اسرار پولسازی

این روزها اطلاعات زیادی درباره اسرار پولسازی و رازهای ثروتمند شدن در جامعه و در سراسر جهان وجود دارد. و کتاب های مختلفی در این حوزه نوشته شده و سمینارهای مختلفی برگزار شده و می‌شود. دوره ها و کتاب هایی با عناوین: اسرار جذب پول، رازهای مخفی پول، همه‌چیز درباره پولسازی اینترنتی، رازهای پولسازی از اینستاگرام، راه های مخفی پولسازی در خانه، اسرار پولدار شدن در بورس، رازهای جذب ثروت، اسرار خلق ثروت، ماشین پولسازی، رازهای پولداری، رازهای پنهان پول و غیره و غیره.

به گفته کوین ترودو، که خود یکی از بزرگ‌ترین مربی‌ها در زمینه رشد فردی و قانون جذب و خلق ثروت است و دوره های زیادی در این زمینه برگزار کرده، نظیر دوره ماشین پولسازی کوین ترودو، یا آرزوی تو دستور توست، بسیاری از این دوره ها و کتاب ها و سمینارها دارند به این حوزه آسیب می‌زنند. چون دارند اطلاعاتی را در اختیار مردم قرار می‌دهند که دقیق نیستند. و در اغلب موارد، واقعا جواب نمی‌دهند.

به اعتقاد کوین ترودو،‌ به‌راستی رازهایی برای پولدار شدن وجود دارد. ولی دولت ها و گروه‌های مشخصی هستند که نمی‌خواهند مردم عادی از این اسرار پولسازی مطلع شوند. چون این به نفع دولت‌ها است که شما رو بی‌اطلاع، مقروض و تقریبا برده‌ی خود نگه دارند.

کوین ترودو رازهای پولسازی را در ده راز مختلف بیان می‌کند. این رازهای جذب پول که کوین ترودو آن‌ها را بازگو می‌کند در دو کتاب ناپلئون هیل به نام‌های “قانون موفقیت در ۱۶ درس” و “بیندیشید و ثروتمند شوید” بیان شده‌اند.

راز اول از اسرار پولسازی: یک رویا و یک اشتیاق سوزان برای دست‌یابی به آن داشته باش

این یک راز پول سازی است: اگر می‌خواهی پول زیادی بسازی، اولین کاری که باید بکنی این است که باید به‌طور دقیق، رویای خود را تعریف کنی. یعنی دقیقا مشخص کنی چه می‌خواهی. و بعد یک اشتیاق سوزان برای رسیدن به آن داشته باشی. این مسئله یک ضرورت است و اختیاری نیست.

چگونه رویای خود را باید تعیین کنیم؟

رویاپردازی برای بیشتر مردم کار خیلی سختی است. زیرا آن‌ها به درآمد خود نگاه می‌کنند و خواسته‌های خود در زندگی را براساس این درآمد تعیین می‌کنند.

اغلب مردم براساس درآمدی که دارند، تصمیم می‌گیرند که چه ماشینی می‌خواهند سوار شوند و به چه نوع تعطیلاتی می‌خواهند بروند. آن‌ها براساس درآمد خود تعیین می‌کنند چه نوع لباس‌هایی می‌خواهند بپوشند. و یا به چه نوع رستوران‌های می‌خواهند بروند.

در سوی مقابل،‌ افراد موفق در هنگام رویاپردازی هرگز در ابتدا به چگونگی رسیدن به آن رویا فکر نمی‌کنند.

فرض کنید در یک مسابقه بخت‌آزمایی برنده شده‌اید و به‌عنوان جایزه، می‌توانید یک ماشین سفارش دهید. چه نوع ماشینی درخواست می‌کردید؟ پورشه؟ بی‌ام‌دابلیو؟ مرسدس؟ مازراتی؟ بنتلی؟ بدون این‌که به درآمد خود نگاه کنید به این فکر کنید که چه ماشینی می‌خواهید.

شاید رویای شما در زندگی، مادی نباشد. مثلا بخواهید یک رمان بنویسید و آن را منتشر کنید. یا بخواهید یک رابطه بهتری با همسر یا فرزندان خود داشته باشید. یا شاید هم رویای شما ورود به یک رابطه عاشقانه باشد.

به رویای خود فکر کنید و آن را مشخص کنید و بعد یک اشتیاق سوزان برای رسیدن به آن داشته باشید. این اولین راز پولسازی هست که آن‌ها نمی‌خواهند شما بدانید.

راز دوم از اسرار پولسازی: وقتی به رویای خود فکر می‌کنی، حس خوب داشته باش

بیشتر مردم وقتی به رویای‌شان فکر می‌کنند حس بد دارند. چون آن‌ها آن چیزی که می‌خواهند را در اختیار ندارند. شما باید حس خوب داشته باشید، اگرچه که آن را ندارید.

فرض کنید من به شما یک چک تضمین‌شده بانکی به مبلغ صدهزار دلار می‌دادم. ولی تاریخ آن چک برای ۲۴ ماه دیگر بود. چه احساسی داشتید؟ درست است که الان این صدهزار دلار را ندارید، ولی می‌دانید که ۲۴ ماه بعد این پول در حساب‌تان است. و از همین حالا حس خوب در شما ایجاد می‌شود.

وقتی به رویای خود فکر می‌کنید هم باید به همین شکل عمل کنید. درست است که امروز ماشین رویایی خود را ندارید، ولی باید باور کنید که بعد از گذشت یک مدت زمانی (۲۴ ماه، ۳۶ ماه، ۴۸ ماه …) این ماشین به شما داده می‌شود. این قطعی است. این ماشین برای شماست و دارد به سمت‌تان می‌آید.

اکنون حس بهتری دارید. احساس‌تان باید این‌گونه باشد.

راز سوم از اسرار پولسازی : در اطراف کسانی باش که از تو حمایت می‌کنند

افراد ناموفق به‌وسیله خانواده، دوستان، همسایگان، معلمین و همکارانی محاصره شده‌اند که رویای‌شان را می‌دزدند. آن‌ها رویایش را می‌دزدند و به او می‌گویند: تو نمی‌توانی آن کار را انجام دهی.

افراد موفق دقیقا برعکس هستند. آن‌ها با انسان‌هایی محاصره شده‌اند که از رویای‌شان حمایت می‌کنند. و در راه تعقیب رویا به آن‌ها کمک می‌کنند.

این راز سوم از اسرار پولسازی است. و این یک ضرورت است. شما باید از دزدان رویا دوری کنید. و با افرادی معاشرت کنید که در راه رسیدن به رویا از شما حمایت می‌کنند. و به شما کمک می‌رسانند. و خود رویایی مشابه شما دارند.

چطور چنین افرادی را می‌شود پیدا کرد؟

شما می‌توانید عضو باشگاه‌های ورزشی – تفریحی مخصوص پول‌دارها شوید. می‌توانید به دانشگاه‌های ممتاز و نمونه کشور بروید و با افرادی آشنا شوید که به شما کمک می‌کنند. به‌طور کلی باید وارد یک سری باشگاه‌ها یا گروه‌ها یا سازمان‌های خصوصی شوید که از افراد باانگیزه‌ای که تشنه موفقیت هستند تشکیل شده‌اند. این افراد می‌توانند به شما کمک کنند. برای موفقیت به افرادی که به شما کمک کنند نیاز دارید.

راز پنجم از اسرار پولسازی: همیشه از کلمات مناسب (کلمات مثبت و دل‌گرم‌کننده)  استفاده کن

کلماتی که به زبان می‌آورید موفقیت شما را تعیین می‌کنند. چون شما درنهایت به همان چیزهایی می‌رسید که با دهان‌تان آن‌ها را بیان می‌‌کنید. بیشتر مردم به وسیله زبان‌شان به دار آویخته می‌شوند.

شما معمولا از چه‌نوع کلماتی استفاده می‌کنید؟ کلمات مثبت درمورد خود به‌کار می‌برید یا کلمات منفی؟ از جملات دل‌گرم‌کننده استفاده می‌کنید یا دل‌سردکننده؟  آیا از جملاتی مثل جملات زیر استفاده می‌کنید:

“این هیچ‌وقت برای من جواب نمی‌دهد”.
“من بدشانس هستم”.
“امروز روز من نیست”.

افراد موفق صحبت‌های مثبت می‌کنند. چون کلمات دارای قدرت هستند.

اگر یک شخص حال شما را پرسید به‌جای این‌که بگویید: “می‌توانست بهتر باشد، می‌توانست بدتر باشد”، بگویید: “حال‌ام فوق‌العاده است”. یا بگویید: “عالی هستم و دارم بهتر هم می‌شوم”.

برای توضیحات بیشتر در این باره می‌توانید کتاب “چه بگویید وقتی با خود سخن می‌گویید” نوشته شاد هلمستتر را بخوانید.

رازهای پولسازی، راز پنجم: همیشه به رویاهایت فکر کن

سال‌ها پیش، ارل نایتینگل یک دوره صوتی به نام “عجیب ترین راز” تولید کرد. و در آن دوره صوتی از عجیب ترین راز موفقیت پرده برداشت. این راز عجیب این بود: تو تبدیل به چیزی می‌شوی که در اغلب مواقع به آن فکر می‌کنی.

پس همیشه به خواسته‌ها و رویاهای خود فکر کنید. و البته وقتی به آن‌ها فکر می‌کنید باید حس خوب هم داشته باشید. (راز دوم از اسرار پولسازی).

هرچه بیشتر به رویاها و خواسته‌های خود فکر کنید، درحالی‌که حس خوب دارید، معنی‌اش این است که آن‌ها را به زندگی خود جذب خواهید کرد.

راز ششم از اسرار پولسازی: کتاب بخوان

شما باید کتاب بخوانید. رهبران همیشه کتاب‌خوان هستند.

ما همواره به‌وسیله رادیو، تلویزیون، روزنامه‌ها، دوستان … در معرض افکار منفی هستیم. و افکار منفی را پرورش داده‌ایم که باعث ایجاد ارتعاش منفی می‌شوند. نتیجه‌ی این ارتعاش منفی، جذب چیزهای منفی در زندگی است.

شما باید افکارتان را متحول کنید. و آن‌ها را اصلاح کنید. تعداد زیادی فکر وجود دارد که باید آن‌ها را اصلاح کنید.

چطور می‌توان افکار را اصلاح کرد؟ با کتاب خواندن.

معرفی چند کتاب خوب برای اصلاح افکار

برای درست کردن افکارتان می‌توانید این کتاب‌ها را بخوانید:

“درخواست کن تا برآورده شود” اثر: استر هیکس.
“شما را در اوج می‌بینم” اثر: زیگ زیگلار.
“بیندیشید و ثروتمند شوید” اثر: ناپلئون هیل.
“قانون موفقیت در ۱۶ درس” اثر: ناپلئون هیل.
“جادوی باور” اثر: کلود مایرون بریستول.
“سایکو سایبرنتیک جدید” اثر: ماکسول مالتز.
“چگونه دوستان خود را به‌دست آوریم و مردم را تحت‌تاثیر قرار دهیم” اثر: دیل کارنگی.
“چگونه  در برخورد با مردم اعتمادبه‌نفس و قدرت داشته باشیم” اثر: لس گیبلین.

کتاب‌های خوب دیگری هم وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را بخوانید. هر روز کتاب بخوانید،‌ حتی شده فقط یک جمله.

کتاب های کاغذی و واقعی بخوانیم یا کتاب های دیجیتالی؟

ورق‌های کاغذی که کلمات روی آن‌ها چاپ شده‌اند ارتعاش دارند. و درنتیجه کتاب‌ها دارای ارتعاش هستند.

نسخه دیجیتال کتاب‌ها را نخرید و آن‌ها را روی کیندل یا مشابه آن نخوانید. چون با این کار دارید نیمی از سود آن‌ها را از دست می‌دهید. وقتی به‌طور فیزیکی یک کتاب را در دستان خود نگه می‌دارید و آن را می‌خوانید از منفعت کامل آن بهره‌مند می‌شوید.

راز هفتم از اسرار پولسازی: هر روز به فایل‌های صوتی گوش بده

ذهن ما وقتی به چیزی گوش می‌دهیم به شکل متفاوتی نسبت به وقتی که کتاب می‌خوانیم اطلاعات را برداشت می‌کند. هیچ‌کدام بهتر از دیگری نیست. ولی آن‌ها خیلی با هم تفاوت دارند.

پس علاوه‌بر این‌که هر روز باید کتاب بخوانید، باید به فایل‌های صوتی آموزشی و انگیزشی مثبت هم گوش دهید. این تنها راه برای دور کردن افکار و ارتعاش ها و فرکانس های منفی از خود است. چون باید ارتعاش ها و فرکانس ها و افکاری که حاصل آن‌ها زندگی فعلی شماست را از خود دور کنید.

راز هشتم از اسرار پولسازی: به‌طور منظم در سمینارهای موفقیت و انگیزشی شرکت کن

شما باید به‌صورت فیزیکی با افراد دیگری که خواهان موفقیت هستند ارتباط برقرار کنید. به‌طور منظم در سمینارهای موفقیت و انگیزشی شرکت کنید.

انجام این کار به شما اجازه می‌دهد که  خودتان را با دیگر افرادی که با شما هم‌عقیده و مثبت‌اندیش هستند محاصره کنید. و در محیطی با انرژی و ارتعاش بالا خودتان را به‌مقدار زیاد در معرض این ارتعاش قرار دهید. و این کار ارتعاش DNA شما را تغییر می‌دهد. نتیجه‌ی این تغییر در ارتعاش DNA، جذب چیزهای جدید در زندگی است.

راز نهم از اسرار پولسازی: باید برای موفقیت‌هایت شناخته و تشویق شوی

شما نیاز دارید به‌خاطر موفقیت‌هایی که در زندگی کسب می‌کنید تشویق و تحسین شوید. باید افرادی را داشته باشید که این موفقیت‌ها را تصدیق کنند. و دست‌آوردهای شما را به رسمیت بشناسند.

شما باید در محیطی باشید که اهمیت و خوبی‌تان توسط مردم درک شود. محیطی که شما هم در آن با شادمانی، موفقیت دیگران را درک کنید و آن‌ها را تصدیق کنید.

وقتی از شخصی قدردانی می‌کنید، با این کار برای او ارتعاش می‌فرستید. و با فرستادن این ارتعاش مثبت، خودتان هم سود می‌برید. چون هر ارتعاشی که به کائنات بفرستید، کائنات به شما افراد، مکان‌ها، رویدادها و موقعیت‌هایی را می‌دهد که حتی همان احساس را خودتان بیشتر داشته باشید. درنتیجه در محیط‌ها و موقعیت‌هایی قرار خواهید گرفت که در‌ آن‌ها احساس غرور و نشاط و شادمانی بیشتری خواهید داشت.

وقتی دیگران موفقیت شما را درک کنند، ارتعاش مثبت به سمت‌تان می‌‌فرستند. این عمل باعث بالا رفتن ارتعاش و فرکانس‌تان می‌شود. و به‌معنی این است که پول و چیزهای خوب بیشتری در زندگی خود جذب می‌کنید.

پس این قدردانی را بدهید و آن را دریافت کنید.

راز دهم از اسرار پولسازی: دوست‌های جدید هم‌عقیده با خود پیدا کن

رازهای پولسازی

باید با افراد هم‌عقیده و مثبت‌اندیشی که دارای هدف و رویایی مشابه خودتان هستند ارتباط برقرار کنید. و با آن‌ها دوست شوید. فراموش نکنید که: درآمد شما متوسط درآمد ۵ تا از بهترین دوستان‌تان است.

باید دوستانی داشته باشید که از شما حمایت کنند. کسانی که تشویق‌تان کنند دنبال رویای خود بروید. دوستانی که به شما بگویند: “تو می‌توانی انجام‌اش بدهی”. نه دوستانی که بگویند: “چه‌چیزی باعث شده فکر کنی می‌توانی انجام‌اش بدهی؟”

در کلیپ زیبای زیر که در حساب اینستاگرام خود و خدا است، کوین ترودو این رازهای پولسازی را بازگو می‌کند که می‌توانید آن را با زیرنویس فارسی تماشا کنید.

View this post on Instagram

“داشتن رویایی مشخص و ذوق و شوق فراوان برای دستیابی به آن” “فکر نکردن به چطور و چگونگی مسیر رسیدن به هدف” “داشتن احساس خوب وقتی به رویای خود فکر میکنید” “قطع کردن ارتباط از افرادی که رویای شما را میدزدند و شما را دلسرد میکنند” “استفاده هوشمندانه از کلماتی که به زبان می آورید” “شما به آنچیزی تبدیل میشوید که اغلب اوقات به آن فکر می کنید” “عادت به خواندن کتابهای مناسب به طور منظم و پیوسته” “گوش کردن به فایلهای صوتی آموزشی موفقیت به طور منظم و پیوسته” “شرکت کردن در سمینارهای موفقیت و بودن در کنار افرادی که مثل شما هدفمند هستند” “انتخاب آگاهانه دوستان نزدیک” در این کلیپ آموزشی زیبا #کوین_ترودو از رازهای پولسازی صحبت می کند که عموم مردم از دسترسی به آنها محروم هستند. توصیه میکنیم بارها و بارها این کلیپ را تماشا کنید تا ذهنیت شما پذیرای جذب و خلق ثروت شود . . . . ترجمه و زیرنویس از گروه آموزشی #خودوخدا . . . . . پیج اینستاگرام #خود_و_خدا منبعی با ارزش از آموزشهای اساتید مطرح دنیا در همه حوزه های موفقیت . . . @khodvakhoda @khodvakhoda @khodvakhoda . . . #رازهای_پولسازی #رازهای_جذب_ثروت #ده_راز_ثروت_کوین_ترودو #قانون_جذب_و_ثروت #آرزوی_تو_دستور_توست #ده_رازی_که_ثروتمندان_نمیخواهند_بدانید #پولسازی #موفقیت_مالی

A post shared by خود و خدا (@khodvakhoda) on

اعلان
به من اعلان کن
guest
5 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
علاالدین کریمی
علاالدین کریمی
5 روز پیش

ممنون بابت اگاهی ها که هر روز به ما میدهید .

علی
علی
8 روز پیش

سلام استاد. ببشتر چیزهایی که گفته شد بنده انجام دادم بعد از چهار سال هنوز به خواسته ام نرسیدم. من بیشتر تجسم میکنم و با خودم صحبت میکنم و آنقدر خودم را در آن شرایط قرار میدهم که دارم تو آن لحظه زندگی میکنم. نمیدانم دیگر چکار کنم که به خواسته ام برسم؟

علی
علی
در پاسخ به  گروه خود و خدا
6 روز پیش

با سلام، دقیقا درست است که من تخیلی زندگی می کنم چون هنوز به خواسته ایم نرسیده ام . برای اینکه یکی از استادان که در دوره ایشان شرکت کرده بودم گفته بود که با تجسم خلاق و خود را در شرایطی تصور کنید که الان به خواسته ای که می خواهید رسیده اید و دارید از آن لذت می برید. تا به آن خواسته ای که دارید برسید. من هم همین کار را کردم. اگر اشتباه است راهنمایی کنید. ممنون