سوال دی ماه ۱۳۹۹ – دوره نهم

به نظر شما به چه دلیل فیلم و کتاب راز ( The secret ) فقط برای عده ای باعث پیدایش نتایج مثبت شده است؟ چرا هزاران نفری که با قانون جذب تشریح شده در این کتاب آشنا شده اند نتوانسته اند خواسته های خود را واقعی کنند؟ به نظر شما آیا قانون جذب مطرح شده در کتاب و فیلم راز فقط یک حقه برای کسب درآمد بوده است یا اینکه دلایل دیگری در پیدایش این نتیجه دست داشته اند؟

نحوه ارسال پاسخ سوال‌ها برای ما

شما دوست عزیزی که علاقه‌مند به شرکت در این مسابقه هستید میبایست پاسخ خود را به‌صورت متنی در پایین همین صفحه در بخش دیدگاه‌ها (کامنت) برای ما نوشته و ارسال کنید.

  1. شما حداکثر تا تاریخ ۹۹/۱۰/۲۷ برای ارسال پاسخ خود فرصت دارید. بعد از این تاریخ به هیچ عنوان به پاسخ‌های ارسالی ترتیب اثر داده نخواهد شد.
  2. بعد از نوشتن پاسخ خود در بخش دیدگاه‌ها و ارسال آن (دکمه فرستادن دیدگاه)، پاسخ شما تا روز اعلام پاسخ اصلی درحالت “در انتظار تایید” قرار خواهد گرفت و تا قبل از آن، دیگران نمی‌توانند پاسخ شما را ببینند. پس لطفا از ارسال چند باره دیدگاه خود خودداری کنید.
  3. لطفا حتما ابتدا خلاصه‌ای از پاسخ اصلی خود را ارسال کنید. سپس توضیحات لازم را بنویسید.
  4. در پاسخ شما حتما میبایست اسم و فامیل و ایمیل ذکر شده باشد. (درغیراین‌صورت حتی درصورت ارسال پاسخ صحیح شما به عنوان برنده اعلام نخواهید شد)

جایزه افراد برنده در مسابقه دی ماه ۱۳۹۹

به بهترین پاسخ ارسالی که دربرگیرنده توضیحاتی کافی و جامع باشد جایزه نقدی ۵۰۰ هزار تومانی تعلق خواهد گرفت که مستقیما طبق روال مسابقه‌های ما به حساب شخص برنده واریز خواهد شد.

اگر تعداد افرادی که پاسخ صحیح را ارسال کرده‌اند زیاد باشد به همه آنها (به غیر از شخص برنده جایزه نقدی) کدهای تخفیف ۵۰۰ هزارتومانی خرید محصول‌های آموزشی سایت خود و خدا تعلق خواهد گرفت.

“فراموش نکنیم درواقع همه ما با بالا بردن آگاهی خود برنده هستیم و نتایج مثبت آن را در زندگی خود خواهیم دید.”

چرا افراد زیادی از فیلم و کتاب راز نتیجه نگرفتند؟ آیا قانون جذب یک دروغ بود؟

پاسخ از زبان سید سعید تقوی زادهاسامی برندگان عزیز این دوره…

رویا دادپور ( جایزه نقدی ۵۰۰ هزار تومانی )

فاطمه معزالدین ( کد تخفیف ۵۰۰ هزار تومانی خرید محصولهای آموزشی گروه خود و خدا )

پریسا اکبریان ( کد تخفیف ۵۰۰ هزار تومانی خرید محصولهای آموزشی گروه خود و خدا )

نسرین پژوهنده ( کد تخفیف ۵۰۰ هزار تومانی خرید محصولهای آموزشی گروه خود و خدا )

سرکار خانم رویا دادپور برنده جایزه نقدی ۵۰۰ هزار تومانی

با تشکر از همه عزیزانی که در ارسال پاسخ سوال مسابقه مشارکت داشتند. لطفا توجه داشته باشید عزیزانی که تا به حال برنده اعلام نشده اند برای ما در اولویت بالاتری نسبت به دیگران هستند که آنها را به عنوان برنده اعلام کنیم و به همین علت شاید شما پاسخی بهتر و کاملتر از شخص برنده در جوابهای ارسالی پیدا کنید.

فراموش نکنیم جایزه اصلی فهم درست قوانین موفقیت برای همه ماست.

اشتراک در
اطلاع از
guest
23 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
فاطمه معزالدین
فاطمه معزالدین
8 ماه قبل

به نام خداوند داناییها
فیلم و کتاب راز از قانون جذب صحبت کرده و توانسته شور و اشتیاق زیادی رو در ذهن مخاطبینش ایجاد کند و همین طور که می دانید شهرت و توجه جهانی زیادی را به خودش اختصاص داده است ، و البته قسمت هایی هم از این فیلم حذف شده و در این فیلم و کتاب از قانون ارتعاشات و فرکانسها صحبت کافی نشده است. با همه این اوصاف، قانون جذب مطرح شده در این کتاب و فیلم توانسته برای عده ای نتایجی مثبت را رقم زده اما برای اکثریت افراد، نتوانسته نتایجی مطلوب را پدیدار کند. در پاسخم به دلایلی که در عدم نتیجه گیری هزاران نفری که با قانون جذب آشنا شده و سعی در اجرای آن نموده اند می پردازم. توضیحاتم را با یک تقسیم بندی کلی در مورد افرادی که به سراغ قانون جذب می روند و نتایج لازم را نمی گیرند نظم می دهم و این افراد را به دو دسته طبقه بندی می کنم . جمعا ۸ دلیل را برای نتیجه گرفتن افراد از قانون جذب توضیح می دهم که ۴ دلیل آن مربوط به گروه اول و ۴ دلیل بعدی مربوط به گروه دوم می گردد؛ دسته اول افرادی که از law of attraction (قانون جذب) نتیجه نمی گیرند را افراد مبتدی (beginner) می نامم افرادی که تازه با قانون جذب آشنا شده اند و در ابتدای مسیر یادگیری این قانون هستند. چرا این دسته از افراد از قانون جذب نتیجه نمی گیرند؟
افراد زیادی در مورد قانون جذب مطالبی را خوانده اند و یا در تلویزیون و social media، برنامه ها و ویدیو هایی را تماشا کر ه اند و این اشتیاق و کنجکاوی در آنها ایجاد شده که از این قانون در زندگی شان استفاده کنند و به خواسته های مورد علاقه شان برسند. در ابتدا برای این افراد، چیزی شبیه معجزه به نظر می رسد و باور کردنش هم سخت است اما تصمیم می گیرند که به سراغ این قانون بروند و به قول معروف شانس خود را امتحان کنند؛ اما اکثر این افراد از قانون جذب نتیجه نمی گیرند.
به چه دلایلی این افراد از قانون جذب نتیجه نمی گیرند؟ دلیل شماره ۱: یادگیری سطحی؛
بسیاری از این افراد به دنبال یک هوس زودگذر و مقطعی به سراغ یادگیری این قانون آمده اند و به قول معروف، سریع گرم شده اند خیلی سریع هم به دنبال آن سرد می شوند و اون اشتیاق و گرمای لازم برای ادامه دادن و یادگیری ادامه دار را ندارند. به بیان دیگر، این افراد به دنبال یادگیری سریع و زودبازده قانون جذب هستند و تمایلی به یادگیری عمیق و پی بردن به مفهوم و عمق مطالب ندارند. از آنجا که تنها با یادگیری اساسی و عمیق این قانون است که می توان از آن نتایج لازم را گرفت ، این افراد به مرحله گرفتن نتایج نمی رسند.
دلیل شماره۲: ارتباط با افراد منفی و تاثیر گرفتن از انها:
بسیاری از افراد در همان ابتدا که با قانون جذب آشنا می شوند و چند فایل در مورد آن گوش می دهند و یا کتابی در این زمینه می خوانند، هیجان زده شده و با افراد مختلف در این رابطه صحبت می کنند. برخی خیلی تمایل دارند که به بقیه هم در مورد قانون جذب اطلاع رسانی کنند و بقیه را هم تشویق به یادگیری کنند و برخی هم از روی شور و اشتیاقی که در خود احساس می کنند آنرا با افراد خانواده و یا دوستان خود در میان می گذارند. تقریبا در اکثر موارد، این صحبت کردنها برای این افراد مبتدی به ضررشان تمام می شود، زیرا اکثریت مردم از قانون جذب، اطلاعات کامل و دقیقی ندارند و به عبارت دیگر به قانون جذب باور ندارند و آنرا چیزی در حد یک فیلم و یا یک سرگرمی تلقی می کنند و همین باعث می شود که این افراد مبتدی، negative feedback ( بازخورد منفی) دریافت کنند و به قول معروف، حسابی توی ذوقشان بخورد. از انجا که اکثریت مردم نظر مساعدی نسبت به قانون جذب ندارند و نسبت به آن شک و تردید زیادی دارند، نتیجه صحبت افراد مبتدی با افراد دیگر به این صورت برایشان پیش می رود که شک و تردید زیادی وارد ذهن این افراد شده و آنها که در حال گرم شدن و باور پیدا کردن به قانون جذب بودند حالا دیگر نه تنها گرمتر نمی شوند بلکه باورشان به این قانون کاهش یافته و سردتر و سردتر می شوند.
دلیل شماره ۳: عدم استمرار
بسیاری از افراد پس از این که تصمیم می گیرند تا با قانون جذب بیشتر آشنا شوند کتاب راز را خریداری کرده و یا در دوره های آموزشی شرکت می کنند اما تا انتهای کتاب پیش نمی روند و مطالعه را نیمه کاره رها می کنند و یا فایلها و ویدیو های مربوطه را تا انتها و با دقت و استمرار ادامه نمی دهند. عده ای هم کتاب را می خوانند اما فقط به یکبار خواندن بسنده می کنند و از مرحله یادگیری سطحی قانون جذب پا را فراتر نمی گذارند.
دلیل شماره ۴:عدم جدیت در ایجاد تغییرات
وقتی شخصی می خواهد نتایج جدیدی را در زندگیش خلق کند باید کاملا متعهد و جدی باشد به این گونه که خودش را کاملا از نظر ذهنی آماده کرده باشد که هر گونه تغییر لازم را در شخصیتش ایجاد کند در یادگیری و اجرای قانون جذب، افراد با مقاومت های ذهنی زیادی رو برو می شوند و انسان های کمی هستند که با پشتکار و تعهد از مقاومت های ذهنی خود عبور می کنند، از این رو افراد مبتدی به دلیل نداشتن تصمیم جدی و آماده نبودن کافی برای تغییر اساسی به مرحله گرفتن نتایج از قانون جذب نمی رسند و فقط به مطالعه کتاب مربوطه و تماشای فیلم مربوطه بسنده می کنند.
حالا می پردازم به قسمت دوم پاسخم یعنی دسته دوم از افرادی که از قانون جذب نتیجه نمی گیرند. دسته دوم افرادی هستند که خودشان را به سطح متوسط (intermediate) نزدیک کرده اند اینها افرادی هستند که کتاب راز را مطالعه کرده اند و توانسته اند به درک نسبتا خوبی از قانون جذب دست پیدا کنند استمرار و جدیت لازم را هم در حدی داشته اند که از مرحله beginner عبور کنند. اما بسیاری از این افراد هم علیرغم گرفتن نتایج ابتدایی و سطحی از ادامه گرفتن نتایج باز می مانند و نمی توانند خواسته های خود را عملی کنند، این مطلب هم ریشه در دلایل زیر دارد:
دلیل شماره ۱:
اگر بخواهیم قانون جذب را به صورت بسیار ساده و فرمول وار بیان کنیم
Ask + belief. = receive
خواسته واضح + باور قلبی رسیدن به خواسته = مرحله دریافت خواسته
مرحله داشتن باور و ایمان، مرحله بسیار مهمی از قانون جذب است و افراد زیادی در این مرحله stop طولانی می کنند و خیلی ها هم نمی توانند از این مرحله عبور کنند. زیرا باورهای ما ریشه در دوران کودکی و نوجوانی ما دارند و سالها زمان برده شده تا باورهای ما در ضمیر ناخود آگاهمان شکل گرفته اند. به عبارتی باورهای ما یک شبه به وجود نیامده اند که یک شبه هم پاک شوند و باورهای مناسب در جهت رسیدن به خواسته هم یک شبه ایجاد نمی شوند . تکرار، حوصله و استمرار شروط اصلی ساختن باورهای صحیح جدید هستند که انسانها ی کمی داری چنین صبر و استقامتی می باشند.
دلیل شماره ۲: بسیاری از باورهای ما بسیار ریشه دار و عمیق هستند که در اعماق ضمیر نا خود اگاهمان نفوذ کرده اند و بساری از افراد با تکرار و تمر کز فقط تا سطحی بسیار سطحی از باورهای خود را تغییر می دهند غافل از این که باورهایی بسیار عمیق در ذهن خود دارند که حسابی هم ریشه کرده است و افراد کمی هستند که به مرحله ریشه کن کردن عمیق باورهای مخرب خود می رسند. باورهای ما مثل درختی است که ریشه می دواند و خودش را محکم می کند.
دلیل شماره ۳: بساری از افراد هم هستند که مسیر صحیحی را در جهت ساختن باورهای مناسب طی نمی کنند. برای مثال برخی از افراد از طریق عبارت تاکیدی بدر صدد ساختن باورهای جدید هستند اما در حین تکرار به احساس داشتن اون عبارت توجه نمی کنندو و یا خود را درست رو معنای جمله تاکیدی متمرکز نمی کنندو یا مثلا از تصویر سازی استفاده می کنند اما انرا صحیح و به مقدار کافی انجام نمی دهند نتایج لازم را
هم نمی گیرند.
دلیل شماره ۴: دلیل رایج دیگر در نگرفتن نتایج برای بسیاری از افراد در این دسته ، داشتن عجله و نداشتن صبر کافی است. سرعت گرفتن برای افرادی که در مسیر قانون جذب حرکت می کنند مستلزم رعایت اصول صحیح در سرعت گرفتن و صبر کردن اولیه و در اوایل مسیر است . شخص باید آنقدر خود را از احساس داشتن خواسته اش پر کند و در ابتدا بسیار مراقب تمرکز بر خواسته و توجهش در جهت نیل به خواسته باشد که به صورت کاملا طبیعی با سرعت بیشتر به سمت خواسته اش حرکت کند. و از طرفی افراد بسیاری از اوقات این اصل اساسی را فراموش می کنند که اگر مسیر صحیح را طی کنند چه بخواهند و چه نخواهند به خواسته و هدف خود خواهند رسید.
برای همه شما عزیزان، آگاهی هر چه بیشتر از قوانین هستی و لذت به کار بستن این آگاهی ها را از خداوند یکتا آرزو دارم.
فاطمه معزالدین

حسین
حسین
پاسخ به  فاطمه معزالدین
7 ماه قبل

درود بر شما

خیلی خوب توضیح میدهید!درکتان از قانون جذب عالیه!

امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشین😍😍

رویادادپور
رویادادپور
8 ماه قبل

وقتی باورهای مادرست نشده باشد و ماشروع به عمل کنیم ماننداین است که قایقی را دررودخانه ای خروشان به حرکت دراورده ایم که سطح ان پر از الوار وبریده های درختان است.

وقتی وسیله ای جدید وارد خانه میشود در ابتدا باید طرز استفاده از آن را ازدفترچه بخوانیم تا بتوانیم استفاده درست ازش داشته باشیم.

درخانه وجامعه ای که موضوعی همچون موضوع راز به گوشمان نخورده بود و مازندگی داشتیم که کپی ازهمدیگر بود,یهویی فیلم مستندی بنام راز وارد میدون میشه تا زندگی افراد زیادی رو دگرگون کنه چیزی که قبل از اومدن این مستند باید بستری فراهم میشد تا در اذهان عمومی جابیفته و جایگاه خودش رو پیداکنه.
ولی متاسفانه وقتی شخصی یک عمربه سمت چپ رفته فقط با یک بارگفتن نمیتونه تغییر مسیر بده و به سمت راست حرکت کنه سمت راستی که کسی از قبل توضیح نداده, پر از شک و تردید و دودلی و تاریکی هستش, پس ترجیح میده چشم و گوش بسته مسیری رو ادامه بده که بهش عادت کرده و براش خیلی راحته.

فیلم راز بطور کامل تو ایران پخش نشد وقتی فیلمی سانسور بشه قطعا نمیتونه حق مطلب رو اداکنه و بیننده هاش نتیجه بگیرن.

دلیل نتیجه نگرفتن بعدی افراد,نگه
داشتن طرز
فکر قبلی وتکرار طوطی واردعبارات تاکیدی وتصویرسازی ذهنی باشک و تردید بود.

فیلم رازنه تنهاحقه نبود بلکه یک شوک انرژی زا برای کل دنیا بودکه میشود با تغییر طرز فکر, زندگی بهتری رو تجربه کرد. و چرا برای عده کمی جواب داد?!این عده کمها تعدادشون تو دنیا زیاده.عده کمی ثروتمندند,عده کمی موفق میشن,عده کمی نتیجه میگیرند,عده کمی اگاه هستن و…
درست مثل معلمی که یک درس روبه ۵۰ نفر اموزش میده به یک سبک وشیوه و فقط ۱نفرشاگرداول کلاس میشه,ایا معلم حقه زده یا بقیه شاگردان مثل اون یه نفر(عده کم)نتونستن نتیجه بگیرن!!!

حسین
حسین
پاسخ به  رویادادپور
7 ماه قبل

درود بر شما
خیلی خوب توضیح میدهید!درکتان از قانون جذب عالیه!
امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشین😍😍

مينا عطرچى
مينا عطرچى
8 ماه قبل

با سلام و تشکر از استاد تقوى زاده زاده عزیز
مینا عطرچى
من هم خیلى سال پیش کتاب و فیلم راز رو مطالعه کردم بسیار دلنشین بود ولى کافى نبود چون بیشتر به قانون جذب که قانون دوم است اشاره کرده در صورتیکه قانون اول و ارتعاش رو زیاد توجه نکرده بودن و البته انسان بدون دانستن قانون جذب همیشه در زندگى داره جذب میکنه و غیر از این هیچ چیز دیگه اى در دنیا اتفاق نمیوفته چه بدانیم و چه ندانیم چه خواسته و چه ناخواسته
ولى این کتاب براى کسانیکه زمینه قبلى داشتن و باورهاى قوى و حس خوب از قبل داشتن سبب شد به نتایجى دست پیدا کنن ولى بیشتر مردم که باور ضعیف دارند و قوانین هستى رو نمیشناسند و ذهن و ضمیر ناخودآگاه رو دست کم میگیرند و راه رسیدن به اهداف رو نمیدانند و قوانین ارتعاش و توجه و تکامل رو نمیدانند و کنترلى روى افکار و احساسات خود ندارند ، متاسفانه جواب نخواهد داد ، رسیدن به موفقیت مسیرى دارد که باید گام به گام طى شود و ایمان به رسیدن به اهداف و باور قدرتمند سبب ارتعاش خوب و انگیزه ادامه مسیر شود که بسیارى بخاطر نداشتن آگاهى کافى و عدم شناخت صحیح متاسفانه سرخورده تر از قبل و نا امیدتر شدند
پس این کتاب خوندنش خوبه ولى کافى نیست و فقط ایجاد ذوق و شوق براى آموختن صحیح قوانین جذب و هستى میکنه و بیشتر انگیزشى است و در واقع آموزشى نیست .
آرزو میکنم همگى آموزش درست قانون جذب رو داشته باشیم تا جهانى از رضایتمندى داشته باشیم که لایقش هستیم .

PARISA
PARISA
8 ماه قبل

به نام خدا
پاسخ مسابقه نهم

فرمول کتاب و مستند راز این بوده که گفته ۱)درخواست کن ،۲)باور کن ،۳)دریافت کن .خیلی از مردم مفهوم دقیق باور رو درک نکردن و فقط یک برداشته سطحی داشته اند.

کسانی که نگاهی سطحی به فیلم راز داشته‌اند این طور تصور کردند که اگه ما الان یه درخواست از جهان هستی داریم این که بیایم یک یا دوبار تصویرسازی کنیم کافیه و به خواستمون میرسیم در صورتی که در فیلم راز گفته شده که شما باید به باور موفقیت برسید و باور یعنی فکری که مدام تکرار شده و این فکر تکرار شده و غالب شده ذهن ما باعث ایجاد یه حس میشه که این احساس هم ،انرژیه و اتفاقات زندگی ما رو رقم میزنه ،بنابراین چیزی رو که مدام توی ذهنمون تکرارش می‌کنیم، باورش داریم و می‌دونیم که هست و در نتیجه تکرار به همون نتیجه هم می‌رسیم که این رو در فیلم راز باید درکش کرد.
البته این هم در فیلم راز عنوان شده که آرزویی که شما در ذهنتان دارید مثل یک دانه است که میکارید و شما تا زمانی که این دانه از خاک بیرون میاد و محصول میده باید ازش مراقبت کنید و باید این فاصله زمانی طی شود در واقع این فاصله زمانی همان انرژی ای هست که ما باید به کار ببندیم و افکار و ورودی های ذهنمون رو مراقبت کنیم تا به مدار خواستمون برسیم و هم ارتعاش و هم فرکانس با خواسته خودمون بشیم تا اون رو به صورت فیزیکی در زندگی خود ببینیم.
از طرفی خیلی ها باورها و موانع منفی درونی خودشان را نمی‌شناسند و نمیدونم که باید اول موانع و باورهای منفیشون رو حذف کنند و باورهای مثبت و سازنده را در ذهنشان پرورش بدن تا به خواسته هاشون برسند ولی از طرفی دیگه یه فرد دیگه اصلا اینطور نیست و باور منفی در ذهنش نداره و مدارش به خواسته‌اش نزدیکتره و با کمی تمرکز و تمرین میتونه به مدار خواسته هاش برسه در این حالت خیلی ها این افراد رو می بینند و می گن قانون جذب گفته که بشینی و فکر کنی کافیه و میشینن و فقط و فقط تصور می‌کنند ولی در آخر به نتیجه نمی‌رسند چون نمی دونن این مسئله باید ریشه‌ ای دیده بشه و ببینن که چه چیزی در ذهنشون مانع رسیدنشون به اهدافشون شده و چون خیلی ها این ریشه ها رو نمی بینند و با یکم تلاش سطحی به موانع درونی شان برخورد می‌کنن و نتیجه هم نمی گیرند میگن این غلطه و این فیلم فقط برای درآمدزایی خودشان تولید شده و یه حقه است.

با تشکر از استاد عزیز
پریسا اکبریان هستم

سپیده حیدری
سپیده حیدری
8 ماه قبل

سلام استاد جواب سوال باز نکردن قانون جذب از جوانب مختلف است که بیان نشده وتوضیحات ناقص است.
بیان کردن این مطلب که به هر چه فکر کنی به آن میرسی بدون بیان اینکه باید حست غالب باشه وباید ببینی که به خواسته همین لحظه رسیدی نه به صورت رویا وتوضیح ندادن اینکه ممکن است موانعی در مسیر ایجاد شود باز نکردن انتقادات وسوالاتی که ممکن است ایجاد شود وتوضیح ندادن کامل روش قانون جذب وفرمول آن واز بین نبردن باورهای اشتباه افراد ونگفتن این موضوع که هر کس باید با حس درونی خودش پیش بره و راه برای هرکس وهر خواسته ای متفاوت است قانون جذب درست است ولی برداشتهامتفاوت یا نادرست است اینکه قانون جذب وسیله در دست ما نیست که استفاده کنیم ما باید خودمان را با روشش هماهنگ کنیم
واینکه افراد فکر میکنم قانون جذب برای مثبتهاست ولی اینطور نیست این قانون همیشگی وبرای همه زمینه هاست

علی سوهانی
علی سوهانی
8 ماه قبل

علتهای مختلف کم حاصل بودن ثمر بخشی مستند راز را ، می توان به سه گروه اصلی دسته بندی کرد
الف) عللی که مربوط به خود این محصول فرهنگی می شود
ب ) عللی که مربوط به استفاده کنندگان می شود
ج ) عللی که مربوط به منتشر کنندگان واساتید موفقیت و تبلیغات پیرامونی این محصول می شود.

به نام خالق یکتا
علل مختلفی که عده ای از فیلم راز نتیجه مفیدی نگرفتند را به شرح ذیل دسته بندی می کنم.

الف) عللی که مربوط به محصول می شد.
۱- قالب محدود فیلم – اساساً یک فیلم مستند قالب بیانی محدودی چه به لحاظ زمان و چه به لحاظ عمق مطالب دارد. شاید بتوان گفت این فیلم بیشتر شبیه یک بروشور رنگی و جذاب از یک دانشکده پزشکی معتبر بود. بروشور به قسمتهای مختلف علومی که در این دانشگاه آموزش داده می شوند اشاره می کند. ولی نباید توقع داشت که کسی صرفا با استفاده مکرر و خواندن همان یک بروشو تبلیغاتی تبدیل به یک جراح زبر دست شود.
۲- سانسورهایی که شبکه ۴ به روی نسخه اصلی انجام داد. به دلیل دوبله زیبای فارسی متاسفانه همان نسخه را به نسخه رایج و قالب هموطنان ایرانی تبدیل کرد. مخرب ترین بخش این سانسورها مربوط به بخش عملگرایی و اقدام به موقع در نسخه اصلی بود. به شکلی که تمام کسانی که نسخه ایرانی را دیده بودند راز را نوعی تکنیک بخور و بخواب بدون هیچ نوع عملگرایی فرض می کردند. ( یک تکه بدون سانسور را می توانید در این آدرس ببینید htps://youtu.be/kG4VU4zTAkI )
۳- توزیع تجاری بسیار بسیار گسترده ، ترجمه های مکرر و پی در پی ، و هجوم انواع محصولات جانبی از قبیل تقویم راز ، دفترچه یادداشت راز، کارتهای راز و . . . . . به نوعی به اعتبار علمی این پدیده صدمه وارد کرد. و ایمان و باور استفاده کنندگان را دچار تردید و شک جدی نمود.
ب ) عللی که مربوط به کاربران و بینندگان و استفاده کنندگان می شد.
۱- دمدمی مزاجی – تقریبا بسیار محصولات دیگر نیز از قبیل لوازم ورزشی نیز برای تمام خریداران آن موفقیت صد در صدی بوجود نمی آورد. عده کمی به موفقیت های بی نظیر می رسند و عده ایی دیگر بعد از مدتی دلسرد شده و تمرینهای خود را دنبال نمی کنند.
۲- عجله – سئوال همیشگی و مخربی به نام « چه موقع پدیدار می شود ؟ » تمام کسانی را که وارد این مسیر شده بودند از مسیر بازداشت. این عده از عزیزان روشهای اثر بخش فوری را در زندگی خود می خواستند. و همین عجله داشتن و درک نکردن شیوه کار «تایم تیبل» کائناتی که با «تایم تیبل» انسانی و مهندسی پروژه های ساختمانی کاملا متفاوت است، باعث دلسردی آنان شد.
۳- حسادت – وقتی یک محصول با تیراژ میلیونی و بسیار بسیار گسترده توزیع می شود. و بعضی از افراد با خصلتها و باورهای مخرب قدیمی خود مانند حسادت می بینند که همسایه یا همکلاسی یا همکار آنها نیز همین محصول یعنی کتاب و سی دی راز را در دست دارد و در حال استفاده از آن است. آن احساس حسادت به همراه این توزیع میلیونی باعث شک و تردید جدی در مورد اثر بخشی قوانین درون این مجموعه شد.
ج ) عللی که مربوط به اساتید همه چیز دان می شد.
۱- تردید افکنان – عده ای از اساتید که نگاه مذهبی و دینی هم داشتند نگران آن شدند که این محصول به یک شبه معنویت جدید تبدیل شود. و خدای ناکرده تبدیل به جایگزینی برای واجبات دینی مومنان گردد. بنا براین همزمان با پخش این سی دی تفسیرها و ملاحضات خود را حتی از شبکه ملی پخش نمودند . مانند دکتر عیسی جلالی
۲- موافقان بی منطق – عده ای بسیار هیجان زده و شتاب زده با این سی دی همزبانی و همنوایی کامل کردند و حتی کاسه داغ تر از آش شدند و در بعضی از قسمتها تضمین هایی به طرفداران خود دادند که خود سی دی راز هم چنین تضمین هایی نداده بود. مانند دکتر آزمندیان
۳- مخالفان بی منطق – عده دیگری از اساتید مانند ملا نقطی از بعضی از ژانرهای طنزی که در قالب این فیلم گنجانده شده بود به عنوان آتو استفاده کرده و بطور کلی تمامی محتوای این مستند را یکسره کلاه برداری و دروغ نامیدند. مانند دکتر هلاکویی
از آنجا که هر کدام از این اساتید برای خود مریدان و پیروان باور مندی دارند بسیاری از مخاطبان و کاربران نهایی از عینک و با فیلتر نقد اساتید به فیلم نگاه می کردند. یا در کمال تعجب ندیده کل فیلم را مردود می دانستند.

Ebrahim
Ebrahim
8 ماه قبل

باسلام خدمت شما و آقای تقوی زاده در رابطه با جواب سوال دی ماه جوابم اینه که باتوجه به محتوای اصلی فیلم راز که مربوط به قانون جذبه شرط نتیجه گرفتن اینه که این قانون رو عمیق بفهمیم تا منجربه تغییر باورهامون بشه حالا یکی از تعریفهای قانون جذب اینجوریه که شما به هرچیزی فکر وتوجه کنی اون چیز تو زندگیت پررنگتر و بیشتر میشه و برعکس توجهتو از هرچیزی برداری اون تو زندگیت کم رنگتر و ناپدید میشه علت اصلی که اکثر کسانی که با این قانون آشنا شدن و نتیجه نگرفتن این بود که فکر میکردن دارن به اون چیزی که میخوان فکر میکنن ولی درواقع داشتن به اون چیزی که نمیخواستن فک میکردن و طبق قانون جذب هم نتیجه ای که پدید اومده همون نبود اون بود به همین سادگی برا مثال شما نگاه کن خیلی ها میان میگن آقا من کلی راجب پول فکر کردم میخوام پولدار شم اما کو پول پس قانون جذب علکیه جواب نمیده که به این آدم باید گفت که خیلی سطحی داری نگاه میکنی قضیه رو متوجه نشدی ما تو تعریف قانون جذب گفتیم به هرچیز توجه کنی بیشتر میشه هرحسی رو بفرستی موقعیتهایی میادتوزندگیت که متناسب با اون حسه حالا اون کسایی که نتیجه نگرفتن رو کافیه فقط یخورده اینارو زیر نظرداشته باشی اکثرمواقع دارن باورهای منفی قبلیشونو تکرار میکنن وبجای اینکه اراده کنن باور جدید بسازن راجب این صحبت میکنن که وای پول نداریم آی پول نیس آی پول کمه پول که از آسمون نمیادبیشترموقع ها فکرشون رو اینه که پول به سختی بدست میاد راحت از دست میره پول زیادش خوب نیس تمام توجه و فکر اینها رو ایناس خب مسلمه قانون جذبم اینومیگه روهرچی متمرکز بشی بیشتر میشه
ابراهیم مشفقی گلی

هاجر حزباوی
هاجر حزباوی
8 ماه قبل

با عرض سلام وادب به استاد عزیز
قانون جذب که در کتاب وفیلم راز مطرح شده است اساسی ترین مبحثی که در این قانون وجود دارد را از مردم پنهان کرده است وفقط چیزایی مطرح شده است که بنیادی واساسی نیست چیزی که پایه واساس این قانون است ارتعاش است کسانی که توانسته اند ازاین نتیجه بگیرند به این درک رسیده اند که این قانون بر پایه ی ارتعاش است هر چیزی وهرفکری دراین دنیا یک انرژی است ودارای ارتعاش است یعنی هر فکری که از ذهن خارج ارتعاش دارد ومشابه همین فکر به دنیای خودمون جذب میکنیم یعنی مشابه مشابه خودرا جذب میکند ومتاسفانه اغلب مردم چیزی که ازاین فیلم به دست آوردند این است که بایک بار ویا دوبار حس خودرا خوب کردن نتایج خوبی هم به دست می آوردند در صورتی که ماهر اتفاق ناخواسته ای که در حال حاضر برای ما پدیدهر میشود نتیجه ی افکار قبلی ماست وما به قدری به این افکار ادامه دادیم که نتایجش رو الان میبینیم پس برای داشتن آینده ای بهتر ومثبت تر باید از الان شروع به افکار مثبت کنیم ومهمتر از آن به این روند افکار ادامه دهیم تا زمانی ک نتایج مثبت در زندگی یکی پس از دیگری در زندگی ما تجلی شود.با سپاس فراوان

علیرضا فرض
علیرضا فرض
8 ماه قبل

مغز انسان در زندگی که توسط خداوند عطا گردیده و روح خداوند در آن دمیده شده که به خودش هنگام خلق انسان تبریک گفت که انسان میتواند با استفاده از علم و آگاهی که در مستند راز به آن اشاره شده هرچیزی که خواسته میتواند خلق کند زیرا اصول و قوانین یکی است اما با برداشت های متفاوت از جمله قانون جذب،افکارمثبت،هنر جذب یا مسائلی از این قبیل که یک حرف و نتیجه هستند ولی با برداشت های متفاوت .اشخاصی که قانون جذب به آنها نتیجه داده و موجب پیدایش عشق و انرژی های مثبت در زندگیشان شده انها توانسته اند روی خود کار کرده و فرکانس افکارشان رو با اهدافشان یکی کرده بالاخص در تصاویر ذهنی و گفتار و کردار توام با تلاش میتواند یک نتیجه شگرفی به انسان دهد زیرا زمامداران برای اینکه مردم را کنترل نمایند چنین قوانین جهان و انرژی را نمیخواهند مردم از آنها باخبر شود چون اگر انسان ماهیگیری را یاد گیرد میتواند در تمام مراحل زندگی ثروت و موفقیت و عشق را تجربه کند پس انسان از درونش تغییر نکند عوامل بیرونی تغییر نخواهند کرد چون پروردگار برای فردای انسان آن چیزی را میخواهد که انسان برای خودش میخواهد ولی اگر انسان چیزی برای خود نخواهد در اینصورت خداوند چیزی برایش نخواهد خواست. تنها چیزی که باعث شده اشخاص در قانون جذب نتایجشان را واقعی نمایند این است که رهایی از انرژی های منفی و بهبودی درون و اعتماد به نفس و خود را لایق و شایسته اهداف خود دیدن مشمول اصل صحت تلقی خواهد شد همچنین تنها چیزی که مانع میباشد که انسان نتواند باور کند و نتیجه نگیرد توجه به اعتقادات اشتباه مردم که اساساً هم فرکانس هستند و ترس و استرس و اضطراب است چون کشورها و زمامداران با استفاده از فضای مجازی و اخبار و انرژی های منفی به نوعی برای کنترل انسانها تقلا میکنند به همین جهت امواج مغزی ۲۲ سیکل در ثانیه هست و برای اینکه انسان بتواند این امواج مغزی را پایین آورده و آرامشی در بدن و ذهن ایجاد شود باید تمرین های مدیتیشن و درونگرا را انجام دهد وقتیکه ذهن در آرامش بود ضریب هوشی بشدت افزایش یافته که بدن مجددا شروع به بازسازی میکند که اینجا با استفاده از قانون جذب و توجه میتوان توجه خود را به اهداف و خواسته های خود داده که طبق تدریج و تکامل نتایج مثبت هم در بر خواهید داشت زیرا تنها راه رسیدن به هدف این است که لحظه اخر را تجسم کرده و خود را در ان تصویر دیده که مغز دراینصورت به بدن فرمان میدهد که خودآگاه یا ناخودآگاه انسان را به سمت هدفش رفته و هر روز به هدفش برسد . تنها چیزی که انسانهای ثروتمند را از فقرا متمایز میکند در اینه که خود را لایق دیده و بالاخص در چیدمان ذهنی و باورهایی که در دوران کودکی توسط خانواده و جامعه به انها نفوذ کرده این است ولی چونکه انرژی قابل تغییر است میتوان اول درون را بهبود بخشید این هم در دنیای بیرون اثر گذاشته که چنین چیزی امکان پذیر خواهد شد . قانون جذب همان توجه و استفاده از افکار انسان میباشد ولی شاعرهای قدیمی و پیامبران و دانشمندان همچون انیشتین نیز به این راز رسیده اند گرچه قانون جذب درسته ولی باید درست برداشت شود .

علیرضا فرض

مریم جلیل زاده
مریم جلیل زاده
8 ماه قبل

با سلام به سایت خود وخدا
جواب سوال چرا همه از فیلم راز نتیجه نگرفتند
۱.چون گفتار وناخوداگاه خود را یکی نکرده اند
۲.هیچ کاری بدون عمل به سرانجام نمی رسد برای گرفتن نتیجه در کنار باورهای عمیقی که داریم وبه زبان می آوریم باید عمل کردن به کارهایی که باید انجام بدهیم را هم در اولویت قرار بدهیم
عجله نکنیم وخود وزندگی وسرنوشت مان را به خود خدا بسپاریم

فهیمه جعفری
فهیمه جعفری
8 ماه قبل

چون از نظر من کتاب راز فقط به شما درباره قانون جذب میگه ولی راجع به جزئیاتش توضیح کافی نمیده. و شما متوجه جزئیات و حقایق نمیشین. اینکه همه چیز حتی یک تکه سنگ هم انرژی داره و درحال جنب و جوشه و شما تا از لحاظ ارتعاشی به سطح فرکانس همون چیزی که میخواین نرسین نمیتونین جذبش کنید.

وفا اسعدی
وفا اسعدی
8 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
علت این هست که اکثر افراد فقط به ظاهر مسئله توجه کردند و تصور کردند صرفا با تجسم و تصویرسازی، به خواسته خود میرسند.. در حالیکه جوانب دیگر مسئله از جمله داشتن باور قوی، حفظ احساس خوب، توجه به احساس و هدایت درونی و … رو نادیده گرفتند.

سارا
سارا
8 ماه قبل

سلام .فیلم راز اصل مهم قانون جذبو عمدا عنوان نکرد و اون دخیل بودن احساس در حصول خواستها بود.🌹فقط خواستن تمرکز کردن و تصویر سازی کافی نیست در کنار تمام اینها باید حس خوب به هدف و خواسته همیشه و مستمر باشه .

نسرین پژوهنده
نسرین پژوهنده
8 ماه قبل

با سلام و تشکر فراوان از جناب استاد تقوی زاده عزیز و کل مجموعه
پاسخ : البته در درستی قانون جذب هیچ شکی نیست و افراد چه به این قانون باور داشته باشند چه نه، این قانون در زندگی شان جاری و ساری است و منظور از بکارگیری این قانون این است که آنرا در جهت منافع خودمان به کار بگیریم. دلیل نتیجه نگرفتن بعضی افراد به نظر من این است که ۱- یا فیلم را با دقت ندیده و متوجه نشده اند ۲- یا متوجه شدند اما به درستی به آن عمل نکردند ۳- یا اشتیاق یا عجله ای برای خواسته خود نداشتند ، ۴- یا به این قانون با شک و تردید نگاه میکردند و قلبا آنرا باور نداشتند، چون باور نقش مهمی در جذب ایفا میکند
البته در قانون جذب به قانون ارتعاش اشاره نشده بود اما همان توضیحات داخل فیلم معنی ارتعاش را بخوبی بیان کرد مشخص کردن هدف تصویر دقیق و شفاف و قرار گرفتن در حالتی که گویا آن خواسته برآورده شده و ادامه دادن این حالت، همان ارتعاش خواسته را از ما ساطع میکند و اگر این مراحل به درستی و بی کم و کاست اجرا شود نتیجه قطعی است، اما اگر کسی هدف مشخصی نداشته باشد یا اشتیاق سوزانی برای بدست آوردنش نداشته باشد یا در تصویر سازی و ساطع کردن ارتعاش ضعیف یا کوتاه مدت عمل کند یا در طی انجام مراحل قانون قلبا باور به نتیجه گرفتن نداشته باشد به همان نسبت هم نتیجه نخواهد گرفت یا نتایج بسیار ضعیف خواهند بود

با تشکر از زحمات شما در پناه خداوند سلامت باشید

زهرا نوروزی
زهرا نوروزی
8 ماه قبل

چون آگاهی خود را رشد نداده و به ایمان نرسیده اند
همانطور که میدانیم در این دنیا قوانین ثابت وجود دارند گاهی عده ای با فهمیدن این قوانین موفق میشوند اما بعضی دیگر بخاطر توجه نکردن یا خود را در مسیر اشتباه قرار دادن و لج کردن قادر نیستند به قوانین عمل کنند برای همین برای انها جواب نداده است
ممنون بابت مطالب مفید تون🙏🙏🙏🙏

فریده شفقی
فریده شفقی
8 ماه قبل

به نظر من برای برای بهره مندشدن از قانون جذب در طبیعت باید خودرا شایسته دریافت ان موهبت بدانیم که درآن صورت ارتعاش وجودی ما بالا می رود و آمادگی جذب پیدا می کنیم وهمچنین باید احساسات متعالی همراه خواسته مان داشته باشیم شادی عشق و شکرگزاری ..
با سپاس

الناز تاج
الناز تاج
8 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
ممنون از اموزشهای رایگان عالی و بی نظیرتون
قانون جذب حقه نیست فقط اونی که نتونسته نتیجه ازش بگیره به خاطر ناآگاهی از قانون ارتعاش و ندونستن پذیرش مسئولیت بوده
حقیقت اینک ما خودمون خالق زندگیمون براساس افکار و باورهامون هستیم نه هیچ کس دیگه
نداشتن قدرت تمرکز روی خواسته و داشتن باورهای منفی و نداشتن باور برای شدن و هماهنگ نبودن با خود و نداشتن حس خوب بوده

حسین پرچکانی
حسین پرچکانی
8 ماه قبل

با سلام و درود فراوان بر همه دوستان عزیز!
علت این
که فقط عده ای از قانون جذب نتیجه گرفته اند این است که آنها علاوه بر داشتن اطلاعات درباره قانون جذب،به آنچه که میدانستند عمل کردند! و متعهد به انجام تمرینات بودند و بقیه افراد به دلایل زیر نتوانسته اند نتیجه بگیرند.👇👇👇👇👇
۱٫تسلیم شدن در برابر مشکلات زندگی
۲٫تمرکز بر روی مسائل فرعی نه اصلی
۳٫عدم درک صحیح قانون جذب
۴٫عجله داشتن برای رسیدن به اهداف
۵٫متعهد نبودن به انجام تمرینات
برای نتیجه گرفتن در هر زمینه ای علاوه بر دانستن،عمل کردن نیز لازم است و به نظرمن این دو وابسته به هم هستند!صرفاداشتن اطلاعات، موجب تغییر نتیجه نمیشود و باید به آنچه که میدانیم عمل کنیم تا نتیجه دلخواهمان رخ بدهد! آنهایی که از قانون جذب نتیجه گرفته اند به شدت متعهد به انجام تمریناتی بوده اند که از قانون جذب آموخته اند و به همین علت به نتایج مثبت رسیدند! اما بقیه که از قانون جذب نتیجه نگرفته اند به این علت است که، افراد اولا تسلیم مشکلات زندگی میشوند و به همین علت به دنبال راه حل نمیروند. و میگویند زندگی ما همین است باید بسوزیم و بسازیم و چنان به باور هایشان پایبند هستند که حاضرند غرق مشکلات باقی بمانند و با سختی زندگی کنند ولی زمانی فکر نکنند که آنچه که باور دارند واقعا درست است؟یا اینکه هرچه که هرکه گفته با چشمانی بسته پذیرفته اند؟؟دوما افرادی راه حل های مختلفی را پیدا میکنند و انجام میدهند و باز به نتیجه نمیرسند به علت اینکه به سراغ فرعیات میروند نه اصل!
سوما
به دلیل عدم درک صحیح قانون جذب این قانون را رد میکنند و تمام. یعنی فکر میکنند قانون جذب میگوید که تو در خانه بنشین و به پول فکر کن و از آسمان یه کیسه پول به پایین می افتد.
چهارما افرادی هستد که به قانون جذب عمل میکنند، اما عجول هستند و پس از مدتی که به خواسته هایشان نرسیده اند،فکر میکنند که قانون برای آنها کار نمیکند و یا اینکه زندگی همین است و…
و عطای خواسته هایشان را به لقایشان می بخشند!

پنجما کسانی هستند که قانون جذب را شنیده اند و چند سخنرانی هم گوش کرده اند اما به دانسته های خود عمل نمیکنند و جدی نمیگیرند و تمرینات را پراکنده انجام میدهند و متعهد به انجام تمرینات نیستند و در آخر هم به نتیجه دلخواه نمیرسند و سرد میشوند!
اما کسانی هم هستند که تسلیم مشکلاتشان نمیشوند و تمام سعی خود را میکنند تا به موفقیت برسند،اما به دلیل عدم درک قوانین جهان هستی،شکست میخورند! اما نا امید نمیشوند و دنبال را حل میگردند و آن را پیدا میکنند و مثلا میگویند که من همه راه ها را امتحان کرده ام برای موفقیت، اما نتیجه دلخواهم حاصل نشد، این راهی را که تازه پیدا کرده ام را انجام میدهم ببینم چه میشود! و با تعهد تمام به انجام تمرینات میپردازند و قانون جذب را با دقت تمام گوش میکنند تا دچار درک اشتباه نشوند و بالاخره نتیجه میگیرند و به خواسته هایشان میرسند و مثلا میگویندکه کاش زودتر با قانون جذب آشنا میشدم!
همانطور که در بالا اشاره کردم صرفا داشتن اطلاعات ما را به اهداف نمیرساند،داشتن اطلاعات،یعنی شناخت صحیح مسیر موفقیت،اما باید در آن مسیر قدم های عملی نیز برداشته شود تا موفقیت شکل بگیرد در غیر این صورت کسی که فقط اطلاعات داشته باشد و قدمی برندارد(که نشات گرفته از باور های محدود کننده است)میشود مصداق بارز ضرب المثل عالم بی عمل مانند زنبور بی عسل است!
افرادی که متعدانه به قانون جذب عمل میکنند و واقعا تمام وجودشان را برای تغییر باورهایشان میگذارند،اینان به موفقیت میرسند و جهان را متحول میکنند!
اما به نظر من عموم مردم چنین تعهدی را ندارند و به همان دلایلی که در بالا ذکر کردم،به موفقیت نمیرسند! و افراد کمی به درونشان مینگرند تا به بیرونشان!
قطعا کتاب و فیلم راز یک حقه نیست! اگر کسی با دقت و بدون قضاوت به فیلم راز نگاه کند و کتاب راز را بخواند و تحقیق کند به این حقیقت خواهد رسید! و خداوند از دستانش استفاده میکند تا قوانین را به انسانها آموزش دهد و کتاب و فیلم راز هم همین گونه است! خداوند از طرق مختلف و از طریق اشخاص مختلف پیام خود را به انسانها میرساند!
مثل پیامبران الهی و سازندگان فیلم راز و دیگر اشخاص!
اگر در توضیحاتم اشتباه کردم مرا ببخشید!
😍😍😍😍😍😍😛😛

زهره اسدی
زهره اسدی
8 ماه قبل

سلام در زمینه قانون جذب و کتاب راز فقط باید همین راگفت که تا زمانی که شما خود را همسو با ان هدف نکنید و تصور شما ان باشد که به آن هدف رسیده آید نمیتوانید بگید قانون جذب جواب نمی‌دهد و‌‌کتاب راز اشتباه است این کتاب درست است

مهناز حداد
مهناز حداد
8 ماه قبل

باعرض سلام
زیرا ماازارتعاش احساسمان نتیجه می گیریم.(احساس مثبت وشادی).
به نظرمن رازکسانی که ازفیلم وکتاب رازنتیجه گرفته انداین است که آن اشخاص ازطریق فرستادن ارتعاش احساس مثبت وشادی نتیجه گرفته اند.وتمرکزشان رابروی نتیجه مثبت گذاشته بودند.همین راهکارباعث شدکه ازکتاب وفیلم رازنتیجه بگیرند.

علی شکرانی
علی شکرانی
8 ماه قبل

با سلام
سه دلیل عمده دارد
۱-فقط اطلاعات گرفتند ولی تمرینات را انجام نمی دهند تا جزو ضمیر باطنشان شود
۲-باورهای محدود کننده آنها قوی. است یک مدت تمرین می کنند و لی آنقدر ادامه نمی دهند تا باورهای صحیح جایگزین شود به عبارتی عجول هستند
۳- مهمترین دلیل به گمان من این است که نمی توانند به نکات مثبت توجه کنند و احساس خوب را خوب نگه دارند
والسلام