موانع خارجی در رسیدن به خواسته ها

بسیاری از ما از این گله مند هستیم که کنترل زندگی ما کامل دست خودمان نیست و دیگران در بسیاری از مواقع موانع خارجی در رسیدن به خواسته ها برای ما هستند. یعنی آنها در زندگی ما تاثیرگذار هستند و آن را می توانند در مسیری هدایت کنند که ما نمی خواهیم؛ و نتایجی را برایمان به بار بیاورند که مطلوب ما نیستند. حال سوال اصلی این است که آیا واقعا دیگران و یا بهتر بگوییم، محیط، بر روی زندگی ما اثر می گذارد و کنترل و هدایت کامل زندگی ما دست خود ما نیست؟ ما در این بخش به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت.

آیا شما باور دارید که کنترل زندگی شما به دست دیگران است؟

بعضی ها کاملا پذیرفته اند که دیگران و شرایط بیرونی حتما می تواند زندگی آنها را عوض کند. و خب کاملا مشخص است که آنها از قبل، کنترل زندگی خودشان را از درون به دیگران داده اند و بخاطر این باور و نوع نگرش، آنها خود به خود طبق قانون مدارها در مسیری هدایت خواهند شد که دیگران آنها را تحت تاثیر بگذارند و نقش موانع خارجی در رسیدن به خواسته ها را برای آنها داشته باشند. پس باور ما در مورد اینکه دیگران می توانند مانعی برای ما باشند خود به خود باعث واقعی شدن این موضوع خواهد شد.  و نکته جالب توجه این است که این افراد خودشان بخاطر جنس باورشان قدرت را به دیگران می دهند. مثلا غالب این افراد اعتماد به نفس پایینی دارند و همین امر باعث می شود که دیگران به راحتی از آنان برای مقاصد خودشان استفاده کنند.

موانع خارجی در رسیدن به خواسته ها ریشه درونی دارند

تمام زندگی که ما در حال تجربه آن در دنیای فیزیکی و خارجی هستیم مشابه دنیایی است که ما در ذهن برای خودمان تعریف کرده ایم. بنابراین زمانی که شما از درون خود قدرت کنترل زندگی را فقط به خود و خدا می دهید، دیگر نمی توانید به دیگران قدرتی بدهید که آنها بتوانند روی زندگی شما تاثیر بگذارند. بنابراین خواهید دید موانع خارجی در رسیدن به خواسته ها ی شما در واقع در ذهن و نگرش شما ریشه داشتند و وقتی آن ریشه را خشک کردید، موانع خارجی هم ناپدید خواهند شد.

چطور با تغییر نگرش و تفکر ما، کنترل زندگی به دست خودمان می افتد؟

همانطور که قبلا بارها اشاره شد، همه چیز در دنیا از جنس انرژی است و انرژی های مشابه همدیگر را جذب می کنند. و این یعنی زمانی که شما غالب افکارتان این است که کنترل زندگی دست خود شماست و به چیزی جز این و مخالف این فکر نمی کنید دیگر نمی توانید در شرایطی باشید که دیگران کنترل کننده زندگی شما هستند. قانون جذب و انرژی به خاطر تفاوت جنس افکارتان و آن شرایط، شما را در مسیر هم قرار نخواهد داد و یا اینکه از همدیگر جدا می کند. مثلا ممکن است نظر یک شخص مخالف با شما خود به خود عوض شود و یا اینکه کلا از مسیر شما خارج شود و یا اینکه راه سومی پیدا شود که مورد توافق هر دو طرف است. پس می بینیم که تغییر افکار غالب ما، یعنی تغییر انرژی ما و این موضوع منجر به تغییر در اتفاقات بیرونی و نتایج ما خواهد شد.

کنترل زندگی

کسانی که می گویند دیگران و عوامل بیرونی مانع من هستند و کار من را خراب می کنند دروغ نمی گویند

زمانی که ما می گوییم فقط شما خالق و کنترل کننده زندگی خود هستید به این معنی نیست که همه اینطور هستند. چون عده زیادی از ابتدا در شرایطی بوده اند که مدام از بیرون و اطرافیان تحت تاثیر قرار گرفته اند و واقعا مسیر زندگی آنها با این عوامل بیرونی تغییر کرده و همچنان هم تغییر می کند. بنابراین این افراد باور کرده اند که زندگی آنها کامل تحت کنترل و هدایت خودشان نیست. و زمانی که ما به آنها می گوییم شما خالق زندگی خودتان هستید، آنها حق دارند مخالفت کنند و صدها دلیل بیاورند که نشان دهد این طور نیست. ما این موضوع را کاملا قبول می کنیم ولی به این افراد می گوییم که شما می توانید خودتان رهبر زندگی خود باشید و این شرایط فعلی شما که در آن شما علی رغم تلاش فیزیکی باز هم تحت تاثیر دیگران هستید و موانع خارجی در رسیدن به خواسته ها یتان دارید، فقط به خاطر جنس باوری بوده که شما از قبل داشته اید و هنوز هم دارید.

اگر بپذیرم و باور کنم که کنترل زندگی من فقط دست خودم است چه خواهد شد؟

اگر ما بطور کامل بپذیریم که فقط و فقط خودمان و خداوند ( که او هم از رگ گردن به ما نزدیک تر است ) خالق زندگی خودمان هستیم و در واقع یک خانه تکانی ذهنی بکنیم و هر آنچه مخالف است را حذف کنیم و کلا به آن بی توجه باشیم، در یک مدار و مسیر جدید قرار خواهیم گرفت که شاهد تغییرات زیر در آن خواهیم بود:

  • شما همیشه خود را مسئول می دانید و به دنبال بهانه تراشی نیستید که علت نرسیدن به خواسته هایتان را در دیگران ببینید.
  • قسمتی و شاید تمام افراد و شرایط مخالف شما در اطرافتان ممکن است بطور کامل ناپدید شوند.
  • ممکن است این افراد و شرایط مخالف ناگهان نظر و جهت خود را عوض کنند و کاملا با شما همسو شوند.
  • ممکن است شرایط جدیدی به وجود بیاید که در آن، مخالفت عوامل بیرونی برای شما کاملا بی اثر باشد.
  • احتمال دارد شرایط جدیدی پیدا شود که هم شما و هم کسانی که با شما قبلا مخالف بودند بر سر این شرایط جدید به توافق برسید.
  • بخاطر جنس باوری که حالا شما دارید، اعتماد به نفس بالاتری پیدا می کنید و می توانید در جایی که مخالفتی را از بیرون مشاهده کردید خودتان آن را مرتفع کنید.
  • افرادی در اطراف شما پدیدار خواهند شد که بیشتر اوقات نظرشان با شما یکی است و در واقع کمک شما هستند برای رسیدن به خواسته هایتان.
  • و در انتها بعضی از آن مخالفتهای بیرونی در کمال تعجب به نفع شما تمام خواهند شد. یعنی وقتی باور و انرژی شما تغییر می کند، دنیای اطراف شما هم متناسب با آن تغییر می کند؛ که این مورد یکی از آنهاست.

لطفا ویدئوی آموزشی آیا کنترل زندگی من دست خودم است را تماشا کنید.

تماشای این فیلم در یوتوب

اشتراک
اظلاع از
guest
7 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
مرضیه
مرضیه
8 months ago

باسلام وسپاس ازشما خواهشمندم سوال منوپاسخ بدید جناب تقوی.. این ماهستیم که باافکارواحساساتمان زندگی خودمان رامیسازیم کودکان معصوم وبیگناه که مورد ظلم وتجاوز وقتل وفلاکت قرار میگیرند کجای این قانون قرار میگیرن درحالی که ذهن اونها گنجایش وبلوغ کافی رو برای درک این موضوعات نداره …عدالت خداوند درمورد اونها چطور به کارگرفته میشه..؟

محسن
محسن
9 months ago

چگونه عادت رودربایستی رو کنار بزاریم؟

الف. اسدی
الف. اسدی
1 year ago

با سلام و تشکر از مطالب خوب تون که ساده و روان مطرح کردین..در مورد تکنیک access bar و حذف اثرات منفی ترسها و احساسات مختلف گذشته با این تکنیک لطفن توضیح بدین..ممنون

رویاادیب
رویاادیب
2 years ago

ایادرقانون جذب همسربایدقیافه مدنظرمون باشه یاخیر وفقط روی ویژگیهای اخلاقی بایدتمرکزکنیم یانه وچرا?

گروه
Reply to  رویاادیب
1 year ago

در چندین فایل مختلف سوال شما درون کانال تلگرام خود و خدا پاسخ داده شده
در ضمن برای آموزشهای کاملتر می تونید از دوره دانش لذت از روابط استفاده کنید

میترا
میترا
Reply to  گروه
9 months ago

سلام استاد ایام به کامتون؛ قطعا میشه روی خصوصیات ظاهری تمرکز کرد دیگه ؟(فقط روی شخص خاصی نمیشه)چون حتما عده ای مثل خود من هستند که ظاهر فوق العاده براشون مهم.

گروه
2 years ago

Visitor Rating: 5 Stars