هویت درونی و استانداردهایی که ما برای خود تعریف می‌کنیم زندگی ما را شکل می‌دهد. صحبت درباره‌ی استانداردها، یعنی صحبت درباره‌ی خواستن‌های ضعیف در مقابل خواستن‌های همراه با باید برای انجام.

اگر به زندگی خود یک نگاه بی‌اندازید، قطعاً درخواهید یافت که در عرصه‌هایی از زندگی، وقتی استانداردهای خود را بالا برده‌اید، زندگی‌تان در آن عرصه تغییر کرده است. چون زندگی انسان براساس هویت درونی که برای خود تعریف می‌کند شکل می‌گیرد. ما همان شخصی را زندگی می‌کنیم که باور داریم هستیم.

به بدن فیزیکی خود یک نگاه بی‌اندازید. بدن فیزیکی که امروز دارید، بازتاب مطلقی از استانداردهایتان است. یعنی همان هویت درونی که برای خود تعریف کرده‌اید. اگر در این هویت درونی و در این استاندارد، یک ورزشکار باشید، مقدار مشخصی از قدرت، عضله، و انرژی به‌طور منظم در درسترس‌تان قرار می‌گیرد. چون این هویت درونی شماست. بنابراین هر کاری که لازم است را انجام می‌دهید تا این هویت را حفظ کنید.

قدرتمندترین نیرویی که در یک انسان وجود دارد، نیروی نیاز به ثابت ماندن در حالتی است که خودش را در آن حالت تعریف کرده است. چون اگر انسان نداند چه‌کسی است، نمی‌داند چه‌طور باید عمل کند. وقتی خودت را در آن هویت درونی قفل می‌کنی، مغزت راهی خواهد یافت برای این‌که تو را در آن حالت نگه دارد.

هویت درونی - تونی رابینز

اگر با خود بگویی: من چاق هستم، همیشه چاق بوده‌ام، استخوان‌بندی‌ام درشت است… در این صورت، همیشه راهی را خواهی یافت که برگردی به همین حالت. چراکه این نقطه‌ی تنظیم و هویت درونی توست. این حالتی است که همه‌چیز برای تو در آن قفل شده است.

مهم نیست چه خواسته‌ای در زندگی داری. چون همان‌طور که گفتیم، این هویت درونی که برای خود تعریف کرده‌ای است که زندگی‌ات را شکل می‌دهد، نه خواسته‌هایت.

نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که بحث ما، تغییر دادن هویت خود نیست. بلکه ما داریم درباره‌ی گسترش دادن هویت صحبت می‌کنیم. مثلاً به‌جای این‌که تصمیم بگیری پنچ کیلو از وزن خود را کم کنی، وزن ایده‌آل خود را تعریف کن و هدفت رسیدن به این وزن ایده‌آل باشد. با خود بگو امسال، این ماه، در ۹۰ روز آینده، بدنم را دگرگون خواهم کرد. می‌خواهم اگر به‌صورت برهنه در مقابل آینه به خودم نگاه کردم از خود راضی باشم. با این کار، مغزت راهی را خواهد یافت برای این‌که تو را به آن حالت ببرد.

در ویدیوی زیر می‌توانید به صحبت‌های تونی رابینز همراه با زیرنویس فارسی گوش کنید.

ممکن است به این مطالب هم علاقه‌مند باشید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (1 امتیاز)