دعا

دعا کردن و درخواست از خداوند برای رسیدن به خواسته ها و یا گشایشی در امور زندگی مسئله مهمی است که همه انسانها به نوعی درگیر آن هستند. ما از خداوند می خواهیم، ولی چون علم کافی نداریم که از چه کسی می خواهیم و چطور باید طلب کنیم در بیشتر مواقع دعای ما بی پاسخ می ماند. استجابت دعا مستلزم رعایت مواردی است که هر کدام از آنها نقش مهمی در رسیدن ما به خواسته هایمان دارد. ما باید بدانیم همه چیز در دنیا با نظم و علت اتفاق می افتد. پس هرگز انتظار نباید داشته باشیم که دعای ما همینطور بی علت و فقط بخاطر اینکه ما ظاهرا دعا کرده ایم مستجاب شود. ما در این بخش سعی داریم روش صحیح دعا کردن را با هم بررسی کنیم.

آیا هر طلب کردنی از خداوند به جواب مثبت خواهد رسید؟

رابطه مستقیمی بین شناخت خداوند و استجابت دعا وجود دارد. یعنی اگر شما ندانید که از کدام خدا در حال طلب کردن هستید به راحتی از مسیر درست طلب کردن خارج می شوید و دعای شما بی پاسخ می ماند. مثلا اگر شما از خدا چیزی را بخواهید و نزد خود بگویید من که می دانم این موضوع نشدنی است، بر اساس واقعیاتی که در حال مشاهده آنها هستید، آنگاه دعای شما بی پاسخ می ماند. زیرا مانعی در درون شما وجود دارد که می گوید نمی شود و اجازه دریافت را به شما نمی دهد. یا اینکه مثلا نزد خود بگویید دعای من حتما باید همینجا و از همین راهی که می بینم و می خواهم مستجاب شود. این هم یک مانع دیگر برای بی پاسخ ماندن دعاهای ما است.

بیشترین استجابت دعا مخصوص یکتاپرستان است.

یکتاپرست کسی است که خداوند را تنها موجودیت حقیقی می بیند و می داند که همه چیز در دنیا از اوست. این یعنی تنها قدرت موجود خداوند است. تنها علم و آگاهی موجود خداوند است. هم درد و هم درمان از اوست. تمام مشکلات و گره ها را می داند و راه حل هم همیشه پیش اوست. او در همه جا حاضر است و از بی نهایت جای مختلف می تواند خودش را نشان دهد. او از هر چیزی به ما نزدیکتر است، دعای ما را می شنود و با بخشش، قدرت، عدل، و آگاهی بی انتهایش به آنها پاسخ می دهد. این همان چیزی است که انسانهای یکتاپرست از خداوند می دانند و همین شناخت ریشه استجابت دعا ی آنان است.

روش صحیح دعا کردن چیست و چگونه متوجه شویم که درست دعا می کنیم؟

اگر شما چیزی را از خداوند می خواهید باید بدانید که فقط و فقط او علت پیدایش همه چیز است. قدرت فقط اوست، یعنی اگر شما فکر کنید که پاسخ دعای شما سخت است و یا موانع بسیار زیادی برایش وجود دارد و بخاطر اینها شما به خواسته تان نخواهید رسید، از همان ابتدا راه را اشتباه رفته اید. خدایی که از او طلب می کنید هیچ چیز برایش غیر ممکن نیست. و شما باید با علم به این موضوع دعا کنید. شما باید بدانید که خدای یکتا بی انتها بخشنده است و این یعنی نباید فکر کنید خواسته شما بزرگ است و به خاطر بزرگ بودنش خدا آن را به شما نخواهد داد. خداوند علم و آگاهی مطلق و بی حد دارد؛ و اوست که می داند از چه راهی و چطور باید به خواسته خود برسیم. پس اینکه ما خودمان را محدود به یک راه و یک زمان کنیم روش صحیح دعا کردن نیست. موضوع مهم بعدی عدل خداوند است که ما باید بدانیم اگر چیزی که طلب می کنیم حقی از خودمان یا دیگری ضایع کند خداوند آن را مستجاب نخواهد کرد. ولی با لطف و بخشش بی نظیرش از راهی دیگر و خواسته ای دیگر به ما پاسخ خواهد داد که حقی هم از کسی ضایع نشود.

بر این باور باشید که از قبل خداوند آنچه را که واقعا خواستارش هستید به شما بخشیده است.

دعایی به استجابت می رسد که باور استجابت شدن آن در شخصی که دعا می کند وجود داشته باشد. به عنوان مثال اگر شما دعا کنید و بعد به طرق مختلف اجازه بدهید که شک و تردیدها فضای ذهن شما را اشغال کند، در این صورت به استجابت دعا ی خود نخواهید رسید. روش صحیح دعا کردن این است که شما بعد از مرحله درخواست بدانید که بخشنده یکتا حتی قبل از درخواست شما خواسته شما را به شما بخشیده است و فقط بخاطر قوانین الهی نظم و عدالت خداوند، ظهور و براورده شدن خواسته شما در جای خودش باید اتفاق بیفتد. و اگر در وجود شما باور و شناخت حقیقی از خداوند وجود داشته باشد، این مرحله طی خواهد شد و شما استجابت دعا ی خود را خواهید دید. اگر کمی دقت کنید خواهید دید که روشی که توضیح داده شد دقیقا همان روش قانون جذب و قسمتهای مرتبط با آن است.

داشتن حس خوب و شادی بعد از دعا کردن نشانه بودن در مسیر استجابت آن است.

استجابت دعا

حس خوب و شادی که در درونتان می جوشد نشانه بودن در مسیر درست و رسیدن به خواسته است. اگر شما بعد از طلب از خداوند حس خوبی ندارید باید بدانید که درست کارتان را انجام نداده اید. شما باید بعد از طلب از خداوند با سماجت خود را در مرحله دریافت نگه دارید و این کار باید توسط کنترل توجه شما اتفاق بیفتد. اگر شما گنجایش دریافت را در آن مرحله داشته باشید، کنترل توجه شما به این که خداوند از قبل خواسته شما را به شما داده و بودن در حس شادی برای آن، کار زیاد سختی نخواهد بود. ولی اگر چیزی که طلب کرده اید خیلی بزرگتر از گنجایش فعلی شما باشد، آنگاه نمی توانید با باور آن کنار بیایید و به راحتی گرفتار شک و تردید خواهید شد. البته باید بدانید که این فقط یکی از دلایل است و دلیل دیگر برای شک و تردید می تواند همان نداشتن شناخت کافی از خداوند باشد.

  1. بدانید که خدایی که از او طلب می کنید کیست و چه ویژگیهایی دارد.
  2. به اندازه شناختی که از خدا دارید و گنجایش خودتان طلب کنید. ولی همیشه در حال افزایش این دو باشید.
  3. بعد از درخواست خود هرگز شک نکنید و با باور و حس خوب خود بی صبرانه منتظر دریافت آن باشید.
  4. هرگز درگیر راه و زمان رسیدن به خواسته خود نباشید، آن خدایی که علم بی پایان دارد می داند از چه راهی و در چه زمانی شما را به نتیجه نهایی برساند، و این راه و زمان در ابتدا هرگز برای ما با علم محدودی که داریم آشکار و معلوم نیست.
  5. در خیلی از مواقع برای رسیدن به خواسته خود از درون راهنمایی می شوید برای انجام کارهایی که شاید در ابتدا نتوانید ارتباطی بین آنها و خواسته تان ببینید، ولی باید به سرعت آن کارها را انجام دهید. در انتها خواهید دید که خداوند چقدر عالمانه و زیبا شما را به سمت استجابت دعایتان هدایت کرده بود.

لطفا ویدئوی آموزشی روش صحیح دعا کردن را تماشا کنید.

دانلود فایل صوتی این فیلم

حجم فایل: ۲۴ مگا بایت

تماشای این فیلم در یوتوب

مطالب مرتبط:

لطفا به صحبتهای زیبای آقای نویل گادارد که قدرت ایمان و باور را در دریافت خواسته ها نشان می دهد گوش کنید.

View this post on Instagram

خاطره و آموزش زیبای #نویل_گدارد از اینکه چطور در دوران جوانی دوست قدیمی او عبدالله قانون ایمان و باور را به او آموخت >>در ابتدای صحبتهای آقای نویل گادارد اشاره به افسردگی عمیق در آمریکا میشود که منظور “رکود اقتصادی” است که بهتر بود ما هم اینطور ترجمه میکردیم 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 << . . . ترجمه و زیر نویس از گروه #خود_و_خدا ...مصطفی بابایی . . . . پیج اینستاگرام #خود_و_خدا منبعی با ارزش از آموزشهای اساتید مطرح دنیا در همه حوزه های موفقیت . . . @khodvakhoda @khodvakhoda @khodvakhoda . . . #نویل_گادارد #موفقیت #ایمان #باور #انگیزشی_موفقیت #خود_و_خدا #رسیدن_به_هدف #تصویرسازی_ذهنی #داستانهای_واقعی _موفقیت #قانون_جذب #قوانین_کائنات #قدرت_ذهن #قدرت_فکر #قدرت_باور #کتاب_مقدس #تخیل_خلاق

A post shared by seyed saeid taghavizade (@khodvakhoda) on

اعلان
به من اعلان کن
guest
8 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] چرا دعای ما مستجاب نمی شود ( اینجا ) […]

trackback

[…] چطور دعا کنیم که خداوند پاسخ دعای ما را بدهد؟ ( اینجا ) […]

Anonymous

Visitor Rating: 4 Stars

Anonymous

Visitor Rating: 5 Stars

Anonymous

Visitor Rating: 4 Stars

جم

سلام، وقتتون بخیر.
شما فرموده بودید اگه برای چیزی دعا کنیم، به سمتش میریم، حالا اگه به خودش نرسیم، به نزدیکش می رسیم. اما اگه این موضوع چند بار تکرار شه چی ؟ اگر برای چیزی دعا کنیم، شرایط برای برای اون فراهم نشه، اما چیز بهتری پیدا شه ( هنوز بهش نرسیدیم). برای اون دعا می کنیم، اما حالا اون هم نمی شه، این چرخه تا کجا ادامه پیدا می کنه ؟ تا کجا می تونیم بگیم به خواسته مون نرسیدیم، اما قرار هست نزدیکش رو بهمون بدن ؟ این موضوع یکم حس بدی ایجاد می کنه و آدم احساس دور باطل می کنه. ممنون از شما

گروه

سلام
سوال شما در کانال تلگرام خود و خدا پاسخ داده خواهد شد

گروه

Visitor Rating: 5 Stars