بهترین زمان برای تغییر چه زمانی است؟

وقتی یک باور جدید وارد ذهن انسان می‌شود، باور قدیم به مرور زمان ضعیف و ضعیف‌تر می‌شود. البته در ابتدا این تغییرات محسوس و قابل مشاهده نیستند. ولی اگر در این باور جدید پافشاری کنیم، حتی باوجود‌این‌که هیچ‌چیز در دنیای بیرون به‌ظاهر تغییر نکرده است، درک و فهم ما به ما می‌گوید که شرایط یکسان نیستند و باور قدیم در حال ضعیف شدن است. حتی اگر داری شک، ترس و اضطراب را تجربه می‌کنی، می‌فهمی که چه‌چیزی دارد آن را ایجاد می‌کند. و آن، تغییری است که درون ذهن دارد اتفاق می‌افتد. همان چیزی که به‌عنوان نوسازی ذهن از آن نام برده می‌شود.

هنری دیوید ثورو می‌گوید: «هرکس که بااعتماد‌به‌نفس در جهت رویای خود پیش‌روی کند، و برای به‌دست‌آوردن زندگی‌ای که تصور کرده تلاش و کوشش کند، در زمانی که تصور نمی‌کند به موفقیت خواهد رسید». در این جمله، داشتن اعتماد به نفس خیلی مهم است. و این اعتماد به نفس از درک و فهم می‌آید.

اگر این نکات را در زندگی خود به کار بگیری، یک روز بیدار می‌شوی و می‌بینی که همه‌چیز تغییر کرده است.

ما در یک ارتعاش خارق‌العاده‌ای خلق شده‌ایم. ما آزاد و ریسک‌پذیر به این دنیا آمده‌ایم. این باورها و شرطی‌سازی‌ها بعد از تولد به سراغ ما آمده‌اند. می‌توانی آن‌ها را تغییر دهی. این کار دل و جرات می‌خواهد. این کار هدف می‌خواهد. اگر می‌خواهی تغییر کنی بهترین زمان برای تغییر همین حالا است. همین حالا …

صحبت‌های آقای باب پراکتور در رابطه با تغییر باور و تغییر شرایط زندگی و بهترین زمان برای تغییر را می‌توانید در ویدیوی زیر که از حساب آپارات خودوخدا است گوش کنید. این کلیپ همراه با زیرنویس فارسی است.

دانلود این فیلم - حجم: ۳۸ Mb

ممکن است به این مطالب هم علاقه‌مند باشید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

امتیاز شما به این مطلب