این بخش اختصاص دارد به بررسی باورهای غالبا اشتباه درباره مهاجرت از منظر قانون جذب اینگونه که بسیاری به اشتباه براین باور هستند که اگر در کشور و محیط دیگری باشند حتما زندگی متفاوتی خواهند داشت. و تمامی مشکلات آنها از محیط نامناسبی است که در آن زندگی می‌کنند. آنها معمولا فکر می‌کنند بودن در محیطی متفاوت به ارزش آنها خواهد افزود و نتایجشان هم متناسب با افزایش ارزششان بهتر و زیباتر خواهد شد. درحالیکه این یک باور کاملا غلط است و هرگز عاملی بیرونی همانند تغییر محل زندگی تعیین کننده نتایج ما نیست بلکه عامل اصلی در جایی دیگر است که معمولا از دید‌ها پنهان می‌ماند.

مهاجرت از منظر قانون جذب مهاجرت با قانون جذب

مهاجرت از منظر قانون جذب و یادآوری حقایقی مهم

باورهای نادرست در حوزه قانون جذب کم تعداد نیستند. یکی از آنها همین است که فکر کنیم قانون جذب در جای متفاوتی به ما پاسخ خواهد داد درحالیکه قانون جذب در هرلحظه براساس انرژی، ارزش و اعتبار خودمان به ما پاسخ داده و همواره هم می‌دهد. در واقع هر فرد به میزانی که می‌تواند احساس خوبی داشته باشد و این احساس را بیشتر و طولانی‌تر کند براساس قانون جذب اتفاق‌ها و شرایط بهتری را در اطراف خود خواهد دید که ما اصطلاحا می‌گوییم آنها را جذب کرده است. ( البته این قانون در موارد منفی هم با همین قاعده عمل می‌کند )

حال اگر فردی میزان احساس و حال خوبش در جایی کم باشد (براساس باورها و عادت‌های خودش) اگر به محیطی از هر نظر عالی مهاجرت کند باز طبق قانون جذب شرایطی را در آنجا خواهد داشت که معادل و هم‌اندازه همان احساس خوب کم اوست. در حقیقت قانون جذب در مکانی متفاوت چیزی اضافه از همانی که بوده و هستیم به ما نخواهد داد. به عنوان مثال اگر فردی در ایران سرمایه‌اش فقط به اندازه هزار دلار باشد و با آن به کشور آمریکا مهاجرت کند تجربه کاملا متفاوتی خواهد داشت با فردی که با سرمایه ده هزار دلاری از ایران به آمریکا سفر کرده است. توجه داشته باشیم که هر دو به یک کشور مهاجرت کردند اما سابقه آنها تعیین کرد که در محیط جدید چه تجربه‌ای داشته باشند. یعنی فردی که با پول کم وارد شد صرفا به این دلیل که وارد کشور بهتری شده پول و سرمایه‌اش افزایش پیدا نکرد.

مهاجرت از منظر قانون جذب هم به همین صورت است. یعنی این شخصیت و درون ماست که باعث پیدایش شرایط و اتفاق‌ها در اطرافمان می‌شود و ما هرجایی برویم این شخصیت را با خود خواهیم برد و قانون جذب فارغ از اینکه ما کجای دنیا هستیم در هر جایی متناسب با خودمان به ما پاسخ خواهد داد.

کسانی که مهاجرت کردند و زندگی بهتری را برای خود خلق کردند

شاید در نگاه اول با خواندن مطالب بالا به این سوال بربخورید که پس چه توضیحی برای تعداد بالایی از انسا‌ن‌ها که با مهاجرت زندگی خوبی برای خود ساختند وجود دارد؟ در پاسخ باید توجه داشت که هرگز تغییر مکان عامل اصلی برای تغییر زندگی نیست. آنها یا با تغییر مکان خود در شخصیتشان هم متحول شدند و همین دلیل اصلی تغییر مثبت زندگی‌اشان بوده یا اینکه از قبل از مهاجرت در همان کشوری که از نظر خیلی‌ها جای بدی بوده توانسته‌اند روی ذهن و تمرکز خود به درستی کار کنند تا حس بهتری داشته باشند و بعد همان احساسات بهتر ادامه‌دار آنها را به سمت مهاجرتی موفق هدایت کرده است که کاملا با قانون جذب هم منطبق است.
اما خلاف این حالت اگر کسی در جایی که هست به علت تمرکز بر روی مواردی که به او حس بدی می‌دهند مدام در حال و هوای بدی باشد و فکر کند اگر روزی از این محیط خارج شود شرایطش تغییر خواهد کرد، یا اصلا شرایط مهاجرت برای او مهیا نخواهد شد و یا اینکه اگر مهاجرت کند خواهد دید با میزان ارزش پایینی (از منظر قانون جذب به دلیل همان احساسات بد) که دارد محیط جدید هم برایش معادل شرایط قبل است. نباید فراموش کنیم که راه تقلب در قوانین محکم کیهان وجود ندارد. ما در هرلحظه با معادل آنچه بوده و هستیم در شرایط پیرامون خود به واسطه قانون جذب روبه‌رو می‌شویم.

مهاجرت از منظر قانون جذب مهاجرت با قانون جذب

جمع‌بندی نهایی در مبحث مهاجرت از منظر قانون جذب

اگر فکر کنیم عاملی بیرونی وجود دارد که به ارزش ما می‌افزاید و ما و زندگی‌امان را بهتر می‌کند سخت در اشتباه هستیم. هرگز قوانین زیبا و مملو از عدالت جهان هستی به اینصورت نبوده و نیست. تنها عامل فقط در خودمان است همانجایی که قانون جذب به آن همواره پاسخ می‌دهد. بنابراین اگر عامل را در خود ببینیم و از خود در هرجایی که هستیم شروع کنیم به گونه‌ای که حال بهتری در ما جریان یابد آنگاه در مسیر درست هستیم و خواسته‌های ما به راحتی محقق می‌شوند که اگر قرار باشد ما در جای دیگری زندگی کنیم این اتفاق به راحتی و خودبه‌خود خواهد افتاد و نه با سختی و تحمل فشار فراوان.

اگر هم در شرایطی بودیم که کار کردن بر روی خود فقط مساوی می‌شد با هجرت کردن یعنی در محیطی بودیم که به هیچ‌وجه یا خیلی سخت می‌شد تمرکز بر روی موارد مثبت داشت آنگاه مهاجرت کردن چون از کار کردن بر روی خود ایجاد شده کاملا درست و نتیجه بخش خواهد بود. درنهایت اگر از خود غافل باشیم و مهاجرت را عامل کامیابی ببینیم راه را اشتباه رفته‌ایم.

برای درک بهتر این مبحث مهم فایل مهاجرت از منظر قانون جذب را تماشا کنید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

5/5 - (1 امتیاز)