اگر می‌خواهید بدانید اثر مرکب چیست بهتر است تا انتها با ما همراه شوید. ما در این‌جا به‌طور خلاصه کتاب اثر مرکب دارن هاردی را بررسی می‌کنیم و شما متوجه خواهید شد که اثر مرکب به چه معناست.

زندگی شما فقط توسط یک عامل کنترل می‌شود. فقط یک عامل وجود دارد که تعیین می‌کند شما در زندگی در چه خانه‌ای زندگی کنید. یا چه ماشینی سوار شوید. این عامل، همان انتخاب‌های شماست. تمام زندگی شما چیزی جز روی هم انباشته شدن اثر مرکب انتخاب‌هایی که تا این لحظه داشته‌اید نیست.

وضعیت فیزیکی بدن شما، اندازه‌ی کسب‌وکارتان، میزان حساب بانکی‌تان، روابط عاشقانه‌ای که در زندگی دارید، همه و همه، فقط توسط اثر مرکب انتخاب‌های شما کنترل می‌شوند.

اثر مرکب و موفقیت

کتاب اثر مرکب دارن هاردی

موفقیت نتیجه‌ی شاهکارهای قهرمانانه نیست. از بین کسانی که تصویرشان روی جلد مجلات موفقیت است، هیچ‌کدام‌شان یک کار قهرمانانه‌ای انجام نداده است. موفقیت نتیجه‌ی کارهای بزرگ و شجاعانه نیست. موفقیت، نتیجه‌ی انتخاب‌های کوچک و به‌ظاهر بی‌اهمیتی است که در هر لحظه می‌گیرید. و اثر مرکب این انتخاب‌ها، زندگی فعلی شما را ساخته است. تنها فرق شما با انسان‌های موفق، روی هم انباشته شدن اثر مرکب آن انتخاب‌های کوچکی است که تفاوت‌های فاحشی را در نتایج به وجود آورده‌اند. این انتخاب‌های کوچک، درنهایت باعث ایجاد تفاوت‌های خیلی زیادی در نتایج می‌شوند.

فرض کنید از شما می‌خواستم بین این دو گزینه یکی را انتخاب کنید: گزینه‌ی اول، انتخاب یک پنی (سکه‌ای معادل یک صدم دلار) در روز اول، طوری که در روزهای بعد، مقدار دو برابر روزهای قبل را دریافت کنید. و این تصاعد، تا روی سی‌ویکم ادامه داشته باشد. و گزینه‌ی دوم، سه میلیون دلار پول نقد همین حالا. شما کدام را انتخاب می‌‌کردید؟

فرض کنید همسایه‌ی شما سه میلیون دلار پول نقد را انتخاب کرد و شما یک پنی را. آن شخص همان روز اول سه میلیون دلار پول نقد دریافت می‌کند. ولی شما فقط یک پنی. در روز پنجم، شما ۱۶ سنت دریافت می‌کنید. در روز دهم، مقدار پول دریافتی شما می‌شود ۵ دلار و ۱۲ سنت. این تصاعد ادامه پیدا می‌کند تا جایی که در روز سی و یکم، شما ۱۰ میلیون و ۷۳۷ هزار دلار دریافت خواهید کرد. این در حالی است که همسایه‌ی شما فقط ۳ میلیون دلار گرفته بود.

انتخاب‌های مرکب، هشتمین شگفتی دنیای موفقیت است. چون همان انتخابی که بین روزهای اول و دوم کرده‌اید، دقیقاً همان انتخاب کوچک و ساده‌ای است که بین روزهای سی‌ام و سی‌ویکم کرده‌اید. ولی نتیجه‌ی این انتخاب‌ها با هم اختلاف زیادی دارند. ( اثر مرکب دارن هاردی )

برای روشن‌تر شدن موضوع، لطفاً فیلم آموزش زیر را ببینید.

دانلود این فیلم - حجم: ۸۰ Mb

ممکن است به این مطالب هم علاقه‌مند باشید:

گذشته را رها کن
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments