همزمانی ، یکی از کلماتی است که خیلی به آن علاقه دارم. این کلمه به‌وسیله شخصی ابداع شد که استاد بزرگ من است. اسم این استاد “کا یونگ” بود. او از این کلمه همزمانی (synchronicity) در سخنانش استفاده می‌کرد.

همزمانی واژه‌ای است که نشانه جایگاهی است که در زندگی  می‌توانید به آن برسید . در این جایگاه، می‌توانید با سرنوشت هم‌یاری داشته باشید. همزمانی جایگاهی است که در آن می‌توانید ببینید چیزهایی در زندگی‌تان درحال ظاهر شدن هستند فقط به این علت که به آن‌ها فکر کرده‌اید.

هم‌زمانی

کسانی‌که ذهن عمل‌گرا دارند می‌گویند این غیرممکن است. آن‌ها می‌گویند همه این چیزها فقط یک تصادف (coincidence) هستند. ولی کلمه تصادف ( رخداد تصادفی یا همزمانی ) هم کلمه جالبی است. در ریاضیات برای اشاره به زاویه‌هایی که کاملا بر هم منطبق می‌شوند از این کلمه استفاده می‌کنیم. این افراد برای رد کردن همزمانی ، از کلمه‌ای استفاده می‌کنند که معنی‌اش “کاملا منطبق بودن بر یکدیگر” است. و تصور می‌کنند همه این اتفاقات، به‌نحوی تصادفی رخ می‌دهند. ولی در کائناتی که در آن یک هوش برتر درحال هدایت همه‌چیز است، هیچ‌چیز تصادفی نیست.

چهار سطح مختلف هوشیاری

یکی از روش‌های مورد علاقه‌ام برای توضیح همزمانی ، همان است که سال‌ها پیش به‌همراه یکی از دوستانم به‌نام دیپاک انجام دادم. من و دیپاک در لندن روی یک سن درمقایل یک جمعیت بودیم. و یک‌مرتبه یک گفتگو بین ما درباره طریقه رسیدن به یک بستنی توت‌فرنگی شکل گرفت. و ما چهار روش برای گرفتن یک بستنی توت‌فرنگی پیدا کردیم. در این چهار روش، سطح هوشیاری به‌ترتیب از کم‌ترین به بیش‌ترین افزایش پیدا می‌کرد.

هم‌زمانی

راه اول برای به‌دست آوردن یک بستنی توت‌فرنگی

اولین راه گرفتن یک بستنی توت‌فرنگی این است که ابتدا فکر کنید. همیشه همه‌چیز با یک فکر شروع می‌شود. و آن فکر این است: “من واقعا دوست دارم یک بستنی توت‌فرنگی داشته باشم.” و بعد مطابق آن فکر عمل کنید. از جای خود بلند می‌شوید. با دوچرخه، ماشین یا پیاده خودتان را به یک مغازه بستنی‌فروشی می‌رسانید و یک بستنی توت‌فرنگی می‌خرید و برمی‌گردید خانه و می‌گویید: “من یک بستنی توت‌فرنگی دارم!” و ما فکر نمی‌کنیم که این عمل خیلی شگفت‌انگیز باشد. ولی اگر واقعا به آن دقت کنید می‌بینید خیلی شگفت‌انگیز است. چون آن فکر، نامرئی و بی‌شکل است. یک جایی داخل سرتان است. می‌دانیم که یک مرکز فرماندهی داخل مغز وجود دارد. ولی هیچ‌وقت فرمانده‌ای که آن داخل است و می‌گوید: “فکر کنم دوست دارم یک بستنی توت‌فرنگی داشته باشم.” را ندیده‌ایم. بنابراین یک فرایند خیلی شگفت‌انگیز است: یک فکر داشتن و بعد مطابق آن فکر عمل کردن.

راه دوم برای به‌دست آوردن یک بستنی توت‌فرنگی

راه دوم برای گرفتن یک بستنی توت‌فرنگی این است که ابتدا فکر کنید: “من واقعا دوست دارم یک بستنی توت‌فرنگی داشته باشم.” ولی همان جایی که هستید بمانید و یک شخص دیگر را بفرستید تا برای شما یک بستنی توت‌فرنگی بگیرد. و این یک سطح بالاتری از هوشیاری است. چون شما در یک جا نشسته‌اید و فکر می‌کنید. و فقط یک کلمه را به زبان می‌‌آورید. و یک نفر می‌رود و یک بستنی توت‌فرنگی می‌گیرد و برای شما می‌آورد. و شما با خودتان فکر می‌کنید: این روش خیلی بدی برای انجام این کار نیست!

راه سوم برای به‌دست آوردن یک بستنی توت‌فرنگی ( همزمانی )

سومین راهی که روی سن درموردش صحبت کردیم راه جالب‌تری بود. سومین راه رسیدن به یک بستنی توت‌فرنگی این است که فکر کنید: “من واقعا دوست دارم یک بستنی توت‌فرنگی داشته باشم.” و بعد یک نفر می‌آید و به شما می‌گوید: ببخشید، این بستنی توت‌فرنگی شماست؟ و شما خیلی شگفت‌زده می‌شوید و به هرکس که می‌شناسید زنگ می‌زنید. و به آن‌ها می‌گویید: نمی‌توانی باور کنی امروز چه اتفاقی افتاد! من فقط داشتم به داشتن یک بستنی توت‌فرنگی فکر می‌کردم و یک غریبه آمد و آن را به من داد. این همان پدیده‌ای است که آن استاد اسمش را همزمانی گذاشت.

و این ایده که شما ابتدا یک فکر می‌کنید و بعد همزمانی اتفاق می‌افتد. شاید این فکر درمورد خواهرتان باشد که برای پنج سال است که با او صحبت نکرده‌اید. و او در آن سر دیگر کشور زندگی می‌کند. نمی‌توانید او را از ذهن‌تان خارج کنید. آن فکر، معرف یک انرژی است. و آن انرژی می‌گوید: “من واقعا دوست دارم با خواهرم صحبت کنم. ولی خیلی وقت است که با او صحبت نکرده‌ام.” و یک‌مرتبه تلفن زنگ می‌زند. و یک احساس درون شما به‌وجود می‌آید که می‌گوید: “خدای من! شرط می‌بندم که او خواهرم است.” و گوشی را برمی‌دارید و مطمئن می‌شوید که خودش است.

همه انسان‌ها این نوع تجربه‌ها را دارند. من به یاد دارم که یک بار داشتم به تعمیر درب توری‌دار خانه‌ام فکر می‌کردم. مدتی بود که در خانه همه داشتند به من فشار می‌آوردند که آن را تعمیر کنم. و من از تعمیر آن‌ها متنفرم. درحال رانندگی در بزرگراه بودم. به سمت چپ نگاه کردم. یک کامیون داشت از من سبقت می‌گرفت که روی آن نوشته شده بود: “ما درب‌های توری‌دار شما را تعمیر می‌کنیم.” و من گفتم این همان همزمانی است. و من آن کامیون را تعقیب کردم و شماره‌اش را برداشتم و به آن‌ها زنگ زدم. و با یک تلفن حتی قبل از این‌که آن شب به خانه بیایم درب توری‌دار خانه را تعمیر کردم.

ما اغلب فکر می‌کنیم این قبیل چیزها که به آن‌ها همزمانی یا “امداد غیبی” یا “هم‌یاری با سرنوشت” می‌گوییم، تصادفی هستند. ولی دراین جهان هیچ‌چیز تصادفی نیست. هر فکری که در سر دارید یک انرژی است. و این انرژی که به بیرون فرستاده می‌شود به یک چیز دیگر متصل می‌شود. و همه چیزها در این جهان به هم متصل هستند. همه درخت‌ها، همه حشره‌ها، همه افکاری که دارید، همه انسان‌ها، همه به هم متصل‌اند. فلسفه‌ای به اسم اثر پروانه‌ای وجود دارد که می‌گوید: “وقتی یک پروانه در نیویورک بال می‌زند، روی بادهایی که در توکیو و در تمام جهان می‌وزد اثر می‌گذارد.” پس روش سوم همزمانی است.

راه چهارم برای به‌دست آوردن یک بستنی توت‌فرنگی

ولی یک راه چهارمی هم برای گرفتن یک بستنی توت‌فرنگی وجود دارد. و آن چیزی است که من درموردش رویاپردازی می‌کنم و به آن فکر می‌کنم. روش چهارم “هوشیاری هم‌پیوندی” نامیده می‌شود. و آن وقتی است که شما فکر می‌کنید: “من واقعا دوست دارم یک بستنی توت‌فرنگی داشته باشم.” و بعد آن را ظاهر می‌کنید. در انجیل به این حالت “موهبت ماهی و قرص نان” گفته شده است. ( که یکی از معجزات حضرت عیسی است). در این حالت شما در یک سطح بالایی از هوشیاری زندگی می‌کنید که توجه‌تان را روی هرچیز بگذارید در زندگی‌تان ظاهرش می‌کنید. و شما خالق زندگی خودتان می‌شوید.

آن‌ها چهار روش مختلف برای گرفتن یک بستنی توت‌فرنگی بودند. روش اول خیلی راحت است. یک فکر داریم، می‌رویم بیرون و آن را می‌گیریم. در روش دوم، شما یک فکر دارید و یک نفر دیگر آن را برای شما انجام می‌دهد. روش سوم همزمانی نامیده می‌شود. و این روشی است که در آن، شما می‌توانید شروع کنید به دیدن این‌که وقتی یک فکر دارید، قدرت این را دارید که آن چیزی که دارید به آن فکر می‌کنید را در زندگی‌تان جذب کنید. حتی با وجود این‌که به‌صورت خودآگاه نسبت به آن آگاه نباشید. کاملا می‌توانید حضور چیزی که توجه خود را روی آن می‌گذارید را تایید کنید. و درنهایت، حتی ضعبف‌ترین شما هم می‌تواند همه کارهایی که من کردم و حتی کارهایی بزرگ‌تر از آن را انجام دهد. و این یعنی همه ما ظرفیت لازم برای داشتن موهبت ماهی و قرص نان در زندگی‌مان را داریم. و یا ظرفیت ظاهر کردن چیزهایی که می‌خواهیم.

در ویدیوی زیر که در حساب اینستاگرام خود و خدا است می‌توانید به صحبت‌های وین دایر همراه با زیرنویس فارسی گوش دهید:

اعلان
به من اعلان کن
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments