همانطور که در بخش اول افکار منفی مثبت‌نما توضیح دادیم این افکار و باورها همانهایی هستند که برخلاف ظاهر مثبتی که دارند و حس خوب سطحی که ایجاد می‌کنند کاملا مخرب و منفی هستند. حال یکی از حیطه‌های مهم نوع نگاه و باورهای ما در حوزه شناخت خداوند و دین و مذهبمان است که به طور خلاصه میتوان از آنها با عنوان باورهای غلط دینی یاد کرد. کاملا روشن است که اگر در این زمینه‌ها درگیر باورهای منفی باشیم تمام زندگی ما تحت تاثیر منفی آن قرار خواهد گرفت. زیراکه این حیطه در عمق وجود ما جا دارد و دیگر بخش‌های زندگی ما روی آن بنا شده‌اند و روشن است انحراف و اشتباه در آنها در بخش‌های دیگر زندگی ما هم مشکل ایجاد خواهد کرد.

باورهای غلط دینی افکار منفی مثبت‌نما

باورهای غلط دینی از کجا شروع شده‌اند؟

باورهای غلط دینی همگی در مدار غفلت و ناآگاهی هستند. و فرد یا گروهی از افراد که از آگاهی به دور باشند آلوده به باورهای غلط دینی خواهند شد. جالب است بدانیم تنها راه رهایی از باورهای غلط در هر زمینه‌ای فقط آگاه و بیدار شدن است. در صورتی که فرد در جهل و تاریکی باشد باورهای غلط به دروغ خود را برحق و درست نشان می‌دهند و اینجاست جایی که فرد غافل آنها را می‌پذیرد و به آنها آلوده می‌شود. حال درباره باورهای غلط دینی هم موضوع از همین قرار است یعنی غالب انسان‌ها که حاضر نیستند خودشان تفکر و آگاهی را بیابند به اشتباه این الگوهای فکری و باورها را صحیح می‌پندارند و با آنها پیش می‌روند. اما نتایج که معیار اصلی برای سنجش درست یا غلط بودن است در حضور این نوع باورها همواره منفی و نازیباست.

در حوزه دین و خدا مثل هر حوزه دیگر جفت بودن مطرح است که یکی اصل و حقیقی باشد و دیگری جعلی و تقلبی. در ظاهر امر همه باورهای دینی خود را درست و موجه نشان می‌دهند اما فقط زمانی که حق را با نور آگاهی خوب شناخته‌ایم و یا زمانیکه به ندای قلبی خودمان گوش می‌دهیم می‌توانیم حق را از باطل تشخیص دهیم. و از اسارت این باورهای غلط خود را خلاص کنیم. اما اجازه دهید چند مورد از باورهای غلط دینی و دلیل اشتباه بودنشان را با هم بررسی کنیم.

چند نمونه از روش تشخیص باورهای غلط دینی

همانطور که اشاره کردیم همواره نتایج بهترین و قاطع‌ترین معیار برای تشخیص درست یا غلط بودن یک الگوی فکریست

دانلود فایل صوتی بالا Download Mp3’ ۱۸Mb
دانلود فایل تصویری بالا Download Mp4’ ۱۶۹Mb

لطفا توجه داشته باشید ویدئوی بالا برای همیشه بر روی سایت باقی نخواهد ماند بنابراین اگر علاقمند به آن هستید برای خود آن را ذخیره کنید

در ضمن در بخش کامنت ( پایین همین صفحه ) میتوانید سوالها و نظرهای خود را برای ما بنویسید

  • قسمت اول باورها و افکار منفی مثبت‌نما ( اینجا )
  • قسمت سوم باورها و افکار منفی مثبت‌نما : به زودی…
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهران
مهران
2 سال قبل

سلام خدمت استاد عزیز تقوی زاده و دوستان همراه از استاد عزیز به خاطر باز کردن این بحث جالب و باور های بسیار ریز ولی بسیار مخرب ممنون و سپاسگذارم من خودم به این افکار از این زاویه توجه نکرده بودم واحتمالا یکی از علت های پیشرفت نکردن در قانون جذب‌ همین افکار منفی پوشیده با لایه مثبت هست در هر حال به خاطر تغییر زاویه دید به این افکار از شما استاد عزیز سپاسگذارم.

People from sky
People from sky
2 سال قبل

ممنون
واقعا خوشحالم که این نکات مهم رو از شما میشنوم
سربلند باشید

5/5 - (1 امتیاز)