سوال بهمن ماه ۱۳۹۹ – دوره دهم

به نظر شما چرا افرادی که همواره در تلاش بوده‌اند تا بدی‌ها، کمبودها، زشتی‌ها و… را به‌طور کامل و از کل دنیا ریشه‌کن کنند به موفقیت نرسیده‌اند؟ اگر رسیدن به این هدف امکان پذیر است راه آن چیست و اگر این هدف غلط است به چه دلیل غلط است؟

نحوه ارسال پاسخ سوال‌ها برای ما

شما دوست عزیزی که علاقه‌مند به شرکت در این مسابقه هستید میبایست پاسخ خود را به‌صورت متنی در پایین همین صفحه در بخش دیدگاه‌ها (کامنت) برای ما نوشته و ارسال کنید.

  1. شما حداکثر تا تاریخ ۹۹/۱۱/۲۷ برای ارسال پاسخ خود فرصت دارید. بعد از این تاریخ به هیچ عنوان به پاسخ‌های ارسالی ترتیب اثر داده نخواهد شد.
  2. بعد از نوشتن پاسخ خود در بخش دیدگاه‌ها و ارسال آن (دکمه فرستادن دیدگاه)، پاسخ شما تا روز اعلام پاسخ اصلی درحالت “در انتظار تایید” قرار خواهد گرفت و تا قبل از آن، دیگران نمی‌توانند پاسخ شما را ببینند. پس لطفا از ارسال چند باره دیدگاه خود خودداری کنید.
  3. لطفا حتما ابتدا خلاصه‌ای از پاسخ اصلی خود را ارسال کنید. سپس توضیحات لازم را بنویسید.
  4. در پاسخ شما حتما میبایست اسم و فامیل و ایمیل ذکر شده باشد. (درغیراین‌صورت حتی درصورت ارسال پاسخ صحیح شما به عنوان برنده اعلام نخواهید شد)

جایزه افراد برنده در مسابقه دی ماه ۱۳۹۹

به بهترین پاسخ ارسالی که دربرگیرنده توضیحاتی کافی و جامع باشد جایزه نقدی ۵۰۰ هزار تومانی تعلق خواهد گرفت که مستقیما طبق روال مسابقه‌های ما به حساب شخص برنده واریز خواهد شد. ( اولویت با دوستانی است که در دوره های قبلی برنده نشده اند )

اگر تعداد افرادی که پاسخ صحیح را ارسال کرده‌اند زیاد باشد به همه آنها (به غیر از شخص برنده جایزه نقدی) کدهای تخفیف ۵۰۰ هزارتومانی خرید محصول‌های آموزشی سایت خود و خدا تعلق خواهد گرفت.

“فراموش نکنیم درواقع همه ما با بالا بردن آگاهی خود برنده هستیم و نتایج مثبت آن را در زندگی خود خواهیم دید.”

ویدئو بالا پاسخ سوال مطرح شده در این دوره از زبان سید سعید تقوی زاده است. که میتوانید از نکات مهم آموزشی موجود در آن استفاده کنید.
در قسمت زیر هم میتوانید فقط از فایل صوتی پاسخ استفاده کنید.سرکار خانم مرضیه اسدی پور و جناب آقای علیرضا گودرزی برندگان انتخابی این دوره هستند که به آنها کد تخفیف ۵۰۰ هزار تومانی خرید محصولهای سایت خود و خدا تعلق خواهد گرفت.

با تشکر فراوان از همه عزیزانی که در این مسابقه شرکت کردند و پاسخهای زیبایی را برای ما ارسال کردند که هر کدام نکته و یا نکاتی آموزنده را در خود جای داده است.

“بخواهیم تا همیشه به یادبیآوریم که راه سعادت در جنگیدن و نابود کردن بدی ها نیست بلکه در جریان بودن و حرکت پیوسته به سمت بهترها و زیباترها است”

اشتراک در
اطلاع از
guest
22 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
علی باباحسنی
علی باباحسنی
7 ماه قبل

استاد تقوی زاده عزیز:

سلام پاسخ پرسش بهمن ماه:

به علت وجود قانون اختیار و انتخاب از بین بردن احتمال وجود بدی ها و زشتی ها ممکن نیست اما میشود اثرات و نتایج اون رو از زندگی محو کرد به طوری که اصلا وجود نداشته

همواره انسان هایی بودن که خواستند بدی ها رو بطور کلی ریشه کن کنند اما خوب موفق نشدند

چون ریشه وجود بدی ها و زشتی ها انتخاب های ما و انتخاب های ماهم ریشه در ذهن های ما داره این امکان وجود داره که ما
جهانی رو بسازیم عاری از هر گونه بدی ها گرچه ممکنه این هدف به سر انجام نرسد با کار کردن روی ذهن ها و افزایش سطح آگاهی
افراد میشود به این هدف رسید و سطح مردم نسبت به این مسایل
به سطح لازم از آگاهی برسه خوب دیگه افراد کار ها و اعمال از جنس بدی ها رو انتخاب نمیکنند اما اگر روزی آمد که آگاهی مردم دنیا به سطحی رسید که بدی ها و انتخاب نکنند بازم هم احتمال وجود بدی ها هست احتمال وجود بدی هارو نمیشه از بین برد اما حضور و نتایج اون رو از زندگی میشه این احتمال هم وجود داره

ولی این طور نیست که یک سوپر من بیاد و حمله کنه بدی ها رو از بین ببره مبارزه با انسان های پلید در اصل زدن شاخ و برگ هاست
که برای از بین بردن ریشه باید روی ذهن ها و باور ها کار کرد

یک گروه از همین افرادی که سعی در نابودی بدی ها داشتند پیامبران هستند این افراد با انسان های شرور مبارزه میکردند اما اصل کارشون اگاهی ها دانش و اطلاعاتی بود که در اختیار مردم میگذاشتند و بیشتر تلاششان کار کردن روی باور ها و ذهن ها بود

اما انسان هایی بودند که ذهن قوی داشتند و با استفاده از این آموزه ها سطح آگاهی آن ها افزایش و خوبی ها رو انتخاب کردند
افرادی هم بودند که علیرغم این آموزه ها بدی ها رو انتخاب کردن
میگم که زدودن زشتی ها از دنیا کار یک نفر نیست به همه ما بستگی داره اما در بعضی موارد میبینیم که حضور شر منجر به خیر میشه شاید احتمال وجودش حکمتی داشته باشه داستان زندگی ما خیلی شبیه داستان علاالدین و چراغ جادو هست با این تفاوت که تو داستان ما هم علاالدین هم چراغ خود ما هستیم و اون غول که آرزو ها رو برآورده میکنه درون ماست تو داستان یک جادوگری هم هست که نماد بدی هاست جادو گر در طی داستان باعث گیر افتادن علاالدین تو چاه میشه وهمین سراغاز رشد و تغیر علاالدین میشه زمانی که او دچار تنهایی و انزوای توی چاه میشه به قدرت اون غول پی میبره و زمانی که به قدرت اون پی میبره که همون رسول باطنی یا فطرت ماست به چیز میرسه و حتی با دختر شاه ازدواج میکنه که مسبب این اتفاق جادو گره بوده با اینکه ماهیت شر داشته سبب خیر میشه

تندرست باشید

مرضیه اسدی پور
مرضیه اسدی پور
7 ماه قبل

بنام پیدای پنهان ♥️

مرضیه اسدی پور

نکات مد نظر در پاسخ به این سوال :

۱.در جهان بی نهایت از هر چیز وجود دارد.

۲.همه چیز جفت میباشد.

۳. هر چیز در دنیا در مدار و فرکانس خودش هست و ما با جریان فراوانی و نامحدودی مدارها و فرکانسها روبرو هستیم .

۴.در هر لحظه ما فقط در یک مدار میتوانیم باشیم (یا مدار نیکی و خوبی و یا مدار شر و بدی )

۵.مشابه در کنار مشابه قرار میگیرد نور و آگاهی نتایج مشابه مدار خود را جذب میکند و برعکس تاریکی و ظلمت نتایج مشابه خود را .

۶.تغییر مدار ما به سمت نیکی ها و خروج از مدارهای منفی تنها راه روبرو نشدن یا ندیدن کمبودها و زشتی ها میباشد .
…………………………….
توضیحات:
_در پاسخ به این سوال بنظر من از آنجایی که هر آنچه چه در دنیا وجود دارد جفت میباشد و این دو وجه
با بودن یا نبود دیگری معنا پیدا میکند بنابراین بدیها
و خوبیها دو سر یک جریان هستند و این تضاد در واقع یگانگی و وحدانیت یک اصل فنا ناپذیر هست .

مثلا تاریکی و روشنایی هر کدام بخشی از موجودیت این جهان هستند علت تاریکی نبود نور هست و اگر ما نور را بتابانیم روشنایی به همراه دارد در غیر این صورت وقتی نوری نباشد تاریکی معنا میابد و ما آنرا میبینیم .(در واقع تاریکی ریشه کن نشده و همچنان وجود دارد فقط ما آنرا بعلت روشنایی که هست نمیبینیم)

_همه چیز در دنیا بی نهایت هست و ابتدا و انتهایی ندارد
ما در دنیا بی نهایت مدار داریم ، هر کدام از این وجوه در مدارهای خود نقطه آغاز و پایانی ندارند،
(روشنایی ،تاریکی /روز و شب / ثروث ، فقر / گرما ،سرما/ عشق،نفرت / آبادی ، ویرانی و….
در هر کدام از این مدارها که بصورت کلی اگر آنها را به دو دسته تقسیم کنیم ( مدار مثبت + و مدار منفی- ) هر کدام از آنها شامل زیر مجموعه هایی هستند که در نوع خودشان ابتدا و انتهایی نیست .

-بنابر این از بین بردن آنها به معنای اینکه مو جودیت و وجود آنها از بین رود و ریشه کن شود امکان پذیر نیست و تنها راه، مواجه نشدن و ندیدن آنها با خارج شدن از آن مدار مربوطه و تغییر مدار و جهت خودمان میباشد .➡️⬅️

_برای اینکه ما بدیها یا کمبودها را نبینیم باید با تغییر نظام فکری ،عادتها و تمرکز و توجه مان به ایجاد باورها ی جدید در خودمان کمک کنیم و بدنبال آن مدار خود را از مدارهای منفی و کمبودها به مدارهای مثبت از جمله فراونی ،سلامتی ،ثروت ،عشق و….تغییر دهیم ، در این زمان هست که وقتی ما به مدارهای بالاتری رفتیم و افکار و باورهای مثبت جایگزین شدند طبق قانون همیشگی جذب ،نتایج و اتفاقات مشابه مثبت را دریافت میکنیم و دیگر کمبودها و سختی ها را نمیبینیم چون آنها در فرکانس و کانال ارتباطی ما نیستند (پس تنها راه مقابله با بدیها و امور منفی خروج از مدار آنها هست )

_و از آنجایی که ما در هر زمان فقط میتوانیم در یک مدار و فرکانس باشیم هر آنچه در همان مدار وجود دارد را میبینیم و دریافت میکنیم
برای مثال ما یا سلامت هستیم یا بیمار / یا ثروتمند یا فقیر /یا خوشحال یا غمگین / و….

🟠 بنابراین افرادی که هدفشان از بین بردن بدیها ،ظلم و ستم و کمبودها هست متوجه اصل بی نهایت بودن همه چیز نیستند و چه بسا با حس خشم و نفرت به مبارزه و جنگ برای ریشه کن کردن این وجه از جهان هستی دست به عمل میزنند و نه تنها نمیتوانند آنرا از بین ببرند (که امری محال است ) بلکه با توجه به این مسایل و موارد منفی و نداشتن علم و اگاهی از قوانین بنیادی به گسترش آنها نیز کمک میکنند…(احساسات بدی مثه خشم ،نفرت ،عصبانیت ،توجه به کمبودها نداشتن باور فراوانی و ایمان و حس خوب برای آنها نتایجی مشابه با احساسات بد و منفی آنها به همراه دارد)

بطور مثال ، اگر کسی شبها بیدار هست هر آنچه در شب وجود دارد را میبیند و کسی که شب خواب است ،آنها رانمیبیند ،آنها که صبحها خواب هستند از نور و روشنایی و انرژی روز بی بهره هستند و آنها را نمیبینند و دریافت نمیکنند در حالیکه روز وجود دارد و از بین نرفته …(فقط روز و شب که دو وجه مقابل هم هستند در دو مدار متفاوت قرار دارند و ما با توجه به اینکه در مدار روز هستیم یا شب هر آنچه در ان مدارها هست را دریافت میکنیم )

در نتیجه ،هر چقدر میزان علم و آگاهی افراد در جوامع و دنیا بیشتر شود بر آن جوامع نور بیشتری تاببده میشود و در واقع از مدار تاریکی و کمبود به مدار روشنایی و فراوانی تغییر جهت داده اند پس دیگر تاریکی و کمبودها و یا ظلم و ستم و… از دنیا و مدار آنها خارج میشود و اگر هر زمان آنها به هردلیل تنزل پیدا کنند باز شاهد همان تاریکی ها و کمبودها و ظلم و ستمها خوا هند بود….

🔸نتیجه: تنها راه ندیدن کمبودها خروج از مدارهای منفی و داشتن علم و آگاهی و عمل طبق آنها میباشد و نور آگاهی همان منجی دنیا و بشریت میباشد که تاریکی را به روشنایی تبدیل میکند…

سپاس فراوان از استاد تقوی زاده عزیز و دیگر اعضا گروه خود و خدا 🌸🌷🌸🙏🏼🙏🏼🙏🏼🌸🌷🌸

علی مظفری
علی مظفری
7 ماه قبل

سلام استاد واقعا خیلی مشخصه هدفش‌ غلط هست کسی که به خدا ایمان‌ داردو راه توحید قدم بر میداره هدفی که داره حتما بهش میرسه و الان کسانی هم هستن از راه نادرست به هدفشون‌ رسیدن‌ که انچنان‌ هدفشون‌ زیاد طول نمیکشه و شکست میخورن

Alistamina
Alistamina
7 ماه قبل

نام و نام خانوادگی:علیرضا گودرزی

داشتن چنین هدفی(نابودی همیشگی بدی ها و کاستی ها) حاصل دید محدود و درک نادرست از بدی ها و شَرّ است.اولاً چنین کسانی به دلیل توجه نداشتن به درون خود، به دلیل غرور و منیَّت که درون انسان عامل اصلی تمام خوبی ها و بدی هاست،عامل تمام کمبود ها و بدی ها را در بیرون و یا دیگران جستجو میکنند و نه در درون.
و با کم دانشی خود جز آسیب بیشتر برای جامعه نخواهند داشت.
آنها ممکن است بسیار خیرخواه نشان دهند ولی فقط در حال ارضای روحیه ی خودپرستانه ی خود هستند و عقیده خود را کامل ترین میدانند.
دوماً آنها نمیدانند که هر گونه بدی و شًر،همیشه و همیشه عامل ایجاد تضاد ها و سپس پرتگاهی برای رسیدن به هر گونه نیکی و زیبایی و پیروزی ها بوده است.چون فقط عقیده خود و اتفاقات محدود زندگی خود و دیگران را میبینند و برای همین،شّر را یک مزاحم برای خیر و نیکی،،و همچنین تحقیر شده در برابر خیر و نیکی میدانند!
که فقط باید از بین برود.
پاسخ قسمت بعد که آیا رسیدن به نابودی مطلق کمبود ها و بدی ها ممکن یا نه،،پاسخ بله یا خیرِ نهایی نیست بلکه بستگی به عاملی بزرگ دارد.به درون انسان.
اگر انسان ها لذت،نیکی،زیبایی،پیروزی و تمام جلوه های صفات خداوند را فقط برای خود نخواهند و به دنبال لذت انسان دوستی و مهربانی با کائنات و حیوانات، و ابتدا ساختنِ خود و خانواده و جامعه خود باشند،میتوان گفت که تا بی نهایت میتوان در مسیر ثروت و زیبایی و قدرت و تمامی خوبی ها گام برداشت و هیچگونه محدودیتی هم نیست.چون هیچ حقیقتی جز خداوند کامل و نهایی نیست.نمیتوان شر را از جهان حذف کرد همانطور که خیر را نمیتوان.
و اینگونه تلاش ها برای نابودی یک خیر یا شر،تنها شکل آنها را به شری دیگر یا خیر دیگر تغییر خواهد داد.کما اینکه میتوان با استفاده از تضادشان آنها را به خوبی ها و زیبایی های بزرگتر تبدیل نمود.
چون این دو زوج یکدیگرند و بایکدیگر برای بشر و رشد او معنا پیدا میکنند.

Alistamina
Alistamina
7 ماه قبل

داشتن چنین هدفی(نابودی همیشگی بدی ها و کاستی ها) حاصل دید محدود و درک نادرست از بدی ها و شَرّ است.چنین کسانی به دلیل توجه نداشتن به درون خود، به دلیل غرور و منیَّت که درون انسان عامل اصلی تمام خوبی ها و بدی هاست،عامل تمام کمبود ها و بدی ها را در بیرون و یا دیگران جستجو میکنند و با کم دانشی خود جز آسیب بیشتر برای جامعه نخواهند داشت.

Maryam
Maryam
7 ماه قبل

نمی تونیم چون جهان برپایه فراوانی و تنوع هست اختیار انسان ناثیر داره چون ما مختار هستیم و گرنه خدا می تونست بندگانی رو بیافرینه که کامل معصوم و خالی از هر زشتی و گناهی باشن ، شاید کسی در دنیا انتخاب کنه که بد زندگی کنه دزدی کنه. اصلا همه چی جفت آفریده شده خوبی و بدی زشتی و زیبایی سیاه و سفید … و هرکدوم کنار دیگری معنا پیدا می کنه . به نظرم تا حدودی میشه ولی اگر در اون موضوع متخصص باشیم مثلا یه معلم می تونه نا آگاهی و نادانی رو کمتر کنه یه پلیس جرم رو یه دکتر با تحقیقات بیشتر با انواع بیماریها مبارزه کنه و… اما به طور کامل ریشه کن کردنش امکان نداره مگر اونکه خدا اراده کنه. چون ما نه از نظر علمی کامل هستیم نه محاط به تمام محیط

Sheyda. Dadpour
Sheyda. Dadpour
7 ماه قبل

باعرض سلام وخسته نباشید. شیدا دادپور
به این دلایل این افراد موفق نمیشوند
۱.ان الله لایغیرومابقوم حتی یغیرومابانفسهم(خداوند هیچ قومی را تغییر نمیدهدمگر اینکه ان قوم خود بخواهند)
۲.طبق قانون ثابت جهان هستی(قانون جذب) درجهان هرچیز چیزی جذب کرد گرم گرمی را کشد سرد سردی را
توضیح دلیل ۱:همیشه تغییرات ازخود انسان است یعنی ازخود هرشخص وبصورت درونی طبق این ایه قرانی که به ما میگوید مقدرات ماقبل ازهرچیز و هرکس در دست خود ماست(هرکسی مسوول زندگی خودش است)وهرگونه تغییر و دگرگونی چه در جهت مثبت ودر راستایه خواستها وچه در جهت منفی ودر راستایه ناخواستها در درجه اول به خود ما برمیگردد وبعبارتی هرگونه تغییرات بیرونی متکی به تغییرات درونی است(فایل اتاق شماره ۸)وهرشخصی اگر برای بی مسوولیتی و تبرعه خویش دیگران درونی(ذهن)یا دیگران وعوامل بیرونی(دولت.دلار و…) را مقصر بداند سخت در اشتباه است.
توضیح دلیل ۲:طبق قانون جذب انسان توسط ۳قدرت خود(کلام.فکر.احساسات) موارد زندگی خودرا چه مثبت چه منفی وارد زندگی خود میکند وقتی افرادی درتلاش با باشند که بدیها. کمبودها. ناخوشایند ها(تاریکیها.تضادها) را از کل جهان و بطور کامل ریشه کن کنند موفق نمیشوند چون اولا باتوجه کردن توسط ۳قدرت ذکر شده انسان نه تنها ریشه کن نمیکنند بلکه باعث گسترش ان نیز میشوند چون هیچ چیز وهیچ کس در زندگی انسان هیچ قدرتی ندارد جز انچه که انسان خودش با توجه کردن به آن قدرت میبخشد. دوما با هرچه بخواهی بجنگی وازبین ببری نه تنها به ان قدرت میدهی بلکه باعث رشد تصاعدی آن نیز میشوی نمونه بارز ان که درجامعه خودمون به وضوح دیده میشه( مساله حجاب) وسومین دلیل موفق نشدن این افراد این است که ما انسانها برای حذف وریشه کن کردن چیزی به این دنیا نیامده ایم بلکه ما به این دنیایه دوقطبی امده ایم که باوجود این تضادها یا تاریکیها(بدیها.فقرناخوشیهاو…) یادبگیریم که چگونه میشود به تاریکیها نگاه کرد و شعر زیبایی از تاریکیها خواند. وراه حل طبق قانون این است که باید زاویه دید روعوض کردچون همه افرادی که به اوج موفقیتها رسیده اند. ادیسون. انیشتن. استیو جابز و… از جاده های هموار نیامده بودند که به موفقیت رسیدند بلکه به جاده های ناهموار دید همواری داشتند که باعث موفقیت شان شد. نتیجه کلی:هیچ وقت ودر هیچ کجا اتفاق نیفتاده واتفاق نخواهد افتاد که بتوان چیزی رو کلا واز کل دنیا ریشه کن کرد واز بین برد تنها کار تغییر زاویه دید و تاثیر نگرفتن (هم راستا نشدن با ناخواسته ها) است.
باتشکر🙏

رویادادپور
رویادادپور
7 ماه قبل

این دنیا,دنیای فرکانسهاست,و هرکسی متناسب با حال و هوایی(فرکانس خودش)که داره در اون مسیر قرار میگیره,هیچ شخصی نمیتونه بزور فرکانس شخص دیگه ای رو عوض کنه مگه اینکه اون شخص خودش بخواد تغییرکنه,هیچ امام و پیغمبری هم تواین قرنهانیومده که بخوادهمه انسانها رو یکجا به مسیرالهی هدایت کنه,و همیشه با مخالفتهایی روبروشده ,و این ربطی به زمان پیامبران هم نداشته ماهایی که دراین مسیرجذب وقانون ثایت الهی هستیم و فایل گوش میدیم با مخالفتها و مسخره کردنهای اطرافیان مواجهیم وهنوزم که هنوزه نتونستیم به دوست و خونوادمون بگیم که مسیردرست همینه و اونا رو قانع کنیم,چه برسه به اینکه بخواییم کل دنیا رو وارد مسیری کنیم که داریم توش قدم میزنیم.خداونددرقران میفرمایدماسرنوشت هیچ قومی راتغییرنمیدهیم مگراینکه ان قوم خودش (ازدرون)تغییرکند.وتغییرکل دنیا غیرممکنه چون خودخداهم همه مخلوقات روازآزادافریده تاخودشون انتخاب کنندچیزی به اسم اجبارتوخلقت الهی وجود نداره,وگرنه خداهم میتونست از اول همه انسانها رو به یه مسیرهدایت کنه,وراه مستقیم و غیرمستقیم, درست و نادرست,مومن و کافر معنایی نداشتند.و هرکسی به اندازه لیاقت و توانایی خودش درهردوی این مسیردرست و نادرست قدم میزاره و بالطبع باعواقبش هم مواجه خواهد شدچون خدا میخواسته سرنوشت انسان رودراختیارخودش قراربده وبس

هاجر حزباوی
هاجر حزباوی
7 ماه قبل

باعرض سلام
به هیچ عنوان نمیتوان بدی وکمبودی وناخوشایندی ها را از طبیعت این جهان حذف کرد چون از نظر طبیعی انسان با این کمبودی به خواسته حقیقی خود پی میبرد بطور مثال اگر ادم فقیر باشد میفهمد ک او خواهان ثروت است
هیچ انسانی از بدو تولد همه نیازهای خودرا نداشت وبا مواجه شدن با کمبودی خواسته خودرا شناسایی میکرد و درخواست میکرد پس وجود این کمبودی ها و ناخوشایندی ها برای انسان وطبیعت ضروری است

آرزو میرعالی
آرزو میرعالی
7 ماه قبل

اگر به موفقیت نرسیدن به این دلیل بوده که تمرکز روی بدیها و ناخواسته ها بوده و بدی را در کنار خوبی نپذیرفتن…برای رسیدن به این هدف باید روی فراوانی و خوبیها تمرکز داشت و دیگران را از این مسائل اگاه کرد تا نیروی جمعی فعال شود.ما باید هر کمبود و هر بدی را مقدمه ای برای رسیدن ب رشد و خوبیها ببینیم.در جهان خداوند هیچ چیز ذات بدی ندارد

تقی جعفری
تقی جعفری
7 ماه قبل

به نظر من این هدف غلط نیست فقط انجام شدنی توسط یک یا چند نفر نیست چرا که ریشه کن کردن زشتی ها وغیره باید توسط اگاه شدن و اگاهی پیدا کردن مردم کل دنیا نابود شود وقتی یک نفر یا چند نفر اقدام به این هدف میکنند تنها بخشی از دنیا را در برمیگیرد وموقتی میباشد اینطور که من از کانال شما فهمیدم ریشه مشکلات و زشتی ها سرچشمه از ذهن های برخی مردم دنیا دارد ویک اگاهی سرتا سری تمام عیار نیاز دارد که به این راحتی ها نیست
پیامبر اکرم هم در تلاش برای همین هدف امده بودن
اما هنوز ظلم زشتی ها وغیره بیداد میکند
تشکر از این که نظر من حقیر را مطالعه فرمودید
من فقط چند تا از فایلهای اقای سید سعید تقوی زاده را گوش کردم و امیدوارم بیشتر از ایشان بیاموزم

روح انگیز دلشاد
روح انگیز دلشاد
7 ماه قبل

فقط راه رسیدن به این هدف، تغییر دادنِ خودمونه.

الناز تاج
الناز تاج
7 ماه قبل

باعرض سلام خدمت آقای تقوی زاده
از مطالب فوق العاده عالی کانال تلگرام خود و خدا که باعث بالارفتن آگاهی در من شده بی نهایت سپاسگزارم

طبق قانون جهان ، ما به هرچیزی توجه کنیم از همون جنس اتفاق وارد زندگیمون میکنیم و داریم کارت دعوت برای آن میفرستیم

توجه به هر چیزی باعث قویترشدن اون موضوع در زندگیمون میشود
 
 ما با توجه زیاد به هر موضوعی چه مثبت چه منفی ( توجه شامل شنیدن ، دیدن ، حرف زدن و مرور خاطرات و فکرکردن و تصویرسازی ) به اون اتفاق براساس حس مثبت یا منفیمون وصل میشویم

وقتی که به کمبودها و زشتی ها که باعث ایجاد حس منفی و بد در خودمان میشود توجه کنیم ما هم جنس و هم فرکانس با اتفاقات بد شده ایم و یک پل ارتباطی با اتفاقات بد در زندگیمان ایجاد کرده ایم و دقیقا از همون جنس اتفاقات بد که شامل کمبود و ناخوشی های بیشتری به زندگیمون جذب و وارد میکنیم
طبق قانون جهان مشابه مشابه جذب میکنه و ما هم شبیه به آن چیزی شدیم که بیشتر به آن توجه کرده ایم که همون ناخوشی های بیشتر

باید در چنین مواقعی نوع نگرش به موقعیتها عوض کرد و با دید و نگرش مثبت به نقطه مقابل مشکلات که حس ادم خوب میکنه اندیشید

وقتی آدم به مشکل میخوره به جای توجه کردن به ناخواسته که همون شرایط بد که شامل کمبود و ناخوشی هاست باید به نقطه مقابلش فراوانی و خوشی های بیشتر توجه و حسشو خوب کنه ودر حس خوب بمونه تا با اتفاقات خوب هم فرکانس و پل ارتباطی با شرایط خوب ایجاد بشه و دراینصورت اتفاقهای خوب وارد زندگیش میشود و به موفقیت میرسد

هرگز نمیشه دایم به شرایط بد توجه کرد و با نگرش بد بخوایم شرایط به بهترین شکل درست کنیم چون این طرز فک هرگز اتفاقات خوب برای آدم رقم نمیزنه بلکه اتفاقات بد بیشتری وارد زندگی میکنه و هرگز به موفقیت نخواهد رسید چون مشابه مشابه جذب میکنه

پس با تغییر نگرش مثبت و توجه به چیزهای مثبت که شامل توجه به خواسته هاست و ماندن در حس خوب میشود به موفقیت رسید

نسرین پژوهنده
نسرین پژوهنده
7 ماه قبل

با سلام به استاد عزیزم و تشکر بابت زحمات شما
این سوال من رو به یاد قسمتی از فیلم راز انداخت که گفت از مادر ترزا پرسیدند در راهپیمایی “ضد جنگ” شرکت نمیکنی؟ گفت نه هر وقت راهپیمایی “صلح” داشتین خبر کن !
مهمترین قسمت قانون جذب قانون توجه هست وقتی ما سعی میکنیم بدی ها و زشتیها را از بین ببریم قاعدتا تمرکز و توجهمون روی اونهاست ، برای از بین بردن زشتیها نباید با اونها جنگید بلکه باید به طرف مخالف اون یعنی خوبیها تمرکز کرد، از طرفی هیچ کس نمیتونه یک نفری به همه جهان مسلط بشه ما فقط میتونیم دنیای اطراف و زندگی خودمون رو کنترل کنیم اما اگر همه مردم دنیا یا اکثر اونها به این راز عمل کنند و برای از بین بردن زشتیها سعی نکنن با اونها بجنگن و فقط روی خوبی و صلح تمرکز کنن و دنیای اطراف خودشون رو بهتر کنن کم کم جهان به سمت بهتر شدن خواهد رفت…
پس اولا جنگیدن با ناخواسته ها اونها رو از بین نمیبره دوما زمانی ما دنیای بهتری خواهیم داشت که اکثر مردم جهان به این حقیقت پی ببرند و بهش عمل کنند و تمرکز و توجهشون رو به سمت خوبیها ببرند، اما اینکه ما هر روز بگیم این آدمها بد هستن این سیاست افتضاحه کشورمون فلانه، ما قربانی هستیم ، فقر و گرسنگی هست، جنگ هست بی عدالتی هست … پس ما همش داریم به اینها فکر میکنیم پس همینا گسترش پیدا میکنه، رازش اینه که از هر چی بدمون میاد به مخالفش توجهش کنیم نه که با اون چیز منفی بجنگیم !
و هر چه تعداد آدمهایی که به این راز عمل میکنن بیشتر بشه جهان هم به سمت بهتر شدن پیش خواهد رفت
با سپاس از گروه خود و خدا و استاد تقوی زاده عزیز

سپیده حیدری
سپیده حیدری
7 ماه قبل

سلام استاد ممنون از مطالب وسوالهای زیباتون به نظرمن برای از بین بردن بدی ها وناخواسته ها راه وجود داره ولی راهش جنگیدن با اونها نیست چون با تمرکز وتوجه به اونها حتی خوبیهای هم که وجود داره از بین میره، مثلا وقتی به یه بچه وقتی کار اشتباهی میکنه همش توجه کنی وبگی اون کار رو انجام نده حسش برای انجام دادن اون بیشتر میشه ولی وقتی توجه نمیکنی دیگه ادامه نمیده برای از بین بردن بدی ها هم همینطوره وقتی تمرکزتو روشون بذاری وبفهمن باعث آزار تو هستن قدرتشونو بیشتر میکنن ولی وقتی بیای هدفتو افزایش خوبی ها بذاری هر چه قدر که اونا بیشتر وقویتر بشن بدیها قدرتشون کمتر میشه وبه مرور محو میشن حتی دیدیم که وقتی میخوان آدم بدی رو درست کنن اول بهش محبت وخوبی میکنن تا بدی از وجودش پاک بشه چون گفته شده مشابه مشابه رو جذب میکنه وجنگ هم مثل ناخواسته ها انرژیش منفیه ومشابه پس همدیگرو جذب میکنن وقویتر میشن ولی توجه نکردن انرژیش مثبته وهمو دفع میکنن

محمدابراهیمی
محمدابراهیمی
7 ماه قبل

تا بدی وزشتی نباشه خوبی وزیبایی به چشم نمیاد واث بخش نیست

محمدرضا اکبرزاده
محمدرضا اکبرزاده
7 ماه قبل

پاسخ سوال مسابقه بهمن ماه ۹۹

با سلام خدمت استادگرامی آقای تقوی زاده گرامی

ریشه کن کردن بدی ها وزشتی ها وکمبودها وغیره از این دنیا غیر ممکن میباشد به این دلیل که…

طبق قانون کائنات وفرمایشات خداوند درقرآن این جهان دنیای فراوانی هستش وانسان هرچه را حاجت کنه به او داده میشود وهستند اشخاصی دراین دنیا طبق ذات حسادت وزشتیهایی که دارند،طلب بدی وزشتی کنند وطبق قوانین فراوانی جهان این مورد هم باید برآورده شود.

با سپاس

 

نازنین ایرانی
نازنین ایرانی
7 ماه قبل

سلام. بخاطر ان ها تمرکز بر حذف بدی ها دارن بخاطر قانون جذب باعث بیشتر شدن بدی ها در اطراف خود میشوند.
پاسخ جامع اینکه اولا بدی هایی که وجود دارند بخاطر باور ان هاست که بدی هارا میبینند و به علت تمرکز بر این باور میزان بیشتری بدی را ب وجود میاورند.برای برطرف کردن این موضوع باید تمرکز بر خوبی ها کنند و باور خود را عوض کنند تا به بتوانند به هدف خود برسند. طبق قانون جذب مشابه ها همدیگر را جذب میکنند و تمرکز بر این موضوع باعث جذب بیشتر میشود.

نرجس منوچهری
نرجس منوچهری
7 ماه قبل

به این علت که بر هرچیزی تمرکز بشه اون چیز گسترش پیدا میکنه .اگر توجه انسانها ب عنوان ناظر کوانتومی بر زشتی ها ،کمبود و از بین بردن آن باشه تابع موج ، از بی نهایت امکان وقوع با تغذیه از فکر انسان بصورت زشتی ، کمبود و فقدان فروکش میکنه یعنی از فضای نامرئی و جوهره بی شکل به صورت زشتی ، بدی وفقدان بیشتر و بیشتر تغییر شکل و ماهیت میده . البته من خودم هم جزو این دسته ام ک به خوبی وبدی اهمیت میدم ومقایسه و آنالیز میکنم ولی متوجه شدم نمیشه آدم هایی رو که خدا درقرآن گفته هدایت نمیکنه ،ما ادم ها چطور می تونیم هدایت کنیم به خوبی؟ یا وقتی خدا بهشون غضب کرده ما چطور می تونیم خوبشون کنیم ؟ یا وقتی رذیلت درشخص آمده کارمای اعمال خودش هست و جهان به اون کارمای بد میده چون هوشمنده ما نمی تونیم ب سمت خوبی سوق بدیم با عقل ومنطق … توجه ب منفی و سطوح پایین فقط انرژی آدم رو پایین میاره و نمیشه تغییری در دیگر چیزها ایجاد کردتا خودشون نخوان و فرکانس خوب نفرستن … بطور کامل نمیشه ریشه کن کرد ولی شاید بتوان بهبود بخشید در بعضی موارد اگر قدرت بزرگتری باشداما این رویارویی هم بستگی ب قدرت دو طرف دارد چون آن چیز یا موجودات منفی هم جنگ میکنن ومقابله چون آنها هم میخواهند باشند حتی ویروس کرونا هم میخواهد باشد چون خواسته ای دارد جهنم یا جهنمیان هم میخواهند باشند و آن ها هم مبارزه میکنند و درخواستی دارنددراین جهان موجودات و موضوعات درانواع سطوح هستند وزندگی می کنند .ولی ازآنجایی ک هرچیز دو وجه دارد می توان به زیبایی ،خوبی اندیشید تا آن گسترش یابد و نتیجه بهتر گرفت و از بدی اعراض کرد اگر بشود .
نرجس منوچهری

مینا زهتاب آذری
مینا زهتاب آذری
7 ماه قبل

یک فرد یا چندین نفر نمیتونن جهان رو از بدیها و زشتی ها و ….. پاک کنن بخاطر اینکه طبق قانون همیشه ثابت حاکم بر جهان دنیا پر از تضاد است و عکس العمل هر انسانی در برابر تضاد متفاوت هست و ما نمیتوانیم افراد را متقاعد کنیم تا در مواجه با تضادها و زشتی ها و بدیها عکس العمل یکسانی نشان بدهند به همین دلیل هر کسی میتونه افکار و احساس و دنیای خودش رو بهتر کنه و با بهتر کردن دنیای پیرامون خودش زندگی خودش رو از بدیها و زشتی ها پاک کنه .
رسیدن به این هدف غیر ممکن است و این هدف غلط میباشد زیرا هر فردی میتواند فقط زندگی خودش را با تمرکز بر افکار و احساساتش از بدیها و …. پاک کند.

Mahdi rahanjam
Mahdi rahanjam
7 ماه قبل

سلام.. افراد نتوانستند بدی را از بین ببرند چون بدی و خوبی مکمل هم بودند در واقع بدی و خوبی دو مدار مخالف بودند و هر شخصی در هر یک از این مدار است و این دو مدار همدیگر را معنی میکنند. این امکان وجود ندارد در دنیا که فقط خوبی باشد یا فقط بدی باشد.و این قانون است.. یعنی قانون دو قطبی بودن و هر کسی با نوع نگاه خود به این جهان نگاه میکند و فکر میکند تمام جهان همین است البته هم حق دارد چون چیز دیگری ندیده است !! این کار اشتباهی است که فقط بدی را از بین ببریم. چون در این جهان ما هیچ چیز را نمی توانیم از بین ببریم. چون همه چیز انرژی است و انرژی آز بین نمی‌رود ولی از شکلی به شکل دیگر تغیر میکند فقط میتوانیم جایگاه خود را تغییر دهیم. و فقط و فقط تنها راه برای از بین بردن بدی این است که به بدی پشت کنیم و فقط خوبی را ببینیم. بدی و خوبی از ابتدا تا انتها بوده و هست کاریش نمیشه کرد جز اینکه ما جایگاه خود را تغییر دهیم . یعنی مدار مان را تغییر دهیم و از مدار مخالف دور شویم . این کار اشتباهی است که چیزی را در این جهان از بین ببریم چون هیچ چیز از بین نمی‌رود اگر هم کسی موفق شده بدی رو از بین برده بدونه که بدی از جای دیگه وارد زندگیش میشه. چون این قانونه. ما در این جهان تنها یک وضیفه داریم و آن اینکه به بدی پشت کنیم و خوبی را ببینیم.یعنی مدار مان را تغییر دهیم .. همین

فرناز عباس پور
فرناز عباس پور
7 ماه قبل

با سلام. چون برای ریشه کردن از بدی ها، کمبود ها و زشتی ها تلاش کردند و ارتعاش همون رو بیشتر در جهان انتشار دادند. در واقع اگر تلاش جهت گسترش خوبی ها، فراوانی ها و زیبایی ها میکردند ارتعاش اونها رو بیشتر به جهان میدادند و به موفقیت میرسیدند که امری امکان پذیر است. به هر چیزی که توجه کنیم همون رو بسط و گسترش میدیم.
ممنون از وقتتون.