اطمینان دارم پیام این جلسه که درمورد معجزه باور است برای شما بسیار کاربردی خواهد بود. چون امروزه مردم زیادی هستند که مطالبی که در رسانه‌ها می‌بینند و می‌شنوند را باور می‌کنند.مطالبی راجع‌به بحران‌های اقتصادی و دیگر خبرهای منفی. ولی در این جلسه می‌خواهم به شما بگویم که شما چه‌کسی هستید. و چطور شما خودتان با توجهی که به موضوعات مختلف دارید آنها را در زندگی خودتان واقعی و بیشتر می کنید.

معجزه باور از نگاه کتاب آسمانی

در آیه ۲۶ از فصل ۱۹ انجیل Matthew به ما گفته شده: “برای خدا هرکاری ممکن است”. همچنین در آیه ۲۳ از فصل ۹ انجیل Mark هم آمده: برای کسی‌که باور دارد هرکاری ممکن است”.

در تصور الهی هیچ محدودیتی وجود ندارد. ولی در تصور انسانی یک محدودیت است. و این محدودیت چیزی نیست جز باور. فقط برای کسی که باور دارد هرکاری ممکن است. به‌عبارت‌دیگر، انسان با معجزه باور هرکاری را می‌تواند انجام دهد. ولی کسی که باور ندارد شامل چنین معجزه ای نخواهد شد. در واقع انسان بعلاوه ایمان و باور قدرتی مثل خالق خود یعنی خداوند در اختیار دارد.

معجزه باور-نویل گادارد

تفاوت انسان و خدا

طبق صحبت‌های بالا، انسان و خدا مثل هم هستند. و تنها یک تفاوت وجود دارد و آن هم باور است.

برای اتفاق افتادن معجره باور سوالی که باید از خود بپرسید این است: آیا می‌توانم چیزی که تصور کرده‌ام را باور کنم؟ به‌جز ظرفیت انسان برای باور کردن چیزی که تصور کرده محدودیت دیگری وجود ندارد. فراموش نکنیم که فقط برای کسی که باور کرده هرکاری ممکن است.

بنابراین تنها محدودیتی که انسان دارد توانایی او در باور کردن چیزهایی است که منطق و حواس او آن‌ها را انکار می‌کند. به‌جز این هیچ محدودیت دیگری وجود ندارد.

خدا کاری را انجام می‌دهد که از انجام آن لذت می‌برد

بیایید به صفحه ۱۱۵ انجیل Psalm برویم. و من فکر می‌کنم تمام دنیا به‌خاطر درک اشتباه خود نسبت به این موضوع مقصر هستند. این کتاب می‌گوید:

خدای ما در بهشت است و کاری را انجام می‌دهد که از انجام آن لذت می‌برد. بت ها با دست انسان و با طلا و نقره ساخته شده‌اند. بت‌ها دهان دارند ولی صحبت نمی‌کنند. چشمانی دارند که نمی‌بینند. گوش‌هایی دارند که نمی‌شنوند. دستانی دارند که هیچ‌چیز را احساس نمی‌کنند. و پاهایی دارند که راه نمی‌روند. و از گلوی آن‌ها صدایی بیرون نمی‌آید. کسانی‌که این بت‌ها را می‌سازند و همچنین کسانی‌که باورشان می‌کنند مثل خود آن‌ها هستند.

اگر باور داشته باشید که علت پدیده‌های جهان چیزی خارج از شماست درواقع به چیزی که ساخته دست بشر است باور دارید. مهم نیست که اسم آن را چه می‌‌گذارید.

در اینجا گفته شد که خدای ما در بهشت است. از طرف دیگر در فصل ۱۷ انجیل Luke به ما گفته شده: “بهشت در درون انسان است”. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که خدا در درون انسان است.

معجزه باور

خلق دنیای فیزیکی یا معجزه باور

اگر خدا در درون من است، چه‌چیزی در درون من وجود دارد که کاری را انجام می‌دهد که از آن لذت می‌برد؟ آن چیزی نیست جز تصور من.

من می‌توانم هرچیزی حتی باورنکردنی‌ترین چیزها را هم در این دنیا تصور کنم. ولی به‌عنوان یک انسان یک شرط پیش روی من است: من باید آن را باور کنم.

اگر بتوانم خود را نسبت به واقعیت چیزی که تصور کرده‌ام متقاعد کنم معجزه باور رخ می‌دهد. و هیچ نیرویی در این جهان نمی‌تواند مانع از این شود که آن چیز به طرف من بیاید. انسان با استفاده از تصور و باور می‌تواند دنیای فیزیکی خود را خلق کند. انسان با استفاده از تصور و باور می‌تواند دنیای خودش را طرح‌ریزی کرده و به آن عینیت ببخشد.

هیچ‌چیز به‌جز خدا وجود ندارد. و خدا تصور انسانی شگفت‌انگیز خود انسان است. انسان سراسر تصور است و خدا انسان است. و خدا در درون انسان است و انسان در درون او. جسم فناناپذیر انسان تصور است و آن خود خداست.

تصور الهی فوری و لحظه‌ای است. ولی وقتی سطح آن پایین می‌آید و شکل انسانی می‌گیرد یک شرط برایش گذاشته می‌شود: باور. که هرکس بتواند در هر زمینه ای خود را به مرحله باور برساند واقعیت انچه راکه باور کرده پیش روی خودش خواهد دید و این همان معجزه باور است.

برای توضیحات بیشتر در این زمینه لطفا کلیپ زیبای زیر که در اینستاگرام خود و خدا قرار دارد را ببینید. آقای نویل گادارد در این کلیپ که توسط گروه خود و خدا ترجمه شده است درمورد معجره باور صحبت می‌کند. همجنین آقای نویل گادارد یک تکنیک فوق‌العاده را نیز برای تصویرسازی آموزش می‌دهد.

View this post on Instagram

با باور همه‌چیز امکان‌پذیر است صحبت‌های زیبای آقای #نویل_گادارد درمورد نقش #باور در دست‌یابی به #هدف . آقای نویل گادارد در این کلیپ درمورد #تصویرسازی هم صحبت می‌کند و یک تکنیک جالب در این مورد را آموزش می‌دهد. . . . ترجمه و زیرنویس از گروه #خود_و_خدا . . . پیج اینستاگرام #خودوخدا منبعی باارزش از آموزش‌های اساتید مطرح دنیا در همه‌ی حوزه‌های موفقیت . . . @khodvakhoda @khodvakhoda @khodvakhoda . . . #قانون_جذب

A post shared by خود و خدا (@khodvakhoda) on

اعلان
به من اعلان کن
guest
7 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
رویادادپور

سلام استاد,ممنون میشم وویسهایا ویدئوهایی که توسایت قرارمیدین جوری باشه که بشه دانلودکردودرفرصت مناسب گوش داد.

سمیرا

سلام و. خسته نباشید
من در همه جا این موضوع قدرت باور را خوندم اما متاسفانه نمی دونم برای من همه چیز برعمس می شه ولی در. خیلی افراد دیدم به اون چه دوست داشتن رسیدن با همین باور اما من وقتی هرچیزی رو باور. می کنم برعکس می شه

فاضل ویسی

بسیار عالی

مينا عطرچى

سلام استاد تقوى زاده نازنینم ❤️
یه دنیا ازتون ممنونم براى زحماتتون و میخوام بگم همین یه ویدیو یه دوره کامل از رسیدن به خواسته ها رو در ظرف مدت کوتاهى بیان میکنه ، سخاوتمندى و زحمات بیدریغ شما رو یه دنیا سپاسگزارم . بزرگترین شانس زندگیم این بوده که افتخار شاگردیتون رو دارم .
موفق باشید استاد گلم 🙏🌹

رعنا

عااااالی
تشکر ویژه از شما و گروهتون دارم❤️

علی

عالی استاد تشکر