ممکن است اتفاقات ناگواری را در زندگی تجربه کرده باشی. ممکن است از همسرت جدا شده باشی. یا در شغل خود ورشکست شده باشی. یا اتفاقات تلخ و ناگوار دیگری از این دست را تجربه کرده باشی. ولی موضوع این است که ما نمی‌دانیم چند سال یا چند روز یا حتی چند ساعت از عمرمان باقی مانده است. عمر ما مثل یک ساعت شنی است که شن‌ها به سرعت دارند از بالا به پایین می‌ریزند. چیزی که رفته رفته است. اتفاقات گذشته مربوط به گذشته هستند. گذشته را رها کن .

وقتی زمان باقی‌مانده در زندگی‌ات را صرف فکر کردن به گذشته می‌کنی، داری تنها چیزی که برای‌ات باقی مانده را به بدترین شکل ممکن استفاده می‌کنی. و این کار به‌طور قطع باعث می‌شود آینده‌ات هم مثل گذشته‌ات شود. به همین خاطر است که ما باید گذشته را رها کنیم. بسیاری از ما این اشتباه را مرتکب می‌شویم و زمان زیادی را صرف فکر کردن به گذشته می‌کنیم. گذشته را رها کن!

گذشته را رها کن - باب پراکتور

ممکن است شما هم سردردهای وحشت‌ناکی را تجربه کرده باشید که علت آن‌ها افکاری هستند که در سرتان هستند و شما را رها نمی‌کنند. این افکار دارند در شما تنش و فشار عصبی ایجاد می‌کنند. چون دارند خون را به‌طور ناگهانی و به مقدار زیاد به مغز شما می‌رسانند. ولی آیا تابه‌حال به معنی کلمه‌ی «بخشیدن» فکر کرده‌اید؟ بخشیدن به معنی رها کردن، به‌طور کامل ترک کردن و بی‌خیال شدن، بدون هیچ شک و هیچ قید و شرطی است. اگر می‌خواهی از شر سردردهای خود خلاص شوی، همه‌ی افکاری که در سرت هستند را ببخش. یعنی آن‌ها را رها کن. به عبارت دیگر، اتفاقات گذشته را رها کن.

آقای لیلند وال واندروال یک جمله‌ی زیبایی در این زمینه دارد:

 «نه به گذشته با عصبانیت نگاه کن و نه به آینده با ترس. بلکه فقط به اطراف خود (در زمان حال) با هوشیاری نگاه کن»

می‌توانید صحبت‌های آقای باب پراکتور در این زمینه را در فایل تصویری زیر گوش کنید. این کلیپ همراه با زیرنویس فارسی است.

دانلود این فیلم - حجم: ۴۰ Mb

ممکن است به این مطالب هم علاقه‌مند باشید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments