بی‌شک جهان ما دارای قوانین مستحکم و زیبایی است و یادگیری قوانین کائنات باعث افزایش آگاهی ما و در نتیجه بدست آوردن بهترین نتایج خواهد شد. در این بخش قصد داریم یکی از این قوانین قدرتمند را برایتان تشریح کنیم. این قانون قدرتمند به ما می گوید چطور در برخورد با اتفاقات و حالات خارجی باید واکنش نشان دهیم تا همواره نتایج ما مثبت باشد.

قوانین کائنات که در بعضی مواقع بسیار بزرگ هستند و افراد نمی توانند آنها را درک کنند و بخاطر همین عدم شناخت، نمی توانند همسو با آنها حرکت کنند تا به نتیجه برسند، مشابه هایی از خود در مقیاسی کوچکتر برای ما دارند که باعث می شود با دیدن مشابه آنها که کوچکتر هستند ما آن بزرگترها را هم درک کنیم. در اینجا قصد داریم شباهت ضرب علامتها در ریاضیات را با قوانین کائنات برای شما نشان دهیم.

قانون ضرب علامتها در ریاضیات به ما چه می گوید؟

در علم ریاضیات اعداد دارای علامت مثبت و منفی هستند. به جز صفر که بی علامت است و حالت خنثی را دارد. هر عددی وقتی در عددی دیگر ضرب یا تقسیم می شود جدای انجام ضرب یا تقسیم بین آنها، علامتهای آنها هم طبق قاعده ای در هم ضرب شده و علامت نتیجه نهایی را مشخص می کنند. این قاعده بصورت زیر می باشد:

  • علامت ( مثبت ) ضرب در علامت ( مثبت ) >>>> ( مثبت )
  • علامت ( مثبت ) ضرب در علامت ( منفی ) >>>> ( منفی )
  • علامت ( منفی ) ضرب در علامت ( مثبت ) >>>> ( منفی )
  • علامت ( منفی ) ضرب در علامت ( منفی ) >>>> ( مثبت )
  • ( صفر ) ضرب در هر علامت و عددی >>>> ( صفر )

این قاعده ضرب علامتها در ریاضیات است و در ادامه این بخش ما می خواهیم شباهت بالای این قاعده را با قوانین کائنات ببینیم. ولی اجازه دهید قبل از آن همینجا چند نکته مهم را در این قوانین مشخص کنیم:

  1.  هر علامتی وقتی در خودش ضرب می شود نتیجه همواره مثبت است.
  2. منفی در  هر علامتی ضرب شود آن را قرینه می کند.
  3. صفر در هر عدد و علامتی که ضرب شود نتیجه را صفر می کند.

شباهت زیبای ضرب علامتها در ریاضیات با قوانین کائنات و جهان ما

دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم دارای شرایط و حالات متعدد است که در کل به دو دسته مثبت و منفی تقسیم می شوند. انرژیها، احساسات، اتفاقات و… همه و همه دارای علامت مثبت و منفی هستند. و واکنشی که ما به آنها نشان می دهیم هم مثبت و یا منفی است. ( البته در بعضی مواقع بی توجهی می کنیم که اینجا بی توجهی ما مثل صفر در ضرب علامتها است).

نوع واکنش ما به این حالات و اتفاقات دقیقا مثل قاعده ضرب علامتها است. و اینجا قوانین کائنات به زیبایی خودشان را به ما نشان می دهند. در ابتدا بیایید حالتی را در نظر بگیریم که اتفاق و یا حس مثبتی به ما رو می کند. در این حالت اگر ما هم واکنش مثبتی به آن اتفاق مثبت داشته باشیم طبق قوانین کائنات و ضرب علامتها نتیجه این حالت هم مثبت خواهد بود.

مثلا بازار کار شما خود به خود رونق می گیرد. و واکنش مثبت شما هم به این اتفاق مثبت این است که تا می توانید با روحیه عالی و شکرگزاری، بر روی کار خود تمرکز می کنید و بسیار از آن موقعیت استفاده می کنید.

ضرب علامتها

و یا بعنوان مثالی از یک اتفاق مثبت کوچک، کودکی زیبا در خیابان به شما لبخند می زند و شما هم متقابلا به آن کودک لبخند می زنید و همان حس خوب ایجاد شده برای شما شرایطی را ایجاد و جذب خواهد کرد که حس خوب بیشتری داشته باشید.

قوانین کائنات

طبق قوانین کائنات اگر به یک اتفاق مثبت واکنش منفی نشان دهیم چه خواهد شد؟

در ضرب علامتها دیدیم که حاصل ضرب منفی در مثبت همیشه منفی خواهد بود. و این یعنی اگر اتفاق و یا حالتی مثبت به سمت شما بیاید ولی شما به آن پشت کنید، یعنی واکنش شما منفی باشد قطعا نتیجه ای که برای شما خواهد داشت منفی خواهد بود. مثال بالا را دوباره در نظر بگیرید که کسب و کار شما رونق می گیرد. ولی این بار شما از آن خوشحال و شکرگزار نمی شوید. و به خیال خودتان فکر می کنید شرایط همیشه به همان صورت خواهد ماند. بنابراین مثل قبل کار می کنید و به نوعی به شرایط خوب جدید بی اعتنایی می کنید و واکنش شما منفی است.

قوانین کائنات

در اینجا طبق قوانین کائنات شما نه تنها به زودی آن شرایط خوب را از دست خواهید داد، بلکه شرایط بد اقتصادی نیز گریبان شما را خواهد گرفت. چون این قانون است که اگر به خوبی بدی کنید، نتایج بد به سراغ شما خواهد آمد.

طبق قوانین کائنات و ضرب علامتها اگر به بدی خوبی کنیم چه خواهد شد؟

طبق قوانین کائنات شما در هرجایی اگر به یک انرژی بد، حس بد و یا هر حالت بد دیگری توجه کنید و یا همراه آن بشوید به زودی نتایج منفی را در زندگی خودتان خواهید دید. چون منفی ضرب در مثبت همیشه نتیجه منفی خواهد داد. و در اینجا توجه و همراهی ما همان علامت مثبت را دارد. به عنوان مثال اگر کسی به شما ظلم کند و شما آن را بپذیرید و با آن ظلم به زندگی خود ادامه دهید به زودی طبق قوانین کائنات ، شرایط بد و بدتر را تجربه خواهید کرد. زیرا شما به آن موضوع و حالت منفی واکنشی مثبت نشان داده اید. بنابراین اگر در حال حاضر موضوعی منفی را در اطراف خود می بینید که شما با آن همراه شده اید سریعا از آن فاصله بگیرید.

با شناخت قوانین کائنات ما می توانیم همیشه نتایج مثبت بگیریم.

در ضرب علامتها فقط در یک حالت نتیجه همواره مثبت است. و آن هم زمانی است که ما هر علامتی را در خودش ضرب کنیم. در زندگی خودمان این یعنی به منفی ها واکنش منفی نشان دهیم و به مثبتها واکنش مثبت. در این صورت نتیجه ما همواره مثبت خواهد بود. به عنوان مثال ترس یک انرژی و حالت منفی و مخرب است و شما فقط در حالتی که از خود ترس می ترسید و از آن فرار می کنید می توانید نتایج مثبت بگیرید. و یا مثلا زمانی که شما از ناامیدی ناامید شوید و هرگز همراه آن نمانید.

حالات مثبتی هم هستند که اگر شما به آنها واکنش مثبت از جنس خودشان نشان دهید همیشه نتایج شما مثبت خواهند بود. مثل ایمان و باور، اگر شما به ایمان خود ایمان داشته باشید و به آن شک نکنید همیشه نتیجه شما مثبت می شود. و یا اگر به احساسات خوب حس خوب داشته باشید ، به امید امید داشته باشید، به آرامش آرامش داشته باشید و یا مثلا به علم و دانش علم داشته باشید.

اگر به خوبی خوبی و به بدی بدی کنیم همیشه نتیجه ما عالی خواهد بود.

لطفا ویدئوی آموزشی این بخش را تماشا کنید.

دانلود فایل صوتی این فیلم

حجم فایل: ۲۶ مگا بایت

تماشای این فیلم در یوتوب

اعلان
به من اعلان کن
guest
3 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] ظلم و ستم باشد و همه خواهان عدالت هستند. ولی ظلم و ستم طبق قوانین و وجود علتها اتفاق می افتد و به خواستن و یا نخواستن ما […]

فاطمه معزالدین

سلام تشکر بابت این فایل آموزنده
سوال من: در مورد جمع علامتها چطور؟ مثلا حاصل : مثبت به اضافه منفی بستگی به بزرگی مثبت و منفی داره. چه مواقعی در زندگی روزانه شامل ضرب علامتها میشه و چه مواقعی شامل جمع علامتها میشه؟
سوال دوم: گاهی اوقات شده که من با نیت خیر و مثبت اقدام به توضیح دادن کردم برای شخص یا اشخاصی و وسط صحبتها متوجه شدم که نه من گول خوردم و قصد اون شخص منفی بوده از مطرح کردن سوال و دقیقا همان نتایج منفی را هم حس کردم یعنی همان +×-=- راهی هست که ضرب را در اون زمانی که متوجه نیت منفی شخص شدم تبدیل به جمع کنم ؟ واقعا در اون لحظه بی توجهی آسون نیست و از طرفی خیلی هم دنبال برقراری صلح و آرامش هستم. خیلی ممنونم که پاسخ گو هستید? فوق العاده فایلهای صوتی و تصویری شما برای من عالی بوده باز هم تشکر