بهترین زمان برای تغییر چه زمانی است؟

وقتی یک باور جدید وارد ذهن انسان می‌شود، باور قدیم به مرور زمان ضعیف و ضعیف‌تر می‌شود. البته در ابتدا این تغییرات محسوس و قابل مشاهده نیستند. ولی اگر در این باور جدید پافشاری کنیم، حتی باوجود‌این‌که هیچ‌چیز در دنیای بیرون به‌ظاهر تغییر نکرده است، درک و فهم ما به ما می‌گوید که شرایط یکسان نیستند و باور قدیم در حال ضعیف شدن است. حتی اگر داری شک، ترس و اضطراب را تجربه می‌کنی، می‌فهمی که چه‌چیزی دارد آن را ایجاد می‌کند. و آن، تغییری است که درون ذهن دارد اتفاق می‌افتد. همان چیزی که به‌عنوان نوسازی ذهن از آن نام برده می‌شود.

هنری دیوید ثورو می‌گوید: «هرکس که بااعتماد‌به‌نفس در جهت رویای خود پیش‌روی کند، و برای به‌دست‌آوردن زندگی‌ای که تصور کرده تلاش و کوشش کند، در زمانی که تصور نمی‌کند به موفقیت خواهد رسید». در این جمله، داشتن اعتماد به نفس خیلی مهم است. و این اعتماد به نفس از درک و فهم می‌آید.

اگر این نکات را در زندگی خود به کار بگیری، یک روز بیدار می‌شوی و می‌بینی که همه‌چیز تغییر کرده است.

ما در یک ارتعاش خارق‌العاده‌ای خلق شده‌ایم. ما آزاد و ریسک‌پذیر به این دنیا آمده‌ایم. این باورها و شرطی‌سازی‌ها بعد از تولد به سراغ ما آمده‌اند. می‌توانی آن‌ها را تغییر دهی. این کار دل و جرات می‌خواهد. این کار هدف می‌خواهد. اگر می‌خواهی تغییر کنی بهترین زمان برای تغییر همین حالا است. همین حالا …

صحبت‌های آقای باب پراکتور در رابطه با تغییر باور و تغییر شرایط زندگی و بهترین زمان برای تغییر را می‌توانید در ویدیوی زیر که از حساب آپارات خودوخدا است گوش کنید. این کلیپ همراه با زیرنویس فارسی است.

ممکن است به این مطالب هم علاقه‌مند باشید:

قانون جذب افراد مشهور و سلبریتی ها
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments