بت

سوال مهمی که شاید کمتر کسی به آن توجه کرده باشد این است که من در حال پرستش چه خدا یی هستم؟ آیا من واقعا خداوند یکتا را می پرستم و یا یک بت را؟ شاید شما بگویید دوران بت و بت پرستی خیلی وقت است که تمام شده و این سوال بی اساس است. ولی واقعیت این است که بت ها همچنان مورد توجه هستند و پرستش می شوند. فقط شکل و شمایل آنها تغییر کرده است، ولی روح بت پرستی همچنان پابرجاست. ما در این بخش قصد داریم چند ویژگی مهم خداوند یگانه و همچنین چند ویژگی بت ها را با هم بررسی کنیم. ما با آگاه شدن از این موارد متعجب خواهیم شد چون در خیلی از بخشها ما به دنبال بت ها بوده ایم.

به دنبال خداوند یکتا بودن چه حالاتی را در ما ایجاد می کند؟

زمانی که ما به سمت خدا ی یکتا حرکت می کنیم و او را می پرستیم، نشانه های مهمی در حال و احوال و زندگی ما پدیدار می شوند، زیرا ما به سمت منبع آن ویژگیها که خداوند است در حال حرکت و نزدیک شدن هستیم. این حالات و ویژگیها بصورت زیر هستند:

 1. منبع بی انتها و اصلی ثروت، خداوند است. پس حرکت ما به سمت او باید مدام ما را به سمت ثروت بیشتر هدایت کند.
 2. خداوند منبع بی حد و اندازه قدرت است. پس می بایست در مسیر او ما پیوسته در حال قوی تر شدن باشیم.
 3. خدا ی یکتا اقیانوس بی کران علم و آگاهی و زیبایی است. این یعنی انسانی که خدا را می پرستد مدام زیبا تر و اگاه تر می شود.
 4. خداوند متکی به خود است و این یعنی انسانهایی که به او نزدیک می شوند دائم در حال افزایش خود باوری و کم کردن وابستگیهای مخرب هستند.
 5. او بی اندازه بخشنده و مهربان و دریای بی کران عشق است و انسانهایی که او را می پرستند هم در حال افزایش این ویژگیها در خودشان هستند.
 6. او عدالتی بی نظیر و تمام نشدنی دارد و به همین دلیل انسانهایی که او را می پرستند هم هیچ گاه حق را نا حق نمی کنند.
 7. انسانهایی که به سمت خدای یگانه و بی همتا حرکت می کنند پیوسته شاد و خوشحال هستند و هرگز در غم و اندوه و ترس جایگاهی ندارند.

خداوند

از کجا متوجه شویم که بت یا بتها کانون توجه ما هستند و ما آنها را به جای خداوند قرار داده ایم؟

بت ها هم ویژگیهایی دارند که شناخت آن ویژگیها و حالات، بسیار روشن کننده هستند برای کسانی که می خواهند حق را از باطل تشخیص دهند و اسیر و برده بت پرستی نباشند. قسمتی از این ویژگیها به شرح زیر است:

 1. بت ها همیشه نیازمند هستند. آنها نیازمند این هستند که به آنها پول بدهید، از آنها حفاظت کنید، بخاطر آنها بجنگید و….( دقت کنید که بیشتر وقتها بتها اینها را طلب می کنند، در حالی که هیچ دلیل روشن و قانع کننده ای هم برایش وجود ندارد جز ترس و جهلی که ما از آنها داریم)
 2.  بت ها از خودشان نه ثروتی دارند، نه زیبایی، نه قدرت، نه عشق، و نه علم و آگاهی و آنها متکی به غیر از خودشان هستند. اینجا کاملا روشن است که اگر شما بت را پرستش کنید فقیر می شوید، به جای عشق به خشم ونفرت در مورد خودتان و بقیه انسانها می رسید. پرستش بت ها هرگز شما را قدرتمند و آگاه نمی کند. بلکه شما مدام ضعیف تر و جاهل تر خواهید شد. انسانی که خدایش یک بت است در موارد زیادی متکی و نیازمند است، بطوریکه ارزش خودش را برای آنها پایین می آورد.
 3. شما در مورد بت ها حق تفکر و پرسیدن سوال ندارید. در حالیکه یکی از اصول مهم نزدیک شدن به خداوند یکتا تفکر است.
 4. اگر خدای کسی بت باشد او مدام در حال تجربه ترس، غم و اندوه، حرص و فشار و خشم است. چون از منبع آرامش که خداوند یگانه است بسیار فاصله گرفته است.

تجزیه و تحلیل بیشتر در مورد تفاوتهایی که بتها با خداوند یکتا دارند.

 • مبحث نیازمند بودن بت ها و بی نیاز بودن خداوند یکتا

بتهای نیازمند همیشه در طلب چیزی از شما هستند. در حالی که خداوند بی نیاز همیشه در حال بخشش است. این یعنی اگر شما فکر می کنید به اصطلاح در راه خدا باید همه چیز خود را بدهید، چون خدا آنها را از شما می خواهد، سخت در اشتباه هستید. چون خدا بی نیاز است و اگر از ما چیزی بخواهد اولا به اندازه ظرفیت ما خواهد خواست و دوما برای این است که بیشترش را به ما برگرداند و ببخشد و با این کار ما را رشد بدهد. پس می بینیم که این تفکر و باور غلط که خدا از ما می خواهد و این خواستن به نوعی ریشه در نیاز دارد، کلا غلط است و از ویژگیهای بت ها است.

 • محدود بودن بت ها و بی انتها بودن خدا

بت ها همیشه کوچک و محدود هستند. آنها محدود به یک یا چند اسم خاص، جا و مکان خاص، راه ارتباطی خاص و … هستند. در حالیکه خدای بزرگ و بی انتها هرگز محدود به هیچ چیز نمی شود. خدا در همه جا حاضر است. این به این معناست که شما در هر جا می توانید با خدا ارتباط داشته باشید و به هر زبانی. اینکه ما بر این باور باشیم که نام خدا فقط همانی است که ما می گوییم کاملا اشتباه است. زیراکه می دانیم در سرتاسر دنیا دیگر انسانها خدا را با نام و یا نامهای دیگری می شناسند؛ که اگر بخواهیم بگوییم که خدای آنها تقلبی است و آنها به بخاطر پرستش آن خدای قلابی به جهنم خواهند رفت خودمان متوجه اشتباهمان خواهیم شد. زیرا اولا آنها تعداد کمی نیستند، دوما ما می دانیم که بسیاری از آنها انسانهای فوق العاده خوبی هستند. و سوما اینکه اگر خدای ما بخواهد آنها را که تعدادشان هم خیلی زیاد است و همگی هم مخلوق خودش هستند به جهنم بفرستد دیگر بخشنده و مهربان نمی تواند باشد.

 • جایگاه ویژه تفکر کردن و بالا بردن آگاهی در نزدیک شدن به خداوند

در مورد بت ها بسیاری از سوالات ریشه ای شما بی پاسخ باید باشند و شما حق سوال کردن را به نوعی انگار ندارید و سوالات بنیادین شما توهین و بی احترامی به آن به اصطلاح خدا که در واقع بت است تلقی می شود. در حالیکه دقیقا این موضوع در مورد خداوند یکتا برعکس است. در مورد شناخت خدای حقیقی شما میباست با تفکر خود پیش بروید. نشانه ها و هدایتها از طریق تفکر شما به شما می رسند. و اصلا بدون تفکر و با تقلید کورکورانه شما هرگز به خدای حقیقی نخواهید رسید. مثلا در مورد دستورات خداوند این قدرت تفکر ماست که مشخص می کند چرا خداوند چنین دستوری داده و زمانی که ما با فکر خود که همان رسول باطنی و پیامبر اصلی خداوند برای ما است ریشه آن دستور را پیدا می کنیم می بینیم که آن به اصطلاح دستور، صد در صد به نفع ما بوده و ریشه در عشق بی انتهای خداوند نسبت به ما داشته است، و هرگز از روی نیاز به دستور دادن نبوده است؛ و این در حالی است که در مورد بت ها شما باید فقط اطاعت کنید و سوال هم نپرسید و هرگز هم نفع شما در کار نیست و نخواهد بود.

لطفا ویدئوی “از کجا بدانیم در حال پرستش خدای یکتا هستیم” را تماشا کنید.( بسیاری از مطالب عنوان شده در قسمت بالا می تواند اشتباه برداشت شود که در این ویدئو کاملا روشن می شوند تا اصل مطلب منتقل شود )

دانلود فایل صوتی این فیلم

حجم فایل: ۲۲ مگا بایت

تماشای این فیلم در یوتوب

مطالب مرتبط:

شناخت خداوند با دنبال کردن صفات او ( اینجا )

اعلان
به من اعلان کن
guest
15 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] از کجا بدانیم خدای حقیقی و یگانه را پرستش می کنیم یا یک بت را؟ ( اینجا ) […]

trackback

[…] پرستش خداوند موضوع مهم بعدی است. کسانی هستند که خدای یکتا را پرستش می کنند، عاشق او و تسلیم او هستند. و زندگی سرتاسر لذت، آرامش، قدرت و ثروت را تجربه می کنند و عده ای دیگر بت ها را پرستش می کنند، عاشق و تسلیم آنها هستند و زندگی آنها از درون سرشار از سیاهی و جهل است. دقت داشته باشید که در اینجا ظاهر کاملا شبیه به هم است ولی درون کاملا متفاوت. که در مطالب خداشناسی موجود در مجموعه ما یشتر آنها را خواهید شناخت. […]

trackback

[…] آموزشهای خود به اطرافیانش و مردم در کنار دعوت به پرستش خدای یگانه خبر از قدرتی عظیم داده است و اینکه چطور از این قدرت […]

trackback

[…] […]

trackback

[…] راه شناخت خدای حقیقی از بت ها ( اینجا ) […]

Anonymous

Visitor Rating: 5 Stars

Anonymous

Visitor Rating: 5 Stars

reza

سلام و احترام
وقت بخیر
لطفا از نماز و عبادت و دعا و آثارش تو زندگیمون و ثروت و … در یک فایل صوتی ارائه میفرمایید

گروه

سلام
ممنون از لطف شما
این مباحث نه بصورت یکجا بلکه بصورت متصل و زنجیر وار در همه فایلهای خداشناسی مطرح شده و همچنان هم ادامه داره

reza

سلام وقت بخیر
لطفا در مورد دریافت انرژی و چاکراها توضیح میفرمایید
در مورد تاثیر باز و بسته بودنشون تو کسب موفقیت و پیشرفتمون

گروه

سلام
به صورت کلی اشاره هایی خواهیم داشت ولی اگر اطلاعات تخصصی مد نظرتون هست ما گزینه مناسبی برای دریافت این اطلاعات نیستیم

orkideh

سلام ممنون از این فایل تصویری در مورد خداوند یکتا
من همه رو گوش دادم و قسمتی که گفته میشه خداوند منبع ثروته و منبع قدرته
من از این لحاظ در فقر بسر میبرم
باید به نتیجه برسم که من بت پرستم ؟؟ و باید چکارکنم که در مسیر پرستش خداوند یکتا بروم ؟؟ یه مقدار دچار ابهام شده ام

گروه

سلام
سوال شما در کانال تلگرام خود و خدا پاسخ داده شده

Visitor Rating: 5 Stars

گروه

Visitor Rating: 5 Stars