بعید است کسی قدم در حوزه موفقیت گذاشته باشد و اهمیت داشتن باور مناسب را نداند زیرا موفقیت بدون باور امکان‌پذیر نیست که با این وجود سوال اصلی چگونگی رسیدن به باور فعال است و یا چگونگی ساخت باور موفقیت. آیا ما می‌توانیم به راحتی به مرحله باور موفقیت برسیم؟ آیا می‌شود سریع باور کرد و بعد هم نتیجه آن را مشاهده کرد؟ چرا عده‌ای هرگز نمی‌توانند باورهای خوب در خود بسازند و عده‌ای خیلی دیر موفق می‌شوند و در نهایت اینکه اصلا چگونه باور جدید بسازیم؟ پاسخ به تمامی این سوال‌های مهم را در ادامه با فهم مکانیزم رسیدن به باور متوجه خواهیم شد.

رسیدن به باور فعال ساخت باور چگونگی ساخت باور

چگونگی رسیدن به باور فعال با استفاده از قوانین فیزیک

برای فهم چگونگی رسیدن به باور فعال در موفقیت مثالی زیبا و مهم را در نظر می‌گیریم. مثال ظرفی آب با دمای معمولی که به دمای جوش می‌رسد. آب در دمای معمولی را فردی در نظر می‌گیریم که مثل عموم زندگی می‌کند و باورهای قدرتمند در حوزه موفقیت ندارد و آب در حال جوشش را فردی در نظر می‌گیریم که باورهای مثبت و قدرتمندی دارد و نتایج این باورها در زندگی او به صورت نتایج مثبت نمایان است. حال سوال این است که آب با دمای معمولی چگونه به دمای جوش می‌رسد؟ جواب این سوال در دو فاکتور مهم که ادامه بیان می‌کنیم خلاصه می‌شود:

 1. میزان و شدت حرارت دریافتی آب و زمان دریافت آن
 2. دمای فعلی آب

بدیهیست اگر حرارت بالایی در مدت زمان مناسب به آب وارد شود تاثیر مستقیم دارد در به جوش آمدن آب اما باید توجه داشت هرچه دمای فعلی آب پایین‌تر باشد آب دیرتر به مرجله جوشش خواهد رسید. حال به چند حالت زیر هم توجه کنید:

 • هرچه شدت حرارت بیشتر، زمان رسیدن به جوش هم کمتر
 • هرچه حرارت ناپیوسته‌تر، زمان رسیدن به جوش هم طولانی‌تر
 • هرچه دمای فعلی بالاتر، رسیدن به جوش هم نزدیک‌تر
 • هرچه دمای فعلی بالاتر و شدت حرارت هم بالاتر و پیوسته، رسیدن به جوش نزدیک و نزدیک‌تر
 • هرچه دمای فعلی پایین‌تر و شدن حرارت کم و یا ناپیوسته، رسیدن به جوش طولانی‌تر و یا حتی غیرممکن

تشابه مثال جوشش آب با رسیدن به مرحله باور

دریافت حرارت در مثال بالا همان توجه و تمرکز ما بر روری انرژی‌های گرم است که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد و دمای فعلی هم همان سابقه‌ای است که هر فرد در خود دارد. مثلا فردی که آمادگی بیشتری برای به باور رسیدن دارد همانند آن آبی در مثال ماست که دمای بالاتری دارد و آن فردی که سابقه خراب‌تری به واسطه عقاید و عادت‌هایش دارد همانند آبی با دمای پایین‌تر است که دیرتر به نقطه جوش می‌رسد. حال موارد ذکر شده در مثال بالا را در مورد رسیدن به باور فعال تطبیق می‌دهیم:

 • هرچه تمرکز و توجه بر روی انرژی‌های گرم بیشتر، زمان رسیدن به باور هم کمتر
 • هرچه تمرکز بر روی انرژی‌های گرم ناپیوسته‌تر، زمان رسیدن به باور هم طولانی‌تر
 • هرچه سابقه فرد بهتر، رسیدن به باور هم بهتر و سریع‌تر
 • هرچه سابقه فرد بهتر و تمرکز بر روی انرژی‌های گرم هم بالاتر و پیوسته‌تر، رسیدن به باور سریع و نزدیک‌تر
 • هرچه سابقه فرد خراب‌تر و تمرکز بر روی انرژی‌های گرم کمتر و ناپیوسته‌تر، رسیدن به باور طولانی‌تر و یا حتی غیرممکن

دقت به مفاهیم بالا پاسخ به سوال چگونه باور جدید بسازیم است زیرا دقیقا مکانیزم آن را برایمان روشن می‌کند. هرچه تمرکز بیشتر و پیوسته‌تر، رسیدن به باور هم سریع‌تر که در این بخش به راحتی عموم افراد مشکل جدی دارند و به علت برهم خوردن تمرکزشان از روی انرژی‌های گرم به انرژی‌های سرد یا هیچ‌گاه به باور نمی‌رسند و یا خیلی دیر و یا زودگذر می‌رسند. مورد دیگر سابقه ما (دمای فعلی آب در مثال) یا همان عقاید و عادت‌های فعلی ماست که از گذشته در ما ایجاد شده است که هرچه از آن باوری که می‌خواهیم در خود بسازیم فاصله بیشتری داشته باشند ما زمان بیشتر و تمرکز بیشتری لازم خواهیم داشت تا به باور فعال و مناسب خود برسیم. و بسیاری ناآگاهانه با در نظر نگرفتن این عامل مهم با دیدن افرادی که سریع‌تر به باور می‌رسند و نتیجه می‌گیرند دلسرد می‌شوند درحالیکه خبر ندارند که آنها از قبل در حوزه باوری که در خود ساخته‌اند آمادگی بالاتری داشتند و همین امر سرعت ساخت باور در آنها را افزایش داده و نه دخیل بودن شانس و یا مواردی مشابه.

رسیدن به باور فعال ساخت باور چگونگی ساخت باور

انرژی‌های گرم و انرژی‌های سرد چه هستند

در مبحث قانون جذب توضیح داده‌ایم که همه جهان از انرژی تشکیل شده است. بنابراین تمام افکار، تصمیم‌ها، خاطرات، افرادی که با آنها معاشرت داریم، اعمال و … از جنس انرژی هستند. حال ما بصورت قراردادی آن انرژی‌هایی که از جنس رسیدن به خواسته‌هایمان هستند را انرژی‌های گرم و آنهایی که مخالف هستند را انرژی‌های سرد در نظر می‌گیریم. برای اینکه بتوانیم جنس این دو انرژی را به خوبی بشناسیم و از هم تفکیک کنیم تحقق خواسته‌ی خود در ذهنتان مجسم کنید. در آن زمان شما پر از خوشحالی، قدرت (من توانا هستم)، سپاس‌گزاری و … هستید. بنابراین من می‌توانم یک انرژی گرم است. خودباوری به همین صورت، سپاس‌گزاری یک انرژی گرم بسیار مهم دیگر است و…

از سویی دیگر خاطرات ناراحت کننده، باور من یک قربانی و ضعیف هستم، معاشرت با انسان‌های ناسپاس و منفی و … همگی از جنس انرژی‌های سرد هستند که البته این مبحث را اینجا به اختصار توضیح دادیم و علاقمندان می‌توانند با شرکت در دوره استفاده از قدرت ۳ درک بسیار عمیق‌تری نسبت به رسیدن به باور فعال و انرژی‌های گرم و سرد داشته باشند. همچنین در دو مبحث دیگر باور به عالم غیب و سه مرحله ساختن باور موفقیت می‌توانید در شناخت مفهوم باور به اطلاعات ارزشمندی دسترسی پیدا کنید که قبلا در وب‌سایت خود و خدا راجع به آنها صحبت کرده‌ایم.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (2 امتیاز)