موفقیت دونالد ترامپ

دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس‌جمهور ایالات متحده است. او قبل از ورود به عرصه سیاست، یک تاجر موفق و یک چهره تلویزیونی بود. سرمایه ترامپ بین سه تا ده میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. او بیشتر سرمایه خود را از طریق ساخت‌وساز و مشاور املاک به‌دست آورده است. در زیر ده قانون موفقیت را از نظر دونالد ترامپ می‌توانید ببینید.

قانون اول موفقیت دونالد ترامپ : شانس خود را خلق کن

وقتی مردم راجع‌به موفقیت صحبت می‌کنند معمولا به کلمه شانس هم اشاره می‌کنند. دونالد ترامپ می‌گوید: “من خودم به شانس معتقدم و اعتقاد دارم بعضی از مردم از بقیه خوش‌شانس‌تر هستند. ولی یک اصطلاح هم وجود دارد که می‌گوید هرچه بیشتر تلاش کنی، خوش‌شانس‌تر می‌شوی. من در زندگی خودم بارها این مسئله را تجربه کرده‌ام. اگر من انسان سخت‌کوشی نبودم هرگز این جایگاه فعلی را نداشتم. چون با سخت‌کوشی می‌شود شانس را خلق کرد”.

قانون دوم: برای پول انجامش نده

دونالد ترامپ در کتاب خودش به نام ” هنر معامله “ می‌گوید: “من برای پول انجامش نمی‌دهم”. او کار می‌کند چون عاشق کارش است. و اگر عاشق این کار نبود آن را انجام نمی‌داد. او می‌گوید: “من برای پول کار نمی‌کنم. البته پول هم به‌دست می‌آورم. احتمالا دلیل درآمد بالای من این است که به‌خاطر پول کار نمی‌کنم. من عاشق ساختمان‌سازی هستم و از این کار لذت می‌برم. اگر عاشق این کار نبودم به‌هیچ‌وجه به یک آدم موفق تبدیل نمی‌شدم. اگر می‌خواهید ثروت زیادی خلق کنید باید عاشق کارتان باشید. اگر فقط برای پول دارید کار می‌کنید احتمالا جواب نمی‌گیرید”.

قانون سوم موفقیت دونالد ترامپ : خلاف جریان آب شنا کن

به عقیده دونالد ترامپ ، خلاف جریان آب شنا کردن یک راه عالی برای کسب موفقیت است. البته اگر جواب بدهد. این کار همیشه جواب نمی‌دهد. برای شنا کردن در خلاف جریان آب، باید خیلی باهوش باشید. چون دارید برخلاف افراد باهوش زیادی عمل می‌کنید. ولی اگر درست انجامش بدهید نتیجه بهتری خواهید گرفت. گوگل، مایکروسافت و افراد و شرکت‌های زیادی که به موفقیت‌های بزرگ رسیده‌اند خلاف جریان آب شنا کرده‌اند. در کار مشاور املاک هم باید این کار را انجام داد. وقتی مردم دارند می‌فروشند، شما می‌خرید. و بعد شرایط عوض می‌شود. ولی باید اعتمادبه‌نفس بالایی داشته باشید و شخص مناسب آن کار باشید.

قانون چهارم: فقط به راهت ادامه بده

هرگز تسلیم نشو. فقط به راهت ادامه بده. ممکن است در ظاهر هیچ شانسی نداشته باشی. ممکن است این‌طور به‌نظر برسد که کار تمام است. ولی هرگز نباید تسلیم شوی. زندگی خیلی کوتاه است. و تمام کاری که می‌توانی بکنی این است که به راهت ادامه دهی. و باید تعادل و آرامش خود را حفظ کنی. و من این کار را با کارکردن انجام می‌دهم. و از کاری که انجام می‌دهم لذت می‌برم. پس همیشه به مسیر مستقیم خود ادامه می‌دهم.

قانون پنجم موفقیت دونالد ترامپ: ذهنیتت را عوض کن

برای کسب موفقیت ، باید ذهنیت و باور موفقیت داشت. حتی زمانی‌که هنوز تبدیل به یک آدم موفق نشده‌اید باید طوری رفتار کنید که انگار موفق هستید. دونالد ترامپ می گوید: “من یک دوست دارم که یک زمان اصلا فرد موفقی نبود. ولی یک ویژگی داشت: فقط با بلیت‌های فرست‌کلاس پرواز می کرد. به‌هیچ‌وجه بلیت‌های درجه دو و سه نمی‌گرفت و حتی زمانی‌که اصلا پول نداشت بلیت درجه ۱ و فرست‌کلاس تهیه می‌کرد. او از نظر ذهنی به آن نیاز داشت. و این کار باعث می‌شد او با خود فکر کند بهترین است. این کار او را در یک وضعیت خوب ذهنی قرار داد و تبدیل به یک فرد خیلی خیلی موفق شد”.

قانون ششم موفقیت دونالد ترامپ : دربرابر چالش‌ها آماده باش

ترامپ می‌گوید همیشه به مثبت‌اندیشی اعتقاد داشته، ولی دوست دارد به مردم بگوید به چالش‌ها هم فکر کنند تا وقتی آن چالش‌ها رسیدند، آنها آمادگی مواجهه با آن چالش‌ها راداشته باشند. به اعتقاد او شما نمی‌توانید آن فرد شگفت‌انگیزی باشید که همه‌چیز در اطرافش مثبت است. چون اصلا ماهیت این جهان به این شکل نیست. و چالش‌ها و مشکلات هم بخشی از این جهان هستند.

قانون هفتم موفقیت دونالد ترامپ : توانایی مدیریت کردن فشارها را داشته باش

ازنظر دونالد ترامپ ، شخصی که می خواهد به موفقیت برسد باید توانایی مدیریت کردن فشارها را داشته باشد. او می‌گوید: “فرض کنیم یک نفر یک شغل کارمندی خوب دارد. و دارای خانواده است. درآمد ثابت هفتگی دارد و نگرانی زیادی درمورد درآمدش ندارد. اگرچه این درآمد خیلی بالا نیست و نمی‌تواند یک زندگی لوکس را برایش فراهم کند، ولی به‌هرحال یک شغل و درآمد دارد. در بحث تجارت، سخت‌ترین کار این است که او آن شغل را رها کند و به یک کارآفرین تبدیل شود. چون دارد درآمد، ثروت و خانواده‌اش را درمعرض خطر قرار می‌دهد و ریسک بالایی می‌کند. او باید بداند که آیا می‌تواند ازپس فشارها و مشکلات برآید و با آنها روبرو شود یا نه. چون در این راه مشکلات خیلی زیادی سر راهش قرار خواهند گرفت.

قانون هشتم: هرگز به یک زندگی عادی قناعت نکن

مردم به یک دلیل به یک زندگی عادی قناعت می‌کنند: تنبلی. آنها وارد یک کاری می‌شوند ولی چون تنبل هستند پا را از یک حد فراتر نمی‌گذارند. شرایط فعلی آنها ممکن است خوب باشد ولی می‌دانند که هیچوقت عالی نخواهد بود. ولی بااین‌وجود به یک زندگی عادی قناعت می‌کنند.

قانون نهم: سالم زندگی کن

در یک قانون مهم دیگر برای موفقیت ، دونالد ترامپ مردم را به داشتن یک زندگی سالم توصیه می‌کند. او می‌گوید به فرزندان خودش از همان کودکی توصیه می‌کرده که سراغ سه چیز نروند: موادمخدر، الکل، سیگار. و به‌نظر او همین مسئله خیلی به او و فرزندانش کمک کرده است که به موفقیت برسند. شما باید از این موانع مصنوعی عبور کنید. تا قبل از این‌که دیر شود می‌شود کاری انجام داد. ولی به‌محض این‌که اینها وارد سیستم بدن‌تان شوند دیگر خیلی سخت می‌شود جلوی آنها را گرفت.

قانون دهم موفقیت دونالد ترامپ : به دیگران کمک کن

کمک کردن به دیگران مسئله مهم دیگری است که دونالد ترامپ کسانی‌که دنبال موفقیت هستند را به آن توصیه می‌کند. خود او نیز در زندگی شخصی‌اش این قانون را رعایت می‌کند و انسان بخشنده‌ای است.

در ویدیوی زیر که در حساب اینستاگرام خود و خدا است می‌توانید به صحبت‌های دونالد ترامپ درباره قوانین موفقیت همراه با زیرنویس فارسی گوش دهید:

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.