در این قسمت سعی داریم با ذهنیت ثروتمند آشنا شویم و نظر افراد ثروتمند و موفق را از زبان خودشان در این باره بشنویم.

مردم باید بدانند که شکایت کردن و غر زدن هیچ ارزشی ندارد. آن‌ها به‌جای شکایت کردن به‌خاطر نداشتن پول کافی، باید بیشتر کار کنند. و به‌جای شکایت کردن به‌خاطر نداشتن تعادل در زندگی، باید زمان بیشتری را به تعطیلات و خانواده‌ی خود اختصاص دهند. ( ذهنیت ثروتمند )

افراد فقیر می‌گویند: «وسع‌ام نمی‌رسد». «نمی‌توانم آن کار را انجام دهم». «وقت ندارم» … ولی آن‌ها با این صحبت‌ها، درواقع دارند از واقعیت فرار می‌کنند. گفتن این حرف‌ها بسیار راحت‌تر از آن است که تلاش کنند و کار مورد نظر را انجام دهند. ( ذهنیت ثروتمند )

باید بدانید که پول به خودی خود ارزش ندارد. این یک مسئله‌ی بسیار مهمی است که متاسفانه بیشتر مردم آن را درک نمی‌کنند. ولی باید بدانید که پول، خودش ارزش ندارد و فقط یک حامل برای انتقال ارزش است. پول درواقع یک شیوه برای تبدیل ارزش است. ولی ارزش در خود پول نیست. بلکه در محصول یا خدمتی است که با آن می‌خرید. وگرنه خود پول به‌طور ذاتی ارزش ندارد. ( ذهنیت افراد ثروتمند )

نباید پول‌تان را برای خرید خانه خرج کنید. شما باید پول‌تان را برای برند خود خرج کنید. باید پول‌تان را ببرید در بازار. چون وقتی با پول خود خانه می‌خرید، این تبدیل به پول مرده می‌شود و نمی‌تواند پول‌های بیشتری را برای شما بسازد. مثلاً فرض کنید بیمار می‌شوید و به بیمارستان احتیاج پیدا می‌کنید. آیا یک بیمارستان می‌خرید یا یک تخت در بیمارستان اجاره می‌کنید؟ یا مثلاً فرض کنید می‌خواهید به مسافرت بروید. آیا یک هتل می‌خرید یا یک اتاق در هتل اجاره می‌کنید؟ درباره‌ی مکانی که در آن زندگی می‌کنید هم باید به همین شکل عمل کنید. یعنی باید به‌جای خرید خانه، باید یک خانه اجاره کنید و همه‌ی پولی که برای خرید خانه لازم است را برای بهبود کسب‌وکارتان هزینه کنید. با این کار، شما می‌توانید پول بیشتری بسازید. ( ذهنیت ثروتمندان )

برای دانستن این‌که ذهنیت ثروتمند چیست ، لطفاً فیلم آموزشی زیر را ببینید.

دانلود این فیلم - حجم: ۵۰ Mb

ممکن است به این مطالب هم علاقه‌مند باشید:

گذشته را رها کن
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments