سحر و جادو

یکی از موارد بسیار پر سر و صدا در زندگی بسیاری از افراد مسئله سحر و جادو طلسم و فال است. افراد زیادی اعتقاد شدید به آنها دارند و برای اعتقاد خود دلایل محکمی هم دارند، چون به چشم خود دیده اند که اتفاقاتی افتاده است. و عده ای دیگر هم اصلا به هیچ عنوان به سحر و جادو طلسم و فال اعتقادی ندارند و آنها را نوعی دزدی و کلاهبرداری می دانند. و این دسته هم دلایل محکمی برای حرف خود دارند.

حالا سوالی که مطرح می شود این است که کدام یک از این دو دسته درست می گوید؟ حرف کدامیک را باید باور کرد؟ چه توضیح قانع کننده ای وجود دارد که با آن بتوان به درستی به این موضوع مهم نگاه کرد و آن را درک کرد. نه فقط اینکه روی بعضی از موارد چشم پوشی کرد.

افرادی که پیش‌بینی آینده را می کنند و واقعا استعداد و یا علم آن را دارند

فال

همه چیز در دنیا از انرژی است و ماده هم فرمی از این انرژی میباشد. اتفاقات و شرایط خارجی هم از جنس انرژی هستند. هر انرژی از خود ارتعاش و فرکانس دارد. دقیقا مثل غذا که از خود بو دارد. زمانی که شما بوی غذا را حس می کنید تقریبا با اطمینان کامل می توانید بگویید که خود غذا هم همان اطراف باید باشد.

دقیقا مشابه همین مثال در دسته ای از پیشگویی ها و پیش بینی ها وجود دارد. افرادی هستند که این حس و استعداد در درون آنها از بقیه برجسته تر است و می توانند از آینده خبر بدهند و مبنا و اساس پیشگویی آنها هم کاملا درست است.

ولی نکته ای بسیار مهم اینجا وجود دارد که آنها با اینکه اساس کارشان درست است ولی همیشه پیش گویی های آنان به حقیقت نمی پیوندد. زیرا عامل مهم دیگری هم در پیدایش اتفاقات تاثیر مستقیم دارد.

اگر ندانیم که تمام کنترل و هدایت دست خود ماست، آنگاه طلسم، فال، سحر و جادو موثر خواهد بود

اتوموبیلی با سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت از شهر A به سمت شهر B که فاصله بینشان ۲۰۰ کیلومتر است در حال حرکت است. کاملا روشن است که کمتر از ۲ ساعت دیگر این اتوموبیل به شهر B خواهد رسید. و پیش بینی ما کاملا محکم و درست است. ولی اگر راننده این اتوموبیل تغییراتی را ایجاد کند چه خواهد شد؟ مثلا سرعتش را نصف کند و یا اینکه کاملا متوقف شود. در اینصورت مشخص است که پیش بینی ما دیگر واقعی نخواهد شد. چون راننده اتوموبیل از خود قدرت اختیار دارد.

آیا غیر از این است که ما انسانها هم از خود قدرت اختیار و انتخاب داریم؟ آیا جز این است که هر انتخاب ما نتیجه مختص به خود را به بار می آورد؟ و هرگز دو انتخاب متضاد نتیجه یکسان نخواهند داشت؟

با توجه به این اصل مهم در مورد خودمان متوجه می شویم که اگر کسی درست پیش بینی کرده باشد که مثلا تا دو سال دیگر اتفاقی خاص در زندگی ما خواهد افتاد ولی ما آن را نپذیریم و مسیر خود را مخالف آن قرار دهیم و در واقع تمام تمرکز و توجه خود را روی مخالف آن پیش بینی بگذاریم، آن اتفاق قطعا نخواهد افتاد.

افرادی که درست پیش بینی میکنند در همه موارد چیزی که می گویند اتفاق نمی افتد

طبق توضیحات قسمت قبل اگر کسی درست پیش بینی کند و شما تغییراتی ایجاد کنید و دیگر در مسیر قبل خود که در حرکت بودید حرکت نکنید و جهت خود را عوض کنید آن پیش بینی واقعی نخواهد شد. ولی اگر به همان مسیری که در آن بودید ادامه دهید و تغییری را ایجاد نکنید، آن وقت است که با واقعیت آن پیش گویی و یا به نوعی فال رو به رو خواهید شد.

توجه داشته باشید که تا اینجا بحث در مورد افرادی بود که استعداد پیش بینی و پیش گویی را دارند.

برای افرادی که کاملا در فال، طلسم، سحر و جادو کلاهبردار هستند ولی کارهایشان درست از آب در می آید چه توضیحی وجود دارد؟

طلسم

همانطور که همه ما میدانیم و نیازی به هیچ توضیحی نیست در این زمینه افراد شیاد و کلاهبردار زیاد هستند. آنهایی که هیچ استعداد و یا تخصصی ندارند و حرفها و گفته های آنها کاملا پوچ و دروغ است. ولی سوال مهمی پیش می آید که پس چرا در خیلی از مواقع، فال و پیش بینی این افراد یا طلسم آنها به حقیقت می پیوندد؟

عده ای که هیچ اعتقادی به این افراد کلاهبردار ندارند و می دانند حرف آنها کاملا دروغ است طبیعتا هیچ باوری به آنها ندارند و پیش گویی برای این افراد توسط این کلاهبردارها کاملا غلط از آب در می آید. ولی از طرف دیگر عده ای هستند که کاملا به طلسم، فال، سحر و جادو اعتقاد دارند. آنها تمام کنترل زندگی خود را در این زمینه به آن فال گیر می دهند و حرف او را کاملا باور می کنند. در این حالت آنها خودشان به خاطر باوری که داشتند، که ما قبلا در مبحث ضمیر ناخودآگاه و باور توضیح داده ایم، خالق و به وجود آورنده آن چیزی می شوند که آن فال گیر قلابی به آنها گفته بود.

بنابراین این اتفاق مثل زمانی می ماند که به ما بگویند تو تا یک ساعت دیگر در میدان اصلی شهر خواهی بود. آن وقت ما خودمان شروع به حرکت به سمت میدان اصلی شهر کنیم. و وقتی رسیدیم به خود بگوییم عجب پیش گویی دقیقی… ما باید بدانیم در بسیاری از موارد داستان از این قرار است که افراد باورشان را به حرف فال گیر گره می زنند و فکر می کنند که حرف او از اول درست بوده. در حالیکه قانون کائنات این است که همیشه باورهای ما واقعی خواهند شد.

آیا اشخاصی می توانند با سحر و جادو ما را طلسم کنند و در نتایج ما اثرگذار باشند؟

کائنات همیشه به باور ما پاسخ می دهد و کسی که باورش این است که می تواند بر روی دیگران اثر بگذارد، در شرایطی قرار خواهد گرفت که بتواند این کار را بکند. ولی این موضوع قابل توجه است که کائنات اشخاصی را سر راهش قرار می دهد که آنها هم ضعیف هستند و کنترل زندگی خود را کامل بدست ندارند. بنابراین مثل زمانی که بدنی ضعیف مستعد دریافت ویروسها است آنها هم مستعد این هستند که افرادی بتوانند در زندگی آنها اثر بگذارند. و در اغلب اوقات کسانی که باور دارند فقط خودشان بر زندگی خود تاثیر دارند با این افرادی که باورشان این است که می توانند بر زندگی دیگران اثر بگذارند برخورد نمی کنند. چون مشابه هم نیستند.

اگر کسی که باورش این است که می تواند طلسم کند با کسی که باورش این است که هیچ کس نمی تواند او را طلسم کند رو به رو شود نتیجه چه خواهد بود؟

در این حالت کائنات به زیبایی هر دوی آنها را به آن چیزی که باور داشتند و به آن شک نکردند می رساند. مثلا در نظر بگیرید که بهروز باورش این است که می تواند دیگران را چشم بزند و یا طلسم کند و نیما هم باور دارد که فقط افکار و اعمال خودش در زندگی اش اثر دارد و نه هیچ کس دیگری. بهروز با باور خود و نیرویی که دارد کاری می کند که برای نیما اتفاق بدی بیفتد. و اتفاقا نیما شدیدا بدون هیچ مقدمه و سابقه ای بیمار می شود. در اینجا همه خواهند گفت که این کار بهروز بوده و خود بهروز هم به آن چیزی که باور داشت میرسد.

ولی نیما هرگز این را قبول نمی کند که بهروز توانسته او را بیمار کند. او باورش این است که افکار، باورها و اعمال من خوب بوده پس این اتفاق هم برخلاف ظاهر بدی که دارد باید در باطنش خوبی باشد. پس از چند روز او متوجه می شود که آن بیماری فقط یک حساسیت ساده بوده و خیلی زود از بین می رود. و در این مدتی که او بخاطر این حساسیت به سر کارش نرفته بود جلوی زیان بزرگی برایش گرفته شد. چون او قرار بود قراردادی را امضا کند که در این مدت غیبتش مشخص شد که کاملا اشتباه و زیان آور بوده. حالا نیما خدایش را شکر می کند و باورش هم قوی تر می شود که هیچ کس جز خودش در زندگی او تاثیری ندارد.

این مثال یکی از هزاران هزار حالتی است که می تواند اتفاق بیفتد و هر کس به باوری که داشته برسد.

لطفا ویدئوی آموزشی سحر و جادو را تماشا کنید.

دانلود فایل صوتی این فیلم

حجم فایل: ۲۵ مگا بایت

تماشای این فیلم در یوتوب

اعلان
به من اعلان کن
guest
4 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
محمد

بسیار عالی

Anonymous

سلام

فرانک

در مورد طلسم و جادو تا حدود زیادی با مطالب شما موافقم اما در مورد چشم زخم شما فرمودید انرژی تان بالا باشد تحت تاثیر قرار نمیگیرید .
فکر نمیکنم در عالم هستی کسی از پیامبر اسلام انرژی شان بالاتر بوده باشد در شان نزول آیه ی و ان یکاد شخصی به پیامبر گفته است که چشمان زیبایی دارند و ایشان دچار درد چشم میشوند که آیه ی و ان یکاد نزول میشود همچنین در احادیث زیادی آمده است که چشم زخم حق است و درست است. که توصیه شده برای مقابله با آن آیه های مثل و ان یکاد یا آیت الکرسی یا … خوانده شود، ممنون میشوم نظرتان را در این مورد بفرمایید . با تشکر

sepehr

سلام استاد گرامی
سپاسگزارم برای مطالب ارزنده و مفیدتان. تدریس شما عالی است به زیبایی مطالب را تجزیه تحلیل می فرمایید. استاد لطفا راه ساده ای برای تغییر باورهای محدود کننده ای که مثل سیمان به ذهنمان چسبیده اند نشانمان دهید. باور تغییر شرایط وقتیکه در مشکلات غرق شده ای و هیچ نشانه ای از بهبود اوضاع نمیبینی خیلی سخته. تمام آموزشهای شما را دانلود کردم و روزی چند بار به آنها گوش میدهم. خداوند عمر با عزت به شما عنایت فرماید.