هدف از زندگی انسان چیزی جز «خدمت رسانی» نیست. اگر بتوانی فقط برای یک روز توجه خود را  روی بهتر کردن زندگی برای یک شخص دیگر بگذاری و روی این موضوع تمرکز کنی، این همان شیوه‌ی فکر کردن خداست. طبق یک باور باستانی، ایجاد تغییرات مثبت در زندگی دیگران از هر مقدار پولی باارزش‌تر است.

مهم نیست چه شغلی داری. می‌توانی یک راننده تاکسی، یک کارگر، یک مدیر … باشی. مهم این است که توجه خود را روی این بگذاری که من چگونه می‌توانم خدمت‌رسانی کنم؟

هدف از زندگی انسان

هرکسی هستی در مسیر زندگی‌ات به افرادی که با آن‌ها سروکار داری فکر کن. می‌توانی یک کسب‌وکار کامل را با این روش راه بی‌اندازی و اصلاً درگیر درآمد حاصل از آن نباشی. و هدف‌ات را روی خدمتی که می‌توانی ارائه بدهی معطوف کنی. این فضیلت‌ها تبدیل می‌شوند به هدف تو از زندگی.

اگر می‌خواهی هدف از زندگی خود را دریابی، به این فکر کن که چه‌طور می‌توانم خدمت کنم و یک انسان نجیب و فروتن باشم؟ فکر کردن به این روش، زندگی انسان را معنادار می‌کند.

یک جایی در عمق وجود ما هست که می‌خواهد احساس کام‌یابی و سعادت کند. می‌خواهد مطمئن شود که زندگی من در این دنیا یک تفاوت ایجاد کرده. می‌خواهد مطمئن شود که وقتی من این دنیا را ترک می‌کنم، دنیا جای بهتری شده نسبت‌به روزی که تازه وارد این دنیا شدم.می‌خواهد مطمئن شود که زندگی یک شخص یا اشخاص دیگری به خاطر وجود من تغییرات مثبت عمده‌ای کرده است.

حقیقت این است که یک نیروی برتر مسئولیت همه‌ی ما را به‌عهده دارد. پس ما باید واقعاً تسلیم او باشیم. تسلیم نیرویی باشیم که از ما بزرگ‌تر است، و ما به او متصل هستیم. این نیرو واقعاً کنترل همه‌چیز را در دست دارد.

برای گوش دادن به صحبت‌های آقای وین دایر درباره‌ی هدف از زندگی ، لطفاً ویدیوی زیر را که از حساب آپارات خودوخدا است تماشا کنید. این ویدیو همراه با زیرنویس فارسی است.

دانلود این فیلم - حجم: ۱۸ Mb

ممکن است به این مطالب هم علاقه‌مند باشید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

5/5 - (1 امتیاز)