خانم مل رابینز می‌گوید روزی زندگی‌اش سرشار از یاس و ناامیدی بوده و از نظر مالی ورشکسته شده و از لحاظ روابط هم در آستانه‌ی طلاق بوده است. ولی یک قانون و یک ترفند ذهنی ابداع کرده که توانسته زندگی‌اش را به‌طور اساسی تغییر دهد. او اسم این قانون را قانون پنج ثانیه گذاشته است.

وظیفه‌ی اصلی ذهن انسان محافظت از انسان است. به همین خاطر، قبل از این‌که انسان یک فعالیتی را شروع کند، ذهن با بزرگ‌نمایی خطرات احتمالی آن فعالیت، سعی می‌کند انسان را از شروع آن باز دارد. تا انسان همواره در یک ناحیه‌ی امن باقی بماند. جالب است که این کار معمولاً در پنج ثانیه اتفاق می‌افتد. حال اگر ما از قانون پنج ثانیه استفاده کنیم و از عدد پنج تا یک به‌صورت معکوس بشماریم، این کار ذهن را از کار می‌اندازد. درنتیجه ذهن نمی‌تواند ما را از انجام آن کار منصرف کند.

خانم مل رابینز در ابتدا قانون پنج ثانیه را صبح‌ها برای بلند شدن از تخت‌خواب استفاده می‌کرده است. به این صورت که وقتی آلارم ساعت به صدا در می‌آمد، قبل از این‌که ذهن او دنبال دلایلی برای به تعویق انداختن زمان برخاستن از خواب کند، او یک شمارش معکوس از عدد پنج تا عدد یک می‌رفت. و به محض رسیدن به عدد یک، از تخت بلند می‌شد. او می‌گوید همچنان هم از این قانون برای برخاستن از خواب استفاده می‌کند.

بعد از این‌که این قانون در رابطه با بلند شدن از تخت موثر واقع شد، خانم مل رابینز تصمیم گرفت قانون پنج ثانیه را برای بقیه‌ی فعالیت‌های زندگی از جمله رفتن به باشگاه، ترک نوشیدن مشروبات الکلی و … هم استفاده کند و شاهد نتایج مثبت آن باشد.

دانلود این فیلم - حجم:۶۷ Mb

ممکن است به این مطالب هم علاقه‌مند باشید:

ساخت آینده دلخواه - دکتر جو دیسپنزا
گذشته را رها کن
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
5/5 - (1 امتیاز)