دو فاکتور خیلی مهم برای موفقیت عبارتند از: صبر و پشتکار.

فاکتور اول رسیدن به موفقیت: صبر

معنی صبر چیست؟ و چرا باید صبور بود؟

صبر یعنی یاد بگیریم چه‌طور گذر زمان را مدیریت کنیم. وقتی شما تشنه‌ی موفقیت هستید و به دنبال آن می‌روید، باید یاد بگیرید که گذر زمان را مدیریت کنید. چراکه رسیدن به موفقیت زمان می‌برد.

زمان می‌برد تا یک اثر هنری زیبا بسازی. زمان می‌برد تا یک ارکستر سمفونی با یک موزیک و هارمونی بی‌عیب و نقص ساخته شود. زمان می‌برد تا همه‌چیز را هماهنگ کنی. زمان می‌برد تا یک زندگی بسازی. زمان می‌برد تا یک کسب‌وکار شکل بگیرد. زمان می‌برد تا دوران مدرسه و دانشگاه را پشت‌سر بگذاری. زمان می‌برد تا رشد کنی و بزرگ شوی. پس به نوآوری و کسب‌وکارت زمان بده.

اگر مدیر هستی، به کارمندان‌ات زمان بده. اگر پدر یا مادر هستی به فرزندان‌ات زمان بده. خیلی عجول نباش. به آن‌ها زمان بده. قرار نیست برای همیشه طول بکشد ولی به‌هرحال زمان می‌برد.

زمان می‌برد تا عادات و روتین‌ات را عوض کنی. زمان می‌برد تا اشتباهات و قضاوت‌های گذشته را تصحیح کنی.

باید دست از سرزنش کردن دیگران برداری و مسئولیت‌پذیر باشی.  خیلی از مردم عادت دارند از حکومت، مالیات، بازار، … شکایت کنند. و تمام مشکلات‌شان را به گردن این‌ها بی‌اندازند. چراکه این دلایل، موارد خوب و راحتی هستند برای این‌که جیب خالی، حساب بانکی خالی و عمل‌کرد ضعیف‌شان را با آن‌ها توجیه کنند.

فاکتور دوم رسیدن به موفقیت: پشتکار

هم‌زمان که داری گذشت زمان را مدیریت می‌کنی باید مدام و پیوسته کارت را انجام بدهی. در این‌صورت، موفقیت به‌سختی می‌تواند از دست‌ات فرار کند.

تازمانی‌که صبور هستی و پشتکار داری، فقط یک نفر است که می‌تواند بین موفقیت و شکست‌ات خط بکشد. آن یک نفر کسی نیست جز خودت.

پس صبور باش و پشتکار داشته باش. برای رسیدن به موفقیت، صبر و پشتکار با هم نیاز است. دلیل آن این است که بی‌صبری گسترش پیدا می‌کند و تبدیل به سرخوردگی می‌شود. در این صورت نمی‌توانی پشتکار داشته باشی. پس در عین حالی که صبر داری، باید پشتکار هم داشته باشی.

برای گوش دادن به صحبت‌های آقای جیم ران به‌طور کامل، لطفا ویدیوی آموزشی زیر را که از حساب آپارات خود و خدا است تماشا کنید.

دانلود این فیلم - حجم: ۱۱۹ Mb
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
5/5 - (1 امتیاز)