آیا شما بیشتر حواس و تمرکزتان بر روی نقصها و عیب‌ها در خودتان و دیگران است؟ آیا میدانید به محض انجام این کار شما از مسیر خوشی و خوشبختی دور میشوید؟ در واقع تمرکز ما روی نقصها باعث میشود ما به آنها نزدیکتر و از زیبایی ها دورتر شویم. حالا از زاویه ای دیگر به موضوع نگاه کنیم، آیا خداوند زیبا و کامل پوشاننده عیب‌ها ( ستارالعیوب ) نیست؟ خداوند بزرگ هرگز عیب‌ها و نقصها را بزرگ و برجسته نمی‌کند زیراکه او می‌داند هر زیبایی و کمالی در مسیر تکامل خودش از نقصها و عیبهای فراوانی عبور کرده است، بنابراین وقتی آن مقصد و هدف زیبا دیده شود عیب‌ها خود به خود پوشیده خواهند شد و اگر عیب‌ها و نقصها مورد توجه قرار گیرند آن مقصد و هدف زیبا پنهان و پوشیده خواهد شد. بنابراین در اتصال و توجه ما به خداوندی که پوشاننده عیب‌ها است ما هم باید شروع به برداشتن توجه خود از روی عیب‌ها کنیم زیرا همین توجه ما به آنهاست که در بسیاری از مواقع مانع بالا رفتن ما در زندگی و گرفتن نتایج مثبت میشود…

دانلود این فایل صوتی - حجم فایل: ۵/۴۴ مگابایت
1 پاسخ
 1. Star68
  Star68 گفته:

  به نام خداوند مهربان
  سلام
  در گذشته در زندگی خودم موارد بسیاری بود که برای من خیلی نا خوشایند بود و علت آن هم دیدن و بزرگ کردن عیبهای خودم و دیگران بود الان به یاد میارم شاید ۹۰ درصد ناراحتی ها و عصبانیت ها و شکستها ی من در زندگیم به خاطر دیدن و به زبان آوردن مداوم عیبها در خودم و مخصوصا در دیگران بود.
  خداوند رو بینهایت شکر میکنم که فهمیدم این کار مداوم من باعث دور شدن من از خوشبختی بود و الان با تمام وجود میخوام و دوست دارم که این افکار و اعمال رو از ذهنم و زبانم دور کنم تا زندگیمو تغییر بدم و به آرامش بیشتری برسم.
  حالا من میدونم که هر چیزی که به کمال خودش نزدیک شده روزی پر از عیب و نقص بوده و من و انسانهای اطرافم هم از این قانون مستثنا نیستیم و باید به خودمون و دیگران مخصوصا همسرمون و فرزندانمون فرصت رشد و به کمال رسیدن رو بدیم .
  با این نگاه از کارهای اشتباه خودمون و دیگران بیهوده عصبانی و نا امید نمیشیم و میدونیم که هیچ کسی بدون عیب و اشتباه کردن به این دنیا نیومده و مرحله به مرحله به رشد خواهد رسید.
  از شما بابت این آگاهیهای با ارزش بسیار تشکر میکنم.🌼🌼🌼

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *