یین و یانگ را لاتسو حدود ۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح به همراه نماد معروف آن معرفی کرد که براساس آن تمام جهان از دو انرژی متراکم و غیرمتراکم و یا انرژی زنانه و مردانه تشکیل شده است. که این دو انرژی کاملا در هم تنیده شده‌اند و جدای از هم نیستند. برای سال‌ها دانشمندان باور لاتسو و مکتب تائویسم را کاملا خرافی و بی‌پایه و اساس می‌دانستند تا اینکه یافته‌های جدید که توسط دستگاه‌های پیشرفته‌ای که قادر به دیدن انرژی بودند نماد معروف یین و یانگ را تایید کرد و نشان داد آن فقط یک نماد نیست بلکه تصویری حقیقی از فوتون‌ها و ذرات نور است که در هم تنیده شده‌اند.

یین و یانگ لاتسو کوین ترودو

نماد یین و یانگ و ارتباطش با درهم تنیدگی کوانتومی

همانطور که در این نماد پیداست دو انرژی یین و یانگ در هم تنیده و قفل شده‌اند که این موضوع در بحث درهم‌تنیدگی کوانتومی هم برای دانشمندان مورد توجه قرار گرفته. اینگونه که دو ذره فوتون یا نور هر چقدر هم که از هم فاصله داشته باشند به هم متصل هستند و رابطه عجیبی بین آنها برقرار است که تغییر در هر کدام تغییر آنی در دیگری را هم به دنبال خواهد داشت.

آلبرت انیشتین با این موضوع مخالفت کرد زیرا این موضوع فرمول‌های او را به‌هم میزد. اما در حقیقت این چیزی بوده که دانشمندان یافته‌اند و با دستگاه‌های جدید توانسته‌اند ببینند که دقیقا عکس‌های به دست آمده منطبق با نماد تائویسم یا همان یین و یانگ است. حال نکته حائز اهمیت این است که بدانیم طبق این تعریف هیچ مکان و زمانی در این جهان وجود ندارد. همه‌چیز به یکدیگر متصل و مرتبط هستند و در حقیقت یگانگی براین جهان حاکم است.

در تمامی کتب آسمانی و عرفانی و مکاتب مختلف این موضوع به طرق مختلف گنجانده شده که همه هستی از یک جوهره یکسان تشکیل شده و هیچ‌چیز جدای از دیگری نیست و در واقع کاملا به یکدیگر متصل هستند.

یگانگی جهان هستی چه کمکی به ما در رسیدن به اهدافمان می‌کند؟

اگر همه هستی یکپارچه است یعنی آنچه ما در این لحظه در ذهن خود انجام می‌دهیم در آن‌سوی جهان بر روی اجسام بصورت آنی تاثیر‌گذار است. بنابراین کافیست قدرت ذاتی خود را باور کنیم و بدانیم هرآنچه ذهن انسان قادر به تصویر کشیدن باشد می‌تواند به واقعیت تبدیل کند. بنابراین فقط یک تصمیم لازم است تا به سمت اهداف خود حرکت کنیم و به هیچ‌چیز اجازه ندهیم تمرکز ما را به هم بزند زیراکه ما با هستی در‌هم‌تنیده هستیم و اگر ما واقعا چیزی را بخواهیم هستی هم به گونه‌ای تغییر خواهد کرد که آن را برایمان محقق کند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
4 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علیرضا
علیرضا
6 ماه قبل

دستگاه‌های پیشرفته‌ای که قادر به دیدن انرژی بودند نماد معروف یین و یانگ را تایید کرد و نشان داد آن فقط یک نماد نیست بلکه تصویری حقیقی از فوتون‌ها و ذرات نور است که در هم تنیده شده‌اند.!!!!!!!!!!!!!!!!!!
لطفا منبع بفرمایید

احسان
احسان
8 ماه قبل

جهان واقعی

علیرضا
علیرضا
پاسخ به  احسان
6 ماه قبل

ممنونم هنوز فرصت نکردم ویدئو رو ببینم
امشب نگاه میکنم.

3.4/5 - (7 امتیاز)