مزیت ثروتمند بودن

آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که چرا بعضی از انسان‌ها ثروتمند هستند و بعضی فقیر؟ چه‌چیزی باعث می‌شود که یک شخص ثروتمند شود؟ آیا افراد به‌طور تصادفی و شانسی ثروتمند می‌شوند یا این‌که آن‌ها یک ذهن ثروتمند دارند؟ فرق یک ذهن ثروتمند و یک ذهن فقیر چیست؟ چگونه یک ذهن ثروتمند داشته باشیم؟ آقای تی هارو اکر (به انگلیسی: T Harv Eker) به این سوال‌ها پاسخ می‌دهد.

چرا همه ثروتمند نیستند؟

برای ثروتمند شدن باید راحتی را کنار بگذاریم و آماده‌ی تحمل کمی فشار باشیم. اگر بخواهیم نتایج جدید بگیریم و ثروتمند شویم  باید کارهای جدید انجام دهیم. چراکه اگر مدام همان کارهای همیشگی را انجام دهیم، مدام نتایج همیشگی را هم خواهیم گرفت. باید آن کارها را تغییر داد. ولی مشکل اینجاست که بیشتر مردم نمی‌توانند کارهای همیشگی خودشان را عوض کنند و کارهای جدید انجام دهند. آن‌ها به آن کارها عادت کرده‌اند. شاید هم بتوانند برای یک یا دو روز این کار را انجام دهند. ولی ادامه دادن آن سخت است. به همین خاطر است که همه ثروتمند نیستند.

چگونه عادت های خود را تغییر دهیم؟

تا این‌جا فهمیدیم که دلیل این‌که ثروتمند نیستید انجام کارهایی است که به آن‌ها عادت کرده‌اید. و اگر بخواهید ثروتمند شوید باید آن عادت ها را ترک کرده و کارهای جدید انجام دهید. ولی ترک همه‌ی عادت ها به یک‌باره کار آسانی نیست. شما باید در هر بار فقط یک عادت اصلی خود را تغییر دهید. با این کار زندگی شما تغییر خواهد کرد.

ذهن چیست؟

هر انسان مثل یک ظرف توخالی به این دنیا می‌آید. و از همان لحظه‌ی تولد، اظرافیان ما شروع به پر کردن اطلاعات درون ذهن ما می‌کنند. و به همین دلیل بیشتر انسان‌ها مثل اطرافیان خود فکر می‌کنند.

ذهن انسان چیزی بیشتر از یک قفسه‌ی نگهداری و بایگانی پرونده‌ها نیست. اطلاعاتی که از اطرافیان به ما می‌رسد مثل یک پرونده درون این قفسه ذخیره می‌شود. و هرگاه که ما بخواهیم فکر بکنیم، یکی از این پرونده‌ها را برمی‌داریم و در چهارچوب همان فکر می‌کنیم. یعنی شما فقط می‌توانید به چیزهایی فکر کنید که درون پرونده‌های موجود در ذهن تان هستند.

فرق ذهن ثروتمند و ذهن فقیر

همان‌طور که در بالا گفته شد، شما فقط می‌توانید به چیزهایی فکر کنید که در ذهن‌ شما ذخیره شده‌اند. و فقط چیزهایی درون ذهن شما وجود دارند که توسط اطرافیان به شما گفته شده‌اند. و آن‌ها را یاد گرفته‌اید.

شما نمی‌توانید از قفسه‌ی پرونده‌ها پرونده‌ای را بردارید که آن‌جا نیست. فرق ذهن ثروتمند و ذهن فقیر همین است. افراد موفق و ثروتمند در قفسه‌ی پرونده‌ها یا همان ذهن شان، پرونده‌هایی دارند که منجر به اقداماتی می‌شوند و آن اقدامات منجر به موفقیت و ثروتمند شدن آن‌ها می‌شوند. وقتی یک شخص که ذهن ثروتمند دارد یک تصمیم می‌گیرد، آن تصمیم به‌طور عادی و طبیعی به موفقیت و ثروت می‌انجامد. چون او در ذهن خود پرونده‌هایی دارد که بر پایه‌ی موفقیت و ثروت هستند.

ولی افراد فقیر، دقیقا برعکس هستند. آن‌ها درون ذهن خود پرونده‌هایی دارند که منجر به شکست و فقر می‌شوند.

چگونه ذهن ثروتمند داشته باشیم؟

ذهن ثروتمند

علت این‌‌که بیشتر مردم ثروتمند نیستند این است که در ذهن آن‌ها پرونده‌هایی که منجر به ثروت می‌شود وجود ندارد. چون آن‌ها اطلاعات‌شان راجع‌به ثروت را از کسانی می‌گیرند که خود ثروتمند نیستند.

حالا برای ثروتمند شدن باید چه‌کار کرد؟ باید درون قفسه‌ی پرونده‌های خود پرونده‌های جدید قرار دهید. به‌عبارت‌دیگر، باید اطلاعات جدید وارد ذهن خود کنید. و بعد باید براساس این پرونده‌ها کارهای جدید انجام دهید. سپس خواهید دید که نتایج جدید در زندگی شما ظاهر می‌شوند.

چرا باید ثروتمند باشیم؟

ممکن است سوال کنید حالا چرا باید ثروتمند بود؟ مزایای ثروتمند بودن به‌راستی چیست؟ ثروتمند شدن چه اهمیتی دارد؟ در زیر چهار دلیل ثروتمند شدن از نظر تی هارو اکر را می‌توانید مشاهده کنید.

مزیت اول ثروتمند بودن: بهتر شدن سبک زندگی

انسان فقط یک بار در این دنیا زندگی می‌کند. به‌همین دلیل باید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کند. اگر پولدار شوید می‌توانید خانه و ماشین مورد علاقه‌ی خود را داشته باشید. می‌توانید به مسافرت‌هایی که دوست دارید بروید. افراد ثروتمند می‌توانند وارد دانشگاه‌های مورد علاقه‌ی خود شوند و در بهترین دانشگاه‌ها تحصیل کنند.

مزیت دوم ثروتمند بودن: کمک به دبگران

اگر شما شرایط لازم و توانایی پولدار شدن را دارید، این رسالت و وظیفه‌ی شماست که ثروتمند شوید. چون اگر ثروتمند شوید می‌توانید به دیگران کمک کنید. کمک‌هایی که تا قبل از پولدار شدن قادر به انجام آن‌ها نبودید.

مزیت سوم ثروتمند بودن: تبدیل شدن به نسخه‌ی بهتر خود

پول و ثروت، درواقع نتیجه هستند. ثروت نتیجه‌ی عالی بودن در کاری است که انجام می‌دهید. وقتی هدف خود را ثروتمند شدن قرار می‌دهید، این شما را مجبور می‌کند که شخصیت خود را تغییر دهید و در کار خود عالی شوید. درواقع شما باید به بهترین ورژن و نسخه‌ی خود تبدیل شوید. به دلیل همین شکل‌گیری شخصیت جدید است که باید تمام تلاش خود را برای ثروتمند شدن انجام دهید.. هر زمان که شخصیت جدید شما شکل گرفت، پول و ثروت هم به عنوان نتیجه‌ی آن شخصیت جدید در زندگی شما ظاهر می‌شود.

مزیت چهارم ثروتمند بودن: از بین رفتن نگرانی درمورد پول

پول برای بسیاری از مردم تبدیل شده است به یک استخان در گلو. مردم می‌گویند پول مهم نیست. ولی اگر به زندگی آن‌ها دقت کنید خواهید دید که پول دارد زندگی آن‌ها را مدیریت می‌کند. شما با ثروتمند شدن می‌توانید یک بار برای همیشه به این نگرانی درمورد پول پایان دهید.

در ویدیوی زیر که از حساب آپارات خودوخدا است می‌توانید صحبت‌های آقای تی هارو اکر را به همراه زیرنویس فارسی تماشا کنید:

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments