در این فایل تصویری، آقای نویل گادارد از یک خرد باستانی بزرگ رمزگشایی می‌کند.

در کتاب غزل غزل‌های سلیمان به ما گفته شده است:

شب، تنها در فرش خواب خویش، هوای زیبارویی را به سر داشتم که جان‌ام از او سوزان است. او را که جان‌ام از او بی‌خویش است یافتم. و او را گرفته، رها نکردم تا به خانه‌ی مادر خویش بردم‌اش. به حجله‌ی پنهان زنی که مرا در سینه‌ی خویش حمل کرده است. (از کتاب غزل غزل‌های سلیمان، ترجمه احمد شاملو)

اگر بخواهم این شعر زیبا را به شکل کاربردی و امروزی بیان کنم باید بگویم: درحالی‌که روی صندلی‌ام نشسته‌ام، احساس می‌کنم که خواسته‌ام برآورده شده است. و آن احساس را از خود جدا نمی‌کنم. این حالت را در خود زنده نگه داشته و با آن به خواب می‌روم، که معادل همان «بردن معشوق به خانه‌ی مادر خویش» در شعر است.

روش صحیح تخیل و تصویرسازی با استفاده از این خرد باستانی

در تخیل و تصویرسازی ، اولین کاری که باید بکنید این است که به‌طور دقیق مشخص کنید در این جهان چه می‌خواهید. یعنی خواسته‌ی خود را به‌طور واضح و دقیق مشخص کنید.

استفاده از خرد باستانی در تصویرسازی - نویل گادارد

وقتی به‌طور دقیق آن را مشخص کردید،   زندگی‌تان را تا حد امکان، شبیه آن حالت بکنید. چیزهایی که می‌بینید و لمس می‌کنید و کارهایی که انجام می‌دهید همان‌هایی باشند که اگر به آن خواسته رسیده بودید آن‌ها را می‌دیدید و لمس می‌کردید و انجام می‌دادید. به‌عبارت‌دیگر، باید به‌طور فیزیکی به آن حالت بروید.

به‌طور مثال، فرض کنید من یک خانه می‌خواستم ولی پول نداشتم که آن را بخرم. ولی همچنان می‌دانم چه می‌خواهم. من بدون در نظر گرفتن هیچ چیز دیگری، تصور می‌کردم که انگار همین حالا دارم در آن خانه با تمام وسایل داخل‌اش زندگی می‌کنم. و با همین تصور به خواب می‌رفتم. و می‌دانم از راهی که هرگز به‌طور آگاهانه نمی‌توانستم آن را بیابم، به این خانه خواهم رسید. من بارها و بارها این را تجربه کرده‌ام.

اگر این را امتحان کنید، این خرد باستانی بزرگ را کشف خواهید کرد. آن‌ها آن را به روش نمادین شگفت‌انگیز خود به ما گفته‌اند. ولی متاسفانه ما آن‌ها را درست معنی نکرده‌ایم. و تصور کردیم که این‌داستان‌ها مهم نیستند. درصورتی‌که آن‌ها دستورالعمل‌هایی هستند که به ما بگویند چه‌طور با استفاده از خرد باستانی موجود در آن‌ها، به خواسته‌های خود برسیم.

دانلود این فیلم - حجم: ۱۱ Mb

ممکن است به این مطالب هم علاقه‌مند باشید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments