.

لطفا ویدئوی آموزشی هدایت الهی را تماشا کنید.

دانلود فایل صوتی این فیلم

حجم فایل: ۱۲ مگا بایت

تماشای این فیلم در یوتوب

اعلان
به من اعلان کن
guest
10 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
مالک

سلام آقای تقوی زاده ممنون هستم از شما ب خاطر این همه فایل رایگانی که در اختیار ما قرار میدید. من ی سوال راجع خوده شما دارم. ممنون میشم اگه جواب بدید چون کمک بزرگی میتونه بکنه. اگ امکانش هست از تجربه های شخصی خودتون بگید که از این قانون وقتی استفاده کردید چند روز چ مدلی و در چ شکلی مثلا فلان خاسته رو ب دست آوردید.مثلا یک ماشین میخاستی تجربه های شخصی خودتون چجوری بوده چیکار کردی چند روز چ مدلی تفکر و تجسم و باور داشتی و بعد چند روز یا چند ماه و ب چ شکلی خودشو نشون داد؟ ممنون مرسی و سپاسگزارم

Anonymous

سلام. موقع قرار گرفتن بر سر دوراهیها وموقع گرفتن تصمیمات مهم در لحظه های حساس ازکجا تشخیص بدهیم صدا ونجوای درونی که میشنویم راهنمایی خداست یا نجواو وسوسه وگمراهی شیطان؟چطور تشخیص دهیم؟ممنون از شما

نسرین

سلام وقت بخیر ؛داخل قسمت هدایت الهی خیلی توصیه شده که با خالق هماهنگ بشیم و به صورت پیوسته به یاد خدا باشیم ؛من هرروز که از خواب بیدار میشم سعی دارم این هماهنگی زیاد کنم ؛بعضی از روزها کاملا موفقم ولی بعضی از روزها هماهنگی یا به یاد خدا بودن فراموش میکنم و من داخل یک مسیر رفت و برگشت هستم یا در حال نزدیکی به خالقم یا دور میشم ؛میخواستم بدونم چرا این اتفاق میفته و چرا من نمیتونم بعضی روزها با خالق هماهنگ بشم این ناهماهنگی باعث میشه که من مدام خودم را شرزنش کنم ؛لطفل یک توضیحی در مورد این موضوع که چرا بعضی زمان ها به یاد خدام و هماهنگم ولی بعضی زمان ها این هماهنگی رو فراموش میکنم بدید و اینکه چکار میشه کرد که همیشه با خدا هماهنگ بود.
سپاس از مطالب آموزندتون

Samira

سلام وقت بخیر.
مدتى هستش مطالبتون رو دنبال میکنم ،ولى هنوز هم یک سوال ذهنمو مشغول میکنه.
در جهت فکرهاى مختلفى که به ذهنم میاد و اکثر مواقع هم منفى هستن،همیشه با خودم صحبت درونى دارم،و با فکرهاى مثبت و یادآورى چیزهاى مثبت تو همون زمینه سعى میکنم صداى منفى رو قانع کنم.بعضى وقت ها موفق میشم ولى یک ساعت بعد یا چند روز بعد،به یه شکل دیگه افکار منفیم بروز میکنه.
جورى که خیلى مواقع این به ذهنم میرسه که نکنه من راهو اشتباه دارم میرم و خدا اینو میخواد نشونم بده و من با افکار مثبت خودمو دارم گول میزنم.
این فکر همیشه اذیتم میکنه و باعث میشه بترسم و ندونم چه چیز درسته چه چیزى غلط.
در صورتى که با اون افکار مثبت حالم خیلى خوبه و با فکرهاى منفى واقعا اذیت میشم

رومینا

سلام وقتتون بخیر .قانون جذب میگه به هرچی فکر کنی یا سمت هرچی بری جذبش میکنی حالا ی سوال واسه من پیش اومده ک اگه اینجوره چرا همه میگن *به زور چیزی از خدا نخواه* این با قانون جذب متفاوته!کدوم درسته؟مثلا من فرزند دختر میخوام و همه ی اصول قانون جذب و رعایت میکنم اما همه میگن به زور نخواه از خدا.میده بهت ولی بده شو میده مریض میده حتی میگن تجربه هم دارن ک چیزی نباید به زور بخوای!میشه نظرتونو بدید

Nahid

سلام استاد؛ما برای موفق شدن باید با ندای قلبمون هماهنگ بشیم .گاهی اوقات یک صدا و ندایی درون من با من صحبت میکنه و از من کارهایی رو میخواد زمانی که انجام میدم نتیجه ی خیلی خوبی میگیرم اما گاهی یک ندای دیگه ای هم هست که اونم بهم یک چیزهایی رو میگه و من زمانی که به صحبت اون اعتماد میکنم میبینم اصلا حرف حق نبود و من اینجا کمی گیج شدم نمیتونم تشخیص بدم کدوم ندا.ندای خداوند لطفا امکانش هست راهنمایی کنید؟سپاسگذارم از شما