کسب درآمد و رسیدن به پول و ثروت بیشتر همانند دیگر اتفاق‌ها درجهان ما کاملا براساس قوانین ثابت و مستحکم کیهانی ایجاد می‌شود. ما نمی‌توانیم زمانیکه شرایط و فاکتورهای لازم برای جذب و یا خلق ثروت فراهم نیست انتظار داشته باشیم براساس شانس یا خواست شدید ما برای به پول رسیدن پول و ثروت به سمت ما بیاید. زیرا این خلاف قوانین است و هرگز هم پیش نخواهد آمد. احساس لیاقت دقیقا یکی از آن عواملی است که نبودنش باعث دفع شدن پول و ثروت می‌شود که در این بخش تا حدودی این مبحث مهم را با هم بررسی خواهیم کرد.

احساس لیاقت و ارزشمندی در ثروت

احساس لیاقت جذب‌کننده پول و ثروت 

با کمی دقت و توجه خواهیم دید که همواره پول و ثروت جذب کسانی می‌شود که احساس لیاقت، اعتماد به نفس و خودباوری دارند. و در مقابل به راحتی از آنهایی که خود را ارزشمند و لایق نمی‌دانند دور می‌شود. این همان قانونمندی جهان است که درباره آن بارها صحبت کرده‌ایم که مشابه آن را در موقعیت‌های دیگر هم می‌بینیم. مثلا در یک مدار الکتریکی همواره جهت حرکت الکترون‌ها از پتانسیل پایین‌تر به سمت پتانسیل بالاتر است که اگر الکترون‌ها را ثروت در نظر بگیریم آنها همواره در این قانونمندی جذب پتانسیل بالاتر می‌شوند که می‌توان پتانسیل بالاتر را انسان‌های ارزشمند با احساس لیاقت دانست.

بنابراین اگر فردی در بهترین یا بدترین شرایط اقتصادی باشد تا زمانیکه احساس لیاقت در خود ندارد پول و ثروت را در تجربیات خود نخواهد داشت و همواره پول از او گریزان است. اما با قاطعیت می‌توان انتظار داشت فردی که احساس لیاقت در او بصورت واقعی وجود دارد به همان اندازه ثروت و پول را جذب خود خواهد کرد و اگر این احساس در او بیشتر شود جریان پول بیشتری هم به سمت او خواهد آمد. البته اگر در دیگر فاکتورهای لازم برای برقراری جریان ثروت به سمت او مانعی وجود نداشته باشد که در دوره آموزشی ثروت بیکران این فاکتورها کاملا تشریح شده‌اند.

احساس لیاقت باید قبل از آمدن پول و ثروت در فرد ایجاد شود

با اطمینان کامل میتوان گفت عده‌ای کثیر ثروتمند نمی‌شوند زیراکه فکر می‌کنند احساس لیاقت و ارزشمندی با پول ‌می‌آید و آنها چون در کمبود پول و ثروت هستند پس حق دارند احساس لیاقت هم نکنند. در واقع آنها پیش خود می‌گویند هر زمان به پول رسیدم احساس ارزشمندی و لیاقت هم خواهم داشت. و این در واقع همان باور اشتباه آنان است که باعث دوری آنها از پول و ثروت می‌شود. برای رهایی از این باور اشتباه می‌توان اینگونه استدلال کرد که احساس لیاقت و ارزشمندی در اولین انسان‌ها از کجا ایجاد شده؟ در آن زمان پول و ثروتی در دسترس آنها نبوده که بخاطر آن احساس ارزشمندی و لیاقت کنند.

آیا غیر از این است که آنان (دسته‌ای که قوی‌تر و ثروتمند شدند) احساس لیاقت و خودباوری را از جایی دیگر کسب کرده بودند؟ مسلما همینطور است زیرا کسی به آنها پولی نداده بود که با آن احساس قدرت و لیاقت کنند. با همین استدلال باید متوجه شویم این باور که من چون پولی ندارم نمی‌توانم خود را لایق بدانم کاملا باوری غلط است. احساس لیاقت در انسان ریشه در آگاهی از خود داشتن دارد که هر کس بیشتر از گنج‌های درونی خود با خبر باشد بیشتر احساس لیاقت می‌کند و به دنبال آن ثروت بیشتری هم جذب او خواهد شد. که در این حوزه بسته آموزشی افزایش اعتماد به نفس بسیار می‌تواند موثر باشد.

احساس لیاقت و ارزشمندی در ثروت

چه عاملی باعث بالارفتن احساس ارزشمندی می‌شود؟

احساس لیاقت و ارزشمندی دقیقا در راستای کنترل صحیح توجه به آن دسته از آگاهی‌هایی که مثبت و قدرت‌دهنده هستند ایجاد می‌شود. همانطور که در بخش ساختن و تقویت باور موفقیت توضیح دادیم در این جهان اطلاعات متنوعی وجود دارد که بر اساس ذات دو قطبی بودن این جهان هم این اطلاعات منفی و مخرب هستند و هم دسته‌ای مثبت و سازنده. بنابراین انسانی که احساس لیاقت و ارزشمندی می‌خواهد نمی‌تواند به هرچیزی توجه کند و هر مطلبی را وارد ذهن خود کند. دقیقا همانند یک ورزشکار که نمی‌تواند از هر غذایی تغذیه کند.

حال خبر خوب این است که حتی فردی که کوچکترین احساس ارزشمندی و لیاقت در خود ندارد هم اگر رژیم فکری خود را عوض کند یعنی اطلاعات متفاوتی را در کانون توجه خود قرار دهد، بعد از مدتی کاملا به طور سالم و واقعی احساس لیاقت را در خود خواهد دید. زیرا ما به همانی تبدیل میشویم که مدام درباره‌اش فکر می‌کنیم و فقط کافیست آگاهی‌های درست را پیدا کرده و آنها را مدام در کانون توجه خود قرار دهیم و از سویی دیگر تمام موارد منفی همانند عقاید و باورهای اشتباه که بسیاری از ما از کودکی خود آنها را در خود حمل می‌کنیم، باید حذف شوند. اگر فردی این کار را به اندازه کافی انجام دهد قطعا خودباوری و احساس لیاقت در او ایجاد و تقویت خواهد شد. و ما مفتخر هستیم در این وب‌سایت بسیاری از این آگاهی‌ها را در اختیار همراهان عزیزمان قرار می‌دهیم.

لطفا برای درک بهتر این مبحث ویدئوی آموزشی احساس لیاقت را تماشا و یا به صوت آن گوش دهید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پرویز
پرویز
3 ماه قبل

سلام چطوری میتونم با شما تماس بگیرم راهنمایی کنید لطفا

مصطفی
مصطفی
10 ماه قبل

بسیار عالی استاد عزیز تشکر از توضیحات با حوصله و دقیق🌹🌹🌹👏👏❤️❤️

4/5 - (2 امتیاز)